Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

A101 Deki Tablet Bilgisayar Alınırmı?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

A101 de bu haftaki hometech tablet bilgisayar alınırmı  ? https://www.epey.com/tablet/hometech-ht-101b.html

Yoksa sadece tablet ve donanımı iyi falan önerirmisiniz? Gerçi benim Lenovo p2 bile fark atıyor.

P2deki  gibi güvenli bölge ve 4g si olan ikinci el falan tablet-bilgisayar ônerirmisiniz? Bu Hometech Windows 10 sistem li. Teknosada Windows 10 Home olanlar var. 1300 tl. Hometech ise 650tl civarı. Özelliklere baktım teknosadakilerde sadece işlemci farklı

Birde benim orta segment asus Desktop Windows 10  kendisi 30 gb hatta hergün azalıyor.  Bu 32gb lık hafızalı tablet Windows 10 Home u falan nasıl kaldırıyor? Birde işlemci frekans ları normal telefonlardan bile düşük.

@amd_turkey bey anlamayanlara böyle süsleyip klavye ile falan kakalıyorlar. Ne yaparsın türk işi. Neyse ben yukarıda yazdıklarıma göre tavsiye bekliyorum.   Bu arada teknosadakilerde farklı değil üstelik 1300 tl. Türkiye'nin teknoloji marketi olacak kazıktan hiç vazgeçmiyorlar. Kampanyaları bile alay ediyor aklımızla. 

Bir ayı geçti. 35-40 gün sanırım. Şarzı muazzam. 6-7 saat film izle. 7-8 saat internette gez. yalnız androide 7gb ayırmışlar hatırlatayım. win10 bölümü 50 gb tan fazla.

Gayet seri. Tabi kamera dandik. En büyük sorun garanti. Bozulsa yandın :)

amd_turkey, 1 saat önce yazdı:

Yurtdışından aşağıdaki tableti 640a aldım. 180de vergi ödedim. 820tl ye bizde benzeri yok.

Eşim kullanıyor, çok memnun.

Please register to see this content.

Kaç vü pardon kaç günde geldi?

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Bir ayı geçti. 35-40 gün sanırım. Şarzı muazzam. 6-7 saat film izle. 7-8 saat internette gez. yalnız androide 7gb ayırmışlar hatırlatayım. win10 bölümü 50 gb tan fazla.

Gayet seri. Tabi kamera dandik. En büyük sorun garanti. Bozulsa yandın :)

Ipad 3 16gb  9 inç  lge  Lte yani sim li 700 tl sıfır gibi alınırmı?kaç gb ram varbunda. Program güklene iliyormu?

Edit: imla hataları telefona özgü.

ipad 3 ün 2 çekirdek 1gb remli olduğunu biliyorsundur umarım :)

O cihazı örnek gösterdim. Ben memnunum. intel z8350 4çekirdek işlemci 4gb rem 64gb rom var cihazda. 10,8 full hd ekran. Antutu 57bin falandı.

Program yüklenebilir. (sanırım win 10 için sordun) tabi win 10 kısmını klavyesiz kullanman zor olur.

:-) kendininkine aşık olmuşsun. Hayırlı olsun da tavsiye istedim ben. Ben yeni telefon aldım.  Bende telefonumu çok seviyorum. Bu da iyi ama bak bir imla hatası yapıyor onu bile düzeltemiyorum. Bu nu tablet gibi kullanıyorum. Donanım olarak fiyat performans telefonu.  Bunun ekranı 5.2 inç 2gb ram ve 8 çekirdek 1.8 işlemci. İşte bunu takas falan yapıp tablet alıp büyük ekranda kullanabilirim. Amacım bu yani. E buna göre alacağım tablet hic değilse bu telefon umdan bir tık üstte olmalı.

Yani bunlara göre bir tablet tavsiyesi istiyorum. Ama tablet hakkında pek bilgim yok. Program yüklenebiliyormu diye ıpad için sordum.

Edited by abdulhey_
yine imla hatası oldu. y unlarbunlar hiç olmuyor. iyiki almışım.

Internet,ofis media vb.günlük işler için compatible yapısı ile çok ideal görünmekte ürünle ilgili kullananlardan (+ v - ) yönlerini öğrenip beraberinde,farklı model ve marka muadil ürünler ile değerlendirmeler yapılarak alınabilir.Sanıyorum windows10 yerine,linux falan yüklense makine uçar. :) 

Edited by forjest

forjest, 1 saat önce yazdı:

Internet,ofis media vb.günlük iş için compatible yapısı ile li zçok ideal görünmekte ürünle ilgili kullananlardan (+ v - ) yönlerini öğrenip beraberinde,farklı model ve marka muadil ürünler ile değerlendirmeler yapılarak alınabilir.Sanıyorum windows10 yerine,linux falan yüklense makine uçar. :) 

Benim yeni telefonda korumalı bölge var çok güzel bir özellik. Sanki  gb hafızaws 10 un içine vmware ile windows 7 kurmak gibi.  Ben en çok veri takip ediyorum. Birde face de bir grupta moderatör yaptılar beni.  Arada müzik ve bilgi edinme icin kullanıyorum.

Bu arada 2. el tabletleri n bile bu kadar değerinde satıldığını bilmiyordum. Diğer şeyler çok daha altında fiyatlarla satılıyor.  Bana 4gb ram 32 gb hafıza androidi takılmadan yürütecek işlemci olması lazım. 4g li  sin Sim kartlı olanlarda var olsa iyi olur. Ama konuşma olmuyormuş galiba şebeke üzerinden. Birde fazla büyük ekran olmasa iyi olur herhalde.

.

forjest, 1 saat önce yazdı:

Internet,ofis media vb.günlük iş için compatible yapısı ile li zçok ideal görünmekte ürünle ilgili kullananlardan (+ v - ) yönlerini öğrenip beraberinde,farklı model ve marka muadil ürünler ile değerlendirmeler yapılarak alınabilir.Sanıyorum windows10 yerine,linux falan yüklense makine uçar. :) 

Benim yeni telefonda korumalı bölge var çok güzel bir özellik. Sanki  gb hafızaws 10 un içine vmware ile windows 7 kurmak gibi.  Ben en çok veri takip ediyorum. Birde face de bir grupta moderatör yaptılar beni.  Arada müzik ve bilgi edinme icin kullanıyorum.

Bu arada 2. el tabletleri n bile bu kadar değerinde satıldığını bilmiyordum. Diğer şeyler çok daha altında fiyatlarla satılıyor.  Bana 4gb ram 32 gb hafıza androidi takılmadan yürütecek işlemci olması lazım. 4g li  sin Sim kartlı olanlarda var olsa iyi olur. Ama konuşma olmuyormuş galiba şebeke üzerinden. Birde fazla büyük ekran olmasa iyi olur herhalde.

.

Arkadaşlar a101 deki hometech PC tablet i ve Teknosa da sadece işlemcisi biraz iyi diğer õzellikleri aynı cihazları denedim. Teknosa da denemek için 5-6 tane edge penceresi açtım. Birkaç tane araç açtım. CPU 0 -3 arası 2gb lık ram ise %93tü. Üstelik bağlantı yoktu sayfalar boştu yani. Anladım ki 1000 TL lık cihazlar bile çocuk oyuncağı idi. Üstelik Windows 10 yüklü birde.  

Siz bana 2.el de dahil en az 3gb ramı olan 9 inç civarında 600 TL ye kadar iyi bir tablet önerebilir misiniz.

Birde bazı tabletler sim kartlı 4g de var. Görüşme yapılamıyormuş galiba. Ama telefon mesaj kişiler simgeleri var. Bunlar göstermelik mi? sağolun.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 28 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar a101 deki hometech PC tablet i ve Teknosa da sadece işlemcisi biraz iyi diğer õzellikleri aynı cihazları denedim. Teknosa da denemek için 5-6 tane edge penceresi açtım. Birkaç tane araç açtım. CPU 0 -3 arası 2gb lık ram ise %93tü. Üstelik bağlantı yoktu sayfalar boştu yani. Anladım ki 1000 TL lık cihazlar bile çocuk oyuncağı idi. Üstelik Windows 10 yüklü birde.  

Siz bana 2.el de dahil en az 3gb ramı olan 9 inç civarında 600 TL ye kadar iyi bir tablet önerebilir misiniz.

Birde bazı tabletler sim kartlı 4g de var. Görüşme yapılamıyormuş galiba. Ama telefon mesaj kişiler simgeleri var. Bunlar göstermelik mi? sağolun.

Akıl vermek gibi olmasın ama bu fiyat yerine bunu biraz daha yükseltip 1200 liraya xiaomi mi max 2 alınabilir.tablet kadar zaten 6,44 inç hem teknik özellik bakımından o fiyata alınacak tabletlerden çok daha iyi özelliklere sahip baktımda iyi özellikli tabletler 2000 liradana aşağı yok bide trde tablet sektörü ölmüş akıllı telefonlardan sonra çok az adam akıllı tablet var onlarında fiyatları uçmuş 2 sene önceki tabletleri satıyorlar şaka gibi ama gerçek elle tutulur asusun yeni bi tabletini buldum sd 650 işlemcili trde yok fiyatına bakayım dedim 3000 lira 3000 liraya mate 10 pro alınır o tableti çok rahat tokatlar her türlü işde görür yani :)

Ama ısrarla tablet alacam diyorsanız 600 liraya 2017 üretimi bi tek bu var

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

Başta söyledim amacım boşa çıkan Lenovo K5 plus ımı tablete çevirmek. Yarın satmaya götürecem. 2.el alan bir bayi ile görüştüm. Telefon yanımda yoktu. Yarın görüşürüz. Şu an 700 TL civarı galiba. Ben kaça satayım? telefon gayet temiz. 1 yıl oldu galiba.

RaZoRWounD, 3 saat önce yazdı:

Akıl vermek gibi olmasın ama bu fiyat yerine bunu biraz daha yükseltip 1200 liraya xiaomi mi max 2 alınabilir.tablet kadar zaten 6,44 inç hem teknik özellik bakımından o fiyata alınacak tabletlerden çok daha iyi özelliklere sahip baktımda iyi özellikli tabletler 2000 liradana aşağı yok bide trde tablet sektörü ölmüş akıllı telefonlardan sonra çok az adam akıllı tablet var onlarında fiyatları uçmuş 2 sene önceki tabletleri satıyorlar şaka gibi ama gerçek elle tutulur asusun yeni bi tabletini buldum sd 650 işlemcili trde yok fiyatına bakayım dedim 3000 lira 3000 liraya mate 10 pro alınır o tableti çok rahat tokatlar her türlü işde görür yani :)

Ama ısrarla tablet alacam diyorsanız 600 liraya 2017 üretimi bi tek bu var

kafama ancak dank etti. kendi fikrime odaklanınca ne demek istediğini anlamamıştım bile. hakikaten çok güzel fikir. yalnız işte fiyat farkını nasıl kapatıcaz.? birde daha çok evde kullanacağım cihaz için telefon gereksiz  :) zaten sabah kalkar kalkmaz iki telefonu alıyorum elime  valide kafayımı yedin diyor :) halbuki eskisinde sim kart yok. onu tablet niyetine kullanıyorum. ama 5.2 inç lik telefona tablet demekte tabşetlere biraz ayıp oluyor :)  valla telefoncu  yarın getir bakalım dedi. şimdi baktımda değer kazanmış la benim telefon:)  kendi klasmanında tam fizyat performans canavarı bilen biliyor tabi onun için 2 yıldır fiyatı düşmüyor. ama yinede telefon temiz olmasına rağmen 500 tl den fazla vereceğini sanmıyorum. hadi o kadara sattık ondan sonra ne yapacağımıda bilmiyorum. yine en mantıklısı baya özellikli 3-4 gb ram li  bir tablet almak samsung p5100 var. fena değil gibi. şimdi baktım bir yerde popüler tabletleri buldumda onlarda 750 tl diyor. artılarınada uygun fiyat demiş :) ama öyle biraz iş görecek tablet arıyorsan 750 tl yi gözzden çıkaracan.

abdulhey_, 11 saat önce yazdı:

kafama ancak dank etti. kendi fikrime odaklanınca ne demek istediğini anlamamıştım bile. hakikaten çok güzel fikir. yalnız işte fiyat farkını nasıl kapatıcaz.? birde daha çok evde kullanacağım cihaz için telefon gereksiz  :) zaten sabah kalkar kalkmaz iki telefonu alıyorum elime  valide kafayımı yedin diyor :) halbuki eskisinde sim kart yok. onu tablet niyetine kullanıyorum. ama 5.2 inç lik telefona tablet demekte tabşetlere biraz ayıp oluyor :)  valla telefoncu  yarın getir bakalım dedi. şimdi baktımda değer kazanmış la benim telefon:)  kendi klasmanında tam fizyat performans canavarı bilen biliyor tabi onun için 2 yıldır fiyatı düşmüyor. ama yinede telefon temiz olmasına rağmen 500 tl den fazla vereceğini sanmıyorum. hadi o kadara sattık ondan sonra ne yapacağımıda bilmiyorum. yine en mantıklısı baya özellikli 3-4 gb ram li  bir tablet almak samsung p5100 var. fena değil gibi. şimdi baktım bir yerde popüler tabletleri buldumda onlarda 750 tl diyor. artılarınada uygun fiyat demiş :) ama öyle biraz iş görecek tablet arıyorsan 750 tl yi gözzden çıkaracan.

Hocam tamamda aradaki fark diyorsun gidip 4 sene öcnenin tabletini almaya kalkıyorsun üstelik içinde 1 gb ram var ve android 8.1.2 çıkmışken bu tablet hala 4.4.2yi kullanıyor işini ne kadar görecekki yani.bahsi geçen tablet özellikleri güzel görünsede gerek eski android kullanımından gerek eski özellikler taşıdığnıdan tercih edilmemeli.Alttakiler daha iyi alternatif olabilir.

bunu almanız daha mantıklı (8 inch) android 7.0 kullanıyor güncel teknoloji var içinde zaten tablet yeni alınmış (sıfırı 750 TL)

veya geniş ekranlı düşünülürse (10.1)

tercih edilebilir.(sıfırı 1100 TL)

Edited by RaZoRWounD

@RaZoRWounD Abi çok güzel fikirler veriyorsun. teşekkür ederim.yalnız ben böyle bayilere nedense pek güvenmiyorum. kişiler bile bence çok daha samimi ve dürüstler. mesela bayi yi geç bazı bilinen alışveriş siteleri bile hokkabaz lık yapıyor. teşhir ürünü v.s. ayağına 2000 tl lik tablete 750 tl yazıyor. artık içine ne koyuyor belli değil.

bu sim kartlı 4g si falan olanlar. telefon gibi görüşme yapılabiliyormu. kimi ben yapıyorum demiş  çoğu kişide bunun mümkün olmadığını söylemiş gsm hattı olsa bile.. ancak 4g nin intrernet için kullanılabileceğini söylemiş.  Teşekkür ederim.

• Like 1

abdulhey_, 14 dakika önce yazdı:

@RaZoRWounD Abi çok güzel fikirler veriyorsun. teşekkür ederim.yalnız ben böyle bayilere nedense pek güvenmiyorum. kişiler bile bence çok daha samimi ve dürüstler. mesela bayi yi geç bazı bilinen alışveriş siteleri bile hokkabaz lık yapıyor. teşhir ürünü v.s. ayağına 2000 tl lik tablete 750 tl yazıyor. artık içine ne koyuyor belli değil.

bu sim kartlı 4g si falan olanlar. telefon gibi görüşme yapılabiliyormu. kimi ben yapıyorum demiş  çoğu kişide bunun mümkün olmadığını söylemiş gsm hattı olsa bile.. ancak 4g nin intrernet için kullanılabileceğini söylemiş.  Teşekkür ederim.

Hocam gidin alın diye koymadım sadece fikir olması açısından link verdim :) 2018 senesinde 4-5 senelik tableti almak akıl kârı gelmedi bana :)

RaZoRWounD, 1 saat önce yazdı:

Hocam gidin alın diye koymadım sadece fikir olması açısından link verdim :) 2018 senesinde 4-5 senelik tableti almak akıl kârı gelmedi bana :)

Büyük ekranlı telefonları epey.com dan inceledim. En büyük 6.44 inç ti galiba. Dediğim xioami ve Sony Z ultra. 1250 civarında fiyatları var. Kafamda iki çelişki var, telefon alıp daha etkin kullanmak mı yoksa büyük ekran sırf tablet alıp çoluk çocuk geldimi rahatlıkla ellerine vermek mi?

Aslında telefonları inceledim güncel özellikleri çok cazip. Ama ben in kral bir telefonum zaten var. Koca telefon uda yanımda taşımaya ağına göre búyük ekranlı tablet daha mantıklı. K5 plus ımada en fazla 350 TL verdikler. Aslında onu 550 ye meraklısına rahat okutur. Ama piyasası çeşitli fiyat olarak. 680 TL de var.  Yani o da bu marjı düşünmekte haklı. Tanıdık yoksa diğerleri 250 veriyor.

• Like 1

Lenovo sahibi ile konuştum yalnız ben sim kart destekli sanıyordum hangisi ile karıştırdımsa?  Ama 4g özelliği var yazıyor. Sim kart özelliği yoksa 4g nasıl oluyor? Temelde iyi görünüyor ama. Radyolu falan sim kartlı yeniden mi arasam?

Birde kaç kez sordum, sim kartlı olanlarda şebeke üzerinden konuşma yapılabiliyormu?

@RaZoRWounD arkadaşımız gerçekten iyi alternatifler buluyor. Şahsen ben bulamam o kadar iyi alternatifleri.

Ne yapayım cihazın sahibi yarın 16:00da gönderebilirim dedi. O zamana kadar başka alternatif arayayım mı yoksa bu yukarıdaki linkteki  Lenovo tab 4.8 i mı alsam?

aslında Xioami mi max 2 çok mantıklı görünüyor. hem telefon hem tablet gibi kullanmak için. 7.11 nauguat yazılımıda var. yalnız zaten bana fazlası ile yeten bir telefonum varken telefon özelliği olan ikinci bir hatlı cihaz niye alayım? üstelik fiyat olarakda yarıdan fazla fiyat farkı olacak nerdeyse. 

bunun yerine ucuz Ipad ler var. 7.9 inç lik ideal boyutta anlattığına göre telefon olarak veya yazılım olarakmı kasetmiş Iphone 6s ye denk geliyor demiş. yani böyle bir İpad alsam iyi olmazmı? yoksa işte telefon olarakta sony z ultra ile xioami mi max2 var. ama sony lollipop. onuda eledik. ya mi max 2 alıcam yada iyi bir Ipad 7.9 inçlik. galiba Ipad alıcam son kararım olarak.

abdulhey_, 8 saat önce yazdı:

aslında Xioami mi max 2 çok mantıklı görünüyor. hem telefon hem tablet gibi kullanmak için. 7.11 nauguat yazılımıda var. yalnız zaten bana fazlası ile yeten bir telefonum varken telefon özelliği olan ikinci bir hatlı cihaz niye alayım? üstelik fiyat olarakda yarıdan fazla fiyat farkı olacak nerdeyse. 

bunun yerine ucuz Ipad ler var. 7.9 inç lik ideal boyutta anlattığına göre telefon olarak veya yazılım olarakmı kasetmiş Iphone 6s ye denk geliyor demiş. yani böyle bir İpad alsam iyi olmazmı? yoksa işte telefon olarakta sony z ultra ile xioami mi max2 var. ama sony lollipop. onuda eledik. ya mi max 2 alıcam yada iyi bir Ipad 7.9 inçlik. galiba Ipad alıcam son kararım olarak.

hocam tabletlerde 4G olayı sıkıntılı bir durum çoğunda var ama tam anlamıyla çalışmıyor hayır böyle birşeye niyet varsa mi max 2 almak daha mantıklı olur hatta uygun olur hesaplı olursa biraz daha bekleyip mi max 3 alınabilir (mi max 3 / 7 inç olacak / android 8 ve daha iyi bir işlemciyle gelecek / pilide öncekilere göre daha büyük olacak)

İpad konusuna gelirsek bahsi geçen ipad 7.9 inçlik versiyon a7 işlemcili bundan 5 sene önce çıkmış tablet a11 bionic işlemci çıkmışken bu kadar eski işlemciye sahip hafıza kartı desteği olmayan tablet kullanmak bana mantıklı gelmiyor.Ha illa ipad düşünülüyorsa ipad pro 10.5 wi-fi alınabilir işlemci olarak son modelin 1 alt versiyonunu kullanıyor daha iyi özelliklere sahip ama ondada yüksek fiyat sıkıntı çıkartaacktır ikinci elleri epey pahalı.Veya daha hesaplı ipad 9.7 düşünülebilir lakin buda aynı şekilde hafıza sıkıntısı mevcut 64 gb modelindede arada baya fiyat oynuyor.16 gb androidte sıkıntı çıkarmaz hafıza kartı takılır olmadı root atılıp 1-2 program hafıza kartı tabletin hafızasıymış gibi gösterilir problem çözülür appleda öyle bişi yok hafıza dolarsa yandın demektir belirli uygulamaları silecen belirli dosyaları silecen zaten veri transferide zor itunes yazılımı olmadan veride transferi yapamıyorsun öyle apk kurup full oyunda oynayamazsın (yolu varda yapacağına yaptıracağını pişman ediyor adamı)

Tüm bu eksiklere rağmen ipad almayı düşünüyorsanız siz bilirsiniz.Ama 4G olayını ilk paragrafta yazdım zaten

Hani fiyat olarak çok ucurmasalar samsung galaxy tab s3 işinizi görürdü snapdragon 820 işlemcili 13 arka 5 ön kameralı tablet 8.0 9.7 10.1 olmak üzere 3 farklı modeli vardı istediğiniz özellikler mevcuttu lakin en ucuzu 2000 lira :( 2.el bile alınsa fiyatı çok düşmeyecektir sonuçta 5 aylık tablet bu bilgiler ışığında uygun fiyatlı bir tablet için lenovo tab 4 8.0 en mantıklı seçim olacaktır.

İşin özeti ben aklımdan geçenleri söyledim seçim sizin hocam :)

• Like 1

Aslında arada kalmam bile saçmalık. Çünkü tableti telefon olarak kullanılan veya kullanamıcam. Sadece internet için kullanabilirim onunda nasıl olacak? 2. bir hat alıp aman lan bu lazım olur gün gelir bağda bahçede buna devamlı bir tarife uygulayın köşede dursun mu dicez? ?

Lenovo tab 4.8 de de yine GSM bağlantılar ı yok. GPS de önemli o var mı bilmiyorum. Akşam anlaşmıştır. Sonra başka yerden inceledim LTE falan yok. Ancak LTE ve plus modelleri inde var. Onlarda Türkiye de yok. Tabletler in bu kadar bulunmaz Hint kumaşı olduğunu bilmiyordum.

Aslında mi max2 iyi hadi fiyat farkını da göze aldık ama o da küçük ekranlı. Kimi de çift işletim sistemli kocaman? yani tam ortasını bulamadık gitti.