Jump to content
TNC-TR
karadurak

Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

Recommended Posts

İlk yaptığın sürüm KM10PE_RS2_x86_x64_01.01.2018_Win10_1703_15063 on numara hatta baş yapıt, bir sonrakinide indirdim ama denemedim sanırım. Bu sürüm olmamış. Sadece sergeideki programlar eklendi herhalde.

@yokum iki sürüm arasında karşılaştırma yapacak olursak Artıları ve eksileriyle yazarsanız daha iyi olur. Şimdi neye göre ilk sürüm iyi son sürüm kötü? Sergei ye göre de karşılaştırabilirsin. 

Eski sürümde taskbar büyük simgeler var yeri sürümde küçük simgeler. Eski sürümde kontrol panel tüm ikonlar duruyor yeni sürümde temizlenmiş. Eski sürümde tema mavi yeni sürümde yeşil güzel durmuyor. Eski sürümde başlat menüsü windows 7 stili yeni sürümde xp stili güzel durmuyor. Eski sürümde tümleşik programlara erişim daha kolay. Dosya ve regitry karşılaştırmasınıda bir ara yapıp postu güncellerim. Bu arada setting.exe ne işe yarıyor. sergei den mi geldi yoksa kendin mi yazdın. upx sıkıştırmalı.

Edited by yokum

ultra iso ile imaj yazdırıp usb yi 2 ye böldüğümde usb deb başlamıyor.usb deb başlatı seçiyorum starding  başlayacak gibi bir yazı geliyor ama başlamıyor.önceki süreümde böyle birşey olmamıştı acaba benmi bir yerde hata yaptım

bu surum gayet sade ve program yönündende geniş antivirüsleride indirdim gayet güzel oldu duvar kagıdınıda değiştirdim bence bootice ile harddisk veya flash belkleginizi ikiye bölün böldÜNÜZ bölümleride biçöimlendirin mesala uefiye uyumlu yapacaksanız fat32 yedek olanıda data yazıp ntfs olartak sonra videoyu izleyerek oteki işlemleri ultra iso olarak ve bootmgr olarak ve sonra flasın fat32 bölümüne indirdiğiniz isoyu winrar ile kopyalayınız data bölümüde windows isolarınızı koyarsınız yani ultra isoyla bazen sorun olabilior ben öyle yaptım hatta suan yazdığım makinadan kurulum yaptım bende 2 surumunu kullanıyordum bu sürüm harika olmuş ellerine sağlık ustad bence artık yeter

• Like 1

Üstat bu MinstaAll baya güzel birşeymiş :)

................

sorun çözüldü :)

Edited by mephistooo2
  • Like 1

ultra iso ile imaj yazdırıp usb yi 2 ye böldüğümde usb deb başlamıyor.usb deb başlatı seçiyorum starding  başlayacak gibi bir yazı geliyor ama başlamıyor.önceki süreümde böyle birşey olmamıştı acaba benmi bir yerde hata yaptım

bende de aynısı oldu ...anlamayan bir ben değilmişim demek ki.şu flashı ikiye bölüp fat32 ye kmpe yi diğeri bölüm NTFS olarak da yapamadım..

bu ekrana müdahale edebiliyormuyuz acaba kaldırmak istediklerim ve eklemek istediklerim mevcut.

Ekran Alıntısıaaa.JPG

mrb karadurak hocam iso dan windows kur  seçeneği ile xp iso dosyasını gösterip isodan direk windows xp kurabilirmiyiz.

karadurak, 11.02.2018 - 11:53 yazdı:

Antivirüs:

Please login or register to see this link. İçeriği Gizle

"KMPE/MInst/Portable/Antivirus" klasöründe bulunan Dr.Web CureIt! ve Kaspersky Virüs Temizleme Aracı temsilidir. 
En son sürümü indirmeniz ve değiştirmeniz gerekiyor. 
Gerçek sürümü buradan indirebilirsiniz: 
Please login or register to see this link.
Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.  aracı indirip zipli dosya içeri ile degiştirmeniz yeterlidir.

SmartFix Tool 1.5.7.0/ Güncelleme aracı indirip zipli dosya içeri ile degiştirmeniz yeterlidir,Burasını anlamadım diğer ikisini yaptım üstad indirdim ama .exe var....

yokum, 8 saat önce yazdı:

Eski sürümde taskbar büyük simgeler var yeri sürümde küçük simgeler. Eski sürümde kontrol panel tüm ikonlar duruyor yeni sürümde temizlenmiş. Eski sürümde tema mavi yeni sürümde yeşil güzel durmuyor. Eski sürümde başlat menüsü windows 7 stili yeni sürümde xp stili güzel durmuyor. Eski sürümde tümleşik programlara erişim daha kolay. Dosya ve regitry karşılaştırmasınıda bir ara yapıp postu güncellerim. Bu arada setting.exe ne işe yarıyor. sergei den mi geldi yoksa kendin mi yazdın. upx sıkıştırmalı.

Görüşleriniz için teşekkürler. Sonraki güncellmede çoğunluğun görüşü dikkate alınacaktır. Bahsettiginiz degişiklikleri istemiyorsanız setting.exe silip gimagex ile yeniden paketleyiniz. Eski sürüme geri döner.  ikonları sabitlemek artık  zor çünkü mıstAll harici bellekten çalışıyor winpe açılırken program yüklenmiyor. Ben burada program kısıtlamasını ve winpe açılırken programların yükleme derdini ortadan kaldırmış oldum. İsteyen istedigi programı ekler veya çıkarır.

herz, 6 saat önce yazdı:

goldfather1, 3 saat önce yazdı:

bende de aynısı oldu ...anlamayan bir ben değilmişim demek ki.şu flashı ikiye bölüp fat32 ye kmpe yi diğeri bölüm NTFS olarak da yapamadım..

İkinizde yanlış yapıyorsunuz. Ultra iso ile ikiye bölmeyeceksiniz o eski sürümlere ait bir özellik. Bootice ile ikiye bölüp kullanabilirsiniz. indirdiginiz dosya içeriginde videolu anlatım mevcut.

ikaraot, 2 saat önce yazdı:

bu ekrana müdahale edebiliyormuyuz acaba kaldırmak istediklerim ve eklemek istediklerim mevcut.

Ekran Alıntısıaaa.JPG

KMPE\MInst\Portable\x86 yolundaki WinMngr_x86.exe 7zip ile çıkarıp reshacker ile editleyebilirsiniz. sonra tekrar paketin içine atın

herz, 2 saat önce yazdı:

mrb karadurak hocam iso dan windows kur  seçeneği ile xp iso dosyasını gösterip isodan direk windows xp kurabilirmiyiz.

Orjinal XP yi kurabilirsiniz. diskleri önceden diskpart veya harici bir program ile biçimlendirmeniz gerekir.

neskali, 1 saat önce yazdı:

SmartFix Tool 1.5.7.0/ Güncelleme aracı indirip zipli dosya içeri ile degiştirmeniz yeterlidir,Burasını anlamadım diğer ikisini yaptım üstad indirdim ama .exe var....

içerigi 7zip ile açıp güncel olanıyla degiştirebilirsiniz.

2018-02-12_181906.png.9f3d9ac45608c94a14ff5a4d7e30bb82.png

karadurak hocam eski sürümde oluyordu evet bu sürümde 2. denenmede şimdi oldu ultra iso ile yaptım fat 32 bölümünü gizli olarak oluşturdu diğer bölümüde ntfs olarak biçimlendirdim.boot edip çalıştırdım.şimdilik sorun yok gibi.olmazsa bootce ile yapacağım.teşekkür ederim

• Like 1

2GB RAM Lİ  eski 32 bit laptopumda flashtan çalıştı, önceki sürüm usb den ve HDD den çalışmıyordu bu laptopta.

Fakat bir türlü HDD den başlatamadım: grub4dosta boot etmiyor HDD den

Disk 5 bölüm oldu o yüzden mi acaba : eğer o yüzdense strelecin olduğu disk bölümüne sadece kmpe klasörünü atsam olur mu, strelectekiyle aynı isimde klasör ve dosyalar var

Edited by efe34

karadurak, 49 dakika önce yazdı:

HDD'den boot etme işini önceki konuda @hacihocahafız ve @red_d hocam halletmişti.  Onlara sormak lazım ben hdd kurulum yapmadım.

Kmpe klasörünü strelecin olduğu partisyona attım diski 4 bölüm yaptım çalışıyor

• Like 1

goldfather1, 8 dakika önce yazdı:

üstatlar kmpe yi fat32 bölümüne kopyaladım.şimdide bootice ile NTFS bölümünü mü görünür yapacağım.

videoya neden bakmıyorsunki 2 dk lık bişey :)  evet görünür yap bi dene

videoya neden bakmıyorsunki 2 dk lık bişey   evet görünür yap bi dene...hallettim şükür

kardeşim videoyu hep izliyordum ama 45.. inden sonra bazı şeyleri anca anlayabiliyoruz kızmayın lütfen

• Like 1

efe34, 2 saat önce yazdı:

Kmpe klasörünü strelecin olduğu partisyona attım diski 4 bölüm yaptım çalışıyor

Sistem uefi kurulmuşsa hdd yi istediğin kadar bölebilir ve kmpe yi o partitiondan başlatabilirsin, ama legacy kurulu ise 4 parçadan fazlasını kabul etmiyor. Yani 4. bölüme ya sstr yi ya da kmpe yi atabilirsin, ikisi de olsun diyorsan zor ama 3. bir seçenek olarak kmpe ve sstr yi aynı partitionda birleştirmen gerek, ama klasör çakışması önlemek gerek, sstr ve kmpe de ortak klasör var mı bilmiyorum, varsa klasör isimlerinde değişiklik yapıp içindeki ini dosyalarını vs komple editlemek gerek, uzun iş, sstr elimde yok maalesef bakamıyorum. Bu arada kmpe yi hdd ye eklerken bootice 1.3.4 kullanın, bootice 1.3.3 versiyonunda boot.sdi yolu gösterme seçeneği yok, boot.sdi yolu bulunamadığı için de sistem başlamıyor. 

red_d, 28 dakika önce yazdı:

Sistem uefi kurulmuşsa hdd yi istediğin kadar bölebilir ve kmpe yi o partitiondan başlatabilirsin, ama legacy kurulu ise 4 parçadan fazlasını kabul etmiyor. Yani 4. bölüme ya sstr yi ya da kmpe yi atabilirsin, ikisi de olsun diyorsan zor ama 3. bir seçenek olarak kmpe ve sstr yi aynı partitionda birleştirmen gerek, ama klasör çakışması önlemek gerek, sstr ve kmpe de ortak klasör var mı bilmiyorum, varsa klasör isimlerinde değişiklik yapıp içindeki ini dosyalarını vs komple editlemek gerek, uzun iş, sstr elimde yok maalesef bakamıyorum. Bu arada kmpe yi hdd ye eklerken bootice 1.3.4 kullanın, bootice 1.3.3 versiyonunda boot.sdi yolu gösterme seçeneği yok, boot.sdi yolu bulunamadığı için de sistem başlamıyor. 

kmpex86w10, strelecx86w8, strelecx86w10 sorunsuz çalışıyor hocam bcd editi w8.1 üzerinden yapıyorum yeniden editlemeye kalktığımda kmpe nin sstr olduğunu görüyorum ya da tam tersi (sadece .sdi kısımlarında) ama sistemleri tekrar tekrar kontrol ettim hepsi normal açılıyor: sorun yok yani: şu an disk 4 bölüm bir de easeus pm ile görünen 7mb lık xp bölümü var: disk 5 bölümken olmadı

bir de grub4dosu hddden bot edemedim

Edited by efe34
  • Like 1

Selam..
Öncelikle emeklerinize sağlık.. Benim söylemek istediğim yaptığınız bu güzel uygulamayı sizin gibi bilen insanlar gayet kolay bir biçimde çalıştıracaklardır ancak 
benim gibi pek fazla anlamayan insanlar söylenenleri uygularken oldukça zorlanır.. Sizden ricam öyle parça parça değilde ayrıntılı bir şekilde adım adım 
kurulumu-programı nasıl kullanacağımızı anlatan bir video çekseniz.. Benim gibi birşeyler öğrenmeye çalışan insanlarda size teşekkür etse iyi olmaz mı?

Kolay gelsin..

Aleykümselam

Ben tek başıma hepsine yetişemiyorum maalesef. Fakat elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum.  Bu çalışmaları hazırlamak için aylarımı veriyorum. Bazen aileme bile vakit ayıramıyorum. Tabiki bunları başta hobi olarak kendi isteğimle yapıyorum...

Diğer arkadaşlara da illa yardımcı olun diyemem de ama videolu eğitim konusunda yetenekli arkadaşlar mevcut önceki konulara bakarsanız bu arkadaşların farklı anlatımlarını bulabilirsiniz. 

İlginiz için teşekkürler..