Jump to content

USB Belleğime - Bilinmeyen Aygıt - diyor.

alimuyan

Recommended Posts

A-Data 2gb USB flash belleğimi bilgisayara taktığımda "Bilinmeyen Aygıt" şeklinde görüyor. Başka bilgisayarlarda da aynı sorunu çıkarıyor. Uçtumu acaba benim usb bellek. Anakartın USB sürücülerini felan yeniden kurdum olmadı. Bilgisayardaki bütün USB yuvalarında denedim yine olmadı. :(

Çok işime yarıyordu yahu. Düzeltebilmenin bir yolu var mı acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir??

Bende de kingston 512 mb var. O sorunu bende bazen yaşıyordum. Anladığım kadarıyla bilgisayarda USB portlara bağlı aygıtların uyuşmazlığından ileri geliyor. USB'ye takılı çıkarabileceğin aygıtları çıkar ve bir de öyle dene. Olmazsa bilgisyarı yeniden başlatıp dene. Aygıtının bozulmuş olmasını istemem ama yine çalışmazsa bozuk demektir.

Hangi xp yi kullanıyorsunuz.Acaba üzerinde oynama yapılmış xp mi kullanıyorsunuz.Bu tip xp lerde yer kaplamasın veya gereksiz düşüncesiyle driver silinebiliyor.Ben de hem kingston un 2 gb lık flash belleği ve hemde A-DATA nın 4 gb lık flash belleği var.Her ikisinide sorunsuz ca görüyor.Ana karta içerden bağlanan kart readerler var .onlarda bir adet usb girişide oluyor.Ondan varsa sizde veya arkadaşınızda ona takın bir deneyin.Ayrıca normal şekilde usb ye takıp aygıt yöneticisinden flash belleğinizin durumunu bir inceleyin.

Sürücü güncelleştir deyin bakalım ne olacak.Normal de otomatik olarak görmesi gerekirdi.Bi de USB Flash Belleğinizi taktığınızda Bilgisayarım penceresinde görünüyor mu? Ve bu halde iken kullanabiliyor musunuz?Saygıarımla

banad aole oldu garantısı vardı godnerdım yenısı geldı ama yoksa garantısı bı elektronıkcı olarak o gıtmıstır dıyebılırım

sebebı ıse bazı bılgısayarlarda usb portlarında kacak oluyo mesela cafe benzerı yerlerde kullanıosan bunu ordan olmus oalbılır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...