Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mekanik Klavye Mouse öneri

Share

Recommended Posts

Mekanik Klavye Mouse öneri

Merhaba arkadaşlar mekanik rgb li klavye ve mouse almak istiyorum aslında buldumda ama kararsız kaldım mouse EVEREST RAMPAGE CENTAUR SMX-R13 klavye EVEREST RAMPAGE HYDRA R6 FULL RGB GAMİNG Q MULTİMEDYA MEKANİK KLV sizce nasıl bu ürünler ikisi toplam 350 tl civarı yapıyor sizin önerebileceğiniz ürünler varmı açıkcası EVEREST RAMPAGE HYDRA R6 yı beğendim ama nette şikayetçi olanlarda var kararsız kaldım buyüzden bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu kadar parayı verdikten sonra Logitech öneririm

Klavyede yazılımsal destek olarak logitech üstüne tanımam 299 yazdığına bakmayın üstte %17 indirim fiyatı var 250 TL

Yanına bunu alarak

Please register to see this content.

Set yapabilirsiniz emin olun everest gibi 3.sınıf kalite veren firmadan daha çok iş göreceği kesin ayrıca sıkıntı yaşarsanız logitechle görüşüyorsunuz elindeki cihazı göndermeden yenisini  gönderiyorlar.

RaZoRWounD, 44 dakika önce yazdı:

Klavyede yazılımsal destek olarak logitech üstüne tanımam 299 yazdığına bakmayın üstte %17 indirim fiyatı var 250 TL

Yanına bunu alarak

Set yapabilirsiniz emin olun everest gibi 3.sınıf kalite veren firmadan daha çok iş göreceği kesin ayrıca sıkıntı yaşarsanız logitechle görüşüyorsunuz elindeki cihazı göndermeden yenisini  gönderiyorlar.

Banada lazım. Klavye linkindeki fotoğrafta türkçe karakterler yok. Benim şu anki klavyemde aynı. Türkçe karakterler ışıklı değil. Gece zor görünüyor: ilk mesajdaki benim istediğim gibi. oyun oynamıyorum ışıklı olsun yeter

RaZoRWounD, 1 saat önce yazdı:

Yanına bunu alarak

Kusuruma bakmayın  konuyla alakasız olacak ama benim yaşa gelince (49) bazı konularda takıntılı oluyor insan.

Öncelikle gösterdiğiniz klavyede Enter tuşu Amerikan Enter tuşu.

Yıllarca çalıştığım her yerde, konuştuğum herkesle dikkat etmesini istediğim tek şey vardı "Türkçe". Çok konuşamasam ve yazamasam da elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım. Bilgisayar kullanmaya da 1992 yılında x88 işlemcili bilgisayarlarla başladım.  O zamanda Türkçe klavye yoktu evet fakat klavyelerimizin Enter tuşu Avrupa stili büyük Enter'dı. Şimdilerde bakıyorum "özel amaçlı"da olsa gelen çoğu klavyede (ithalatçı firmaların da amaaan  ne verirsek nasıl olsa alıyorlar demesinde sanırım asıl sorun) büyük Enter yok çoğu Amerikan stili Enter tuşlu . Bana göre büyük Enter Türkçe Klavyenin vazgeçilmez bir parçası ki bildiğim benim gibi düşünen çok insan var fakat asıl sorun sesimizi yeterince çıkmaması ve her şeyi kabul etmek.

Belki Logitech, Corsair gibi firmalar kullanıcıların isteklerini dinleyip ona göre ürünlerini şekillendirebilir ama biz de ne istediğimizi net bir şekilde duyurmalıyız.

Demem o ki; aldığımız ürün özel amacımıza uygun olabilir fakat belli kurallar çerçevesinde İthal edilsin. Sizler, ben sesimizi ne kadar yükseltirsek duyan o kadar çok olur.

Edited by ney69
  • Like 1

efe34, 1 saat önce yazdı:

Banada lazım. Klavye linkindeki fotoğrafta türkçe karakterler yok. Benim şu anki klavyemde aynı. Türkçe karakterler ışıklı değil. Gece zor görünüyor: ilk mesajdaki benim istediğim gibi. oyun oynamıyorum ışıklı olsun yeter

Türkçe karakter istiyorsanız F dizilimli klavye almanız lazım bunada alışmanız zaman alacaktır.Q dizilimli hiçbir klavyede türkçe karakter bulunmaz.

ney69, Bir saat önce yazdı:

Kusuruma bakmayın  konuyla alakasız olacak ama benim yaşa gelince (49) bazı konularda takıntılı oluyor insan.

Öncelikle gösterdiğiniz klavyede Enter tuşu Amerikan Enter tuşu.

Yıllarca çalıştığım her yerde, konuştuğum herkesle dikkat etmesini istediğim tek şey vardı "Türkçe". Çok konuşamasam ve yazamasam da elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım. Bilgisayar kullanmaya da 1992 yılında x88 işlemcili bilgisayarlarla başladım.  O zamanda Türkçe klavye yoktu evet fakat klavyelerimizin Enter tuşu Avrupa stili büyük Enter'dı. Şimdilerde bakıyorum "özel amaçlı"da olsa gelen çoğu klavyede (ithalatçı firmaların da amaaan  ne verirsek nasıl olsa alıyorlar demesinde sanırım asıl sorun) büyük Enter yok çoğu Amerikan stili Enter tuşlu . Bana göre büyük Enter Türkçe Klavyenin vazgeçilmez bir parçası ki bildiğim benim gibi düşünen çok insan var fakat asıl sorun sesimizi yeterince çıkmaması ve her şeyi kabul etmek.

Belki Logitech, Corsair gibi firmalar kullanıcıların isteklerini dinleyip ona göre ürünlerini şekillendirebilir ama biz de ne istediğimizi net bir şekilde duyurmalıyız.

Demem o ki; aldığımız ürün özel amacımıza uygun olabilir fakat belli kurallar çerçevesinde İthal edilsin. Sizler, ben sesimizi ne kadar yükseltirsek duyan o kadar çok olur.

Görüşlerinize saygı duyuyorum belki hızlı yazımdan belki yaşdan dolayı hatalıdır bilemem ama x86 (32 bit) mimarili işlemci olacaktır bunu hakaret olarak algılamayın eksik yada hatalı bilgiyi düzeltmek istedim.Bunun dışında yıllarca Q klavyeye alıştığımızdan ve çok hızlı yazdığımızdan ötürüde bizede türkçe klavye garip geliyor Q dizilimli F klavye olsa amenna kullanalım  lakin bu sefer klavyenin parametresi F olduğundan pc F olarak algılıyor sonra onu Qya çevir uzun iş kısacası belli bir alışkanlık var bir yerden sonra bırakmak gelmiyor içinden bu işletim sistemindede geçerli pardus deniyor yok efenim macos linux falan alayı linux'un altyapısından çıkıyor fakat çok hafif ve stabil sistemler olmasına rağmen pratikliği ve kullanılan programların çokluğu  pratikliği sebebiyle linux yerine windows tercih edilyior eski yeni farketmiyor.Misal şuan dünyada en çok kullanılan işletim sistemi desem %99'u windows der ama bu bilgi yanlış dünyada en çok kullanılan sistem linuxtur nedenmi Akıllı cihazların tamamı linux tabanlı çalışıyor Android Linux kerneliyle çalışıyor iosta tizende akıllı cihazlardaki (windows phone hariç) sistemlerin tamamı linux kernelini kullanıyor.Fakat pcye gelince iş telefondaki diğer akıllı cihazlardaki gibi sıkıntısız pratik kullanım sağlamıyor.Pcdede aynısı olsa şuan windows'u açık ara farkla geride bırakırdı.

RaZoRWounD, 2 saat önce yazdı:

Türkçe karakter istiyorsanız F dizilimli klavye almanız lazım bunada alışmanız zaman alacaktır.Q dizilimli hiçbir klavyede türkçe karakter bulunmaz.

Görüşlerinize saygı duyuyorum belki hızlı yazımdan belki yaşdan dolayı hatalıdır bilemem ama x86 (32 bit) mimarili işlemci olacaktır

ilk mesajdaki linke bakın resimde türkçe karakterler var ve ışıklı (q klavye). Bana ondan lazım.

Spoiler

Edited by efe34

bende multimedya inca klavye ve yeni aldığım  everest7 ogaming mause  var. kablolu led li.  ikisi 60 tl ye edinebilir herhalde ama klavyeyi biraz zor bulursun gibime geliyor.  yani bunlar bana yetiyor.  hatta artıyor.  bizde keşke bunlara 350 tl verecek kadar zengin olsaydık.

RaZoRWounD, 2 saat önce yazdı:

Görüşlerinize saygı duyuyorum belki hızlı yazımdan belki yaşdan dolayı hatalıdır bilemem ama x86 (32 bit) mimarili işlemci olacaktır bunu hakaret olarak algılamayın eksik yada hatalı bilgiyi düzeltmek istedim.Bunun dışında yıllarca Q klavyeye alıştığımızdan ve çok hızlı yazdığımızdan ötürüde bizede türkçe klavye garip geliyor Q dizilimli F klavye olsa amenna kullanalım  lakin bu sefer klavyenin parametresi F olduğundan pc F olarak algılıyor sonra onu Qya çevir uzun iş kısacası belli bir alışkanlık var bir yerden sonra bırakmak gelmiyor içinden bu işletim sistemindede geçerli pardus deniyor yok efenim macos linux falan alayı linux'un altyapısından çıkıyor fakat çok hafif ve stabil sistemler olmasına rağmen pratikliği ve kullanılan programların çokluğu  pratikliği sebebiyle linux yerine windows tercih edilyior eski yeni farketmiyor.Misal şuan dünyada en çok kullanılan işletim sistemi desem %99'u windows der ama bu bilgi yanlış dünyada en çok kullanılan sistem linuxtur nedenmi Akıllı cihazların tamamı linux tabanlı çalışıyor Android Linux kerneliyle çalışıyor iosta tizende akıllı cihazlardaki (windows phone hariç) sistemlerin tamamı linux kernelini kullanıyor.Fakat pcye gelince iş telefondaki diğer akıllı cihazlardaki gibi sıkıntısız pratik kullanım sağlamıyor.Pcdede aynısı olsa şuan windows'u açık ara farkla geride bırakırdı.

x88 derken ağız ve el alışkanlığı, o tarihte çalıştığım  kurumda 8086 ya da x86 pc 2 taneydi. 15 bilgisayarın geri kalanı 8080 mimari kullanan işlemciye sahipti. 

Yazınızın Q - F klavye ile ilgili olan kısmı gene benim dediğim "İthalatçı firmaların ne varsa onu almaları ve bize satmaları" kanunen (bildiğim kadarı ile) F klavye resmi klavyemiz olduğundan F düzende klavye ithal edilmesi kanuni zorunluluk diye biliyorum fakat 1995-2005 arasında F klavye bulmak samanlıkta iğne aramak gibiydi sonrasında ki durumu bilmiyorum etrafımda F klavye kullanan kalmadı, yokluktan hepsi Q klavye ile 10 Parmak yazmayı öğrenmeye çalıştılar. Sözün özü burada demek istediğim Klavye Q ya da F olmuş farketmez Türkçe harf ile Türkiye'ye ithal edilecekse öncelikle "Büyük Enter" olmalı. Biz kullanıcılar parasını verip alıyorsak alıştığımız, yıllarca kullandığımız sistemi neden bırakalım. 

Hiç F klavye kullanmadım bu arada QWERTY dizilim ile başladım (Bugün Q klavye dediğimiz klavyenin asıl adı, Amerika'da ki 30'dan fazla klavye diziliminin en rağbet göreni). 1993 yılında yanlış hatırlamıyorsam Acer Türkiye'de ki arkadaşların çalışmaları ile Türkçe harflerin ASCII kodlarını iki adet exe (F-Q) ile kullanmaya başladım. Sonra ise MS-DOS 6.20 gelince Türkçe karakter desteği DOS'a entegre edilmiş olarak kullanmaya başladık bu arada da QWERTY klavyelere Türkçe harfler eklenip satılmaya başladı. Kullanım alışkanlıkları da bu şekilde başladı.  Lakin F klavye gene sorundu. Gerçi artık sorun olmaz sanırım yeni bir Türkçe  Klavye dizilimi yapmışlardı son zamanlarda. Onun akibeti nasıl olur artık bilmiyorum.

Çok uzadı konu dışı muhabbetim özür diliyorum. 

OS'lar için dediklerine katılıyorum sıkı bir PC'ci olarak Windows'tan başka bir alternatif yok benim için, hepsini denedim çünkü.

Edited by ney69
  • Like 1