Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

efe34, 38 dakika önce yazdı:

harici hdd 2 tb tan büyükse legacy pclerde boot sorunu yaşarsınız

hocam  klonlamadan yapmanın bir yolu yokmu ? bu multiboot usb ler içinmi tasarlanmış ?

revennaras, 11 saat önce yazdı:

hocam  klonlamadan yapmanın bir yolu yokmu ? bu multiboot usb ler içinmi tasarlanmış ?

copy/paste ile de olur disk ve harici hdd. tekparça fat32 şeklinde ise: benimkiler tek parça fat 32 ben öyle kullanıyorum aiobootları.

uygulama harici hddyi de görür : farklı pc farklı işletim sistemler, deneyebilirsiniz.

AIO Multiboot'a,  Hirens bootCD , Ultimate boot CD, Sergei Strelec yüklüyorum. QEMU ile test ettiğimde ana menude gözüküyor. Ama normal makinede denediğimde gözükmüyorlar nedeni ne olabilir.

XM1My6.jpg

bVXVjV.jpg

sergei strelec w10 x64 ü winpe altında var mı baktınız mı

Sistemin uefi olduğunu varsayıyorum

Edited by efe34

Merhaba,

AIO Boot v0.9.8.17 sürümünü kurmak için sıfırdan kurulum yaptım vede kodları Main.cfg ye de ekledim fakat usb yi boot ettiğimde Windows 7-8-10 (ISO-Wim'den) Kurulum seçeneği gelmedi, herhangi bir değişiklik mi gerekiyor, dosyalardaki kodlar güncel mi.

selore_28, 12 dakika önce yazdı:

Merhaba,

AIO Boot v0.9.8.17 sürümünü kurmak için sıfırdan kurulum yaptım vede kodları Main.cfg ye de ekledim fakat usb yi boot ettiğimde Windows 7-8-10 (ISO-Wim'den) Kurulum seçeneği gelmedi, herhangi bir değişiklik mi gerekiyor, dosyalardaki kodlar güncel mi.

tüm videoları izlediniz mi: uzun ama güzel yapılmış bir çalışma ben uzun süredir copy paste yapıyorum ilk yaptığım kurulumlardan birinden.

öneri videoların hepsini izleyerek yapın bir kaç saat ayırmanız gerekecek

selore_28, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

9-  AIO Boot'a ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme

Video9 Ek DosyalarDosyalar.rar  /   İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetup.ISO.Module_(ISO.method).7Z

efe34, 3 saat önce yazdı:

sergei strelec w10 x64 ü winpe altında var mı baktınız mı

Sistemin uefi olduğunu varsayıyorum

evet orada gözüküyor.  Ancak Hiren's boot cd, ultimate boot cd yok win pe olmadığı için.  Birde örneğin işletim sistemi ekliyorum x64 olan sistemler gözüküyor. fakat x86 sistemler gözükmüyor. 

revennaras, 8 saat önce yazdı:

evet orada gözüküyor.  Ancak Hiren's boot cd, ultimate boot cd yok win pe olmadığı için.  Birde örneğin işletim sistemi ekliyorum x64 olan sistemler gözüküyor. fakat x86 sistemler gözükmüyor. 

Legacy sistemlerde görünür onlar.

efe34, 1 saat önce yazdı:

Legacy sistemlerde görünür onlar.

Hocam çok teşekkür ederim her yazdığıma cevap veriyorsun. İlk defa bu tür şeylerle uğraştığım için, sorduğum soruların biraz daha öğrendikçe saçma olduğunun farkına varıyorum :)  Şimdi yeni bir sorun daha var Hiren’s BootCD PE yi ekledim,  %34 te takılıp kalıyor.  Nerde hata yapıyor olabilirim, işlem çok basit sadece iso yu seçip eklemem gerekiyor. Ama nedense  normal makineyi yeniden başlatıp menuden Hiren’s BootCD PE yi seçtiğimde direkt bi anda %34 olup takılıyor. iso nun bozuk olduğunu düşündüm fakat ondada bi sorun yok. hash değerleri tutuyor. Hatta hirens boot'un kendi toolu ile usb ye yükleyip boot ettim sorunsuz açılıyor.

revennaras, 4 saat önce yazdı:

Hocam çok teşekkür ederim her yazdığıma cevap veriyorsun. İlk defa bu tür şeylerle uğraştığım için, sorduğum soruların biraz daha öğrendikçe saçma olduğunun farkına varıyorum :)  Şimdi yeni bir sorun daha var Hiren’s BootCD PE yi ekledim,  %34 te takılıp kalıyor.  Nerde hata yapıyor olabilirim, işlem çok basit sadece iso yu seçip eklemem gerekiyor. Ama nedense  normal makineyi yeniden başlatıp menuden Hiren’s BootCD PE yi seçtiğimde direkt bi anda %34 olup takılıyor. iso nun bozuk olduğunu düşündüm fakat ondada bi sorun yok. hash değerleri tutuyor. Hatta hirens boot'un kendi toolu ile usb ye yükleyip boot ettim sorunsuz açılıyor.

13- AIO Boot ile Multiboot'a Special Pack Ekleme(Sergei Strelec,Hiren Boot CD)

revennaras, 10 saat önce yazdı:

yeni hiren i kullanın ama net hatırlayamadım nasıl eklendiğini: denersiniz mesela win7810pe olarak eklenebilir ekledim ama nasıl eklediğimi hatırlamıyorum

eski hiren de sorunsuz çalışıyor bende (hatta 2 türlü ekledim: çok oldu yapalı eski hirene menü de 2 ayrı yoldan ulaşabiliyorum : vakit bulursam bakarım

videoları 1 kaç saat ayırıp baştan sona izlerseniz hiç sorun yaşamazsınız: benim bu güne kadar kullandığım en iyi multiboot: ben biraz farklı kurulum yaptım flash disklerim ve harici harddiskim tek bölüm fat32 (ilk kurulumda öyle bir seçenek var), disk 2 bölümlü kullanımlarda sorun yaşadığım için tek bölüm yaptım

yeni hiren linki

Edited by efe34

efe34, 08.03.2018 - 21:17 yazdı:

Hocam main.cfg dosyasını editleyemiyorum: legacyde çalışıyor hkboot ve öncekiler :uefide hkboot görünmüyor ve sizin videodaki dosyada start vs end satırları yok: main.cfg dosyasını upload edebilir misiniz rica etsem: teşekkürler

edit: sonuna bir  fi satırı daha ekledim oldu hocam

hocam bu sorunu nasıl çözdünüz. videodaki main.cfg ile bendeki main.cfg farklı uefi olduğu için, kodları nasıl eklediniz ?

revennaras, Bir saat önce yazdı:

hocam bu sorunu nasıl çözdünüz. videodaki main.cfg ile bendeki main.cfg farklı uefi olduğu için, kodları nasıl eklediniz ?

Valla hatırlamıyorum ama alıntıladığınızdan sonraki mesajlarda ya da ilk mesajda main.cfg dosyasının düzgün halinin olması lazım