Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

A101 Deki Tablet Bilgisayar Alınırmı?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

önemli bir not herkese

hometech firmasının maalesef windows tablet diye tanıttıkları ürünler.. içerisinde minik bir android kart ve bataryadan ibaret... reel bir performans veya çalışma göremezsiniz

bu konuda en iyi bilgiyi alıp 2 gün sonra satmak isteyenlerin listesi ile... youtube daki ürünler ile ilgili ... hatta nejdet beyin parçaladığı bir video da olması gerek

almak istediğiniz ürün ile ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor ona göre de iç yapısını sorgulamanız gerekiyor

bu tür ürünler a101 gibi firmalarda çok bulunma sebepleri piyasa satışlarının maalesef zayıf olması...

bir arkadaş orda satılan 34 inch samsung tv yi sordu... evet baktık 300 lira gibi hepsiburada fiyatlarından düşük. arkadaşa şunu sordum. taksitle mi peşin mi alacaksın. taksitli dedi.. o zaman fiyat farkı ile hepsinden pahalı gelebilir. ben 3 lü matkapda bu tür bir olay ile karşılaştım...

ama a101 den aldığım toshiba usb ler gayet sağlam çıktı.. hilevel ların bazıları maalesef çabuk bozuluyor iken şuan kullandığım 16gb lık hilevel ile windows ve linux iso ları çok hızlı okutup kurulum yaptırıyorum.. iso ları yazması ister istemez yavaş ama okumaso oldukça hızlı oluyor.

yani her satılan ürün amacına göre farklı yerde farklı performans verebilir...

konumuz olan hometech ürünlerinden oldukça uzak durun

• Like 1

@tosunpasa bende blackdacker markalı peşin fiyatına aldım dediklerini iki dk da aklımdan geçirip. Güya cinlik yapacaktım ama pek yemedi. Tüketici yi koruma konuları bu bakımdan iyi oldu.

Parayı ekhesaptan ödedim peşin. Güya kafama göre kredi ile istediğim gibi 200 TL yı taksitlere bölecektim. Ama 1000 TL nin altında kredi verilmiyormuş. İyikide verilmiyor. Çünkü ipin ucu kaçtımı borca batmaya başlıyorsun. Sonrada reklamlarda gıcıkliığına yapar gibi swezer ve atlas matkalparı geliyor internette. Fiyat olarak hem biraz ucuz hemde temel uçlar var. Hatta ahşap delme ucu da var. Bense onlara 50tl daha saydım. Yani ben bu yüzden bir şey alırken çok inceliyorum. Ama konuya çok hakim değilsen yine pek işe yaramıyor. Mesela ben eski telefonumu nakit için 350 TL ye sattım. Halbuki cillop gibi 15 aylık telefon. Yani çok temiz kullanırım. Aslında ederi  550 TL. Adamlar hatta bayan bayilerde var köşeyi böyle dönüyor. 

Benim ihtiyacım a gelince ilk postlarda yazdım, veri takibi, hızlı internete bu bağlamda yüksek ram müzik Facebook..

Bende Lenovo P2 var. Valla hepsine taş çıkartır. Öyle bir yazılım yapmışlarki yok yok. Isınma sıfır. Fazla yüklenirken uygulamayı kapatıyor. 5100 mah pil ile şarj bir gece yatarken aklıma geliyor. Birde dayanıklı galiba pil veya akıllı kullanılıyor. Eski telefonu bu kadar kullansa İdim %50 ye düşmüştü. Bu ise yarım saattir bakıyorum%91 de duruyor.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

bunların hangisinde korumalı bölge özelliği vardı yav. Xioami mi max 2 de sanıyordum ben ama onda yokmuş. yada ben göremedim.

hocam af buyur bu korumalı bölge özelliğinden kasıt nedir hani bu sektörler çok içli dışlıyım teknolojik aletler konusunda bu kelimeyi ilk defa duydum korumalı bölge özelliği dahili antivirüs bulunmasımı gizlilik tarayıcısı olmasımı bundan kasıt nedir bilemedim hani nete yazsam elle tutulur bir sonuçta çıkmıyor.Eğer antivirüsse xiaominin kendi güvenlik programı var zaten ram boşaltımı temizlik antivirüs taraması pil optimizasyonu yapıyo.

Edited by RaZoRWounD

RaZoRWounD, 6 dakika önce yazdı:

hocam af buyur bu korumalı bölge özelliğinden kasıt nedir hani bu sektörler çok içli dışlıyım teknolojik aletler konusunda bu kelimeyi ilk defa duydum korumalı bölge özelliği dahili antivirüs bulunmasımı gizlilik tarayıcısı olmasımı bundan kasıt nedir bilemedim hani nete yazsam elle tutulur bir sonuçta çıkmıyor.Eğer antivirüsse xiaominin kendi güvenlik programı var zaten ram boşaltımı temizlik antivirüs taraması pil optimizasyonu yapıyor

valla tam hatırlayamıcam gözüme çarpmıştı. turksel t demiydi mi max 2 demiydi. benim telefonda var. lenovo p2 de. güvenli bölge yönetimi ayarlarda. ikinci bir telefon gibi istediğin şeyleri yükleyebiliyor ona göre ayarlayabiliyorsun. ama ortak bazı özellikler yok.  tıpkı windows içine windows 7 kurmuşsun gibi düşün vmware ile. şifrede atanabiliyor. şifreyi aşmadan oraya giremiyorsun. süper bi şey yani.

abdulhey_, 2 dakika önce yazdı:

valla tam hatırlayamıcam gözüme çarpmıştı. turksel t demiydi mi max 2 demiydi. benim telefonda var. lenovo p2 de. güvenli bölge yönetimi ayarlarda. ikinci bir telefon gibi istediğin şeyleri yükleyebiliyor ona göre ayarlayabiliyorsun. ama ortak bazı özellikler yok.  tıpkı windows içine windows 7 kurmuşsun gibi düşün vmware ile. şifrede atanabiliyor. şifreyi aşmadan oraya giremiyorsun. süper bi şey yani.

sizin dediğin 2.kullanıcı olayı o belli modellerin üstünde her telefonda olan birşey saf android telefonlarda var zaten mesela bendeki telde var yapılaibliyorda gerek duymuyorum :)

RaZoRWounD, 5 dakika önce yazdı:

sizin dediğin 2.kullanıcı olayı o belli modellerin üstünde her telefonda olan birşey saf android telefonlarda var zaten mesela bendeki telde var yapılaibliyorda gerek duymuyorum :)

he bak sen öyle deyince aklıma geldi; ikinci kullanıcı.. hangisinde idi o turkcell gibi hatırlıyorum.

abdulhey_, 1 dakika önce yazdı:

he bak sen öyle deyince aklıma geldi; ikinci kullanıcı.. hangisinde idi o turkcell gibi hatırlıyorum.

Hocam belli markalarda 1000 TL üstü tüm modellerde olan bişi özellikle fazla arayüzü fazla kurcalanmamış telefonlarda oluyor sade arayüz kullananalrda lenovo,huawei vs

• Like 1

inceliyorumda dediğin gibi bu Ipad ler in en tazesi 5 yıllık yav :) 123 sayfa mı ne hepsini incelicemmi. kaldıki çoğuda dediğim gibi eski donanım yazılım. ceuvci mi ne adam amerikadan mı ne getirmiş sıfır. ama istemediğim büyük ekran 10 inç 64 gb dahili hafıza hem android remix hemde windows olarak kullanabiliyormuşsun en çok o dikkatimi çekti.

inceliyorumda dediğin gibi bu Ipad ler in en tazesi 5 yıllık yav :) 123 sayfa mı ne hepsini incelicemmi. kaldıki çoğuda dediğim gibi eski donanım yazılım. ceuvci mi ne adam amerikadan mı ne getirmiş sıfır. ama istemediğim büyük ekran 10 inç 64 gb dahili hafıza hem android remix hemde windows olarak kullanabiliyormuşsun en çok o dikkatimi çekti.

Hocam işte dediğim gibi tabletlerde güncellik yok problem orda çünkü hem burda hemde hemen dünya genelinde tablet sektörü öldü millet tablet alacağıma paraya  biraz daha kıyıp güncel özellikli kocaman ekranlı tel alırım her işimi görürüm kafasıyla gidiyor büyük ekranlı telefonlar alıyorlar zaten büyük ekranlar o yüzden moda oldu. note 8 mate 10 pro iphone 8 plus one plus 5T gibi telefonları incelerseniz ekranları 6 inch'e yakın (bazıları geçiyor bile) bu nedenle tablet sektörüne eskisine nazaran daha az ilgi olduğundan pahalı güncel modelleri sadece iş adamları tercih ediyor normal birinin elinde öyle yeni nesil ipadmiş 2000 lira üstü tabletmiş falan göremezsin daha çok çocuklara oyun odaklı maksimumu 1000 lirayı geçmeyen tabletler oluyor 300-500 liralık onlarda zaten en fazla 1 sene bilemedin 2 sene götürüyor sonrası oda eskiyor yeniye ihtiyaç duyuyorsun kaldıki zaten pil ömürleride o kadar iyi değil zaten bakmayın 20 saat bilmem kaç saat yazdığına aktif kullanınca en babası bile 9 saatten fazlasını göremiyor hele oyun oynarsaız çok daha çabuk bitiyor

Anladım. Yalnız bu xioami max2 nin fiyatı özellikleri ne göre sıfırı 1200 tl. Bu xioami ler garanti si distribütör e mi ait? Eğer öyleyse bu da fiyatı düşürür. Gerçi aynı özelliklerdeki markalı telefonlar ederi kadar fiyat konuyor. Sonrada çok iyi markalar pek fiyat olarak düşmüyor.ama mi max2 gibi ırgat tipler hızlı düşüyor. 

Tabletler de yine aynı. Harbi isadamıysan harbi fiyat verip alacaksın diyorlar. Birkere 750 tl altı oyuncak. Donanım dan da belli. 750 tl ye kadar en fazla o da bir kaç tane 3gb lık cihaz oluyor. Sonra 4gb dedimi birden fırlıyor. 10 inclik tablete 2gb ram koyarsa zaten o bir oyuncaktır demek istiyor. Benim için ise ideal boyut 8 inc. İşte çok araştırma k istiyor.173 sayfayı incelicen sahibinden.com  da gerçi daha ayrıntılı aramayı da öğrendik. Ben masaüstü bilgisayarımı 3500 tl iken sıfır ı 1500 tl ye aldım. 2.el çok şey aldım. Hiç öyle bahsedeğer hayal kırıklığı yaşamadım. 

Epey.com da kendi kriterlerimde 39 tablet filtreledim. İncelerken aha işte bu diyorum. En altta henüz Türkiye de satılışa sunulmamıştır diyor. İstediğim de 2gb ram, LTE ve 8 inc boyut. Bu kadar olanaksızlık olurmu ya.

Trde satışa sunulmamş ürünlerin çoğunu sahibindende bulabiliyorsun alıp pasaporta kaydettirip satıyorlar hani ne kadar güvenilirdir tartışılır.2 gb ram 8 inç tablet bulunur kaldıki lenovo tab 4 2 gb 8 inçti yanlış hatırlamıyorsam :) LTE isteği fiyat yükseltir sadece saygılar  :)

RaZoRWounD, 9 dakika önce yazdı:

Trde satışa sunulmamş ürünlerin çoğunu sahibindende bulabiliyorsun alıp pasaporta kaydettirip satıyorlar hani ne kadar güvenilirdir tartışılır.2 gb ram 8 inç tablet bulunur kaldıki lenovo tab 4 2 gb 8 inçti yanlış hatırlamıyorsam :) LTE isteği fiyat yükseltir sadece saygılar  :)

lte evet fiyatı yükseltiyorda. hiç bir işe yaramıyormu? diyelimki wi fi veya herhangi internet bağlantısının olmadığı bir yere gittin. telefonunda gb var baya onu kullanamıyormusun? apple larda bile kullanılabilir diyor.

aslında nasıl bulduysan ben 39 cihazı inceledimde  en iyisi senin önerdiğin gibi geldi. ha birde radyoılu marshmelov olan var. birde chuwi iki sistemli çalışan var. ama milletin içinde 10 inç lik cihazı ayna gibi yaymanın alemi yok onun için ben 7-8 inç arasını tercih ediyorum.

abdulhey_, 9 saat önce yazdı:

lte evet fiyatı yükseltiyorda. hiç bir işe yaramıyormu? diyelimki wi fi veya herhangi internet bağlantısının olmadığı bir yere gittin. telefonunda gb var baya onu kullanamıyormusun? apple larda bile kullanılabilir diyor.

aslında nasıl bulduysan ben 39 cihazı inceledimde  en iyisi senin önerdiğin gibi geldi. ha birde radyoılu marshmelov olan var. birde chuwi iki sistemli çalışan var. ama milletin içinde 10 inç lik cihazı ayna gibi yaymanın alemi yok onun için ben 7-8 inç arasını tercih ediyorum.

Hocam o şart değilki :D Telefonda net varsa mobil veriyi açıp wifi şeklinde yayarsın tabletten gene girersin aynı kapıya çıkar LTEyi kullanabilmen için telefondan simkartı çıkarıp tablete takacan bu seferde seni arayan sana ulaşamıcak o var :D 

Bulmam zor olmadı epeyde tablet sayfasına girip yeniden eskiye yaptım ilk sayfalarda çıktı önce fiyatına göre 1 kaç model aldım sonra özelliklere baktım sonra çıkış tarihine içindeki android üsürmüne vs baktım en mantıklısı o geldi koydum buraya :)

Hocam birde şunu belirteyim bu tabletlerin özellikleri mi max 2 gibi orta segmentte değil hani seni yer yer yarı yolda bırakabilir şarjıda öyle telfon gibi günü çıkarmaz aktif kullanırsan 10 saatten fazlasını zorlasan göremezsin yani bu konuda uyarayım hele oyun falan maksimum 3-4 saat bide bu cihazların hızlı şarj özelliğide yok çabuk dolmazlar bizde işte buna benzer bi tablet var zamanında bir avmden çekilişle bedavaya almıştık şarjı 6 saat falan gidiyor 2,5 saatte doluyor.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

galiba telefonda karar kılıcam tablet çöpleri ile uğraşmaktansa. 6.8 inç lik var neyime yetmiyor.üstelik olmayan özellik yok. hem zaten bana 8 inç ten fazlası zarar. çocuklar gelir büyük oldumu tablet diye atılırlar. bu telefon derim alamazzlar :) avantajı çok. tek dezavantajı var o da 1000 tl fazladan vericem.

• Like 1

abdulhey_, 6 saat önce yazdı:

galiba telefonda karar kılıcam tablet çöpleri ile uğraşmaktansa. 6.8 inç lik var neyime yetmiyor.üstelik olmayan özellik yok. hem zaten bana 8 inç ten fazlası zarar. çocuklar gelir büyük oldumu tablet diye atılırlar. bu telefon derim alamazzlar :) avantajı çok. tek dezavantajı var o da 1000 tl fazladan vericem.

hocam yalnız xiaomi telefonlar ithalat garantisiyle satılıyor TR garantisi yok TRde garanti veren KVK var sadece onun harici ithalat garantili oda şöyle oluyor cihaz bozulunca teleofnu aldığınız yer egönderiyorsunuz onlar sıkıntıyı çözüp sana geri gönderiyor.Gerç Distribütor garantililerde iyi olanlar apple-samsung-huawei-sony diğerlerinin servisleri rezalet LG mesela alırken bunuda göze alırsanız iyi olur hani ben xiaomi telefonlara güveniyorum farklı farklı modelleri bir çok kişiye aldırdım hiçbir sorun çıkarmadı sadece bazıları şarjdan şikayetçi yazılım optimizasyonu çok iyi olmadığından bazı modellerde şarj sıkıntısı olabiliyor.

RaZoRWounD, 2 saat önce yazdı:

hocam yalnız xiaomi telefonlar ithalat garantisiyle satılıyor TR garantisi yok TRde garanti veren KVK var sadece onun harici ithalat garantili oda şöyle oluyor cihaz bozulunca teleofnu aldığınız yer egönderiyorsunuz onlar sıkıntıyı çözüp sana geri gönderiyor.Gerç Distribütor garantililerde iyi olanlar apple-samsung-huawei-sony diğerlerinin servisleri rezalet LG mesela alırken bunuda göze alırsanız iyi olur hani ben xiaomi telefonlara güveniyorum farklı farklı modelleri bir çok kişiye aldırdım hiçbir sorun çıkarmadı sadece bazıları şarjdan şikayetçi yazılım optimizasyonu çok iyi olmadığından bazı modellerde şarj sıkıntısı olabiliyor.

Valla bende tam bunu soracaktım? birde büyük telefon alırsam zaten en büyük ve baş sorunum bu olacak. Öğlenleyin 6.4 inç telefonlara baktım 15 tane falan var galiba. Ama çoğunu bayiler satmıyor ithalat garantili hatta o bile yok çünkü bunlar ın çoğu patron telefonu ? ve dışarıdan alıyorlar. 

Esas mesele ise pasaport kayıtlı telefonlar bir kisiyemi ait? Yani ben kendi sim kartımı takıp kullanamıyormuyum?

Evvel gün K5 plus ımı satarken  bayi işi tam olarak resmiyete döktü. Forum kimlik fotokopisi falan..

Yani şimdi pasaport kayıtlı olunca tek bir kişi üzerine mi oluyor. Veya en kötü ihtimalle öyle bile olsa boştaki bir IMEI yi benim telefona atayınca o telefon benimmi olmuş oluyor??

Gerçi telefonun illegal olaylara karışıp başımı belaya sokması zor ihtimal. Ama dediğim gibi bana bostaki neydüğü belirsiz imei atanmasıda ne kadar isi lagal ve illegal kılıyor o da bana saçma geliyor. Annem e aldığım bir telefon da basıma gelmişti mesaj gelmişti şu zamana kadar kaydettirmeniz gerekiyor diye.

Yani tam hatırlamıyorum bunlar nasıl yapıyor bu işi? Bir imei yi senin kimliginemi atıyor ve o tarihten sonra telefon resmi olarak evraklı seninmi olmuş oluyor?

Pasaport kayıtlı telefonlarda sıkıntı çıkmaz -ithalat üründe hepsiburada n11 gibi sitelerdeyse site üzerine kayıtlı olduğu için başın belaya girmez imeide sıkıntı çıkarmaz.Diğer resmi evrak olaylarını bende tam olarak bilmiyorum ama hocam tablet neysede telefon alıyorsanız hepsiburada-n11 gibi sıfır satış yapan siteden alın 2.el almayın ne siz sıkılın nede biz üzülelim

RaZoRWounD, 28 dakika önce yazdı:

Pasaport kayıtlı telefonlarda sıkıntı çıkmaz -ithalat üründe hepsiburada n11 gibi sitelerdeyse site üzerine kayıtlı olduğu için başın belaya girmez imeide sıkıntı çıkarmaz.Diğer resmi evrak olaylarını bende tam olarak bilmiyorum ama hocam tablet neysede telefon alıyorsanız hepsiburada-n11 gibi sıfır satış yapan siteden alın 2.el almayın ne siz sıkılın nede biz üzülelim

deyince aklıma geldi. bayi ye sattık tam garantili herşeyi tam telefonu. aslında aptallık ettim acele ettim bir sürü tabletle takas isteyen var. 350 tl ye verdim. öyle tertemiz bir telefonu en az 500 tl ye sayarlardı. diğerr saflığımda ben niye sattığıma dair satış evrakı istemedim ?? neyse ya ilk alış satışımız değil.. yalnız bu tabletmi telefonmu kafamda hala ikilem var. tablet alsam beni günlük idare eder. telefonda cepte durur. telefonlara baktım valla özellikleri benim p2 yi hiç aratmıyor :)  demin dizide izledimde hakkaten iş adamlarının telefonlar hep büyük boy :) yani bu büyük telefonları bence büyük diye ucuza satıyorlar. bu da benim işime geliyor. :) hayır yani dayanamayıp tablet niyetine aldığım telefonu dayanamam simkartı takıp telefon diye kullanırsam? :) ee ben iş adamı mı olcam o zaman :D kaldıki  telefon alırsam zaten içimdeki gizli niyet ondan başka ne ki? :)  yoksa alırım 2 gb ramli turkcell t lollipo hem çoluk çocuk geldimi rahatlıkla ellerine veririm oyuncak niyetine oynarlar hemde günlük işlerimi görebilirim.

hem turkcell t yi 300 tl ye bulurum. ama  6.4 inçlik telefon alırsam üstüne en az 1000 tl daha eklemem gerekecek. bu durumda tablet daha mantıklı görünüyor. huawei falan var 6 inç lik şimdi onu aldımmı o kadar güzel dizaynı varki kullanmazsak telefon olarak ayıp olur yani :)  sence ne yapmalıyım hadi bakalım? :) 

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

deyince aklıma geldi. bayi ye sattık tam garantili herşeyi tam telefonu. aslında aptallık ettim acele ettim bir sürü tabletle takas isteyen var. 350 tl ye verdim. öyle tertemiz bir telefonu en az 500 tl ye sayarlardı. diğerr saflığımda ben niye sattığıma dair satış evrakı istemedim ?? neyse ya ilk alış satışımız değil.. yalnız bu tabletmi telefonmu kafamda hala ikilem var. tablet alsam beni günlük idare eder. telefonda cepte durur. telefonlara baktım valla özellikleri benim p2 yi hiç aratmıyor :)  demin dizide izledimde hakkaten iş adamlarının telefonlar hep büyük boy :) yani bu büyük telefonları bence büyük diye ucuza satıyorlar. bu da benim işime geliyor. :) hayır yani dayanamayıp tablet niyetine aldığım telefonu dayanamam simkartı takıp telefon diye kullanırsam? :) ee ben iş adamı mı olcam o zaman :D kaldıki  telefon alırsam zaten içimdeki gizli niyet ondan başka ne ki? :)  yoksa alırım 2 gb ramli turkcell t lollipo hem çoluk çocuk geldimi rahatlıkla ellerine veririm oyuncak niyetine oynarlar hemde günlük işlerimi görebilirim.

hem turkcell t yi 300 tl ye bulurum. ama  6.4 inçlik telefon alırsam üstüne en az 1000 tl daha eklemem gerekecek. bu durumda tablet daha mantıklı görünüyor. huawei falan var 6 inç lik şimdi onu aldımmı o kadar güzel dizaynı varki kullanmazsak telefon olarak ayıp olur yani :)  sence ne yapmalıyım hadi bakalım? :) 

Elinizdeki p2yide satıp üstüne iyice para ekleyip huaweinin mate 10 lite gibi büyük ekranlı bi telinden alın her işniizi görür böylece ne telefon ne tablet derdiniz kalrı sizde kurtulrusnuuz bizde bu arada pil mAh'ına aldanmayın huaweilerin pil optimizasyonu baya iyi p9 litenin bile pil ömrü baya iyi :)