Jump to content

Upload Siteleri

tabele
 Share

Recommended Posts

Buyrun bu sitede 94 upload sitesi var siteleri özelliklerine göre karşılaştırma yapabilirsiniz.

Sitelerin Sıralamasını Sağ üst köşedeki Currently sorting by Hits yazısının yanındaki kutudan yapabilirsiniz.

Please register to see this content.

Bu gün googlenin ücretsiz sitesini denedim 10 GB dosya ekleyebiliyorsunuz 3 adet dosya ekledim oturumu kapattım bütün geçmişi sildim

Dosyaların ismine sağ tıklayarak almış olduğum linklerine tıkladım dosya hemen indirmek için geldi download hızını kontrol etmedim 1-2 MB lık dosyalarım hemen indi...

Edited by _KarakurTr_

• 4 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar ben ücretsiz ve iyi uploadlar yapabileceğim Upload sitesi arıyorum. . . Premium hesap falan olmadan upload edebileceğim güvenli bir site. . ? Görüşleriniz nelerdir?

Dosya.TC üyeliği bedavadır.

• 3 hafta sonra ...

Upload Siteleri İnceleme

Her ne kadar rapid iyi bir paylaşım alternatifi olsada diğer siteleride değerlendirmemiz gerektğini düşünüyorum. Özelikle bu hizmeti ücretsiz olarak veren siteler varken. Ama ücretsiz upload veren sitelerin bir çoğu problemli. Ya sitede bir sorun olup yaptığınız uploadlar gidiyor ya site kapanıyor. Yada download da sorun yaşıyorsunuz. İşte bunun için verimli bir upload sitesi arayışına girdim ve 100 e yakın upload sitesinde araştırma ve testler yaptım. Bunların içinde performans olarak en iyi siteleri sizlerle aşağıda paylaşmak istedim. En belirgin kriterim upload sınır oldu.100 mb altındaki upload sitelerini çok incelemedim. İkinci kriter ise download hızı oldu. Ayrıca yabancı forumlarda en çok kullanılan upload siteleri öncelikli tercihim oldu. Yaptığım incemeler ön incelemedir. Siteler hakkındaki asıl görüşler uzun süreli siteyi kullanmakla ortaya çıkacaktır.

Not: Verilen hızlar 1024 adsl ile alınan hızlardır. (max download:100 upload: 25 ) Sİtelerin dosyaları tutma süreleri upload yapılan dosyanın hiç download yapılmadığında geçerlidir. Ayrıca aşağıda verdiğim siteleri kullanmak için üye olma zorunluluğu yok. Ancak bazılarında ftp uploadı kullanabilmek için üye olmak gerekiyor.

SPEEDSHARE

www.speedshare.org

Sitenin upload sınırı 200 mb ve download hızı adındanda anlaşılacağı üzere hızlı. 1024 adsl ile 100 kb/s download yaptı. Upload yaparken ayrı bi pencere açılıyor ve upload miktarını görsel olarak takip edebiliyorsunuz. Download linki için 10 sn bekletiyor.. Download hızı ve upload miktarını beğendim. Dosyayı sınırsız süre tutuyor. Paralel download da izin veriyor. Upload programı mevcut.

ZSHARE

www.zshare.net

Site tamamen ücretsiz. Bir seferde 100 Mb upload sınırı var. Upload edilen dosya 60 gün içinde hiç kimse indirmezse sistemden siliniyor. Upload yaparken upload göstergesi çıkmıyor. Ayrıca parelel download için bir bilgi verilmemiş.download için bekleme süresi yok. Flashget download programıyla download yapmaya imkan veriyor. Download 100 kb/s*

EASY-SHARE

www.easy-share.com

Ücretsiz, upload sınırı: 100 mb, Sistemden silinme süresi: 30 gün Sınırsız sayıda upload ve download, Upload için kendi programı var, Flash get ile download yapmıyor. Uplaod programı mevcut.

UPLOADYOURFILES

www.uploadyourfiles.de

Upload sınır 200 mb, ftp ile upload yapılabiliyor. Upload göstergesi var. Sitenin uploadı yavaş diğer siteler 20 kb/s ile yaparken bu sitede 10 kb/s hızında upload yaptı. Download için 8 sn ye bekleme süresi var. Dowload hızı 50 kb/s, sistemde kalma süre 30 gün.

2SHARED

www.2shared.com

1 gb upload sınır var. upload ve download hız gayet güzel. Banner çıkmıyır.Sadece download yaparken reklamlar yazı şeklinde çıkıyor. Sistemde bekletme süresindende bahsedilmemiş. Download yaparken 20 sn ye bekletiyor.

GIGESHARE

www.gigeshare.com

1 Gb upload sınırı var. Flasget ile indiriyor. Sistemde dosyayı tutma günü 90 ki buda en fazla olan site. Aynı anda 3 paralel dowloada musade ediyor. Download linki için 25-50 sn arası bekletiyor. Upload göstergesi var. Hızı son zamanlarda gayet iyi.

BITROAD

www.bitroad.net

Upşoadlar için para ödeyen bir site.Hicbir sınır yok. Ne upload ne download nede dosya saklama süresi. Flasgeti destekliyor. Uye olunca ftp ile upload yapabiliyorsunuz. . Download linki için 30 sn bekletiyor. Uye olmazsanız buyuk dosyaların uploadı sıkıntılı. Umarım uzun süreli bir site olur.

SENDSPACE

www.sendspace.com

300 mb upload sınır var. Bir kaç sitede tavsiye edilmiş.

DOSYAM - UPLOADED

www.dosyam.net

Hız gayet iyi. 250 Mb upload sınırı var. Sistemde dosya saklama süresi 30 gün. Görsel upload göstergesi mevcut. Paralel download ve flasget desteği var. Download da 8 sn bekletiyor. Upload programı mevcut.

BIGUPLOAD

www.bigupload.com

Ücretsiz kullanıclar için maksimum 50 mb upload sınırı var. Ücretliler de 2 gb. Flasget desteği var. 30 gün dosya saklama süresi var. Download yaparken 30 sn bekletiyor.Download ve upload hız iyi.

iFiLE

www.mihd.net

www.ifile.it

Upload sınır ücretsiz üyelerde 250 mb diğerlerinde 100 m. PAralel downloada izin vermiyor. Sistemde bekletme süresi 30 gün ücretsiz üye olunursa 100 mb altındaki dosyaları 90 gün sistemde tutuyor. Flasgeti destekliyor.

FILES

www.files.to

150 mb upload sınır var. Ücretsiz bir site. Paralel download sınırısz . Sistemde bekleme süresi 30 gün.

MEDIAFIRE

www.mediafire.com

100 mb Upload izin veriyor. Sınırsız paralel download yapılıbiliyor. Bekleme yok reklam yok flash get vb destekliyor. Sistemde dosya bekleme süresi site kullanımınıza bağlı olarak sınızrszı diyebiliriz. Şimdilik editörün seçimi olarak bu siteyi gösterebilirim.

DEPOSITFILES

www.depositfiles.com

300 mb upload sınır var. Sistemde bekleme süresi 30 gün. Flasgeti destekliyor.Paralel

download sınırsız.

BADONGO

www.badongo.com

500 mb upload sınırı var. 1 paralel downloade izin veriyor. Günlük gb cinsinden download sınırı var. Ücertsiz üyelikte 90 gün diğerinde 50 gün dosyayı tutuyor.

NETLOAD

www.netload.in

400 mb upload sınırı var. Sistemde bekletme süresi 90 gün.Uplaod programı mevcut.

FILEFACTORY

www.filefactory.com

300 mb upload limiti var. üretsiz yukleme yapanlar için 90 gun dosya tutma süresi var. Uplaod programı mevcut.

FAST-LOAD

800 mb upload sınırı var. Şu an için beta aşamasında olan bir site.

FILEBASE

Tek seferde 1 gb upload yapabiliyorsunuz. Download ve uplaod sınırı olmayan bu sitede de 90 gun bekletme sınırı var. Ayrıca remote uplod ftp upload gibi özellikelrinin yanında upload programıda mevcut. Download için kod sorgulamsı ve 10 sb ye bekletme süresi var. Upload ve Download hızıda gayet başarılı.

FLYUPLOAD

2 GB uplaod özelliği ve indiriken bekletme yapmaması ile dikkat çeken bir site.

LETITBIT

1,20 GB Tek seferde uplaod yapılabilen bu site bir yıl dosya barındırması ile dikkat çekiyor. Ayrıca ftp upload özelliğide mevcut.

VIP-FILE

Dosya sınırı olamayan bu sitede download için bekletme yaptırmıyor.Dosyaları 365 gun sistemde tutuyor.

MULTI-UPLOAD SİTELERİ

UPLOADJOCKEY

www.uploadjockey.com

İlginç bir multi upload sitesi daha. Yükleme yaptığınız dosya için download sayısı kadar para veriyor. Her bir downloada $0.002. Upload programı olmaması kötü. rapidshare, easy-share, badongo, uploaded, zshare ve depositfiles sitelerine upload yapıyor. Tanımladığınız rapid hesabına upload yapabilmesi güzel. Sitede tanımlanan rapid premium hesabın securty code uygulamsının aktif edilmesi gerektiği söylenmiş. Açıkçası bu bana bu siteden rapid hesabınızın çalınma riski taşıdığı izlenimi verdi

FILEDUCKY

www.fileducky.com

Bir başka multi upload sitesi.

MASSMIROR

www.massmirror.com

Sanırım şu an en fazla siteye multi uolad eden tek site. Programı mevcut ancak yine http kullanıyor.badongo.com picshome.com 4filehosting.com megaupload.com fastuploading.com rapidshare.com zshare.net fileinsanity.com sitelerine upload ediyor.

UPLOADBUD

Rapidshare.de , Rapidshare.com, megaupload,depositfiles, easy-share ve netload sitelerine upload yapıyor.

UPLOADSHAREFILE

Depositfiles, Megaupload, Easy-share, RapidShare, Filefactory, Zshare, Flyuplaod,Filefactory, Sharedzilla, sendspace, load.to, badongo, netload.in sitelerine uplaod yapıyor.

XLICE

Egoshare, megaupload, rapidshare, share-online.biz sitelerine uplaod yapıyor

SUPERUPLAODER

www.superuploader.net

Free.fr, Rapidshare, zshare, megauplaod, megashares, easyshare,netload, filefactory, uploaded.to sitelerine uplaod yapıyor. En güzel tarafı kendi uplaod programı mevcut. Ayrıca Rapishare ve megaupload için collactor account bilgileri girebiliyorsunuz. Jdownlaoder programı sitenin tek linkini çözümleyemiyor

ASAPLOAD

Özellikel linklerinde reklam olmaamsı güzel. Badongo, Depositefiles,Easy-Share, Rapidshare, SendSpace,Zshare sitelerinden seçtiğiniz 4 tanesine uplaod yapıyor. Ftp uploadı destekliyor.

RAPIDSPREAD

Sitede çok fazla bilgi yok. Ancak Uploaded, Mediafire, Megaupload, Filefront, RapidShare, Zippyshare, Zshare, Sendspace, Filefactory, Easy sahre, Depositefiles, sitelerinden seçeceğiniz on siteye uplaod yapıyor.

SHAREBEE

zshare, bagondo, megauplaod ve Rapidshare sitelerine uplaod yapıyor.

GAZUP

Please register to see this content.

Avantajları:

Rapidshare, netload, hidemyass, zshare, megauplaod, easyshare, filefactory, uploaded

olmak üzere 8 siteye uplaod yapıyor. Rapid premium hesabı ile netlaod.in hesabı tanımlaması yapılabiliyor. Forum sitesi mevcut. Burdan adminlerden destek alınabilir.

Dezavantajları:

Rapid premium yada collector hesabına uplaod yapabilmesi için securty code uygulamasının deactvie olması gerekiyor. Bu biraz riskli. Durumu forumda adminlere bildirdim. Yeni bir site, ilerde bu düzeltmeyi yapabilirler. jdownloder tek linki direk çözümleyemiyor.

Not: Megauplaod sitesine ücretsiz olarak yuklediğim dosyalar hiç indirilmemesine rağmen 5. aydan bu yana sistem tarafından silinmemiş. Normalde sitesinde 90 gun de silinir diye yazıyor.

HUBUPLOAD

www.hubupload.com

Şimdilik beta olan site 21 upload sitesinden seçeceğiniz 9 una upload yapıyor.Şu an için uploadı çalışmıyor

not (ç)alıntı!!!

• 2 ay sonra...
Dosya Upload Siteleri

axifile.com
atgig.com
datapickup.com
nitroushosting.net
refrozen.com
uploadtemple.com
yousendit.com
webwarper.net[/CODE]

[color=#993399][u][b]Video/Resim Upload Siteleri[/b][/u][/color]

[CODE]hostedpictures.com
imageshack.us
imgfree.net
mytempdir.com
pichub.com
putfile.com
putfile.com
videos.streetfire.net
vidiac.com[/CODE]

Güzel çalışma ayrı ayrı kategoriye ayırman da cabası benim gibi acemilere birebir teşekkürler..

ByNeC

• 4 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

şimdi filmle riçin hangisi iyi arkadaslar

:warning:DİKKAT: Türkçe bizim olduğu kadar sizin de diliniz, lütfen güzel Türkçemizi kullanırken dil kurallarına riayet edelim.

F klavyede yazıyordum ondan harf hataları olabiliriyor.

Edited by atakan21

• 1 ay sonra...

benim yeni favorim www.sharebase.to sitede free user sadece 25 saniye bekliyo indirme sınırı yok birde aynı anda indirme sınırı yok ama bu siteden paylaşım bulmak zor sanırım alman upload sitesi :pardon:

Edited by hamza_07

• 4 hafta sonra ...

bu da benden olsun, son sürat ve sınırsız internetin keyfini çıkarın :p

hatlimit.com - 3 Terabayt kapasite, ücretsiz kullanıcılar için sınırsız hız, 15 saniye bekletme, 710mb'a kadar dosya boyutu

duckload.com - sınırsız kapasite, ücretsiz kullanıcılar için sınırsız hız, 15 saniye bekletme, 800mb a kadar dosya boyutu, ftp desteği

sharehoster.com - sınırsız kapasite, ücretsiz kullanıcılar için sınırsız hız, 15 saniye bekletme, 1gb'a kadar dosya boyutu, ftp desteği

remixshare.com - sınırsız dosya kapasitesi, ücretsiz kullanıcılar için yeteri kadar hız, 15 saniye bekletme, 200mb'a kadar dosya boyutu, aynı anda sınırsız indirme, dosya indirme yöneticisi desteği, ftp desteği, konteynır desteği

hepsinin ortak özelliği istediğiniz kadar dosyayı aynı anda indirebilirsiniz ve dosya indirme yöneticilerini destekler ki bu da demektir ki aynı anda 20 tane dosyayı (fazlasını harddisk kaldırmıyor :D) saniyede 1megabayt ile indirebilirsiniz,

Edited by muharremerd

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

bunların arasında upload hızı en yüksek olan hangisidir ???

upload hızı en yüksek olan ftpli olanlardır, remixshare, sharehoster, fileserve, cramit.in, duckload, letitbit, ugotfile, x7.to.

upload hızları 2mb\s'ye kadar çıkıyor bunlarda ftp ile yüklersen.

hotfile uploadda bunlara göre çok yavaş kalıyor bazen 200kb\s'yi bile görmüyor.

indirme hızında ise sharehoster, remixshare, duckload ve gotupload'ı tek geçerim mediafire'ı da unutmamak gerekiyor tabiki.

• 2 ay sonra...

www.uploadstore.net

böyle bir download linkinden indirdim hızıda iyi ve download yarıda kalsa bile devam ettirilebilir bir site.

Uploadda ise 5 tane dosya yüklenebiliyor.2048 MB maksimum dosya boyutu

Edited by casira

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • Moderator

[quote name='Nash' date='08 Ocak 2011 - 11:49 ' timestamp='1294487987' post='940263']
Duckload çok iyi diyorlar sanırım premiumunu alacağım.
[/quote]
[color="#000000"][b]
Evet çok iyi 3 Gblik bir dosyayı free olarak indirdim mesala...Free kullanımı çok iyi...Premimu nasıldır acaba :)[/b][/color]

[quote name='Nash' date='08 Ocak 2011 - 12:49 ' timestamp='1294487987' post='940263']
Duckload çok iyi diyorlar sanırım premiumunu alacağım.
[/quote]
upload eden bulunmazsa ne işe yarayacak ki, rapid gitti yerine fileserve geldi.
duckload biraz yayılsın alınır ama şimdi değil.

• Editor

arkadaslar laf duckloaddan acılmısken bir sorum var yeni baslıkta acmayı düşünmüştüm burayı görünce gerek duymadım
ducloaddan uploada talep cok olunca herkes duckloaddan link isteyince üye olmaya karar verdim ve oldum anasayfadan dosyayı seciyorum upload baslamıyor öylece bekliyor ftp den upload yapıyorum dosyalar hesabımda gözükmüyor aynı zamanda linklerde yok bu günde remota upload yaptım 5gb felan dosyalar ve linkler yine yok sadece işlem sayısı ve kac gb upload edilmiş onu yazıyor bişiy anlayamadım ben bu siteden pişmanda oldum üye olduğuma biyerlerde hatamı yapıyorum sitede problemmi var duckloaddan upload yapan arkadaslardan yardım istiyorum