Jump to content
TNC-TR
karadurak

Kmpe 8-10 (x86_x64) 20.02.2018

Recommended Posts

Öncelikle bu projenin bir sonu yok ellerine sağlık sürekli güncellenebilir eklenilebilir çıkarılabilir olması mükemmel.. Artık XP kurulumunun da eklenilmesi gerek diye düşünüyorum. Ayrıca antivirüsleri direk ekleyebilirsin. Şimdi diyeceksin ki birazcık uğraşsanız ne var ? :p 10 kişiden 3'ü yapabiliyorsa 7'si yapamayacak konuya tam hakim olmayan illa ki olacaktır. Bu demek değildir ki ben sonuna kadar biliyorum benimde tam hakim olamadığım noktaları illa ki var. Ama Allah razı olsun sorduğum zaman yanıtsız bırakmıyorsun en azından yönlendiriyorsun. Benim şahsi görüşüm bu yönde katılanlar katılmayanlar illa ki olacaktır. Belki sende kızacaksın basit bir işlem neden yapamıyorsunuz ki beceri ve bilgi her zaman 1-0 öndedir. Başarılarının devamını dilerim. Eline sağlık.. İyi forumlar..

• Like 2

Teşekkürler

Edited by efe34
  • Like 1

@Emre028

Xp kurulumu mevcut. Isosetup ile kurulabilir fakat saf iso olması gerekiyor. Tabi farklı yöntemler de eklenebilir. antiler zaten ekli üzerine tıkladığınızda internete bağlanıp son sürümü indiriyor. bu şekilde güncel olmasını sağladık. 

• Thanks 2

Sistemi denedim @karadurak  hocam eline sağlık. W10x64 ve W10x86 da remote registry haricinde sorun yok,hepsi çalışıyor. Yeni programlar da eklemişsin,stabil çalışıyorlar güzel olmuş.

Ram kullanımları (program çalıştırmadan, ilk açılışta)

W10x64 985mb ram,    W10x86 775mb ram,    W8x86 556mb ram.

Edited by red_d
  • Like 1
  • Thanks 1

red_d, 3 saat önce yazdı:

Sistemi denedim @karadurak  hocam eline sağlık. W10x64 ve W10x86 da remote registry haricinde sorun yok,hepsi çalışıyor. Yeni programlar da eklemişsin,stabil çalışıyorlar güzel olmuş.

W8x86 da programlar başlat menüsüne eklememişsin, direk MinstAll den çalıştırmak yeterli diye sanırım ama MinstAll açınca varsayılan liste "Ana Menu" de kalmış, x86 programlar menüsüne alıp programları denedim, bir önceki versiyonda sorun çıkartan programlar W8x86 da da aynı sorunları veriyor. ADD çalışmıyor, AOMEI Backupper diskleri görmüyor vs vs. Yani diğer konuda yazdığım tüm sorunlar bunda da var. onun dışında sorun yok. 1gb ramlı pc ler de rahat çalışır. Aslında W10x86 da rahat çalışır ama program çalıştırdığımızda büyük ihtimalle 1gb ram sınırını geçecektir. W8x86 burada devreye girer ve eski pc lerde rahatça kullanabiliriz.

Ram kullanımları (program çalıştırmadan, ilk açılışta)

W10x64 985mb ram,    W10x86 775mb ram,    W8x86 556mb ram.

remote registry registry workshopmu? o ise çalışıyor aomeide çalışıyor diskleri görüyor ADD Ondada sorun yok 

• Like 2

windows dizinindeki yerleşik remote registry çalışmıyor onu sergeiden almıştım sanırım reg kayıtları var bulamadım. 

edit: @red_d  remote registry haricinde bi sorun göremedim ben digerleri full çalışıyor.

Edited by karadurak

karadurak, Bir saat önce yazdı:

windows dizinindeki yerleşik remote registry çalışmıyor onu sergeiden almıştım sanırım reg kayıtları var bulamadım. 

kısayolu yokmu bende görünmüyor 

köylü, 1 dakika önce yazdı:

kısayolu yokmu bende görünmüyor 

win8 de yok hocam kaldırdım. win10 x64 ve x86 da var. 

karadurak, 3 saat önce yazdı:

edit: @red_d  remote registry haricinde bi sorun göremedim ben digerleri full çalışıyor.

Edit: hata giderildi. 

Edited by red_d
  • Like 1

@red_d hocam yeni, çalışmada ADD yok onu kaldırdım. alternatifleri var. sen sadece wimleri kopyalamışın mıntAll klasörünü de kopyala ya da yerleşik diskinde yüklü olan kmpe felan varsa onu sil. 

remote registry nin özelliği ne normal kayıt defterini açmadan başka bi özelliği varmı sergeiye baktım reg kaydı felan yok normal winbuilderle yapılan pelerde çalışıyor muhtemelen ihtiyaç duyduğu bir dosya var

• Like 1
  • Thanks 1

karadurak, 38 dakika önce yazdı:

@red_d hocam yeni, çalışmada ADD yok onu kaldırdım. alternatifleri var. sen sadece wimleri kopyalamışın mıntAll klasörünü de kopyala ya da yerleşik diskinde yüklü olan kmpe felan varsa onu sil. 

Tamam hocam hallettim, sorun klasörlerde değilmiş,kendi sistemim üzerinde (windows 10) bootice ile baktığımda fat32 bölümü "accesible" olarak görülüyor ama win8pe yi başlattığımda ntfs kısmı "accesible" görünüyor. win8pe yi açtığımda bootice ile fat32 kısmını "set accesible" yapınca düzeldi. 

efe34, 16 dakika önce yazdı:

remote registry ne işe yarıyor

PE üzerinden yerleşik sistemin reg kayıtlarına müdahale etmeye yarıyor.

• Like 1

köylü, 55 dakika önce yazdı:

remote registry nin özelliği ne normal kayıt defterini açmadan başka bi özelliği varmı sergeiye baktım reg kaydı felan yok normal winbuilderle yapılan pelerde çalışıyor muhtemelen ihtiyaç duyduğu bir dosya var

yok usta tek özelligi yerleşik windows'un kayıtlarına PE üzerinde ulaşılabiliyor olması pek önemli degil bende o yüzden fazla bakmadım. dosyalarıda reg kayıtlarını da sergeiden aynen aktardım ama olmadı başka birşey denemedim.

@red_d hocam hallolduğuna sevindim  

Edited by karadurak
  • Like 2

Öncelikle zahmetlerin için eline beynine sağlık üstad BOOTICE den videoda anlatıldığı gibi 2 usb yaptım sıkıntı yok fakat harici hdd ye gelince iş 50 gb lık bi alan ayırdım fat32 li vs.. videodaki gibi fakat boot ettiğimde Usb aygıttan başlatılıyorda kalıyor hdd yi boot ekranından seçip başlattığımda ama belirttiğim gibi usb belleklerde sıfır sıkıntı ama harici hdd de beceremedim oluyomu acaba yoksa boşunamı uğraşıyorum cevap yazarsan sevinirim tekrardan eline beynine sağlık selametle.....

Merhabalar,ellerine sağlık.Remote registry xp de win 7 de ve senin vermiş olduğun win8PE de herhangibir düzenleme yapmadan çalışıyor.Sergei win 10 da bazı dosyaları editlemiş olabilir.Yarın daha ayrıntılı bakarım.Birde usb eject benzeri bir program göremedim.Kendim attım.Önceki sürümlerde var diye hatırlıyorum.

Kolay gelsin...

• Like 1

indirip flasıda 2 ye boldum yazdım yanlız bu sistemin oldugu yeri gizlemek istiyorum BOOTICE yapıyorum gizle dedigim halde tekrar bilgisayarımda goruyorum yanlız surucu harfini kaldır dedigimde gizleniyor ama baska makinaya taktıgımda yine acıga cıkıyor sadece eski windows 10 larda sorun yok bu yeni 1709 surumlu windows 10 larda kokten gizleyemedim bildiginiz bisey varmıdır acaba

• Like 1

Flash diskimi 2 ye bölerek kurulumu yaptım. Önce 3 gb Fat32 ayırmıştım ancak yer dar geldi ve kurulum tamamlanmadı.

Ben de 3,5 GB yer ayırdım.

Flash diski 2 ye bölecekler en az  3,5 gb fat32 ayırmaları gerektiğini bilsinler.

2. bölümü NTFS yaptım ve isolarımı oraya attım.

Grup dosya yöneticisi ile Bazı linux isolarını denedim hepsi çalıştı biri hariç.

Solus Linux iso sunu açamadım.

@karadurak hocama teşekkür ediyorum.Eline sağlık.

• Like 1

ginzu, 14 saat önce yazdı:

usb eject benzeri bir program göremedim.Kendim attım.Önceki sürümlerde var diye hatırlıyorum.

Kolay gelsin...

Onun yerine Çıkarmak istediğiniz Sürücüye sağ tıkladığınızda sürücüyü güvenle çıkarabilirsiniz. O şekilde ekledim. 

bymax, 4 saat önce yazdı:

indirip flasıda 2 ye boldum yazdım yanlız bu sistemin oldugu yeri gizlemek istiyorum BOOTICE yapıyorum gizle dedigim halde tekrar bilgisayarımda goruyorum yanlız surucu harfini kaldır dedigimde gizleniyor ama baska makinaya taktıgımda yine acıga cıkıyor sadece eski windows 10 larda sorun yok bu yeni 1709 surumlu windows 10 larda kokten gizleyemedim bildiginiz bisey varmıdır acaba

Farklı PC’lere taktığınızda gizli bölüm görünecektir onun çözümü Yok. Farklı yazılımlar ile oluyorsa da ben bilmiyorum 

ginzu, 14 saat önce yazdı:

usb eject benzeri bir program göremedim.Kendim attım.Önceki sürümlerde var diye hatırlıyorum.

Kolay gelsin...

Onun yerine Çıkarmak istediğiniz Sürücüye sağ tıkladığınızda sürücüyü güvenle çıkarabilirsiniz. O şekilde ekledim. 

bymax, 4 saat önce yazdı:

Farklı PC’lere taktığınızda gizli bölüm görünecektir onun çözümü Yok. Farklı yazılımlar ile oluyorsa da ben bilmiyorum 

• Like 1

@karadurak hocam hani eski versiyonlarda "ekran kaydedici" programlar çalışmıyorduya,eksik dll vs gibi hatalar veriyordu, artık çalışıyor :D Portable yaptığım ve kullandığım bir screen recorder programını Win10x64 üzerinde denedim ve çalıştı. Yeni versiyonu da mevcut ama onda ekran kaydedici + video düzenleme koymuşlar ve boyutu eski versiyona göre biraz artmış,ayrıca çalışıp çalışmadığını daha denemedim. Ben portable yaptığım eski versiyonunu paylaşayım bi deneyin, stabil çalışırsa video düzenlemenin de olduğu yeni versiyonu eklemeyi deneriz. Tabi siz de uygun görürseniz.

Please login or register to see this link.

Yeni versiyonu da portable yaptım ama denemedim hocam,

Edit: Yeni versiyonu denedim, screen recorder çalışıyor ama video düzenleme kısmında dll bulunamadı hatası verdi hocam. Yeni versiyonun içinden sadece screen recorderi alıp ekleyebiliriz.

Edited by red_d
  • Thanks 1

tebrik ederim  @red_d hocam böyle birşeye ihtiyaç vardı iyi oldu. artık mınstAll eklenebilir. Direk masaüstüne kısayol atalım :) 

son sürüm pro 7.5 versiyonu editledim. sadece screen recorder'ı paketledim ekte veriyorum.

EDİT:Çalışma full türkçeleştirildi.

Edited by karadurak
  • Like 1

Merhaba Karadurak hocam,

Hocam mints klasörü içerisinde bulunan portable exe lerini masaüstüne alıp windows ortamında kullanmak istiyorum, içini açmadan exe olarak Winpe deki gibi  çalıştıramıyorum. Nasıl yaparım acaba.

Biraz önce üstte yaptığınız Screen Recorder Pro 7.5 editlenmiş versiyonuda normal windows ortamında çalışmıyor. Bunların editlenmemiş haline yani windows ortamında da çalışması için nasıl eski haline dönüştürülür.

Edited by ozkan_z06
ekleme

karadurak, 6 saat önce yazdı:

@Karadurak tekrar merhaba.2 Laptopta denedim driverlarıda yükleyerek baktım lakin kaldırma yapmak için sürücü isimleri yazan kısım aktif değil.(x32 lerde)O yüzden usb eject attım.Birde başlat menüsünden çalıştırdan program çalıştıramıyorsun.Çok önemli değil win+r çalışıyor.Eğer yeni sürümde winbuilder çekiyorsan ve denememişsen classic shell i öneririm.