Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sanal Pc Ip Yapılandırması Yardımı

sanal_alem
 Share

Recommended Posts

sanal pc ip yapılandırması yardımı

merhaba arkadaşlar.

bilgisayarıma vmware kurdum. bilgisayarımın ip ile sanal pc min ip sini aynı olmasını istemiyorum. sanal pc nin ip sini ile bilgisayarımın ip sini nasıl farklı kılabilirim. bunu bir sebepten dolayı istemekteyim. sanal pc ye oyun kurdum. ama oyunu başlatmak isteğimde oyun başlamıyor. oyunu koruyan bir program var (x-trap). bu x-trap oyunun bağlanmısına izin vermiyor. hani diyorum acaba bu x-trap kandıramaz mıyız, yani sanal pc sanki 2.bir gerçek pc gibi gösterip farkıl bir ip kullanıyormuş gibi gösterip oyuna bağlantı yapamaz mıyız? yani modem hem bilgisayar için hemde sanal pc için farkıl ip atasın ve oyuna bağlantı yapsın. (internet cafe lerde her bir bilgisayar aynı oyuna bağlanabiliyor) bende bunun gibi yapabilir miyim sanal pc de. farklı ip atayıp oyuna bağlantı yapabilir miyiz?

şimdi bu x-tarp oyunun sanal pc de kurulu olduğunu anlıyor ve oyunu başlatmıyor. peki bu x-trap nasıl oluyor da oyunun sanal pc de kurulu olduğunu anlıyor. sanal pc de nereye bakıyor ki biliyor. bu baktığı yerden bir ayar yapılamaz mı? sanal pc de çalıştığını değilde gerçek pc de çalıştığını anlasın

Edited by sanal_alem

• 2 hafta sonra ...
artal73, 18.03.2018 - 20:04 yazdı:

Programın, kurulu sistemin sanal mı gerçek mi olduğunu anlaması için sistemin çalıştığı bilgisayarın donanım özelliklerine bakması yeterli.

konuyu biraz açar mısın. hangi ayarları yaparsak sanal sistemi gerçekmiş gibi gösterebiliriz?. böyle bir ayar olabilir mi?