Jump to content

aynı anda hem kablosuz hem kablolu baglantı olurmu?

kulplubardak

Recommended Posts

1024+1024 olmaz çünkü her bağlantı kendisine ait hız limitleri ile sınırlı olarak kalır + bir değer kullanamazsın tüm bunların yanında her iki bağlantıyı aynı anda kullanabileceğini sanmıyorum bu bir bilgisayara birden fazla IP adresi verebilmen demektir ki ağda çok büyük karışıklıklara neden olur kartın gelince bir dene bakalım neler olacak ben hiç denemedim...

bende çok ığraştım olmuyor kardeş

bir bilgisayara 2 ethernet kartı takılı 2 modem den ayrı ayrı kablo çektim ethernetlere farklı ip adresi girdim ama bağlantı yı tek eternetten alıyor farklı explorerla da aynı sonuç ie7 ve freefox ilede aynı ip ile nete balanıyor öyle bişey olabiliyorsa yardımcı olursa bende sevinirim

Vallahi kardeş ben daha önce üst komşumla bağalıtı paylaşıyorduk. Nasıl oldu ise olmuş ben 2 ip alarak bağlanmışım ağa. Bunu modem'den ağdaki bilgisayarları kontrol edince anladım :) Ben nasıl olduğunu bilmiyorum ancak bu olaydan demekki oluyormuş diyebiliriz. Gerisi senin becerine kalmış becerebilirsen kullanırsın. Ancak birini durdurup diğerini kullanmakta pek zor olmasa gerek. ;)

arkadaşlar olay bir bilgisayarda aynı anda ayrı ip lerden internete çıkmazsa olmuyor ağ köprüleme olayıda dahil ama diğer bir bilgisayarda her 2 ip adresini girerek o bilgisayara bağlana biliyorsun en azından ben öyle yapabilmiştim ayrı ip ile aynı anda bir bilgisayarda internete bağlanabilmek için sanal pc kurmak gerekiyor onu da danedim o zaman oluyor işte gerçek makina için birinci eternetden sanal pc için 2. eternetten ayrı ip ler internete bağlanıyor ve hatta gamyunda 1 bilgisayardan kendi kendime bilardo bile oynadım ;)

bu işi sanal pc ye bırakmadan başarmak imkaansız diyebilirim.çünkü ne i.e da nede freefoxda şu ip ile bağlan diye bir seçenek yok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...