Jump to content

USB Bellekler & USB HDD Sorunu

ZeR0C00L

Recommended Posts

Selamlar

Öncelikle USB belleği dostan boot edip ghost ile windows kurmak için kullanıyorum. Ancak USB bellek dos ta oldukça yawaş çalışıyor tam bir facia. USB hdd var oda öyle dos ta kullanınca çok fena yani

Bir şekilde bunu hızlandırmanın bir yolu varmı ?

Elimde Şunlar Var

Kingston Datatraveler 2.gb

400 GB SmartMedia Samsung Marka hdd kullanıyor.

Yada yeni bir USB Bellekmi alayım ?

Fat32 boot edebilen usb bellekler varmı ? Var ise hız konusunda bi yararı olurmu acaba ?

Yada okuma ve yazma hızı yüksek bir USB bellek alsam bi faydası olurmu ?

Teşekkürler

arkadasım bilgisayarında 2.0 usb hub destegi yani

2.0 kapasitesi varmı yoksa 2.0 olarak anakartın gerekli pin yuvasına taktıgımız usb desteklerini kullan hızlanır yavas olmasının dier sebebi ise de (hdd için) hard diskinin performansı cok dusukse hdd yi sıfırlamayı dene o da seni istedigin performansa goturmuyosa ve baska bi hdd ile external yani hdd yi taktıgın kutunu dene yavaslama onda da varsa sorun kutu dan yavaslama yoksa sorun senin hdd yani hdd nin ömrü var önbellekleme degeri gün gectikce sallanmadan elektrik kesintisinden aşırı veri okuma ve yazma hatalarından ( veri kaybından ) dolayı bad sector ler olusturu ve onları n tamiri bazı programlar cözüyo diye söylensede yok denilecek kadar az dır fakat her zaman ihtimalleri göz önünde bulundrurun kolay gelsin

yokmu bu konuda bilgisi olan kimseler ?

My flash pd7 kullanıyorum. Boot özelliği var. FAT kullanıyorum. 3. parti bi yazılımla formatlayabilirsin.hirens in usb den çalıştırılması ile ilgili web sitesinden bahse konu programı bulabilirsin.

Evet yazma ve okuma hızı tabiki çok önemlidir. Ready boost muydu buustm uydu işte ondan alacan :unsure::D

Her flash boot edilemez. my flash bu konuda çok iyi. ayrıca yaptığımız testler içinde en hızlı flash disk :p

voyager, ocz vs vs süre olarak yaklaşık 3 katy daha hızlı yazıyor. :p

Saygılarımla...

cihazımın usb 2.0 desteği var. windows ta oldukça hızlı herşey ama dos girince araya çok yawaş :unsure: usb den boot etme gibi bir sorunum yok. HDD de Memory Stick te usb den booy ettirebiliyorum ve giren yüklü her ikisindede. memory stick daha hızlı dos ortamında. Fat formatlanabiliyor elimdeki cihazlar. Sandisk marka memory stickler fat32 formatlanıyormuş araştırdım biraz. Benim merak ettiğim dos ortamında neden daha yawaş usb cihazlar ? fat32 formatlanabilen ve formatlanan bir memory stick alsam acaba hız farkı olurmu ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...