Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Bazı üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Matematik Mühendisliği gibi bölümlerinde ders sırasında video kaydı yapılıyor. Web'de aradım ama toplu bir kaynak bulamadım. Üniversiteye gitmeden evde oturarak bir müfredata bağlı veya bağımsız da olsa sıralı üniversite dersi alabileceğimiz video dersler arıyorum. Bunun doğru olup olmadığını, üniversitedeki eğitimin farklı olduğunu ya da yüzyüze eğitimin daha değerli olduğunu tartışmadan sadece konunun özü olan kaynak paylaşımına odaklanmanızı rica ederek; üniversitenizin veya kayıt yaptığını bildiğiniz bir üniversitenin youtube kanallarını veya varsa kendi sitelerini paylaşmanızı rica ederim. Üniversiteden yıllar önce mezun olduğum için birçok konuyu unuttuğumu farkettim. Kendime ayıracak yeteri kadar zamanım var. Boşa geçen zamanımı yeniden üniversiteye gider gibi ders çalışarak değerlendirmek istiyorum. Hem eski bilgileri tekrar hatırlayıp bilgimi arttırmak hem de kendi alanımın dışına çıkarak yeni teknolojiler hakkında bilgiler edinmek istiyorum. Ek olarak üniversiteye gitme imkanı olmayan veya daha lisede olup ileriye dönük çalışmayı düşününen arkadaşlara faydalı olacağını düşünüyorum.

Youtube'da çok kaliteli ve sıralı yazılım eğitim veren birçok kişi biliyorum. Sizden bunların linklerini istemiyorum. Özellikle bir üniversiteye ait olmasına dikkat etmenizi rica ederim. Videoların yeni olmasına hiç gerek yok. Önemli olan bilgidir.

Hem örnek olması açısından hem de ilk paylaşım olması açısından Gebze Teknik Üniversitesi'ne ait linkleri paylaştım. Ben bu üniversitede okumadım ama dersleri gayet güzel.

Umarım faydalı bir kaynak oluşturabiliriz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üniversite Adı: Gebze Teknik Üniversitesi
Üniversite Linki : Please login or register to see this link.
Resmi Üniversite Ders Linki :
Resmi Youtube Kanal Linki: Please login or register to see this link.
Üniversiteye Ait Öğrencilerin Olduşturduğumu Diğer Kanallar: Please login or register to see this link. , Please login or register to see this link.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yukarıdaki kalıbı bozmadan paylaşırsanız sevinirim.

Yöneticiden ricam: Konu yanlış yerdeyse doğru yere taşıyıp üst tarafa sabitleyebilir misiniz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×