Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

crasadure, Bir saat önce yazdı:

14- AIO Boot'a KMPE PE Projesini Manuel Ekleme

KMPE İndirme Linki: KMPE PE Sistem  |  KMPE eklemek için Ek Dosyalar:KMPE_Dosyalar.rar

@crasadure hocam . Bende sanalda 16 gb ramle legacy 64 bit çalıştı hocam: yalnız videoda grub4dos komutlarını nereye ekleyeceğimizi anlatmamışsınız: Teşekkürler

uefi yi deniyorum şu an

edit:uefi de çalıştı

Edited by efe34

selam kolay gelsin yapımcıdan rica grup menü ney pc sistem özellikleri yüklenebilirmi kurulumu özellikleri görerek sistem yüklemek dah iyi olur

efe34, 14 dakika önce yazdı:

@crasadure hocam . Bende sanalda 16 gb ramle legacy 64 bit çalıştı hocam: yalnız videoda grub4dos komutlarını nereye ekleyeceğimizi anlatmamışsınız: Teşekkürler

uefi yi deniyorum şu an

edit:uefi de çalıştı

Video14.2 : KMPE Projesini Grub4DOS a Ekleme

fesli, 15 dakika önce yazdı:

selam kolay gelsin yapımcıdan rica grup menü ney pc sistem özellikleri yüklenebilirmi kurulumu özellikleri görerek sistem yüklemek dah iyi olur

Kurulumdan önce sistem özelliklerine bakmak için PE sistem olan Sergei Strelec özel paketi içinde sistem özelliklerini bakabileceğin yazılımlar Diagnostic kısmında yer alıyor zaten.Bu araçlarla bakabilirsin

sistem.JPG.8213826edcde8e2fce257870e9eee6a3.JPG

HWINFO -CPU-Z..vb

• Thanks 1

@crasadure Hocam öncelikle programa desteğiniz için teşekkür ederim. Daha önce bir kaç defa program hakkında ilgi olursa çok faydalanılacak bir çalışma olduğunu ve sürekli güncellendiğini bir kaç adım ile herkesin kendi çalışmasını yapacağını söylemiştim ama bazı arayüz ve müdahele kısımları mümkün değil diye uzak durulmuştu. Kendi multiboot çalışmam ile ayrıca yaklaşık bir yıldır aioboot kullanıyorum hamd olsun çok sıkıntım olmadı sadece bazı eski ve yeni uefi bios anakart,lar da grub2 arayüzü kilitleniyor. Bende bu sebepten dolayı legacy için grub4dos uefi için ise direk uefi çağırtıp bcd çalıştırıyorum ve hiç sorun yapmıyor. Ancak yapamadığım veya gözden kaçırdığım bir özellik ilemi alakalı bilemiyorum her windows iso dosyası için ayrı boot.wim yerine 8/10 x86*x64 için ve win7 x64 için tek dosya kullanımı yapamadım malum her boot.wim için yaklaşık 250 - 300 mb yer gidiyor. Aynı mantık ile boot.wim değişmeden farklı klasör,den iso dosyası çağırdım ama çalışmadı. Yapımcı bu olayı sitesinde anlatmış ama tam kavrayamadım eğer çözebilirseniz sistem eklemesi daha rahat olacak ve alan kazanmış olacağız :) 

• Like 1

awengers44, 12 dakika önce yazdı:

@crasadure Hocam öncelikle programa desteğiniz için teşekkür ederim. Daha önce bir kaç defa program hakkında ilgi olursa çok faydalanılacak bir çalışma olduğunu ve sürekli güncellendiğini bir kaç adım ile herkesin kendi çalışmasını yapacağını söylemiştim ama bazı arayüz ve müdahele kısımları mümkün değil diye uzak durulmuştu. Kendi multiboot çalışmam ile ayrıca yaklaşık bir yıldır aioboot kullanıyorum hamd olsun çok sıkıntım olmadı sadece bazı eski ve yeni uefi bios anakart,lar da grub2 arayüzü kilitleniyor. Bende bu sebepten dolayı legacy için grub4dos uefi için ise direk uefi çağırtıp bcd çalıştırıyorum ve hiç sorun yapmıyor. Ancak yapamadığım veya gözden kaçırdığım bir özellik ilemi alakalı bilemiyorum her windows iso dosyası için ayrı boot.wim yerine 8/10 x86*x64 için ve win7 x64 için tek dosya kullanımı yapamadım malum her boot.wim için yaklaşık 250 - 300 mb yer gidiyor. Aynı mantık ile boot.wim değişmeden farklı klasör,den iso dosyası çağırdım ama çalışmadı. Yapımcı bu olayı sitesinde anlatmış ama tam kavrayamadım eğer çözebilirseniz sistem eklemesi daha rahat olacak ve alan kazanmış olacağız :) 

Video 9 daki yöntem işinizi görmez mi ya da KMPE üzerinden kurulum

awengers44, 19 dakika önce yazdı:

@efe34 cevabı vermiş krd...Video9 u izlemenizi tavsiye ederim....Orada sizin sorunuzun yanıtı mevcuttur.

efe34, 8 dakika önce yazdı:

Video 9 daki yöntem işinizi görmez mi ya da KMPE üzerinden kurulum

Teşekkür ederim hocam o kurulumları çok önceden yapıyordum nt6 ve imdisk ile kuruyordum zaten ama boot.wim ile ön yükleme , kurulum çok daha hızlı oluyor ve kur esnasında donanım sebebiyle hata vermesi çok aza indirilmiş oluyor.

@crasadure hocam: başka bir sitede hazırlanmış 32&64 bit bir arada sistemle hem uefi64 bit hemde legacy 32 bit w10 kurulum yapabiliyorum sanalda: Videolardan birinde 32 bit bootwimiyle olmaz demiştiniz sanırım reelde denemedim sorun yaşarmıyım.

(tr_windows_10_1709_all_dart_130218_16299.248)

edit: tekrar deniyorum: yanlış hatırlıyor olabilirim

edit2 : uefide sorun yok sanalda evet disk seçme ekranına kadar geldim

Edited by efe34

20180307_031152.thumb.jpg.c8e2f9447b9a93ac339a65e0937fe3ad.jpg

@awengers44 

o zaman AIO Boot da Windows ISO  paketleri ekler iken aşağıdaki seçeneği işaretleyiniz.bu size yer tasarrufu sağlayacaktır.

iso_repack.JPG.5d6b5dc7cd48238939facbc5b7ef9d3a.JPG

• Like 2
  • Thanks 1

crasadure, 3 dakika önce yazdı:

20180307_031152.thumb.jpg.c8e2f9447b9a93ac339a65e0937fe3ad.jpg

O zaman benim sanalda uefi kurulum sandığım kurulum legacy aslında: boşuna reelde denemeyeyim

@crasadure Her zaman aynı ayarda olamıyoruz maalesef ;) bakma ve görmek farklı... Okumuştum ama göremedim, teşekkür ederim.

https://www.aioboot.com/en/windows-installation/

• Like 1

@crasadure hocam video 9 daki isodan kurulum yöntemiyle veya KMPE ile de mi x86&x64 aio sistemlerle 64 bit uefi kurulumu yapamayız. onda da mı mantık aynı?

Edited by efe34

lfkaya, 4 dakika önce yazdı:

Menuye eklediğimiz Windowsu Nasıl Kaldırabiliriz

menü editörü ile

aio/files/winsetup tan da isoyu silerek

Edited by efe34

efe34, 2 dakika önce yazdı:

menü editörü ile

aio/files/winsetup tanda isoyu silerek

Teşekkürler

efe34, 17 dakika önce yazdı:

@crasadure hocam video 9 daki isodan kurulum yöntemiyle veya KMPE ile de mi x86&x64 aio sistemlerle 64 bit uefi kurulumu yapamayız. onda da mı mantık aynı?

ISO dan kurulum yönteminde;

UEFI kurulum yapacaksanız;

"bootisox64.wim" dosyası devreye girer ve x86+x64 bit AIO sistemlerden 64 bit olanlarıdan birini seçip kurulum yapacaksınız

LEGACY kurulum yapacaksınız:

"bootisox86.wim" dosyası devreye girer ve x86+x64 bit AIO sistemlerden hem 32bi olanları hemde 64bit olanları kurabilirsin.

• Thanks 1

lfkaya, 18 dakika önce yazdı:

Menuye eklediğimiz Windowsu Nasıl Kaldırabiliriz

Video9-AIO Boota ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme

videosunun 25.dakikasından itibaren video yu izleyin...Menüden seçenek sileceğiniz yer aşağıda resimde görülmektedir ayrıca video yu belirttiğim dakikasından sonrasını izleyin

menu_silme.JPG.f9de234ffb2a915e09dd77d16ca4aed1.JPG

crasadure, 16 dakika önce yazdı:

Video9-AIO Boota ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme

videosunun 25.dakikasından itibaren video yu izleyin...Menüden seçenek sileceğiniz yer aşağıda resimde görülmektedir ayrıca video yu belirttiğim dakikasından sonrasını izleyin

menu_silme.JPG.f9de234ffb2a915e09dd77d16ca4aed1.JPG

Teşekkürler üstad

Üstad kullanmış olduğun windows 7 Ocak 2018 dosyasının linkini vermen mümkün mü sitede bulamadım  (Şuan Video 7 deyim)