Jump to content
TNC-TR
HARBİKIZ

Namebench 1.3.1 Dns Seçimini Yanlış Yapmayın

Recommended Posts


İnternet tarayıcıda siteler arasında gezinirken karşılaşılan yavaşlamaların ve sorunların en büyük sebeplerinden biri DNS yani Domain Name Server'lardır.
Bunları iyileriyle değiştirmek pek çok kullanıcının sorunlarını kökten çözer ve internet sayfalarının bulunmasını hızlandırır.Pek çok DNS adresi var. Peki ama bunlar ne kadar hızlı? İşte bu bulunduğunuz bölgeye ve şartlara göre cevabı değişebilen bir soru. Ölçmeniz gerekiyor...
NameBench, kurulum gerektirmeyen taşınabilir (Portable) bir uygulama.  Bu yazılım, DNS adreslerinin hızını test etmeye imkan tanıyor.
Yazılımı çalıştırmadan önce, mevcut bütün internet kullanan yazılımların kapalı olduğuna emin olun.Programı çalıştırdığınızda tepede kullandığınız DNS sunucularını görürsünüz. Start Benchmark seçeneğine tıkladığınızda test başlar ve uzun sayılabilecek bir süre (30 dakika kadar) boyunca devam eder.Test tamamlandığında sizin için en hızlı DNS hizmetini görürsünüz. Böylece en iyi tercihi yapabilirsiniz. Bu sayede DNS arama derdinden de kurtulursunuz. Zaman zaman en iyi DNS'ler bile yavaş çalışabilir. Bu yüzden arada bir bu testi aynı DNS'ler üzerinde tekrar yapmanız çok faydalı olacaktır.

 

İndirme linki

Please login or register to see this link.

Screenshot.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben de sizlere, bu hususta ziyadesiyle etkili olan ve taramayı birkaç dakika içinde yapabilen, ayrıca farklı yan hizmetleri de olan "DNS Jumper" uygulamasını öneririm..

Link:

Please login or register to see this link.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×