Jump to content
TNC-TR
karadurak

Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

Recommended Posts

easy context menu, en sevdiğim, o bile var :D hocam indiriyorum, harika görünüyor eline sağlık.. Bir süre kurcalayıp geribildirim yaparım.

• Like 1

Elinize sağlık. işyerindeyim yarın indirebilirim. multiboota eklerken sadece kmpe klasörünü mü ekleyeceğiz. @crasadure hocaya mı sorayım: mbtoolkit 2.2.0a ekleyeceğim

Edited by efe34

Berdush_03, 6 dakika önce yazdı:

@karadurakhocam bunu eskiden olduğu gibi yine Rufus ile yazdırsak olur mu?

yazdırabilirsiniz ama uefi destegi iin rufus un eski sürümlerini kullan yeni sürümde sanki sıkıntı var.

• Like 1

karadurak, 44 dakika önce yazdı:

yazdırabilirsiniz ama uefi destegi iin rufus un eski sürümlerini kullan yeni sürümde sanki sıkıntı var.

evet sıkıntı var benim flash diski bozdu bir de üstelik

@karadurak hocam sistem multiboota kolayca eklendi uefi-legacy boot edildi, sorun yok. Yerleşik Hdd ye de ekledim sorun yok.

Programları kurcalarken yedekleme bölümündeki R-Drive image programı register istiyor, AOMEI backupper ise eski sürümdeki gibi benim Hdd yi görmedi (benim pc den kaynaklı olabilir). Acronis ise her zamanki gibi sorunsuz çalışıyor, bana lazım olan da o zaten. Diğer programların hepsini denemedim ama çoğunu açıp kullandım sorun yok.

BDC leri editleyip kendi wim lerimi ekledim onda da sorun yok. Uefi-legacy açılıyor hepsi. 

Sistem ilk açıldığında kullanılan ram miktarı 980 mb kadar, tabi driverler ve programlar çalıştırılınca boyut normal olarak artıyor.

Görev çubuğu ögeleri küçük olarak ayarlanmış, onlar normal boyut olarak değiştirilebilir. Tarayıcılar görev çubuğuna sabitlenebilir. Bir de chrome yeni sürüm çalışırsa güncellenebilir.

Bu kısa turda gözüme çarpanlar bunlar hocam. Kullandıkça geribildirimlere devam ederim. Genel olarak gayet güzel çalışıyor, Elinize sağlık hocam.

Edit: Unutmuşum, video ve ses dosyaları varsayılan program ayarlanmamış hocam, eski sürümde direk potplayer varsayılandı, bunda potplayer i 1 kere çalıştırınca reg kayıtları girilip varsayılan potplayer oluyor.

Edited by red_d

red_d, Bir saat önce yazdı:

@karadurak hocam sistem multiboota kolayca eklendi uefi-legacy boot edildi, sorun yok. Yerleşik Hdd ye de ekledim sorun yok.

Programları kurcalarken yedekleme bölümündeki R-Drive image programı register istiyor, AOMEI backupper ise eski sürümdeki gibi benim Hdd yi görmedi (benim pc den kaynaklı olabilir). Acronis ise her zamanki gibi sorunsuz çalışıyor, bana lazım olan da o zaten. Diğer programların hepsini denemedim ama çoğunu açıp kullandım sorun yok.

BDC leri editleyip kendi wim lerimi ekledim onda da sorun yok. Uefi-legacy açılıyor hepsi. 

Sistem ilk açıldığında kullanılan ram miktarı 980 mb kadar, tabi driverler ve programlar çalıştırılınca boyut normal olarak artıyor.

Görev çubuğu ögeleri küçük olarak ayarlanmış, onlar normal boyut olarak değiştirilebilir. Tarayıcılar görev çubuğuna sabitlenebilir. Bir de chrome yeni sürüm çalışırsa güncellenebilir.

Bu kısa turda gözüme çarpanlar bunlar hocam. Kullandıkça geribildirimlere devam ederim. Genel olarak gayet güzel çalışıyor, Elinize sağlık hocam.

Hangi multibootu kullanıyorsunuz hcam. Winsetupusb ile yapılan mıydı?

red_d, 2 saat önce yazdı:

kullandıkça geribildirimlere devam ederim. Genel olarak gayet güzel çalışıyor, Elinize sağlık hocam.

teşekkürler hocam, r-drive yi silecektim unutmuşum eger kullanılan bir programsa kalsın netten full hali bulunup eklenebilir.

Görev çubugunu bilerek küçülttüm. youtubeden felan video açınca tam ekran da görev çubugu kaybolmuyor. Küçük olursa daha kullanışlı olur diye düşündüm.

Video ve ses dosyalarında varsayılan olarak hangisinin olması gerektigini kullanıcıya bıraktım. İsteyen VLC yi seçer isteyen Potplayer'ı bu yüzden başlangıçta sizin birine tıklayıp çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasını player devralıyor.

Ram kullanımı ise diger sürümlerle hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum.

sanalda denedim problemsiz birkaç uygulama açtım AOMEI Backupper Professional 4.0.6  yazılı fakat açılan 4.0.4 eski sürüm ...

birde hd den başlatma için ben AOMEI OneKey Recovery Pro  kullanıyorum fakat bu çalışmada uyumlu değil şimdilik izlenimlerim bunlar ...

AOMEI Backupper 4.0.4 degil 4.0.6 ben tr yama dosyasını 4.0 dan aldım o yüzden öyle görünüyor. 

2018-02-11_184315.png.0b06c34eb5191816a403afa3b6020a6f.png

OneKey Recovery Pro nun uyumlu versiyonunu bulursanız MınstAll'a ekleriz.

karadurak, Bir saat önce yazdı:

AOMEI Backupper 4.0.4 degil 4.0.6 ben tr yama dosyasını 4.0 dan aldım o yüzden öyle görünüyor. 

Please login or register to see this link.

OneKey Recovery Pro nun uyumlu versiyonunu bulursanız MınstAll'a ekleriz.

AOMEI Backupper Professional 4.0.6 orjinal olarak Türkçe geldi tabi eski yama kullanılınca gözüken eski gibi olmuş bir problem yok o zaman 

OneKey Recovery Pro için uyum sorunu program  normal winpe kullanılıyor ben sadece isim değiştirerek yer değiştiriyorum malum bu çalışma daha farklı onu çözemedik artık bakalım...

O gözden kaçmış artık kendinizde sfx builder ile yeni sürümleri ekleyebileceksiniz. Program eklemek artık çok kolay...

bu arada OneKey Recovery Pro nun kurulumunu yaptım çalışıyor

2018-02-11_190932.thumb.png.0bf9aae016a9dfe1ef102f527f1561eb.png

2018-02-11_190946.thumb.png.5f944592bbc9f3966a3da68e1a2bc3b9.png

karadurak, 1 saat önce yazdı:

O gözden kaçmış artık kendinizde sfx builder ile yeni sürümleri ekleyebileceksiniz. Program eklemek artık çok kolay...

bu arada OneKey Recovery Pro nun kurulumunu yaptım çalışıyor

2018-02-11_190932.thumb.png.0bf9aae016a9dfe1ef102f527f1561eb.png

2018-02-11_190946.thumb.png.5f944592bbc9f3966a3da68e1a2bc3b9.png

hocam herhalde ben tam ifade edemedim sisteminizde OneKey Recovery Pro u çalıştırmaktan çok yerel sistemde OneKey Recovery Pro kurup bir yedek aldığımızda program kendinden fabrika recoveri gibi bir bölüm oluşturuyor açılışta istendiği zaman tuş kombinasyonu ile çalışıyor ve yedeği kurabiliyor burdaki gizli bölümde kendi oluşturduğu winpe var ben burayı ismi aynı kalmak şartı ile sizin çalışmayı atarak çalıştırmayı istemiştim normal iso vede winpe isoları rahatlıkla problemsiz çalışıyor fakat özellikle boot bölümü değiştirilince herhalde problem yaratıyor ...

@34ero dediğin şekilde denedim program pc yi yeniden başlatıyor fakat recovery bölümü oluşturmuyor bende. Daha sonra farklı bir pcde de deneyip bakarım ben ona.

2018-02-11_202011.png.b78f12b0043192c523eeec2bb5c16f52.png

• Like 1

Hocam öncelikle ellerinize sağlık çok güzel eserler çıkartıyorsunuz.

Önceki sürümlerde Lite sürümler vardı. Acaba bu versiyonda Lite sürüm yok mu?

Ellerine sağlık karadurak kardeşim.

Daha önceki son çalışmalarında sorun yaşadığım Zayıf donanımlı (atom işlemci ve 2 gb ram) notebook da denedim ve sorun vermedi.

Çalışmanız sorunsuz olarak yüklenip açıldı ve ses, ethernet vb yi tanıdı.şuan mesajımı sizin çalışmanızdan yazıyorum.

Teşekkürler ve başarılar.

@musadilek işte en çok da buna sevindim. Diger versiyonların senin PC’de hata vermesi üzerine bu çalışmaya başlamıştım zaten.  

yokum, 5 dakika önce yazdı:

dvd boot etmiyor. hangi oscdimage komutuyla bootable yaptın.

Direk bootable Windows  iso içeriğini ultra iso ile değiştirerek  paketledim.  Önceki sürümler ile aynı olması lazım yarın bi kontrol ederim tekrar şuan dvd rom um yok 

karadurak, 3 dakika önce yazdı:

@musadilek işte en çok da buna sevindim. Diger versiyonların senin PC’de hata vermesi üzerine bu çalışmaya başlamıştım zaten.  

evet iyide ettin :)

Bu şekilde düşük donanımlı birçok PC dede kullanılabilir ve gördüm kadarı ile  daha işlevsel olmuş.

Eskiden donanımı düşük PC ler için Live CD/DVD/ISO lar sorun yaratmıyordu ve halen o live CD/DVD/ISO lar gerektiğinde kullanılabiliyor.

Allah razı olsun.

• Like 1