Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win 7 Ultimate çözünürlük Sorunu

icevawe_1905
 Share

Recommended Posts

Win 7 Ultimate Çözünürlük Sorunu

Herkese İyi günler birkaç gün önce bilgisayarıma Win 7 Ultimate 2009 El değmemiş sürümü kurdum. Fakat ekran çözünürlüğünü bir türlü ayarlayamadım. Sadece 800*600 ve 1024*768 çözünürlük seçenekleri var.  Benim monitörüm ise 18.5 inch. Ekran kartının driverı yüklü olmasına rağmen görüntü ya monitörden taşıyor ya da çok büyük kalıyor. Bu sorunun çözümünü bilen kişi varsa yardım ederse sevinirim. Herkese Hayırlı Kandiller dilerim. MdjpQN.pngıyor ya da büyük kalıyor 

yamtar5835, 24 dakika önce yazdı:

ekran kartın kurulu değil. olsaydı orda standart VGA yazmazdı

Bilgisayarda ekran kartı yok Hocam. On-Board üzerinden görüntü alıyorum. Tepkime hızı bile 1hz görüntü çok bozuk. Driverı yükledim. Directx yükledim. Sorun düzelmedi

onboard ta olsa modeli olur "intel hd 4000"   mesela işlemcinin modelini gir internete yanınada grafik driver yaz o şekilde bul sonra kur tabi win7 X64 mü X32 mi onuda yaz. tabi bazıları işemciye değilde anakarta entegre onuda anakart modelinden bulman gerek.

Please register to see this content.
    bu program da işine yarayabilir.

Edited by yamtar5835
  • Thanks 1

yamtar5835, 43 dakika önce yazdı:

onboard ta olsa modeli olur "intel hd 4000"   mesela işlemcinin modelini gir internete yanınada grafik driver yaz o şekilde bul sonra kur tabi win7 X64 mü X32 mi onuda yaz. tabi bazıları işemciye değilde anakarta entegre onuda anakart modelinden bulman gerek.

Sağolun Hocam. Sabah deneyeceğim. İyi geceler

yamtar5835, 16 saat önce yazdı:

Dediklerinizi yaptım Hocam. Durum aynı 2016 driverını indirdim kurdum fakat sorun devam ediyor. Sanırım Win 8.1 Pro kuracağım 

bozart, 16 saat önce yazdı:

Birde şöyle deneyin. 

Aygıt yöneticisinden ekran kartı driverini kaldırıp tekrardan güncel driverini kurun. .büyük ihtimalle düzelir. .

Öneriniz için sağolun Hocam. Driver a gerek kalmadı. Win8.1 Pro kurdum. Kendisi driverı otomatik buldu. İyi günler dilerim 

oguzhan43, 13 saat önce yazdı:

anakart marka modelini biliyorsanız üretici sitesine girip vga win7 sürücüsünü indirip kurun sorun ortadan kalkar

Öneriniz için teşekkürler. Fakat bilgisayarı formatlayıp Win 8.1 Prok kurdum. Sorun ortadan kalktı. rOGbdz.png

Yeni çıkan sürücülerde donanım özelliklerinde aygıt yöneticisi üzerinden manuel bir kaç dokunuş ile eski sürücülere sahip donanımları aktif etmek kullanmak çoğu zaman mümkün olmakta yine aygıt yöneticinde bulunan,uyumluluk modu sayesinde de bu işlemler farklı şekilde yapılabilmekte her ne kadar sorunlar çözülmüş olsada yaşanabilecek daimi sorunlar olarak karşımıza sürekli çıkmakta bir kaç ay evvel eski bir sony dizüstü pc'ye bu yöntemleri kullanarak win7lite versiyonu kurup,aktif edemediğim ekran kartı ve wifi özelliğini aktif etmiştim konuya binaen,aklıma gelince ekleyeyim dedim belki işe yarar birileri için esenlikle kalın saygılarımla. :) 

Spoiler

nO44M1.gif

• Like 2
  • Thanks 1

bozart, 14.04.2018 - 21:45 yazdı:

Birde şöyle deneyin. 

Aygıt yöneticisinden ekran kartı driverini kaldırıp tekrardan güncel driverini kurun. .büyük ihtimalle düzelir. .

Ekran kartının driverını buldum. Kurdum Hocam. Fakat sorun yine sinir bozucu şekilde düzelmedi:angry:. Ben de sinirlendim. Bilgisayarcı arkadaşımı aradım. Meğer sorun driver da değil Win7 2009 sürümünün 1366*768 çözünürlüğünü desteklememesiymiş. Sanırım 2009 da 1366*768 çözünürlükte monitör yoktu. Ben de Win 8.1 Pro kurdum.  Görüntü sıkıntısız ve stabil. Öneriniz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.  

gangstarap, 15.04.2018 - 14:45 yazdı:

Onboard özelliklerini üreticinin sitesinden bir bak 1024x768 destekliyor olabilir yada,18.5 inç monitör sebebiyle en fazla 1024x768 gösteriyor olabilir.

On Board üreticisi İntel  Hocam. 1366*768 listede var. belirttiğim gibi Win7 nin 2009 sürümü desteklemiyor. İlginiz için teşekkür eder, İyi günler dilerim 

forjest, 15.04.2018 - 16:21 yazdı:

Yeni çıkan sürücülerde donanım özelliklerinde aygıt yöneticisi üzerinden manuel bir kaç dokunuş ile eski sürücülere sahip donanımları aktif etmek kullanmak çoğu zaman mümkün olmakta yine aygıt yöneticinde bulunan,uyumluluk modu sayesinde de bu işlemler farklı şekilde yapılabilmekte her ne kadar sorunlar çözülmüş olsada yaşanabilecek daimi sorunlar olarak karşımıza sürekli çıkmakta bir kaç ay evvel eski bir sony dizüstü pc'ye bu yöntemleri kullanarak win7lite versiyonu kurup,aktif edemediğim ekran kartı ve wifi özelliğini aktif etmiştim konuya binaen,aklıma gelince ekleyeyim dedim belki işe yarar birileri için esenlikle kalın saygılarımla. :) 

İçeriği Gizle

nO44M1.gif

Bu değerli bilginiz için teşekkür ederim Hocam. Win8.1 Pro da sorunla karşılaşırsam deneyeceğim. Ben de sizin gibi Win 8.1 kullanıyorum. Sistemi birkaç gün önce kurdum herşey iyiydi fakat sürekli netio.sys mavi ekran hatası veriyor. Bu konuyla ilgili bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim. Siz de esenlikle kalın, İyi günler dilerim. Hata çıktısı şöyle : 

A1pXqQ.jpg

Edited by icevawe_1905

icevawe_1905, 16 dakika önce yazdı:

Ekran kartının driverını buldum. Kurdum Hocam. Fakat sorun yine sinir bozucu şekilde düzelmedi:angry:. Ben de sinirlendim. Bilgisayarcı arkadaşımı aradım. Meğer sorun driver da değil Win7 2009 sürümünün 1366*768 çözünürlüğünü desteklememesiymiş. Sanırım 2009 da 1366*768 çözünürlükte monitör yoktu. Ben de Win 8.1 Pro kurdum.  Görüntü sıkıntısız ve stabil. Öneriniz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.  

On Board üreticisi İntel  Hocam. 1366*768 listede var. belirttiğim gibi Win7 nin 2009 sürümü desteklemiyor. İlginiz için teşekkür eder, İyi günler dilerim 

Bu değerli bilginiz için teşekkür ederim Hocam. Win8.1 Pro da sorunla karşılaşırsam deneyeceğim. Ben de sizin gibi Win 8.1 kullanıyorum. Sistemi birkaç gün önce kurdum herşey iyiydi fakat sürekli netio.sys mavi ekran hatası veriyor. Bu konuyla ilgili bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim. Siz de esenlikle kalın, İyi günler dilerim. Hata çıktısı şöyle : 

Genelde sürücü hatalarından kaynaklanıyor bu hata. Sürücülerinizi güncellemeyi deneyin.

• Thanks 1

Sitede Windows 7 bölümündeki ''Motun'' kardeş in  Windows 7 Sp1 Uefi X64 | 6 In 1 | Ekim 2017  ve Windows 10 bölümündeki Windows 10 Rs3 1709.16299.64 X64 (4in1) App Remove  çalışmasını öneririm,ben şahsen Windows 7 home premium kurdum memnunum.

Edited by gangstarap

helehoyni, 2 saat önce yazdı:

Snappy Driver Installer bir numara bence

Denedim Hocam. Fakat full olmaması bir eksi. İyi günler dilerim. Şu ana kadar mavi ekran yok. Teşekkürler

forjest, 1 saat önce yazdı:
  İçeriği Görüntüle

p6LM9J.png

:) 

Çok sağol Üstad. Crack yapılmış olarak gelmesi, full olması ve Tnc TR nin bir çalışması olması oldukça güzel. Şu an ( yaklaşık 3 saattir ) mavi ekran yok. Tebrikler 

gangstarap, 14 dakika önce yazdı:

Sitede Windows 7 bölümündeki ''Motun'' kardeş in  Windows 7 Sp1 Uefi X64 | 6 In 1 | Ekim 2017  ve Windows 10 bölümündeki Windows 10 Rs3 1709.16299.64 X64 (4in1) App Remove  çalışmasını öneririm,ben şahsen Windows 7 home premium kurdum memnunum.

Win 8.1 proyu beğendim Hocam. Win7 ye döneceğimi sanmıyorum. Öneriniz için teşekkürler. İyi akşamlar .... 

• Like 2

icevawe_1905, 13 saat önce yazdı:

Denedim Hocam. Fakat full olmaması bir eksi. İyi günler dilerim. Şu ana kadar mavi ekran yok. Teşekkürler

Yazılım zaten freeware, yani herhangi bir ücret ya da etkinleştirme istemiyor. Bir yanlış anlaşılma olabilir mi?