Jump to content
TNC-TR
karadurak

Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

Recommended Posts

ektekileri denedim olmadı reg kayıtları sergeideki wimde var boot olarak onu kullanıyorum diğer hazırladığım wim restart atıyor devamlı yada bekliyor açılmıyor

winload.exe hatası vermiyorsa gözden kaçan bişeyler vardır. şunu buldum aynı wim içinden native ile dosyaları yüklüyor. Please login or register to see this link.

• Like 1

karadurak, 7 dakika önce yazdı:

winload.exe hatası vermiyorsa gözden kaçan bişeyler vardır. şunu buldum aynı wim içinden native ile dosyaları yüklüyor. Please login or register to see this link.

winload.exe hatası vermiyor linktekide aynı restart atıyor

Linkteki neden restart atıyor ki normalde çalışan bir Winpe o içeriği değiştirmediysen eski bir pc de denemek gerek 

karadurak, 4 dakika önce yazdı:

Linkteki neden restart atıyor ki normalde çalışan bir Winpe o içeriği değiştirmediysen eski bir pc de denemek gerek 

bu hali ile çalışmıyor burada 7z dosyasını mount ediyor readme dosyası varmış şimdi farkettim 7z içine atılacak dosyaları yazmış 7z içeriği doldurulursa çalışır zannedersem yarın bakarım bayağı bi işi var şimdi

Edited by köylü

red_d, 15 2 2018 - 23:10 yazdı:

Hocam kendimce bi değerlendirme yaptım belki faydası olur.  

Ağ Bağlantıları
-PENetwork ü masaüstüne koy hocam üşeniyoz :D

Disk Yönetimi
-ADD ve Minitool çalışmadı, AOMEI P.A.yalnız kalmış gibi oldu.Sadece Partitionguru eşlik ediyor.Gerçi AOMEI P.A. Türkçe olması ve diğerlerini aratmaması bu açığı kapatıyor. Yinede ADD ya da Minitooldan birini çalıştırırsak iyi olur.

Donanım Algılama
-Cristal disk infoya gerek yok
-Cristal disk mark güzel ama çalışmadı, alternatifi Atto disk bencmark gayet güzel çalışıyor ve sanki daha doğru değerler veriyor gibi.
-Hard disk sentinel iyi bir program diye duydum ama çalışmadı, alternatifi varsa çıkarılabilir.

İnternet Araçları
-Download accelator çalışmadı
-İDM de şöyle bir sorun var, kurulduğunda sadece chromeye uzantı olarak otomatik ekleniyor ama youtube de indirme balonu çıkmıyor. Operaya elle ekledim ama yine chromedeki gibi youtube de indirme balonu çıkmadı. Firefox a ekleyemedim "bu sürüm ile uyumsuz" dedi.Daha önce PE üzerinde katılımsız kurulumu denemiştim yanlış hatırlamıyorsam çalışmıştı ama o winbuilder ile yaptığım 8.1PE de idi, MinstALL ye katılımsız olarak ekleyip denesek çalışırsa güncellemesi de kolay olur.

Veri Kurtarma
-Recuva çalışmadı, çıkarılabilir. çok daha güçlü kurtarma programları var zaten.

Sistem Araçları
-Remote Registry de sorun var sanırım, kendi sistemimin registrylerini açmak için windows klasörünü gösterdiğimde açılmıyor, başka yerlere tıklayınca da sistem komple kilitleniyor, yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Diğer programlarla yerleşik sistemimin registry editlemeyi beceremedim :D gerçi cmd üzerinde reg hive yapılıyordu ama unuttum neyse.Yinede yerleşik sistemin regedit kayıtlarında değişlik yapmak için bir program iyi olurdu.

Yedekleme
-Acronis
-AOMEI (bende diskleri görmüyor)
-Symantec Ghost

Normalde bu 3ü yeterli ama şunlar da dursun bence

-Backup Recovery x64
-Disk2vhd
-Machinarium Reflect
-Onekey ghost

Ha bir de unutmadan

Video,Ses,Grafik

-VLC 3.0 a güncellendi ve söylenene göre 1.5 yıldır bu sürüm üstünde çalışıyorlarmış ve yüzlerce hata bug giderilmiş,vlc takımı pek bi övdü, mümkünse VLC 3.0 eklenebilir.

Bunların hepsini de halettim. Yalnız Remote Registry  i çalıştıramadım. IDM eklentisi de tarayıcılara kurulmuyor. katılımsızları denedim.

vlc 3.0 a güncelledim. AOMEI tamamdır.R-DriveImage ve Symantec  tamamdır. 

Download accelator silindi. Minitool tamamdır.

ADD silindi. harddisk sentinal tamamdır.

diskmark silindi altarnatifler eklendi.

Bana lazesoft'un son versiyonunu gönderecek misin klasör halinde gönder ben paketlerim.

• Like 1

karadurak, 21 dakika önce yazdı:

Bana lazesoft'un son versiyonunu gönderecek misin klasör halinde gönder ben paketlerim.

Olur hocam, tek sorun versiyon eski görünüyor ama exe ler yeni. Hazırlayıp yüklerim bugün. Sen yine de çalışıp çalışmadığına dair bir deneme yap.

Edit: Drive a yükledim hocam yeni versiyon 4.2.3 (32bit) ama çalıştığında about kısmında 4.2.1 diye görünüyor. 7zip olarak normal sıkıştırma yaptım.

Please login or register to see this link.

Edited by red_d
  • Like 2

karadurak, 1 saat önce yazdı:

AOMEI tamamdır

Sonradan paylaştığın sürümü mü ekledin yoksa 4.0.6 son sürüm üzerinde mi değişiklik yaptın.

karadurak, 1 saat önce yazdı:

IDM eklentisi de tarayıcılara kurulmuyor. katılımsızları denedim.

Yapmışsındır ama sormakta fayda var, idm katılımsızı tarayıcılar kurulduktan sonra çalıştırmayı denedin mi hocam. winbuilderle yaptığımız isolarda çalışmıştı.

karadurak, 17.02.2018 - 23:37 yazdı:

Yalnız eski pc de çalışır native bende son sistem var sergeideki native restart atıyor.

benim laptop eski değil pek onda çalışıyor intel corei5-3210M 2.5GHz 4gbddr3

sergienin nativesi haricini çalıştıradım

• Like 1

@karadurak  hocam Winsetupfromusb den aldığım 3 dosya ve menu.lst deki kodlarla Km10pe grub4dos menü üzerinden linux ve liveCD leri çalıştırmayı başardım.Basit ve kullanışlı. Denediğim sistemler Pardus 17.1 , LinuxMint 18.3 Cinnamon , Macrium Reflect WinPE edition. Sanırım diğer sistemlerde de sorunsuz çalışacak.

@red_d hocam grub 2 dosya yörticisi ile hem grub2 hemde grub4 de tüm linux dağılımlarını çalıştırabiliyoruz zaten. Sen ona bakmadın sanırım 

• Like 1

karadurak, Bir saat önce yazdı:

@red_d hocam grub 2 dosya yörticisi ile hem grub2 hemde grub4 de tüm linux dağılımlarını çalıştırabiliyoruz zaten. Sen ona bakmadın sanırım 

Baktım hocam, benim denediğim yöntemde WinPE ler dahil hepsi boot oluyor. Belki işe yarar diye paylaşayım dediydim. Yeni bir şey buldum diye sevindiydim :)

• Like 1

Selam, henüz hiç bir sürümü kullanmadım ancak hepsinin nerdeyse bütün konularını okuyorum. Eline sağlık karadurak üstad.

Forumdan köylü ve başka üstadların da bi ucundan olaya dahil olduğunu gördüm ve çok mutlu oldum.

Her sürüm bir öncekinden iyi oluyor. 

• Like 1

red_d, 8 saat önce yazdı:

Baktım hocam, benim denediğim yöntemde WinPE ler dahil hepsi boot oluyor. Belki işe yarar diye paylaşayım dediydim. Yeni bir şey buldum diye sevindiydim :)

tamam hocam yeni çalışmayı dün uploand etmiştim fakat yeni açılan konunun altına eklersen yöntemi deneyip bakalım :) 

mermis, 1 saat önce yazdı:

Selam, henüz hiç bir sürümü kullanmadım ancak hepsinin nerdeyse bütün konularını okuyorum. Eline sağlık karadurak üstad.

Forumdan köylü ve başka üstadların da bi ucundan olaya dahil olduğunu gördüm ve çok mutlu oldum.

Her sürüm bir öncekinden iyi oluyor. 

Bu işi öğrendiğimiz kişilerin de destek vermesi bizi mutlu eder.  Teşekkürler

Karadurak hocam
2' ye bölmeyi yapayım dedim. Videodaki anlatıma göre hareket ettim. 2 ye ayırdım ayırdıktan sonra senin kmpe yi içine attım diskte yeterli alan yok dedi.(1667 fat32 geri kalan 58 gb ntfs, ilk seferde oldu) Senin kmpe 2gb üstü. Videodaki fat32 1667 mi ne neyse tekrar baştan yapayım dedim biçimlendirdim fat32ye bu sefer ntfs kısmı gözükmüyor. Videodakinin aynısını yapıyorum olmuyor bir türlü :S fat32 60 gb yapsam 60 gb gözüküyor. 3 gb yapsam ntfs kısmı gözükmüyor sadece 3 gb gözüküyor örnek.

lori_mehmetziya, 17 dakika önce yazdı:

Karadurak hocam
2' ye bölmeyi yapayım dedim. Videodaki anlatıma göre hareket ettim. 2 ye ayırdım ayırdıktan sonra senin kmpe yi içine attım diskte yeterli alan yok dedi.(1667 fat32 geri kalan 58 gb ntfs, ilk seferde oldu) Senin kmpe 2gb üstü. Videodaki fat32 1667 mi ne neyse tekrar baştan yapayım dedim biçimlendirdim fat32ye bu sefer ntfs kısmı gözükmüyor. Videodakinin aynısını yapıyorum olmuyor bir türlü :S fat32 60 gb yapsam 60 gb gözüküyor. 3 gb yapsam ntfs kısmı gözükmüyor sadece 3 gb gözüküyor örnek.

çalışma sürekli güncellendigi için  bölme işleminde fat32 bölümünü en az 3gb yapmanız yararınıza olur. Flash komple sil  tek part olarak baştan yap düzelmesi lazım.  ikiye böldükten sonra  flash tekrar tak çıkar windowstan. disk yönetiminden veya booticedeki part managerden ikiye bölündügü görünüyorsa ntfs kısmını biçimlendirip aktif edebilirsin tekrardan

merhaba karadurak 2 defa indirdim çıkartırken hata verdi rica etsem google drive tek link atabilirmisiniz.

emay16, 27 dakika önce yazdı:

merhaba karadurak 2 defa indirdim çıkartırken hata verdi rica etsem google drive tek link atabilirmisiniz.

yeni konudan devam edelim. drive'da limitim dolsu temizleme yapmam lazım

• Like 1

@karadurak üstat çalışmanı usb multiboota ekledim, bir kaç kere uefi modunda farklı hatalar aldım ama bir şekilde çödüm, şuanda grub2 görsel menüden uefi modunda sorunsuz çalışıyor; ancak ne olduysa mbr modunda resimde görüldüğü üzere ekran acayip bir hal alıyor, ne yaptıysam çözemedim, bu hatada bir fikrin var mı?

error.thumb.JPG.7a63eb7d66c94e24ba44e6e243145aa7.JPG

karadurak, 2 dakika önce yazdı:

@mephistooo2  grafik modu hatası, uygun çözünürlüğü bulamadığı için veriyor olabilir.  bootmgr yi hangi yolla başlatıyor.  grub 4 mü kullanıyorsun

bootmgr yi hangi yolla başlatıyorsun derken kodu mu kastediyorsun?

Kod bu şekilde:

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then   
    menuentry "Windows 10 KMPE x64" --class winpe {
        search --file /KMPE/bootmgr --set=root/KMPE/
        insmod ntldr
        ntldr /KMPE/bootmgr
    }

mephistooo2, 25 dakika önce yazdı:

Please login or register to see this link. Please login or register to see this link. @karadurak üstat çalışmanı usb multiboota ekledim, bir kaç kere uefi modunda farklı hatalar aldım ama bir şekilde çödüm, şuanda grub2 görsel menüden uefi modunda sorunsuz çalışıyor; ancak ne olduysa mbr modunda resimde görüldüğü üzere ekran acayip bir hal alıyor, ne yaptıysam çözemedim, bu hatada bir fikrin var mı?

error.thumb.JPG.7a63eb7d66c94e24ba44e6e243145aa7.JPG

mephistooo2 grub.cfg kodlarından kaynaklı oluyor bu problemle çok karşılaştım araştırmadığım yer kalmadı sonunda çözümü cfg kodlarında buldum birde grub4dos ve grub2 aynı bölüntü de yani grub2 çekirdeği fat32 sistemden grub4dos ntfs üzerinden boot ediyor birinden bir diğerine geçişlerde ve bootmgr üzerinden boot ettiğimizde karşımıza çıkıyor problem o yüzden grub.cfg kodlarında sıralamada değişiklik yap problem çözülür ben bu yöntemle çözdüm şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor  

• Thanks 1