Jump to content

xp açılılta kitleniyor açılmıyor

empays

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar tncxp indirdim nero ile en düşük olan 10 x ile yazdırdım. kurulumu gecip yükleme yapıyor yükleme bittikten sonra yeniden başlayor xp boot screen geliyor kitleniyor açılmıyor yeniden başlatıyorum yine kitleniyor açılmıyor nerde hata yaptım acaba arkadaşlar acele cevap bekliyorum teşşekkürler...

merhaba arkadaşlar tncxp indirdim nero ile en düşük olan 10 x ile yazdırdım. kurulumu gecip yükleme yapıyor yükleme bittikten sonra yeniden başlayor xp boot screen geliyor kitleniyor açılmıyor yeniden başlatıyorum yine kitleniyor açılmıyor nerde hata yaptım acaba arkadaşlar acele cevap bekliyorum teşşekkürler...

arkadaşım aynı sorun bendede var burdan indirmiştim kurdum ve hoşgeldiniz yazısına geldiğinde kilitlenip kalıyor bende kaldırdım cd ler ölece duruyor buraya yazmıştım zamanında cevap veren olmadı bence sorunlu elimizdeki işletim sistemi hiç uğraşma derim

Arkadaşım sorun cd ye yazdırırken oluyor.Ben de indirdim.İlk yazdırdığım cd ile sistemi kurdum .ancak Hoşgeldiniz yazısında kilitlenip kalıyordu.2.kez en yavaş hızda yazdırıp bu cd ile xp yi kurdum.Bir sorun vermedi.Sistemin hoşgeldiniz yazısında kilitlenmesinin nedeni shell32 dosyasının xp yüklemesi sırasında

ya eklenememesi ya da bozuk eklenmesidir.Elinizde cd den çalışan bir xp varsa aşağıdaki ilemleri bir yapın.

Büyük ihtimalle sisteminiz açılacaktır.

Karalı çalışan bir xp den aşağıdaki dosyaları kopyalayıp cd ye yazdırın.

1C/Windows ta bulunan Explorer

2.C/Windows /System32 de bulunan Shell32 ,msgina.dll,ntoskrln adlı dosyalar

3.Şimdi sisteminizi Cd den çalışan xp ile açıp bu dosyaları nereden aldıysanız aynı yere kopyalayıp dosya değişimini onaylayın.

4.CD den çalışan xp yi çıkarın ve normal açılışla xp nizi açınız.

Not: Bu tarafımca denemiş ve başarıya ulaşmış bir yöntemdir.Saygılarımla

Arkadaşım sorun cd ye yazdırırken oluyor.Ben de indirdim.İlk yazdırdığım cd ile sistemi kurdum .ancak Hoşgeldiniz yazısında kilitlenip kalıyordu.2.kez en yavaş hızda yazdırıp bu cd ile xp yi kurdum.Bir sorun vermedi.Sistemin hoşgeldiniz yazısında kilitlenmesinin nedeni shell32 dosyasının xp yüklemesi sırasında

ya eklenememesi ya da bozuk eklenmesidir.Elinizde cd den çalışan bir xp varsa aşağıdaki ilemleri bir yapın.

Büyük ihtimalle sisteminiz açılacaktır.

Karalı çalışan bir xp den aşağıdaki dosyaları kopyalayıp cd ye yazdırın.

1C/Windows ta bulunan Explorer

2.C/Windows /System32 de bulunan Shell32 ,msgina.dll,ntoskrln adlı dosyalar

3.Şimdi sisteminizi Cd den çalışan xp ile açıp bu dosyaları nereden aldıysanız aynı yere kopyalayıp dosya değişimini onaylayın.

4.CD den çalışan xp yi çıkarın ve normal açılışla xp nizi açınız.

Not: Bu tarafımca denemiş ve başarıya ulaşmış bir yöntemdir.Saygılarımla

Hoşgeldiniz yazısında kitlenmesi sonradan olan bir olay.Yani ben daha önceden kurmuştum fakat aradan 5 yada 6 gün geçtikten sonra kitlenmeye başladı kurulumdan sonra yaptı yani bunun ile ilgili tamir yada güncelleme ekleri mevcut mu?

ben nero ile 3 kere yazdırdım TNCXP fakat nedense kurulum ekranında HATA yazıyor önemli bir bileşen yüklenemedi ek paket diye bir hata veriyordu daha sonra cd rom dan çıkartıp taktığımda sorun devam etti daha sonra orginal xp home edition ile denedim daha sonra lütfen SP2 windows XP Professional cd takınız iletisi verdi daha sonra taktım ve kurulum devam etti sorun yaşamadım.sorun zannedersem entegre edilen ek bileşenlerden kaynaklanıyor.Bilginize...

(NOT: cd bir çok cd rom da denedim )

modifiye xp oldugu için bazı makineler kitlenip kalıyor bir kaç makinaya yukleyim dedim bazılarında problemsiz calıstı bazılarında kafandan ya kitledi yada windowsu hiç yuklemedi ama neden onu bulamadım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...