Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

lfkaya, 1 dakika önce yazdı:

Teşekkürler ama malasef oradan indiremiyorum ücret istiyor

yapabileceğim bir şey yok malesef! o zaman TNCTR den istediğin sistemi indirip kullanabilirsin.

• Like 1

13n1 windows 7 ekledim ama Sources Klasöründeki wim dosyasını çıkarıp USB 3.0 Driver'larını entegre etmedi.(Bu arada emeğinize sağlık anlatım için.)

10- AIO Boot ile Multiboot'a WINPE Sistemleri Ekleme

AIO Boot un tanıtımına ait çekmiş olduğum videolar tamamlanmıştır...

Elimden geldiğince,dilim döndüğünce sistemi anlatmaya çalıştım...bundan sonra, genelde sistem güncellemeleri ,yenilikler ve sistem ile alakalı sorunları bulmak  ve çözümlemekle uğraşırsak ; çözümlersek daha iyi olur arkadaşlar!

• Like 3
  • Thanks 1

crasadure, 28 dakika önce yazdı:

10- AIO Boot ile Multiboot'a WINPE Sistemleri Ekleme

AIO Boot un tanıtımına ait çekmiş olduğum videolar tamamlanmıştır...

Elimden geldiğince,dilim döndüğünce sistemi anlatmaya çalıştım...bundan sonra, genelde sistem güncellemeleri ,yenilikler ve sistem ile alakalı sorunları bulmak  ve çözümlemekle uğraşırsak ; çözümlersek daha iyi olur arkadaşlar!

Guzel is cikardiniz. Elinize saglik 

• Thanks 1

@awengers44 hocam. Hkboot yeni versiyon cikmis. Konusmustuk. Aioboot a entegre ediyor musunuz. Nasil

Edited by efe34

efe34, Bir saat önce yazdı:

@awengers44 hocam. Hkboot yeni versiyon cikmis. Konusmustuk. Aioboot a entegre ediyor musunuz. Nasil

@efe34 sisteme bakarım; gerekirse onun içinde bir video çekeriz...diğer PE sistemlerden farkı olacağını sanmıyorum(DLC,Sergei Strelec de olduğu gibi yani...)

• Like 1
  • Thanks 1

crasadure, 35 dakika önce yazdı:

@efe34 sisteme bakarım; gerekirse onun içinde bir video çekeriz...diğer PE sistemlerden farkı olacağını sanmıyorum(DLC,Sergei Strelec de olduğu gibi yani...)

Teşekkürler hocam : ben de kendim bir deneme yapayım akşam , işyerindeyim.

crasadure hocom videolar için teşekkür ederim. Şuan hepsini izleyemedim ama konu başlıklarına baktığım kararıyla Aioboot'un araçlar menüsündeki araçların kullanımıyla ve özellikle de PEStartup  kullanımı ile ilgili bir video çekerseniz memnun oluruz.  PEStartup ile yanılmıyorsam Aiobootun WinPe lerine portable program eklenmesi sağlanıyor. Bu şekilde herkes ihtiyacı olan programları ekleyerek kendine göre özelleştiribilir.

mycell2520, 3 saat önce yazdı:

crasadure hocom videolar için teşekkür ederim. Şuan hepsini izleyemedim ama konu başlıklarına baktığım kararıyla Aioboot'un araçlar menüsündeki araçların kullanımıyla ve özellikle de PEStartup  kullanımı ile ilgili bir video çekerseniz memnun oluruz.  PEStartup ile yanılmıyorsam Aiobootun WinPe lerine portable program eklenmesi sağlanıyor. Bu şekilde herkes ihtiyacı olan programları ekleyerek kendine göre özelleştiribilir.

@mycell2520 PEStartup programı dediğiniz gibi AIBOOT'un WinPE sistemine Portable programları eklemek için kullanılıyor.Bu konuda WinPE sisteme "nasıl kendimiz portable program ekleyebiliriz" sorusuna yönelik video çekerim.Bunu hatırlatmanız iyi oldu...Bugün yarın video çeker yayınlarım!

• Thanks 2

AIO Boot v0.9.8.1 Beta 1 (08/03/2018):

Just for testing.

• Support Grub2 install on hard disk GPT which does not need to create a small partitions. This helps you boot Grub2 from the GPT hard disk in Legacy BIOS mode. Just install AIO Boot on a FAT32 or NTFS partition, then run AIOCreator.exe, and select Install Grub2 from the Tools button. Please note that if you should reinstall Grub2 every time you defragment on this drive.
  • Add new language files in /AIO/grub/locale. Very grateful if you help me translate it.
  • Support booting Grml Linux from ISO file.
  •  
  • https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases

Hocam teşekkürler elinize sağlık , ilk video da aıoboot özellikleri arasında  network kurulumu da yapar demiştiniz, onunla ilgili video çekebilir misiniz ?

efe34, 9 saat önce yazdı:

Hocam size indirdiğim versiyon ile aynı henüz 2018 çıkmadı :) bu sistemdeki fark sadece Apps klasörü usb disk alanı içinde açıkta olacak. Eğer 160 mb ile kurulum yapıp WiNPe dosyaları NTFS alanında olacaksa Apps klasörü,de aynı sürücüde olacak. Yok eğer Fat32 alanına WinPe dosyaları ile önyükleme yapılacaksa Apps klasörü yine aynı dizinde olacak. Bu sistemin dosyaları tamamen *.wim olduğu için wirüs bulaşmaz ve antivirüs programları sıkıntı yapmaz Fat32 alanında olsa bile dosyalarınız zarar görmeyecektir. Entregre mantığı diğer PE ile aynıdır sadece Ultra Lite olanı elle bcd içine eklemeniz gerekmekte.

• Thanks 1

giga, 3 saat önce yazdı:

Hocam teşekkürler elinize sağlık , ilk video da aıoboot özellikleri arasında  network kurulumu da yapar demiştiniz, onunla ilgili video çekebilir misiniz ?

AIO WinPeX64 Network

Diğer dosyalar için link alt,da

https://drive.google.com/drive/folders/0B-o-S1Ld1ZTiWDduRkUzMWQ3OUU
https://www.aioboot.com/en/network-boot/

Üst,deki dosyayı indirip ilgili bölümde olan video,daki anlatım işinizi görür daha detaylı anlatımı ise @crasadure hoca,ya bağlı.

• Thanks 1

16- AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme

16-2_AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme(Ek video)

HKBoot2017 Dosyalar: HKBoot2017_Dosyalar.rar

omeryil, 07.03.2018 - 21:57 yazdı:

13n1 windows 7 ekledim ama Sources Klasöründeki wim dosyasını çıkarıp USB 3.0 Driver'larını entegre etmedi.(Bu arada emeğinize sağlık anlatım için.)

zaten sources içindeki install.wim dosyasına kaydetmiyor sistem...Program kendi oluşturduğu boot.wim dosyası içine USB3.0 driver larını entegre ediyor

video : Video_2018-03-08_201509.wmv

Edited by crasadure
  • Thanks 1

crasadure, 1 saat önce yazdı:

16- AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme

HKBoot2017 Dosyalar: HKBoot2017_Dosyalar.rar

zaten sources içindeki install.wim dosyasına kaydetmiyor sistem...Program kendi oluşturduğu boot.wim dosyası içine USB3.0 driver larını entegre ediyor

video : Video_2018-03-08_201509.wmv

Hocam main.cfg dosyasını editleyemiyorum: legacyde çalışıyor hkboot ve öncekiler :uefide hkboot görünmüyor ve sizin videodaki dosyada start vs end satırları yok: main.cfg dosyasını upload edebilir misiniz rica etsem: teşekkürler

edit: sonuna bir  fi satırı daha ekledim oldu hocam

Edited by efe34

AIO Boot v0.9.8.1 (09/03/2018):

• Supports installing Grub2 on GPT disks to boot in Legacy BIOS mode without creating a small partition. Run AIOCreator.exe, select Install Grub2 (Legacy) from the Tools button. This button only appears when the current hard disk is GPT and the current drive format is FAT32 or NTFS. Please note that you should reinstall Grub2 every time you defragment on this drive.
  • Improved Grub2 File Manager.
  • New builds for Grub4dos and iPXE.
  • Add new language files in /AIO/grub/locale. Very grateful if you help me translate it.

https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases

34ero, Bir saat önce yazdı:

AIO Boot v0.9.8.1 (09/03/2018):

• Supports installing Grub2 on GPT disks to boot in Legacy BIOS mode without creating a small partition. Run AIOCreator.exe, select Install Grub2 (Legacy) from the Tools button. This button only appears when the current hard disk is GPT and the current drive format is FAT32 or NTFS. Please note that you should reinstall Grub2 every time you defragment on this drive.
  • Improved Grub2 File Manager.
  • New builds for Grub4dos and iPXE.

https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases

@34ero bu sürüm beta sürüm;yapımcı banada link gönderdi,bugün yenilikleri okulda test edeceğim

• Like 1
  • Thanks 1

crasadure, 25 dakika önce yazdı:

@34ero bu sürüm beta sürüm;yapımcı banada link gönderdi,bugün yenilikleri okulda test edeceğim

Hocam güncelleme yaparken main.cfg ve grub4dos dosyaları dışında yedek almamız gereken dosya var mı?

efe34, Bir saat önce yazdı:

Hocam güncelleme yaparken main.cfg ve grub4dos dosyaları dışında yedek almamız gereken dosya var mı?

Main.cfg ve Grub4DOS.lst dosyalarının yedeğini alın...Diğerlerine gerek kalacağını sanmıyorum

• Like 1