Jump to content
TNC-TR
karadurak

Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

Recommended Posts

karadurak, 2 saat önce yazdı:

@mephistoo serhan ın dedegi gibi hata grub kolarında ama hangisinde bilemiyorum. deneyip kodlarda degişiklik yap

@serhat100 ve @karadurak üstatlar teşekkürler...

Her zaman ve her konuda yedekli çalışırım :) Main.cfg dosyamı yedeklemiştim, iyiki de yedeklemişim. Eğer kodların olduğu o küçücük dosyayı yedeklemeseydim belki de sıfırdan usb yi hazırlamak zorunda kalacaktım :)

Sorun çözüldü :)

Edited by mephistooo2
  • Like 1

Sitem çok güzel olmuş elinize sağlık hocam. EasyBCD programı çalışmadı, çalıştırmak için ne yapmalıyız?

Microsoft net framework sisteme yüklü olmadığından kaynaklandığını düşüyüyorum?

Teşekkür ederim

kamuran731, 53 dakika önce yazdı:

Sitem çok güzel olmuş elinize sağlık hocam. EasyBCD programı çalışmadı, çalıştırmak için ne yapmalıyız?

Microsoft net framework sisteme yüklü olmadığından kaynaklandığını düşüyüyorum?

Teşekkür ederim

Güncel konuyu inceleyiniz, sistem geliştirilmeye devam ediyor. 

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By mephistooo2
      Bu WinPE çalışmasını iş yerinde kullanmak için kendi ihtiyaçlarıma göre hazırladım onun için @karadurak üstadın çalışmasında olduğu gibi yüksek bir beklentiye girmeyin... 😁 
      Lütfen tüm yazılanları okuyunuz...
      AIO Rescue PE v7 çalışması 2019 Ocak güncellemesine sahip Windows 10 Enterprise 64 bit (1809 - 17763.292) sürümü üzerinden hazırlanmıştır.
      32 bit sürüm hazırlanmayacaktır.
      AIO Rescue PE sistemi direk Admin hesabıyla açılır.
      x64 sürümünde:
      Acronis Disc Director v12.5
      Paragon HDD Manager v17.4 (güncellendi)
      Putty v0.70
      Disk2VHD v2.01
      VHD2Disk v0.2
      RansomWare Decrypt Tools [30 adet]
      AOMEI Partition Assistant Technician Edition v8.1 Türkçe
      DiskGenius v5.1.1.696 (güncellendi)
      TeamViewer v14.1.18533 Türkçe
      AOMEI Backupper Technician Plus v4.6.3 Türkçe (güncellendi)
      Acronis True Image 2019 Build 17750 Türkçe
      Lazesoft Recovery Suite Unlimited Edition v4.3.1
      Windows Login Unlocker v1.5 (güncellendi)
      Chrome Tarayıcı v72.0.3626.81 Türkçe
      Dism++10.1.1000.90B Türkçe (güncellendi)
      PENetwork v0.59 B12 Türkçe
      WinPE DiskPart GUI v1.5
      WinSnap v5.0.8 Türkçe (güncellendi)
      Bootice v1.3.4 Türkçe ( @serhat100 'e teşekkürler...)
      Sumatra PDF v3.1.2 Türkçe
      Office 2007 Türkçe ( @karadurak 'a teşekkürler)
      Media Player v1.5.2 Black Edition Türkçe
      Volume Mngr (gizli disk bölümlerine bu yazılım ile sürücü harfi atayabilirsiniz)
      SIW 2019 v9.0.0115 Türkçe
      7-Zip v16.02 Türkçe
      Windows Defender Offline v4.9.221.0
      programları mevcuttur.
      Kullanım Esnasından Bilinmesi Gerekenler:
      Dism++ programını açtığınızda "Geçici klasördeki boş alan 5GB'dan küçük olduğından Dism++ düzgün çalışmayabilir"
      şeklinde uyarı verebilir. Bunun sebebi Dism++ programının ram disk üzerinden çalışıyor olmasıdır.
      Bu şekilde kullanmanın Windows kurulumuna hiçbir şekilde zararı yoktur.
      Ancak Dism++ ile Windows sistem yedeği alacaksanız X:\dizinindeki Dism++ klasörünü örneğin D:\ diskinize kopyalayıp çalıştırın.
      Paragon HDD Manager programını kendi arayüzünden yada görev çubuğu üzerinden kapatırsanız bilgisayarınız
      otomatikmen kapanır. Bunun için Paragon uygulamasını Görev Yöneticisi üzerinden hdm17.exe dosyasını sonlandırarak kapatabilirsiniz.
      Dism++ ile Windows Kurulumu:
      Dism++ ile Windows kurulumunu UEFI veya MBR olarak Rescue PE üzerinden 32-64 bit farketmeksizin  birkaç fare tıklamasıyla çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
      Dism++ ile Windows Kurulum aşamalarına yönelik RAR arşivi içinde resimli anlatımı vardır, ayrıca Rescue PE X:\Dism++ dizininde de bir yardım dosyası mevcuttur.
      Program .iso .wim .esd ve .swm uzantılarını destekler.
      PXE Boot :
      RAR arşivi içinde PXE boot işleminin nasıl yapılacağına dair resimli anlatım mevcuttur.
      RescuePE'yi DVD veya USB dizk üzerinden kullanıyorsanız PXE başlatmadan önce Rescue.wim dosyasını örneğin D:\ diskinize kopyalamanız faydalı olur;
      çünkü DVD ve USB disklerin okuma-yazma hızı HDD/SSD'lere göre düşük olduğu için ağ üzerinden önyüklemi işlemi uzun sürebilir.
      Harici HDD/SSD'den kullanıyorsanız AOMEI PXE Boot Tool aracı ile direkt Rescue.wim dosyasının yerini göstermeniz yeterlidir.
      İstemci bilgisayarların ağ üzerinden önyükleme işlemi bulunduğunuz ağ ortamının iç ağ hızına göre değişiklik gösterebilir.
      Eğer istemci bilgisayarlar ağ kartı üzerinden hiç ön yükleme yapamıyorsa bulunduğunuz ağ ortamında akıllı switch vardır ve sistem yöneticisi tarafından DHCP Snooping üzerinden pxe portları engellenmiştir.
      Bilinen Hatalar:
      Test aşamalarında herhangi bir hataya rastlanmamıştır, hata bulursanız lütfen belirtiniz.
      Ön izlemeler:
      (Resimler eski versiyonlara ait olabilir)

ISO dosyasını hem UEFI hem de MBR uyumlu olacak şekilde Rufus v3 ile aşağıdaki gibi en az 4 GB'lık UBS diskinize yazdırabilirsiniz. Rufuz yazılımı RAR arşivi içinde mevcuttur. 

AIO Rescue PE x64 v7 (1,76 GB) İndirme Linki:
      RAR Şifre
      (RAR'dan çıkartmak için Winrar v5x kullanmanız gerekmektedir.)
      RAR şifresini kopyalamadan yazarak girin.
      www.tnctr.com
      Link:
      https://drive.google.com/uc?id=1kmVgfLnOvgcWrkklTW9FGBXjo5NrAeNp&export=download (⚡Tnc Debrid ile İndir)

Versiyon Değişiklikleri:
    • By MOTUN
      Windows 7 Sp1 Aio X64 ESD Nisan 2019 [ İstek Üzerine ]
      ISO Dosyasındaki Sürümler (6 adet):
      * Windows 7 HomeBasic SP1
      * Windows 7 HomePremium SP1
      * Windows 7 Professional SP1
      * Windows 7 Ultimate SP1
      * Windows 7 Enterprise SP1
      * Windows 7 Professional Vl SP1
      * .Net Framework 4.8 Final tüm sürümlere entegre edilmiştir.
      * .Net Framework 4.8 i kullanmak istemeyenler program ekle-kaldırdan kaldırabilirler!
      * Yükseltme, telemetry ve Defender güncellemesi eklenmemiştir!
      * Elle kurulum ve yükseltme dosyaları isodan silinmiştir. Temiz bir format atınız!
      * Ayrıca her ay çıkan "Aylık Kalite Toplaması" eklenmemiştir! 
      Yüklemeyin de bence, içerisinde telemetry vs. barındırmaktadırlar!
      * ESD sıkıştırma ile install.wim'in boyutu düşürülmüştür.Windows 10 boot dosyaları kullanılmıştır.
      * UEFi desteği kendiliğinden vardır. Boot dosyaları Win 7 ye benzetilmiştir.
      * Yukarıda belirtilenler haricinde eklenen ya da silinen yoktur.
      NOT: Masaüstü geldikten sonra sistemi yeniden başlatın, böylece setupcomplete.cmd ile eklenen iki güncellemenin kurulumu tamamlansın.
      * ISO MD-5 : 6174892BEBCF22FE8749C4BC9CEB5EC6
      * ISO SHA-1: E2E2CAD437018E7D1EF3865A543238CA044A3A55
      İndirme Linki: Please login or register to see this link.
      Kurulum Görüntüleri:

• By MOTUN
      Windows 8.1 Em.Ind. Pro & Pro Vl x64 2019 Mart Uefi

Windows 8.1 Embedded Industry Pro Update 3 x64
      Windows 8.1 Pro VL Update 3 x64
      Silinen bileşen yoktur..net framework 4.7.2 ve güncellemeleri eklenmiştir.
      149 güncelleme DiSM ile eklenmiştir. KB3042058 güncellemesi setupcomplete.cmd ile eklenmiştir.
      Masa üstü gelince sistemi bir kez yeniden başlatın ki kb3042058 güncellemesi tamamlansın.
      5 adet gereksiz güncelleme (telemetry vs.) eklenmemiştir.
      Defender güncellemesi eklenmemiştir. .net framework 3.5 aktif edilmiştir.
      Gereksiz güncellemeleri yapmak istemeyenler internet bağlantısı kapalı olarak kurulum yapsınlar.
      Güncellemeleri ya kapatın ya da denetle, ancak indirme... seçeneği seçerek kontrol edebilirsiniz.
      Esd sıkıştırma yapılmıştır. Aktivasyon eklenmemiştir.
      iso md-5:  C20AAA20A150CAF0B2F7AACDBC33C92F
      iso sha-1: 7CE7835590BA9F5072D884E1355004CBE57BE741
      Please login or register to see this link.

• By mephistooo2
      Windows boot olduktan sonra otomatik olarak install.wim dosyasını arıyor...

Windows 10 AIO RS5 v17763.379'a güncellenmiştir.  (Güncelleme Tarihi: 22.03.2019)
      Windows 7'den bildiğimiz hem UEFI hem MBR uyumlu 32 ve 64 bit sürümlerin dahil olduğu AIO çalımaları UEFI sıkıntısından dolayı Windows 10 için yapılamıyordu.
      Normalde 32 ve 64 bit sürüm Windows 10 versiyonları UEFI veya MBR olarak multiboot çalışmaları sayesinde kurulabiliyor, ancak sadece Windows kurulum dosyaları kullanılarak bu yapılamıyordu.
      Windows 10 için mevcut AIO çalışmaları sadece MBR uyumludur, UEFI uyumlu değildir.
      İş yerindeki Tekniker arkadaşımın isteği üzerine hem UEFI hem MBR uyumlu Windows 10 için AIO çalışmasına başladım ve  UEFI desteği de sağlamak için 3 günden beri araştırma yapıyorum ve nihayet halledebildim.
      Şu ana kadar internette UEFI ve MBR uyumlu Windows 10 AIO çalışması belki de vardır ama ben rastlamadım, sanırım ilk kez TNCTR'de yayınlanıyor.
      Son sürüm güncel Windows 10 AIO ISO içeriği aşağıdaki sürümlerden oluşmaktadır.
      Windows 10 Home x86 & x64
      Windows 10 Pro x86 & x64
      Windows 10 Home Single Language x86 & x64
      Windows 10 Pro Education x86 & x64
      Windows 10 Pro for Workstations x86 & x64
      Windows 10 Education x86 & x64
      Windows 10 Pro Single Language x86 & x64
      Windows 10 Enterprise for Remote Sessions x86 & x64
      Windows 10 Enterprise x86 & x64
      Tüm sürümlerde (x86-x64bit) NetFramework v3.5 entegre edilmiştir. 
      UEFI modunda sadece x64 sürümü yüklenmektedir. MBR'de ise x64 veya x86 tercihinde bulunabilirsiniz...
      Çift katman DVD'ye yazıp kullanabilirsiniz, ancak benim tavsiyem Rufus ile en az 8 GB'lık bir USB'ye yazdırmanız olacaktır.
      USB üzerinden kullandığınız takdirde ileriki zamanlarda Windows 10'un yeni versiyonu çıktığında 64 ve 32 bit sürümlerin sadece install. wim dosyalarını değiştirmeniz de yeterli olacaktır.
      Ancak kesinlikle boot.wim dosyalarını değiştirmeyin. Aksi takdirde çalışma tamamen bozulur.
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO  Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı : Windows 10 AIO RS5 v17763.379 EFI&MBR.iso
      CRC-32       : 4de334f4
      MD4             : cffbf7126698e7e2ee43eb8fcf6824e7
      MD5             : ced90848b8b226e664f4d7d5d9c1b05a
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO indirme Linki:
      Please login or register to see this link.

Aktivasyon için lütfen KMS & Dijital & Online Aktivasyon Suite konumu ziyaret ediniz

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...