Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Eski Pc'ye Işletim Sistemi Tavsiyesi

TimeShift
 Share

Recommended Posts

TimeShift, 16 saat önce yazdı:

Athlon 64 x2 Dual Core 4000+

1GB Ram

GT 9500 var birde sanırım. Bunla ilgili de sorunum var. Çalışan ekran kartını kullanamıyorum kabloyu onboarda takınca görüyor fakat ekran kartına takınca ekrana görüntü gelmiyor.

Ekran kartı görüntü sorunu için Bios ayarlarından Ekran kartını etkinleştir.

İşletim sistemine gelince, bu donanıma uygun bir Linux sürümü iyi gider. XP kullanmaktan iyidir. Windows kullanmalıyım illaki diyorsan ben olsam Win7 Basic kullanırdım. Lite sürümler de olabilir ama önüne gelen Lite sürüme de bulaşma sorunlarda başın  ağrır. Bildik bilinen birinin çalışmasını kullan veya kendin hazırla, en iyisi de bu zaten.

DJ_Rush, 2 dakika önce yazdı:

Ekran kartı görüntü sorunu için Bios ayarlarından Ekran kartını etkinleştir.

İşletim sistemine gelince, bu donanıma uygun bir Linux sürümü iyi gider. XP kullanmaktan iyidir. Windows kullanmalıyım illaki diyorsan ben olsam Win7 Basic kullanırdım. Lite sürümler de olabilir ama önüne gelen Lite sürüme de bulaşma sorunlarda başın  ağrır. Bildik bilinen birinin çalışmasını kullan veya kendin hazırla, en iyisi de bu zaten.

Bios'dan ayarladığım halde değişmedi kablo değiştirdim o da değişmedi ekran kartını başka bir pc de denedim sorunsuz çalışıyor.

İşletim sistemi konusunda önerebiliceğiniz linux var mı ? Veya windows da olur ama linkle verebilirseniz sevinirim.

Ben daha önce belirtiğim gibi sık format atıyorudum ve internet sunucumu değiştirdim fazla bir değişiklik olmadı yine format atmaya devam ediyorum. Kokteyl kurdum oda herzman oluşturulamadı iso kalıp dosyaları dvd yazdırma sorunları yaşadım veya sistem desteklemiyor hataları aldım. Eski samsung laptop yeni hp veya lenovo pc'den daha iyi çalışıyor..