Jump to content

Ams De Regeditten Veri çekme

fatih29
 Share

Recommended Posts

Ams de regeditten veri çekme

Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","BaseBoardManufacturer",REG_SZ);
Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","BaseBoardProduct",REG_SZ);

Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","SystemManufacturer",REG_SZ);
Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","SystemProductName",REG_SZ);

Reg kayıtlarından veri çekme

çek=Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","SystemProductName",REG_SZ);

Label.SetText("Label1",çek);  gibi Ama olmuyor

yardım edeçek biri varmı

böylede denedim

çek=Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","SystemProductName",true);

çek=Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","SystemProductName",false);

---ANAKART MODELİ-----------sorunu çözdüm çok şukur---

anakart_ismi = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","BaseBoardManufacturer", true); -- e. kartı modeli
Label.SetText("labelxx", anakart_ismi);
anakart_uretici = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE,"HARDWARE\\DESCRIPTION\\System\\BIOS","BaseBoardProduct",true); -- e. kartı ürreticisi
Label.SetText("labelx", anakart_uretici);

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By ihsan43
      Delphi ile regeditten program kaldırmayı yapmaya çalışıyorum. pc de kurulu olan programları listbox da listeliyorum seçili olanı silme işlemini yapamadım. yardımcı olurmusunuz. kodlar aşağıdaki gibi.

• By blue_life
      Program kısaca kayıt defterinde, belirli anahtara hızlı atlamanızı (görüntülemenizi) sağlıyor. Kayıt anahtarlarını fazla kurcalıyorsanız böyle bir program kullanmak, işinizi kolaylaştırıp zamandan tasağruf etmenizi sağlayacaktır.
      Isterseniz programı, masaüstü veyahut bilgisayarım sağ tuşu menüsüne ekleyebilirsiniz. Sağ tuş menüsüne eklediğinizde kopyaladığınız bir anahtar yoksa da kayıt düzenleyiciniz açılır.

Bu arada bu program sadece regedit için hazırlanmadı. Ben bu programı Registry Workshop ile kullanıyorum. Regedit harici başka bir kayıt düzenleyicisi programı için kullanmak isterseniz Ayarlar -> Setting menüsünden ayarlarınızı yapmanız gerekiyor. Ayrıca aynı yerden klevye kısayoluda atayabilirsiniz. Bir yazı seçip veyahut kopyalayıp klevye kısayolu ile yazı içindeki ilgili kayıt anahtarına hızlı bir şekilde atlamanız mümkün. Ayrıca program yazı içindeki kayıt anahtarını tespit edebilme özelliğine sahiptir. Varsayılan klevye kısaylu Ctrl + Alt + X

Programın listesindeki işaretlenmiş kayıt anahtarları, saatin yanında oluşan, programın simgesinin sağ tuş menüsündeki, hızlı atlama menüsüne eklenir. Bu menüden belirlediğiniz anahtarlara hızlı bir şekilde atlayabilirsiniz.

Unutmadan programın listesini dosya menüsünden html olarak dışa aktarıp, aktardığınız dosyayı tarayıcınızla açıp içerikteki reg anahtarlarına hızlı atlamanız da mümkün. Programın türkçe dil desteği olduğu için fazla uzatmak istemiyorum. Umarım ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını karşılar dileğiyle...

Desteklenen Sistemler: Windows Xp , Windows Vista , Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 – (x86 & x64)
      Desteklenen Diller: English , Turkish , German

Registry Key Jumper - x64 , Virus Total Report
      CRC32: 411540dc
      SHA1: 616600ca1d2e613f58df1286ebaf9b487f9ba868
      MD5: 55addde03f12a9eb35cdb65637e317b8

Registry Key Jumper – x86 , Virus Total Report
      CRC32: 98a3b038
      SHA1: fd086c40d337dbabfeebc281beaad71af8afbc64
      MD5: 9bdb6cf9fde17b39bbf6fe3d10ba0195

• By DivaneTR
      Dosyalara çift tıklayınca açılacak olan varsayılan programı ayarlamanıza yarar. Programınızın kendine ait bir proje dosyası falan olunca ilişkilendirmeye ihtiyaç duyarsınız. Veya portable olarak kullandığınız bir programın dosyalarını programla ilişkilendirebilirsiniz. Örneğin Portable Photoshop kullanıyorsanız bilgisayarınız psd dosyalarını tanımaz ve açamaz. Hazırladığım fonksiyon ile psd dosyasını photoshop ile ilişkilendirebiliyoruz.

Func _Dosya_iliski($Path,$Uzanti,$KisaAd,$Icon = "") RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\" & $Uzanti, "", "REG_SZ", $KisaAd) RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\" & $KisaAd & "\shell\open\command", "", "REG_SZ", '"' & $Path & '"' & " " & '"' & "%1" & '"') if FileExists($Icon) Then $Short = FileGetShortName($Icon) RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\" & $KisaAd & "\DefaultIcon", "", "REG_SZ", $Short & ",0") Else RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\" & $KisaAd & "\DefaultIcon", "", "REG_SZ", $Path & ",0") EndIf _Update_Explorer() EndFunc ;==>_Dosya_iliski Func _Update_Explorer($CLASS = "[CLASS:SHELLDLL_DefView]") Local $bOld = Opt("WinSearchChildren", True) Local $a = WinList($CLASS) For $I = 0 To UBound($a) - 1 DllCall("user32.dll", "long", "SendMessage", "hwnd", $a[$I][1], "int", 0x111, "int", 28931, "int", 0) Next Opt("WinSearchChildren", $bOld) EndFunc ;==>_Update_Explorer İçinde _Update_Explorer() fonksiyonu da mevcuttur. Bu fonksiyon uyguladığınız registry ayarlarını anında aktif eder, yani ilişkilendirmenin ardından reset atmanıza veya exploreri yeniden başlatmanıza gerek kalmaz.

Örnek Kullanım Şekli ;
      _Dosya_iliski("C:\Program\Program.exe", ".uznt", "Uzanti Dosyasi", "C:\Program\Program.ico") İkon dosyanız yoksa sondaki argümanı boş bırakarak programın kendi ikonunu ayarlayabilirsiniz.

Not : _Update_Explorer() fonksiyonu bana ait değildir. Fonksiyonu bana ulaştıran [member=SimpsoN_Bart] üyemize/arkadaşıma teşekkür ediyorum.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...