Jump to content
TNC-TR
Erdal1980

Windows 10 1803 AIO Tüm Sürümler Türkçe ISO Indir

Recommended Posts

Erdal1980, 37 dakika önce yazdı:

1. Ayırıyor diye biliyorum lakin kesin birşey demek için denemek gerek

2. Aynen öyle biçimlendirme sırasında diski bölün sonrasında C veya D den birine kurulum yapın  

Bildiğim kadarı ile yok malesef , keşke olsa bende de BIOS a gömülü anahtar var kurulumda arkadaşınki gibi sadece single language leri gösteriyor. ama ilk yöntem çok zor değil sadece biraz dikkat istiyor

evet yok home ve enterprise isoların içine baktım. :ei.cfg dosyası yok, AIO multipl   isolarda var demek ki

Edited by efe34

Please login or register to see this link.

edit: ekteki ei.cfg dosyasını iso source klasöründeki ile değiştirince gömülü lisans pas geçiebiliyor

[Channel]
Volume
[VL]
1

ei.cfg

Edited by efe34

bence şöyle işliyor; biosa gömülü hangi sürümün keyi varsa onu kuruyor. biosa gömülü key yoksa sürüm ekranı geliyor. ama esas konuya gelirsek biz biosa gömülü key var ve buna göre  kurmasını istemiyor ve sürüm sayfasının gelmesini istiyorsak o zaman ei.cfg dosyasını source klasörüne atıyoruz. ve kurulumu öyle yapıyoruz. usb ile kurulum yapacaksak rüfus ile yazdırdıktan sonra dosyayı direkt atabiliriz. ama dvd ye yazdıracak olursak power iso ile eklememiz gerekir.

ama bu işlemezse windows 8 lere özgü bir durum vardı laptoplarda orda bir konu vardı böyle. ama o konuyu bilmiyorum.

• Like 1

abdulhey_, 7 dakika önce yazdı:

bence şöyle işliyor; biosa gömülü hangi sürümün keyi varsa onu kuruyor. biosa gömülü key yoksa sürüm ekranı geliyor. ama esas konuya gelirsek biz biosa gömülü key var ve buna göre  kurmasını istemiyor ve sürüm sayfasının gelmesini istiyorsak o zaman ei.cfg dosyasını source klasörüne atıyoruz. ve kurulumu öyle yapıyoruz. usb ile kurulum yapacaksak rüfus ile yazdırdıktan sonra dosyayı direkt atabiliriz. ama dvd ye yazdıracak olursak power iso ile eklememiz gerekir.

ama bu işlemezse windows 8 lere özgü bir durum vardı laptoplarda orda bir konu vardı böyle. ama o konuyu bilmiyorum.

İşler

Erdal1980, 3 saat önce yazdı:

Bunu UEFI de deneyen oldumu arkadaşlar ?

Please login or register to see this link.   yalnız bende sormuştum .orca 2002 kardeş dosya ile oynama falan bahsetmemiş. usb ile kurulumda rufus ta uefiyi seçeceksin. otomatik olarakda fat32 yi seçiyor sanırım rufus ve öyle yazdırıp kuruyorsun.uefi-jpg.12333

Teşekürler fakat kastettiğim o değildi şimdi Install.wim i büyük olunca  UEFI kurulumu yaptırmıyormuşya bundaki kurtarıyormu acaba deneyen oldumu manasında yazmıştım

Erdal1980, 11 dakika önce yazdı:

Teşekürler fakat kastettiğim o değildi şimdi Install.wim i büyük olunca  UEFI kurulumu yaptırmıyormuşya bundaki kurtarıyormu acaba deneyen oldumu manasında yazmıştım

evet kurtarır, 4 gb den küçük.

isteyen istediğini yapabilirde . ben indirdim ama sorunsuz işleyen ve bir takım şeyleri oturmuş sistemi silip yeni diye bunu formatlamak pek akıl karı gelmiyor.  devlet dairelerinin çoğunda hala windows 7 kullaılıyorken :)  ha olurda sistemde rahatsız edici bir durum olursa o zaman formatlarım.

red_d, 17 saat önce yazdı:

evet kurtarır, 4 gb den küçük.

Anladım  , teşekürler

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

isteyen istediğini yapabilirde . ben indirdim ama sorunsuz işleyen ve bir takım şeyleri oturmuş sistemi silip yeni diye bunu formatlamak pek akıl karı gelmiyor.  devlet dairelerinin çoğunda hala windows 7 kullaılıyorken :)  ha olurda sistemde rahatsız edici bir durum olursa o zaman formatlarım.

Microsoft nedense Kendisini her 6 ayda bir yepyeni bir sürüm çıkarmaya mecbur hissediyor , bu oldukça anlamsız  kullanıcı bunu istemiyorki , sadece stabil bir sistem istiyor, varolan hataları fixleseler çok daha iyi olacak 

• Like 1

Ben 2 ayrı bilgisayara kurdum. Diğer programları da yükledikten sonra her iki bilgisayarda açılışta windows logosundan sonra açılmadı. 1709 a döndüm. Forumlarda ekran kartı uymsuzluğu olduğundan bahsediliyor. Windows'un 17133 sürümünü yayınlamaktan vazgeçtiği, hatalar düzeltildikten sonra 17134 sürüm olarak yayınlanacağı ifade ediliyor.

Ben Burada verdiğim gün  VHD ye kurdum MBR şeklinde  ve ozamandan beri sıkıntı yok , lakin arasıra  aşağıdaki gibi bir hata veriyor  

nQ9QiMd.png

Microsoft Bu sürümü birde üreticilere dağıtmıştı , Yüksek ihtimalle yama çıkaracaklardır .  1709 da bu hatayı hiç almamıştım , Microsoft yine eline yüzüne bulaştırmış 

1803 ün kendi çıkamadan güncellemesi çıkmış meğersem :)  az önce güncelledim  sürüm numaram - 17133.73 oldu

Erdal1980, 4 saat önce yazdı:

1803 ün kendi çıkamadan güncellemesi çıkmış meğersem :)  az önce güncelledim  sürüm numaram - 17133.73 oldu

peki dediğiniz hata hala devam ediyormu güncellemeden sonra?

Henüz hataya rastlamadım ama şöyle söyleyeyim o hata zaten 10 günde 2 defa görünmüştü , ama çıktığında hiçbirşey yaptırmıyordu , şimdilik bir anormallik yok 

bu 1803 ün final olarak microsoft tarafından çıktığı duyurulmuşmuydu?  kimileri daha sonraki haftalarda çıkacak falan demişte..?

abdulhey_, 8 dakika önce yazdı:

bu 1803 ün final olarak microsoft tarafından çıktığı duyurulmuşmuydu?  kimileri daha sonraki haftalarda çıkacak falan demişte..?

Ben de benzer bir şey duydum. Geliştiriciler için çıktığını söylüyorlar. Yani stabil olmayabilir. Sistemi kuran bazı arkadaşlar da hata aldıklarını söyleyince süpheler kuvvetlenmeye başladı. Kesin bilgisi olan var mı acaba. 

Edited by red_d

red_d, 40 dakika önce yazdı:

Ben de benzer bir şey duydum. Geliştiriciler için çıktığını söylüyorlar. Yani stabil olmayabilir. Sistemi kuran bazı arkadaşlar da hata aldıklarını söyleyince süpheler kuvvetlenmeye başladı. Kesin bilgisi olan var mı acaba. 

googla göre ertelenmiş hata tesbit edildiğinden..  bunu parça parça verseler olmuyormu? her yeni sürümde yeniden formatmı atıcaz veya update den verilirse bu kadar büyük güncellemede yüklemek ne kadar sağlıklı olur?  birde eylül de de 1809 sürümü çıkacakmış. resmen saçmalık ve eziyet. Veya en iyisi sistemin iyi ise hiç yükseltmemek..

Edited by abdulhey_

Erdal1980, 19 saat önce yazdı:

Ben Burada verdiğim gün  VHD ye kurdum MBR şeklinde  ve ozamandan beri sıkıntı yok , lakin arasıra  aşağıdaki gibi bir hata veriyor  

nQ9QiMd.png

Microsoft Bu sürümü birde üreticilere dağıtmıştı , Yüksek ihtimalle yama çıkaracaklardır .  1709 da bu hatayı hiç almamıştım , Microsoft yine eline yüzüne bulaştırmış 

Microsoft bu aralar saçmaladı mesela mart win7 ve win8.1 toplu güncellemelerini offline entegre edip format atınca ya mavi ekran hatası veriyor yada siyah ekranda kalıyordu dosyalarını kopyaladıktan sonra... 

Extended, 3 saat önce yazdı:

Microsoft bu aralar saçmaladı mesela mart win7 ve win8.1 toplu güncellemelerini offline entegre edip format atınca ya mavi ekran hatası veriyor yada siyah ekranda kalıyordu dosyalarını kopyaladıktan sonra... 

Haydaa entegreleri bozuyorsa yandık demektir.

• Haha 1

Erdal1980, 4 saat önce yazdı:

Haydaa entegreleri bozuyorsa yandık demektir.

Nisan toplu güncellemesinde düzeltmiş hocam

arkadaşlar windows 10 ıyı güzelde chorme bu sıstemde videoları açmıyor dıyer tarayıcılarda aynı sayılır ama daha çok chormede sorun sadece ınternet ekpororer düzgün çalışıyor ve bu sorunu yaşayan bır çok arkadaşım var çözüm nedır ?