Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Pro Türkçe 17134.285 64 Bit (30 Ağustos 2018) 

alisaygin
 Share

Recommended Posts

hakarakurt, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar bu sürümler arasında nasıl bir fark var.

Benim için stabil çalışan daha iyidir. 

Çıkan sürümlerden hangisi daha stabildir ?

1511,1607,1703, 1709, 1803 sayıları windows 10 un o sürümünün piyasaya resmi olarak ilk sürüldüğü yıl ve ayı ifade eder.

17134.285 sayıları ise işletim sisteminin derleme sürümüdür. Yani hatalar çıktıkça eklenen yamaları, bir takım performans iyileştirmelerini ve yenilikleri içeren toplu güncelleme dosyaları eklenmiş isosudur.

Yani paylaştığım gümcel iso, Microsoft'un hazırladığı orijinal işletim sistemi iso'suna yine kendi hazırladığı Cumulative Update ekli halidir. Bu son update dışında en ufak bir ilave yoktur.

Stabilite konusuna gelince, senin bilgisayarına en uyumlu olanı, en stabildir. 

Genelde son sürümler daha fazla yeni özelliklere sahip olduğundan parformanslı sistemlerde çok iyi çalışır.

Eski pclerde uyumsuzluk görüp, 1511, 1607 gibi eski bir windows sürümünde sorun yaşamadığım oldu.

En iyisi, son sürümü deneyip, sorun çıkarsa eski bir sürümü denemek.

Edindiğim tecrübelere binaen: Eğer işlemci en az Coe2 Quad ya da Core i3 değilse; ram 4GB dan az ise Windows 10 kurmayı düşünmeyin bile. Özellikle internette benim gibi aynı anda çok sayfa açıyorsanız, ya da bir kaç programı aynı anda çalıştırıyorsanız 8 GB veya üzeri ram şart. İmkan varsa ssd li diske sahip pc almaya da dikkat edin. Ya da eski diski ssd ile değiştirmek te işlemci ve ram den sonra üçüncü dikkat edilecek husus. Tabii ki bunlar bilgisayarı sıradan, rutin kullanacaklar için. Yoksa grafiker, gamer, video editörleri gibi kesimlerin önceliği her zaman grafik kartıdır.

• Like 1

Açıklamalar için teşekkürler.

uLuBeY! ; şöyle bir açıklamada bulunmuş da onun için sordum. Kafam karıştı.

Microsoft tarafından MSDN üzerinden Redstone 4 1803 Versiyonu adıyla Nisan sonunda ve Temmuz, Ağustos aylarında toplu güncellemelerin ekli oldugu stabil sürümler çıktı. Önemli bir hata olmadıkça ortalama 2-3 Ayda bir güncellemelerin dahil olduğu iso dosyası gelir. Bunun dışında Insider olarak sürekli ara sürümler geliyor fakat neredeyse çoğu stabil degil. Bu yüzden en güvenilir şey MSDN çıktıkça yükleyip,  güncellemeleri almaktır. Yoksa önemli olan hep en güncel isoya sahip olmaksa İnsider olup hatalarla boğuşan sistemde yükleyebilirsiniz. Sizdeki "17134.254" sürümüde ara sürümlerden biri, MSDN değil. Zaten bundan sonra büyük bir ihtimal büyükgüncellemenin yer aldığı Redstone 5 gelecek. Yeni bir MSDN sürüm gelmedikçe her çıkan iso yu yüklemeyin. Redstone 5, Ekim ayında çıkacak herhangi bir gecikme olmazsa.

Edited by hakarakurt

hakarakurt, Bir saat önce yazdı:

Açıklamalar için teşekkürler.

uLuBeY! ; şöyle bir açıklamada bulunmuş da onun için sordum. Kafam karıştı.

Microsoft tarafından MSDN üzerinden Redstone 4 1803 Versiyonu adıyla Nisan sonunda ve Temmuz, Ağustos aylarında toplu güncellemelerin ekli oldugu stabil sürümler çıktı. Önemli bir hata olmadıkça ortalama 2-3 Ayda bir güncellemelerin dahil olduğu iso dosyası gelir. Bunun dışında Insider olarak sürekli ara sürümler geliyor fakat neredeyse çoğu stabil degil. Bu yüzden en güvenilir şey MSDN çıktıkça yükleyip,  güncellemeleri almaktır. Yoksa önemli olan hep en güncel isoya sahip olmaksa İnsider olup hatalarla boğuşan sistemde yükleyebilirsiniz. Sizdeki "17134.254" sürümüde ara sürümlerden biri, MSDN değil. Zaten bundan sonra büyük bir ihtimal büyükgüncellemenin yer aldığı Redstone 5 gelecek. Yeni bir MSDN sürüm gelmedikçe her çıkan iso yu yüklemeyin. Redstone 5, Ekim ayında çıkacak herhangi bir gecikme olmazsa.

Format atarken her zaman en güncel olanı tercih et.

İlla msdn sürüm olsun diye eski bir isoyu kullanman, zaman israfı.

Çünkü onu kurduğunda istemesen de güncellemeler için ayrıca zaman harcayacaksın.

Hiç risk almam diyorsan LTSB sürüm tercih etmelisin ki, bir takım yenilik ve performans güncellemelerinden mahrum kalırsın.

Yani diyeceğim o ki, 5 Ekimi beklemenin mantığı yok. O sürümlerde bile, hemen ardından hayati önem taşıyan yamalar yayınlanabiliyor.

• Like 1

sağolsun arkadaş çalışmış uğraşmış fakat bu indirme linkleri böyle devam ettikçe sitenin ziyaretçisi azalmaya mahkum.

sırf işletim sistemi indiricez diye bir günümüzü bu indirme linklerine veriyoruz.

emeğiniz bu yavaş sorunlu indirme siteleri yüzünden gölgede kalıyor.

acemilere özel linkler verilmeside oldukça komik olmuş. linkin acemilikle ne alakası var çözemedim.

turbobit için çözüm arayanlara önerebileceğim site: 

Please register to see this content.
 bu site çok reklam ve doğrulama barındırsada turbobit için bi nebze linklerinizi premiuma çevirir. teknoloji kolaylıktır ama biz insanlar herşeyi hep zorlaştırmayı seviyoruz.

• Like 1

Yanılıyorsun fatom, ilgi zamanla arttı. azalsa bırakırdım zaten.

İnternetim ve bilgisayarım hızlı, fazla uğraşmıyorum, bunda da yanıldın.
Bu güzel siteye üç kuruş bağışta bulunsan bütün günün zayi olmazdı.

Acemiler için paylaştığım linkler değil, çoğu kişi rufusu bilmiyor,
winrarın 5.xx ten önceki versiyonu kuruluysa hata vereceğini bilmiyor.

Paylaşımımı yüzlerce kişi indiriyor merak etme.

Eğer paylaşmayı bırakırsam, senin gibi hem indirip hem de:

ziyaretçi azalmaya mahkum, 
günümüz gidiyor, 
gölgede kalıyor, 
oldukça komik, 
zorlaştırmayı seviyoruz 

gibi hakaret içeren ifadeleri yazanlar yüzünden bırakırım.

• Like 2

bil ki oldukça uzun süredir sitenin seveni ve takipçisiyim.

yalnız sen herkesin senin gibi siteye bağış ve paylaşım yapma zorunluluğu varmış gibi konuşuyorsun.

işin aslı, sana hızlı indirme linki vereceksin diye zorlayan da yok.

emeğine hiçbir sözüm yok paylaşan insanları küstürmek gibi düşüncem de yok. söylediklerim tamamen eleştiriden ibaret ama incindiysen özür dilerim.

fakat;

sen kısaca tüm sıkıntılar bağışa bağlı diyorsun!

bağışı zorunlu hale getirecek bir sistem aramana gerek yok, istersen ücretli yap çalışmalarını kargoyla yolla.

paylaşmaya karşılık beklemen çok büyük bir hata olduğunu unutma.

ziyaretçi azalmaya mahkum, = hangi ziyaretçi zor indirmeyi sever? 
günümüz gidiyor, = turbobit gibi sitelerden büyük dosya indiripte zaman kaybı yaşamayan var mı?
gölgede kalıyor, = yorumların çoğu hızlı link isteyenlerle ve indirmede sıkıntı yaşayanlarla dolu olduğu için çalışmandan çok indirme sorunları konuşulmuyor mu?
oldukça komik, = acemilere özel yazıp altına linkler koymuşsun sonrasında rufus var burda hatalı kullanım sana ait değil mi?
zorlaştırmayı seviyoruz = zor olmadığını mı iddia ediyorsun?

yeri gelir bende burada paylaşımda bulunurum ama eleştiriye açık olduğumu bilmeni isterim. son sözündeki gibi yöneticilere açık tehditte bulunmam.

sözlerimde hiçbir hakaret olmasa da sen böyle düşünüyorsan paylaşmayabilirsin!

• Like 1

Seni Allah'a havale ediyorum. Toplam 11 yıl içinde benden başka 7 entry girmişin. 7 yorumun da paylaşımcıları küstüren ifadeler.

İlk paylaşımımı 3 ay içinde toplam 336 kişi indirmiş. Son paylaşımım ise sadece 24 saat içinde 14 kişi tarafından indirilmiş:

ilk.PNG.3c04932291e968ff87fd36a0354b3ddf.PNG

son.PNG.6ad5232adebae9d72a8af3d58bc4a470.PNG

fatomxx, 15.09.2018 - 23:10 yazdı:

yeri gelir bende burada paylaşımda bulunurum ama eleştiriye açık olduğumu bilmeni isterim. son sözündeki gibi yöneticilere açık tehditte bulunmam.

sözlerimde hiçbir hakaret olmasa da sen böyle düşünüyorsan paylaşmayabilirsin!

fatomxx, 16.09.2018 - 00:08 yazdı:

alisayg ne yapalım poh poh mu istiyorsun? linkin hızlı olsa 10 kat hatta 100 kat indirme alırdın. sen küsme diye eğriye eğri demeyelim mi?

Terbiyesizlik yapma, ne tehditi.. Ben kimsenin ücretli çalışanı değilim ki tehditte bulunayım.

Daha okuduğunu anlamaktan acizsin. Sadece 24 saatte beklentimin üzerinde paylaşım olduğunu ifade ettim. 

Sen ise yüz kat fazla indirmeyi başka siteleri bana dayatarak iddia ediyorsun. İsteyen istediği siteye upload eder, bundan sana ne? 

Beğenmediysen hakaret etme , git işine gelen siteye konmuş paylaşımları indir.

Tehdit değil, sinek küçük ama mide bulandırıyor.

Daha seninle muhatap olmayacağım.

Buyur bundan sonra sen paylaş...

• Administrator

Lütfen artık bu tartışmayı bitirelim. Sitemizde ücretli indirmeye zorlayan yerler hariç belirli bir yere upload yapma zorunluluğu yoktur. Forum kurallarında paylaşım ile ilgili konular açıkça belirtilmiştir.  Daha da uzatıp birbirimizi kırmayalım.

• Like 1