Jump to content
TNC-TR
crasadure

Aio(all-in-one) Bootable Multiboot | Multiboot Usb Creator

Recommended Posts

Hocam şimdiden elinize sağlık. 

Buna da el atmanız güzel olmuş gerçekten.  

• Thanks 1

Sevgili hocam senden ALLAH (C.C) Razı Olsun.

Çok teşekkürler.Ellerin dert görmesin.

• Like 1

HDD'ler için bir destek sunuyor mu bu Multiboot? Elimdeki diski formatlamayı denedim ama kendi aracı bölemiyor ve manuel bölünce de 2 bölüme ayrı ayrı kurmam gerekiyor.

Hocam eline sağlık bu konuya el atmaman iyi oldu. Ben aiobootu sadece KMPE yi ekleyip kullanıyorum. Aioboot diğer multibootlara göre daha derli toplu ve sürekli güncelleniyor. Bu aiobootada kmpede olduğu gibi wim dosyalarını ntfs de klasöre atarak kurduracak bir düzenleme yapılabilir mi?

• Confused 1

mycell2520, 4 dakika önce yazdı:

Hocam eline sağlık bu konuya el atmaman iyi oldu. Ben aiobootu sadece KMPE yi ekleyip kullanıyorum. Aioboot diğer multibootlara göre daha derli toplu ve sürekli güncelleniyor. Bu aiobootada kmpede olduğu gibi wim dosyalarını ntfs de klasöre atarak kurduracak bir düzenleme yapılabilir mi?

Bu dediğin olay yeni versiyonda zaten eklenmiş görünüyor;sistem yapımcısı bunu yenilik olarak yazmış zaten :) 

• Added menu “Boot from ISO, WIM, IMG, VHD and IMA files“. Copy the files with this extension to the /AIO/Filesdirectory.

3-  AIO Boot'un USB Belleğe Kurulumu

Bu dediğin olay yeni versiyonda zaten eklenmiş görünüyor;sistem yapımcısı bunu yenilik olarak yazmış zaten  
  • Added menu “Boot from ISO, WIM, IMG, VHD and IMA files“. Copy the files with this extension to the /AIO/Filesdirectory.
3-  

Hocam yeni versiyonu henüz yüklemediğim için bakamadım. Senin anlatımların sayesinde daha fazla kullanma olanağımız olacak multibootu

Üstad Virtual Machine USB Boot  programı için virtual machine ayarlarını anlatan videonuz vardı bulamadım 

• Sad 1

Teşekkürler hocam elinize saglik. Ne zamandir bekliyordum. Henuz bakamadim. 

• Thanks 1

crasadure, 6 saat önce yazdı:

9-  AIO Boot'a ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme

Video9 Ek DosyalarDosyalar.rar  /   İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetup.ISO.Module_(ISO.method).7Z )

Hocam öncelikle çok teşekkürler anlatımlarınız için işyerinde sanırım hepsini izledim. Bu videoda daHA yarıdayım. Bu yöntemi illede kullanmamız şart ndeğil herhalde. Ben hem ingilizce hem türkçe iso dosyaları kullanıyorum. Bu yöntemi MBTK 2.2.0 da çok kulklandım. Bu sistemde nasıl bir artısı var bize.

Yapmak zor değil de : çakışma olur diye korktum

Edited by efe34

crasadure, 16 saat önce yazdı:

Video2.2 (Vm Ware Kurulum ve Ayarları USB Boot Olayı) = https://drive.google.com/open?id=0Bzo3jOl6oKiydzJZblhnMDBwR1E

işte bu, Hayy Allah razı olsun@crasadure hocam, plptb.iso ile usb boot yöntemi bir türlü çalışmadı bende, her ne kadar denemeleri gerçek makinelerde yapmak daha sağlıklı olsa da bu yöntem büyük bir zahmetten kurtardı bizi. Küçük bir not, Usb yi UEFI modunda başlatmak/denemek isteyen arkadaşlar aşağıdaki resimden şu seçeneği işaretlesin. 

5a9feb1541f56_EkranAlnts.PNG.3f225c935cf5ee65e3af45a03190125f.PNG

efe34, 51 dakika önce yazdı:

Hocam öncelikle çok teşekkürler anlatımlarınız için işyerinde sanırım hepsini izledim. Bu videoda daHA yarıdayım. Bu yöntemi illede kullanmamız şart ndeğil herhalde. Ben hem ingilizce hem türkçe iso dosyaları kullanıyorum. Bu yöntemi MBTK 2.2.0 da çok kulklandım. Bu sistemde nasıl bir artısı var bize.

Yapmak zor değil de : çakışma olur diye korktum

Hiç bir sıkıntı ve çakışma yaratmaz...Türkçe sistem kuracaksan ISO metodu ile kur ama İngilizce sistem kuracaksan AIO boot daki sistem ile kuracaksın. Benim flash bellek 32gb ve flashta yer açabilmek için  UEFI destekli ISO sistemleri silmek zorunda kaldım...Sizin flash müsait ise silmeyin ISO ları,kalsın öyle.

red_d, 1 dakika önce yazdı:

işte bu, Hayy Allah razı olsun@crasadure hocam, plptb.iso ile usb boot yöntemi bir türlü çalışmadı bende, her ne kadar denemeleri gerçek makinelerde yapmak daha sağlıklı olsa da bu yöntem büyük bir zahmetten kurtardı bizi. Küçük bir not, Usb yi UEFI modunda başlatmak/denemek isteyen arkadaşlar aşağıdaki resimden şu seçeneği işaretlesin. 

5a9feb1541f56_EkranAlnts.PNG.3f225c935cf5ee65e3af45a03190125f.PNG

@red_d  üstadım, video anlatımlarımda UEFI 'ye  geçiş için o seçeneği tiklamamız gerektiğini hep söyledim zaten. Yinede videoda o detayı kaçıranlar için iyi oldu bu resmi paylaşman ?

• Like 1

crasadure, 10 dakika önce yazdı:

@red_d  üstadım, video anlatımlarımda UEFI 'ye  geçiş için o seçeneği tiklamamız gerektiğini hep söyledim zaten. Yinede videoda o detayı kaçıranlar için iyi oldu bu resmi paylaşman ?

Ben de kaçıranlardanım üstat :D olsun,benim gibi göstermeyince anlamayanlar vardır diye küçük bir not düşmüş olduk :D