Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

Herkese merhaba, ben ssd almayı planlıyorum özellikle m2 sata almak istiyorum. 120 gb lık versiyonu benim için yeterli, tabi bir de fiyat olarak en fazla 280 tl verebilirim. Şuan elimde olan seçenekler şunlar;

http://www.nanokatalog.com/Western-Digital-Green-PC-SSD-WDS120G1G0B-25-SATA-120-GB-Solid-State-Disk-Dahili,PR-103337.html?gclid=Cj0KCQiAh_DTBRCTARIsABlT9MYLMGph7kcktwrPtRqSCSvnDtg1oWvFFTAsm2G87uT_dWZELhaRRyQaAlN-EALw_wcB

https://www.hepsiburada.com/galax-120gb-m2-sata-ssd-550-540-bulk-p-HBV000007OR2L

Sizce bunlardan hangisini alsam iyi etmiş olurum? Bunlar dışında Hi-level markasının da gördüm yine bu fiyatlarda acaba o nasıldır?

Bir de siz daha iyi bilirsiniz, sizce m2 sata mı alsam yoksa bu dvd/cd rom yerine takılan türde bir şey mi alsam? direk 2.5 inc bir tane alıp bir de dvd aparatı alıp öyle mi kullansam? Öyle yaptığım durumda performansta düşme olur mu? 

Bilgisi olanlar yeşillendirirse çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.

samsun evo çok satılıyor. DH de görüyorum: kullanıcısı çok

Bu kart şeklindeki ssd'ler normal sata hard disk girişine takılabiliyor mu acaba?

helehoyni, 1 saat önce yazdı:

Bu kart şeklindeki ssd'ler normal sata hard disk girişine takılabiliyor mu acaba?

hayır

• Like 1

wendor11, 2 saat önce yazdı:

gönül de ister öyle bir şey almayı ama o kadar param yok maalesef :) 

helehoyni, 5 saat önce yazdı:

takılmıyor. onlar için ayrı soketler oluyor bilgisayarda.

• Like 1

Yardımcı olabilir misiniz, benim laptopumda hdd var ssd almak istiyorum ama eski hddyi sökmem gerekiyor mu yoksa bilgisayar içinde ayrıten ssd takma bölümü var mı, laptopumda m2 girişi yok

MesutÖzil, 40 dakika önce yazdı:

Yardımcı olabilir misiniz, benim laptopumda hdd var ssd almak istiyorum ama eski hddyi sökmem gerekiyor mu yoksa bilgisayar içinde ayrıten ssd takma bölümü var mı, laptopumda m2 girişi yok

ikinci bir disk girişi olmayabilir. benim şuan kafamda kızaklı hdd kutusu alıp öyle kullanmak var. aynı şekilde sen de yapabilirsin. bir de iyice emin olmak için bilgisayarının marka modelini internetten yazıp araştır derim. sata 3 de desteklemesi lazım, bilmiyorum biliyor musun ama bunlar da önemli. :) 

makpolat76, 23 dakika önce yazdı:

ikinci bir disk girişi olmayabilir. benim şuan kafamda kızaklı hdd kutusu alıp öyle kullanmak var. aynı şekilde sen de yapabilirsin. bir de iyice emin olmak için bilgisayarının marka modelini internetten yazıp araştır derim. sata 3 de desteklemesi lazım, bilmiyorum biliyor musun ama bunlar da önemli. :) 

evet sata 3 destekli, diğer forumlarda dvdyi söküp oraya ssd yi takabileceğimizi söylüyorlar ama dvd de sık sık kullandığım bir donanım ne yapacağım şaşırdım vallaha :) Siz nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz kızaklı hdd kutusu alıp kullanmaktan kastınız nedir :)

MesutÖzil, 10.02.2018 - 00:11 yazdı:

evet sata 3 destekli, diğer forumlarda dvdyi söküp oraya ssd yi takabileceğimizi söylüyorlar ama dvd de sık sık kullandığım bir donanım ne yapacağım şaşırdım vallaha :) Siz nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz kızaklı hdd kutusu alıp kullanmaktan kastınız nedir :)

kızaklıdan kastım dvd sürücünün yerine takılan türde olan. :) diğer türlü direk hdd kutusu almak gerekir ama o da harici gibi kullanımlarda iş görüyor, direk sabit kullanmak sorun olur. bazı program ve oyunları kurmak için hdd kullanacağım ayrıca, yani mecburen kızaklı olandan alacağım :)

• Like 1