Jump to content

Vakıfbank Hk.

lediod
 Share

Recommended Posts

Merhaba değerli arkadaşlar,

Sizlere nacizane bir sorum olacak. Vakıfbank şubesinde sorumlu 2 pozisyonunda iş başı yapmaya hak kazandım. İlk defa banka sektöründe olacağım. Banka da çalışan, çalışmış olan olumlu olumsuz tavsiyesi olabilecek varsa yardımcı olabilir misiniz.

İyi forumlar.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim Yeğen Bankada çalışıyor çok Masa İşleri oluyor diyor bazen Para sayılıyor bazende Para götürülüyor başka Bankaya. Sigorta ve Emlak İşlerine hakim olunursa çalışma daha başarıllı olur demişti. Yanlız burası Almanya Türkiye'de daha çok Kredi Kartı Banka Müşterilerine satmak öncelik alır tahmin ediyorum..

İş Hayatında Başarıllar hayırlı olsun inşallah işinden Zevk alır ve başarıllı olursun Kolay gelsin..    ;)

• Like 1

Kendim yönetici pozisyonunda (sizin bankada müdüre denk) bankacıyım.   Öncelikle hoşgeldin.  Eğer seçmemiş olsaydın ilk tercihin olmasın derdim.  Zordur bankacılık.  Streslidir.

Öncelikle, pazarlama yeteneğinin ve insan ilişkilerinin iyi olması bir artıdır.

Sorumlu2 nin tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum.

Şöyle klase edelim. Genelde banka şubelerinde işler operasyon ve pazarlama olarak ikiye ayrılıyor.

Operasyonda, müşterinin işlemini en kısa sürede ve hatasız yapmanı beklerler. Bu işleri yaparken de pazarlamaya yönelik basit hedeflerin olur (hesap kartı, internet bankacılığı satma gibi)

Ayrıca müşterilere kredi kullandırımlarını yapar operasyon..

Pazarlama, fiyatlama, kredi satışı vs işleri yapar: Hedef yükü çok daha ağırdır. Hem vadeli/vadesiz bul hem de kredi sat denir ona :)

Zaten gir, 1-2 ayda işe ve sisteme adapte olursun..

Fenerbahceli59, 12 saat önce yazdı:

Benim Yeğen Bankada çalışıyor çok Masa İşleri oluyor diyor bazen Para sayılıyor bazende Para götürülüyor başka Bankaya. Sigorta ve Emlak İşlerine hakim olunursa çalışma daha başarıllı olur demişti. Yanlız burası Almanya Türkiye'de daha çok Kredi Kartı Banka Müşterilerine satmak öncelik alır tahmin ediyorum..

İş Hayatında Başarıllar hayırlı olsun inşallah işinden Zevk alır ve başarıllı olursun Kolay gelsin..    ;)

İlginiz için teşekkür ederim. :) 

amd_turkey, 11 saat önce yazdı:

Kendim yönetici pozisyonunda (sizin bankada müdüre denk) bankacıyım.   Öncelikle hoşgeldin.  Eğer seçmemiş olsaydın ilk tercihin olmasın derdim.  Zordur bankacılık.  Streslidir.

Öncelikle, pazarlama yeteneğinin ve insan ilişkilerinin iyi olması bir artıdır.

Sorumlu2 nin tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum.

Şöyle klase edelim. Genelde banka şubelerinde işler operasyon ve pazarlama olarak ikiye ayrılıyor.

Operasyonda, müşterinin işlemini en kısa sürede ve hatasız yapmanı beklerler. Bu işleri yaparken de pazarlamaya yönelik basit hedeflerin olur (hesap kartı, internet bankacılığı satma gibi)

Ayrıca müşterilere kredi kullandırımlarını yapar operasyon..

Pazarlama, fiyatlama, kredi satışı vs işleri yapar: Hedef yükü çok daha ağırdır. Hem vadeli/vadesiz bul hem de kredi sat denir ona :)

Zaten gir, 1-2 ayda işe ve sisteme adapte olursun..

Hoşbuldum, teşekkür ederim. Şuan da otomotiv sektöründeyim. Bir imkan çıktı hak kazandım. Kıyaslama yaptığımda bankanın şartları çok çok iyi. 

Peki siz yönetici olarak girmemi tavsiye eder misiniz ? Benim tek kuşkum şuan çalıştığım şirket ile ilgili bir huzursuzluk, sorunum bulunmamaktadır, sadece şartları bakımından banka daha iyi, işten çıkarma gibi durumlar söz konusu oluyor mu ? ( Not: Bu arada bankacılık ile ilgili bir deneyimim vs. yok. )

Kısacası 'Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak' istemiyorum. 

yineben, Bir saat önce yazdı:

benim bildiğim İstanbul da Valide Sultan Şube si    A   kategorisinde dolaysıyla maaşa ek 

en çok yan gelir orada var. Diğer yerler hepsi aynı 

şimdiden başarılar dilerim.

Doğrudur ama bana sunulan olanak ve imkanlarda gayet iyi. peki siz banka sektöründe misiniz ? 

lediod, 2 saat önce yazdı:

İlginiz için teşekkür ederim. :) 

Hoşbuldum, teşekkür ederim. Şuan da otomotiv sektöründeyim. Bir imkan çıktı hak kazandım. Kıyaslama yaptığımda bankanın şartları çok çok iyi. 

Peki siz yönetici olarak girmemi tavsiye eder misiniz ? Benim tek kuşkum şuan çalıştığım şirket ile ilgili bir huzursuzluk, sorunum bulunmamaktadır, sadece şartları bakımından banka daha iyi, işten çıkarma gibi durumlar söz konusu oluyor mu ? ( Not: Bu arada bankacılık ile ilgili bir deneyimim vs. yok. )

Kısacası 'Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak' istemiyorum. 

Ozel bankalarda ust uste performans dusuklugunde is akdine son verilebiliyor

Vakifbankta sanmiyorum. Calip cirpmazsan, ahlakli ve uyumlu olursan bir sorun olsa dahi en fazla ya bi alt goreve verirler yada baska subeye yollarlar

amd_turkey, 42 dakika önce yazdı:

Ozel bankalarda ust uste performans dusuklugunde is akdine son verilebiliyor

Vakifbankta sanmiyorum. Calip cirpmazsan, ahlakli ve uyumlu olursan bir sorun olsa dahi en fazla ya bi alt goreve verirler yada baska subeye yollarlar

Anlıyorum. Siz hangi bankadasınız ? 

Dedim ya, sorumlu 2 nin tam neye denk geldigini bilmiyorum. Mudur den önceki adam tahminimce.

Yonetici dense de orda portfoy yonetiyosundur. Son soz sen de degildir.

Direk sube muduru tarzi baslarsan zorlanirsin. Ciragi olmadigin isin ustasi olmak zordur. Musteri temsilcisi yada portfoy yoneticisi tarzi biseyse en fazla 6 ayda isin kurdu olursun :)

Gardaş DEVLET KUŞU konmuş başına. Daha ne olsun.  Müşteri olarak yanından geçmem. Ziraat Bankası nda kavga ede ede bıktım onlar bıkmadı. En sonunda kapatın tüm hesapları dedim. Gittim iş e ohh zerre kaçmaz. Anında 30 bin tl hesabımda istersem.  İşcep heran elimdeki banka  internet şubesi.. miss. Ama piyasa yine bitti o ayrı mesele.  2 yılda 2 kat arttı kredi faizleri..

• Like 1

abdulhey_, 12 saat önce yazdı:

Gardaş DEVLET KUŞU konmuş başına. Daha ne olsun.  Müşteri olarak yanından geçmem. Ziraat Bankası nda kavga ede ede bıktım onlar bıkmadı. En sonunda kapatın tüm hesapları dedim. Gittim iş e ohh zerre kaçmaz. Anında 30 bin tl hesabımda istersem.  İşcep heran elimdeki banka  internet şubesi.. miss. Ama piyasa yine bitti o ayrı mesele.  2 yılda 2 kat arttı kredi faizleri..

siz hangi sektördesiniz ? 

lediod, 9 saat önce yazdı:

siz hangi sektördesiniz ? 

ben darı ambarında aç tavuk yatırımcı sektöründeyim :)  ben devlet bankalarını sevmiyorum. ben yalakalık olan hiç birşeyi sevmiyorum daha doğrusu. bu yüzden işim zor.  devlet bankasının memuru olunca milleti babanın oğlu gibi görmeye alışırsın. fazla muhabbette iyi değildir. gerçi eski düzen pek kalmadı o yüzden memnunum. eskiden bir devlet dairesine gittinmi paran varsa herkes sanki akraban mış gibi davranıyordu. bende hoşlanmadığımdan sert yapıyordum. niye babanınoğlu gibi davranırki bir memur :) asıl mesele ise kaypaklık. resmi evrağı adam eliyle getiriyor bana. lan sana kim dedi getir diye. sen kimsin ben seni tanıyormuyum?  piyasa sakinken ortam insanlarda sakin olur. şimdi nasıl gündem :)  banker kastelli devirleri gelmeye başladı. 

ben 18 yıllık borsacıyım. ama Allah ayaklarıma çelme takıp düşürseydi de keşke o yatırım hesabını açtırmasaydım. arkadaş ne demiş? operasyon ve pazarlama var demiş galiba değilmi? monoton kişiliksen operasyoncu ol. yok ben insanları severim ilişkilerim iyidir dersen pazarlamacı ol. ne olursan ol dürüst ve samimi ol. seni sevmeyeceklerse dürüstlüğünden sevmesinler. yalakalığından değil. çünkü dürüstlüğünün hesabını verebilirsin ama yanlış veya yalakalığının hesabını veremezsin.

• Like 1