Jump to content
TNC-TR
karadurak

Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

Recommended Posts

cengelx, Bir saat önce yazdı:

Selam..
Öncelikle emeklerinize sağlık.. Benim söylemek istediğim yaptığınız bu güzel uygulamayı sizin gibi bilen insanlar gayet kolay bir biçimde çalıştıracaklardır ancak 
benim gibi pek fazla anlamayan insanlar söylenenleri uygularken oldukça zorlanır.. Sizden ricam öyle parça parça değilde ayrıntılı bir şekilde adım adım 
kurulumu-programı nasıl kullanacağımızı anlatan bir video çekseniz.. Benim gibi birşeyler öğrenmeye çalışan insanlarda size teşekkür etse iyi olmaz mı?

Kolay gelsin..

Daha basit nasıl anlatılır bilmiyorum, acemi kullanıcılar için KMPE yi usb ye aktarma konusunda yardımcı olacağını umuyorum. Bilgisayarı usb den başlatma konusunda bilginiz var mı bilmiyorum ama forumda ve internette bu konu hakkında çok fazla kaynak mevcut. Ayrıca konu başlığında ve indirdiğiniz KMPE.rar dosyası içinde de anlatımlar mevcut. Kolay gelsin.

• Like 1
  • Thanks 1

karadurak hocam aklıma şöyle bir şey takıldı sormak istedim olup olmayacağını bilemiyorum .bu iso dosyasını çıkartırken veya usb ye yazdırırken usb yi 2 ye bölme işlemini yapabilecek bir yöntem entegre edilebilnirmi.eğer varsa çok güzel olur yoksada tekrardan emeğinize sağlık.teşekkürler

bu son çalışmada iso dosyasının kapasitesi baya artmış acaba bu artışa göre iso içine daha önceki çalışmalara göre neler eklendide bukadar büyük bir iso kalıbı oluştu merak ediyorum neredeyse bir GB lık bir artış oluşmuş  tabi mümkünse diyorum daha denemedim deneyecem

harika bir çalışma olmuş win10 64 bit üzerinden yazıyorum keşke masaüstünde ağ bağlantım ikonuda olsaymış o konuda biraz zorlandım önceki sürümlerde masaüstünde bulunuyordu tıklayıp kendi kaplosuzumuzu bulup bağlanıyorduk bunda proğramların içinden bulup bağlanabildim genede teşekkürler

red_d, 9 saat önce yazdı:

Daha basit nasıl anlatılır bilmiyorum, acemi kullanıcılar için KMPE yi usb ye aktarma konusunda yardımcı olacağını umuyorum. Bilgisayarı usb den başlatma konusunda bilginiz var mı bilmiyorum ama forumda ve internette bu konu hakkında çok fazla kaynak mevcut. Ayrıca konu başlığında ve indirdiğiniz KMPE.rar dosyası içinde de anlatımlar mevcut. Kolay gelsin.

Konuya eklenmiştir teşekkürler hocam. 

herz, 8 saat önce yazdı:

karadurak hocam aklıma şöyle bir şey takıldı sormak istedim olup olmayacağını bilemiyorum .bu iso dosyasını çıkartırken veya usb ye yazdırırken usb yi 2 ye bölme işlemini yapabilecek bir yöntem entegre edilebilnirmi.eğer varsa çok güzel olur yoksada tekrardan emeğinize sağlık.teşekkürler

onu kmboot da denemiştik. her sistemde sorunsuz çalışmıyor kimisinde hata veriyor vs.. varsa farklı yöntemler denenebilir tabi.

tahsin4345, 7 saat önce yazdı:

harika bir çalışma olmuş win10 64 bit üzerinden yazıyorum keşke masaüstünde ağ bağlantım ikonuda olsaymış o konuda biraz zorlandım önceki sürümlerde masaüstünde bulunuyordu tıklayıp kendi kaplosuzumuzu bulup bağlanıyorduk bunda proğramların içinden bulup bağlanabildim genede teşekkürler

ikonu masaüstüne MıstAll'dan atıyorsunuz hocam. konuda gösterdim.

• Like 1
  • Thanks 1

@karadurak üstat çalışmanı indirdim kendime göre özelleştirmeler yaptım, Minstall uygulamasından bazı programları çıkarttım, bazı yeni programlar ekledim ve önyüklenebilir ISO oluşturmaya geldi sıra.

Ancak ne yapsam da, hangi programı denesem de oluşan ISO dosyası Legacy modda önyükleniyor ancak bir türlü UEFI modunda önyüklenmiyor...

Neden olabilir?

Direk İsa’dan mı çalıştırıyorsunuz anlamadım.  Varolan İSO nun içeriğini ultraiso ile açıp eskileri silip yenileri kaydetmeyi deneyin 

karadurak, 1 dakika önce yazdı:

Direk İsa’dan mı çalıştırıyorsunuz anlamadım.  Varolan İSO nun içeriğini ultraiso ile açıp eskileri silip yenileri kaydetmeyi deneyin 

Hocam ben normalde USB'den kullanıyorum ancak işyerinde bazen DVD'ye ihtiyaç duyan arkadaşlar var, onun için DVD'den kullanabilmem gerek.

Ve dediğinizi yaptım zaten UltraISO ile orijinal ISO dosyasının içeriğini değiştirdim olmadı, kendim sıfırdan ISO dosyası oluşturdum olmadı, Wintoolkit vb. bir sürü prog. denedim olmadı :)

Yüksek ihtimalle USB'den UEFI veya MBR boot ederken sorun olmayacak ancak az önce yazdığım gibi bana DVD olacak şekilde de lazım :)

Elinizde Sergei nin iso su varsa onun içeriği ile değiştirip deneyin. Bende dvd rom yok o yüzden bakamıyorum 

• Like 1

karadurak, 1 saat önce yazdı:

Elinizde Sergei nin iso su varsa onun içeriği ile değiştirip deneyin. Bende dvd rom yok o yüzden bakamıyorum 

Sergei ISO'sunu indirdim, içeriği değiştirdim düzeldi :)

• Like 1

mephistooo2, 22 dakika önce yazdı:

Sergei ISO'sunu indirdim, içeriği değiştirdim düzeldi :)

hangi içerikleri değiştirdiniz? EFI klasörünü mü?

merhabalar bu usb belleği 2 ye böldükten sonra fat32 bölümünü yazmaya veya silinmeye karşı korumak için bir proğram arıyorum bulamadım.çünkü virüs proğramı exe dosyalarını virüs olarak görüyor ve silmek istiyor.ntfs için var Ntfs_drive_protection buna benzer fat 32 içinde bir proğram varmıdır acaba.yardımcı olabilirseniz.

birde bootlice proğramı ile fat 32 bölümünü hide (gizle) yaptım ama gizlenmiyor sebebi nedir acaba.teşekkürler

merhabalar bu usb belleği 2 ye böldükten sonra fat32 bölümünü yazmaya veya silinmeye karşı korumak için bir proğram arıyorum bulamadım.çünkü virüs proğramı exe dosyalarını virüs olarak görüyor ve silmek istiyor.ntfs için var Ntfs_drive_protection buna benzer fat 32 içinde bir proğram varmıdır acaba.yardımcı olabilirseniz.
birde bootlice proğramı ile fat 32 bölümünü hide (gizle) yaptım ama gizlenmiyor sebebi nedir acaba.teşekkürler

Fat32 nin sürücü harfini kaldır windowsta görünmez

mycell2520, 15 dakika önce yazdı:

Fat32 nin sürücü harfini kaldır windowsta görünmez

teşekkürler.nereden nasıl yapacağım bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

herz, 14 dakika önce yazdı:

teşekkürler.nereden nasıl yapacağım bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

This pc-sağ klik manage(yönet) disk yönetimi: bölümün üzerine gel harfi değiştire tıkla ve kaldır de: ya da easeus aomei gibi disk partition programıyla

dikkatli olun ufak bir hatada arşiviniz uçabilir

Edited by efe34

efe34, 9 dakika önce yazdı:

This pc-sağ klik manage(yönet) disk yönetimi: bölümün üzerine gel harfi değiştire tıkla ve kaldır de

Resim aşağıda yönetten baktığımda sürücü harfi yok bootlice ile baktığımda gizli seçili ama bilgisayarımdan baktığımda I: Sürücü harfi ile aktif görünüyor

Pano01.jpg

herz, 9 dakika önce yazdı:

Resim aşağıda yönetten baktığımda sürücü harfi yok bootlice ile baktığımda gizli seçili ama bilgisayarımdan baktığımda I: Sürücü harfi ile aktif görünüyor

Pano01.jpg

Bootice de ntfs kısmını "assign drive letter" tıkla, fat32 kısmını "remove drive letter" tıkla, flaşı çıkarıp yeniden tak, windows 10 da bazen böyle sorunlar oluyor.

karadurak, 6 dakika önce yazdı:

@herz hangi programları virüs olarak görüyor 

ekran görüntülerini aldım

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

• Like 1

efe34, 3 saat önce yazdı:

hangi içerikleri değiştirdiniz? EFI klasörünü mü?

Olduğu gibi değiştirdim...

KMPE'nin içeriğini olduğu gibi Sergei ISO'suna dahil ettim UltraISO ile...

Burada amaç  açılış bilgisini düzeltmek...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

karadurak, 7 saat önce yazdı:

hangi programları virüs olarak görüyor 

Avira Antivirus Pro da bazı dosyaları karantinaya aldı.

KMPE\MInst\Portable\x86\    içerisindeki

AOMEIDDM_x86.exe
DiskMaster_x86.exe
Farstone_x86.exe
renegator_x86_Eng.exe

mephistooo2, 11 saat önce yazdı:

Olduğu gibi değiştirdim...

KMPE'nin içeriğini olduğu gibi Sergei ISO'suna dahil ettim UltraISO ile...

Burada amaç  açılış bilgisini düzeltmek...

Biraz açar mısınız hocam: sadece kmpe klasörünü mü attınız yoksa hepsini atıp değiştir mi dediniz. ben hdd de sadece kmpe klasörünü attım legacy sistem sorunsuz çalıştırıyorum: şimdilik

efe34, 50 dakika önce yazdı:

Biraz açar mısınız hocam: sadece kmpe klasörünü mü attınız yoksa hepsini atıp değiştir mi dediniz. ben hdd de sadece kmpe klasörünü attım legacy sistem sorunsuz çalıştırıyorum: şimdilik

Sergei ISO dosyasını UltraISO ile açtım, içeriğini komple sildim, sonra da KMPE'nin içeriğini yine UltraISO ile Sergei ISO dosyasının içine yapıştırdım ve farklı kaydet diyerek UEFI ve MBR uyumlu ISO dosyası oluşturdum.

Ben KMPE'nin içeriğini değiştirdiğimden dolayı UEFI önyüklenememesi bozukluğu gibi bir sorun yaşadım ve bu sorunu da yukarıda yazdığım şekilde çözdüm, eğer KMPE'Yi modifiye etmeyecekseniz, olduğu gibi kullanacaksanız benim yaptıklarımı yapmanıza gerek yok

Edited by mephistooo2
  • Thanks 1