Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Asgari ücretli çalışanlar Hesabına Güvenenler

sannsar
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak cevapları merak ediyorum

ben 2017 yılında asgsri ücretli olarak işe girdim 2018 de patronumuz %12 + 100 tl zam taptı

ben 3 çocuk babasıyım + firma bana 164 tl aile yardımı + çocuk başına 25 tl yardımda bulunuyor

buna göre 2018 ocak maaşım ne olmalı

sannsar, 26 dakika önce yazdı:

yeni kanunda 1450.89 olması gerek değilmi net asgari ücret sizin hesabınıza göre 2017 asgeri ücretin %12 si 1396 çıkıyor

ben 1603 TL yi baz alarak %12 + 100 TL zam ekledim matematik hesabına göre 1603/100*12 192 TLye tekabul ediyor 192 TL + 1603 TL= 1795 TL +100 TL 1895 TL oluyor + 164 TL 2059 TL oluyor + 75 TL 2134 TL 36 kuruş çıkıyor bunu yuvarlayıp 2135 TL buldum ben asgari ücretin netine göre hesapladım dediğim gibi matematiğim çok iyi değil yanlış hesaplamış olabilirm kusuruma bakmayın.

Ek olarak işveren bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre

Ayrıca yeni kanunda asgari ücretiniz brüt 2039 TL net olarak 1603 TLdir.Eskisindede brüt 1777 TL net olarak 1404 TLdir aynı hesaplamaya göre eski asgari ücretten %12 kesilirse 1236 TL  %12 zam eklenirse 1572 TL bulunur.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1