Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Cırt Cırt Yapıştırmanın Sesi Nasıl Engellenir?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

cırt cırt yapıştırmanın sesi nasıl engellenir?

arkadaşlar bende adına tam olarak öylemi deniyor bilmiyorum ama hani şu cırt cırt yapıştırmalı bir telefon kılıfı var bende. kemere takıyorum. ama o cırt cırtlı kapağını açarken çok ses çıkartıyor. ve toplu yerlerde millet rahatsız oluyor. silah çıkartır gibi sıçrayan bayanlar bile oluyor :)  şimdi bu sesi çıkarmaması için en iyi ne yapabilirim?

saago, 14 dakika önce yazdı:

mıktanıslı olanı yok mu onu dene birde

abi derdin çok büyükmüş allah başka sıkıntı vermesin :)

:) amin. ben cebe telefon koymam. para anahtar falan koyarım. iyi olmaz. bu kılıf bildiğin gibi değil. büyük 5.5 inç likler için. gayet sağlam ve dikine.  mıknatıslı olsaydı ondan alırdım. zaten bunu bile zor buldum. amazonda falan var ama gavurlar yapıyor envayi çeşit. bizde özel sitelerden zor zar bulabiliyoruz. millet benim 50 tl ye kralını aldığım parçaları iki özelliğinden dolayı 350 500 tl para veriyor onlarada desene bunu.  diyemezsiniz tabbi niye o zaman ezik olursunuz değilmi? bizim neslimizde herşey canlı ve değerliydi bari internet yoktu ama.. size üzülüyorum değer  yargılarınıza..

[emoji4] amin. ben cebe telefon koymam. para anahtar falan koyarım. iyi olmaz. bu kılıf bildiğin gibi değil. büyük 5.5 inç likler için. gayet sağlam ve dikine.  mıknatıslı olsaydı ondan alırdım. zaten bunu bile zor buldum. amazonda falan var ama gavurlar yapıyor envayi çeşit. bizde özel sitelerden zor zar bulabiliyoruz. millet benim 50 tl ye kralını aldığım parçaları iki özelliğinden dolayı 350 500 tl para veriyor onlarada desene bunu.  diyemezsiniz tabbi niye o zaman ezik olursunuz değilmi? bizim neslimizde herşey canlı ve değerliydi bari internet yoktu ama.. size üzülüyorum değer  yargılarınıza..
Abi fark ettiysen şimdiki yaptığım tebessümle yazdım. :) ne ezdin beni neden bu kadar öfkelendin özür dilerim bi yanlış anlaşılma olduysa.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saago, 8 dakika önce yazdı:

Abi fark ettiysen şimdiki yaptığım tebessümle yazdım. :) ne ezdin beni neden bu kadar öfkelendin özür dilerim bi yanlış anlaşılma olduysa.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu konuyu da gündeme getirmiş oldun . hiç kötü niyetin olmasa bile. faydalı oldun boşver.. yada kıvırdın :) bak bende bunu şakadan dedim üzülme olurmu :) 

• Like 1

ben özellikle sert polyester kısmı bir madde ile doldurup en azından sesi azaltabilirimiyimki diye düşünmüştümm. bu madde değişik içerikte ve şekilerde de uygulanabilir.mesela uhu yapıştırıcı gibi.. ne bileyim. buna benzer maddeler işte.. aslında bunu bir laza sormak lazım :) zaten Türkiye vatandaşı olarak böyle şeyleri iyi beceriyoruz. en yetenekliler ise bu konuda lazlar. laz arkadaş varsa eşsiz ffikirlerinden faydalanmak isterim. :) 

ASiX, 18 dakika önce yazdı:

Tüylü kısmı ıslıyacaksın bu kadar basit statik elektrik azalınca ses kalmıyacak.

İyiymiş. Bi deneyeyim bakalım. Çok teşekkür ederim. Ama kuruyunca yinemi ses olacak?

Edited by abdulhey_

ASiX, 56 dakika önce yazdı:

Tüylü kısmı ıslıyacaksın bu kadar basit statik elektrik azalınca ses kalmıyacak.

Bu elektrik le ilgili değilmiş kardeş. Mekanik bir şey.  Hiç değişmedi.  Çünkü tüyün polyester arasına girmesi ilkesine göre çalışıyor bence. Bunun içinde işte uygun ve geri dönebilir bir tarzda araya girmeyi kısıtlamak gerekiyor. 

Aklıma geldi. Bu delikli sert kısmın aynısından bir malzeme ile ideal bir şey olabilir.  O tüylükısma  delikli malzeme ile uygun biçimde normal kapatır gibi kapatacaksın. Sonra normal kapatacaksın tüylü kısım alanı azaldığından az ses çıkacak. Daha sağlam olması için delikli kısım uçlarından dikilebilir. Aslında terziye götürsek tecrübe ile daha pratik yöntem bilebilir.