Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sessiz, Kablosuz, Işıklı Klavye Tavsiyesi - 2018 - Bütçe 250

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Güzel bir klavye almak istiyorum ama gidip teknoloji mağazalarından deneme imkanım yok.

İnternetten sipariş vereceğim. O yüzden sizden tavsiyeler bekliyorum. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bütçe olarak ise 250 ye kadar zorlarım. Eğer 250 üstü olmazsa olmaz dediğiniz varsa onu da değerlendirebilirim.

Aradığım özellikler;

1-)Sessiz olması aradığım en önemli özellik. (Mekanik klavye aramıyorum, oyun için değil tamamen ofis amaçlı. Yazı yazmak için.)

2-)Kablosuz olarak çalışması,

3-)Işıklandırma olursa güzel olur. Mutlaka olmalı dediğim bir özellik değil. (Pil uzun ömürlü olsun diye)

4-)Tuşların rahat ve ergonomik olması (Şu aşağıdaki görüntü gayet sade ve güzel ama enter tuşu L ve karakterler Türkçe olmalı.)

5-) Zaten ASUS un sessiz mouse var bende. O yüzden klavye-mouse sete gerek yok. Ayrıca şuan microsoft wireless keyboard 850 kullanıyorum. Bim den almıştım, görüntüye aldandım, aşırı dandik.

Halihazırda benimle aynı ızdırabı çekmiş ve çözüm bulmuş arkadaşlar tavsiyelerini esirgemezlerse memnun olurum.

Saygılarımla,

İyi forumlar...

kablosuz-klavye-ve-fare-uyarisi-b_640x360.jpg

Edited by Dr_Heisenstein
İmla hatası

Kendim kullandığım Logitech K360,kullanmadığım , ,TRUST 22238 Nado Kablosuz Bluetooth Klavye, FRISBY FK-W156QU KABLOSUZ KLAVYE MOUSE SET,    mekanik mi değil mi bilmem,

Please register to see this content.
'da satıyorlar hangi mağazada var sitesinden bakabiliyorsun,deneme şansın varsa genelde açıkta bırakıyorlar,karar senin.

• Like 1

Bende de Logitech K360 var. Işıksızdır. Pil ömrü hayli uzun. Şarjlı pil takıp aylarca kullanabilirsiniz. Boyutu çok iyi. Tuş basımı çok rahat. Açma kapama düğmesi var. Ofis için idealdir. Enter tuşu L şeklinde ve Türkçe karakterli. Tab tuşu uzun. Ok yani yön tuşları Sıfır tuşuyla ayni hizada değil. Biraz daha altta. Bu da Sıfır yerine yanlışlıkla yön tuşuna basmanı önlüyor. Kısacası tam senlik bence. Tavsiye ederim. Saygılarımla

• Thanks 1

Şu ana kadar gelen tavsiyeler Logitech K360 doğrultusunda,

Bahsettiğiniz klavye Logitech Wireless Keyboard K360 (920-003084) değil mi arkadaşlar? Yanında kod görünce sormak istedim.

Işıklı olup olmaması çok önemli değil o yüzden sipariş verebilirim. Yalnız sessiz olması benim için çok önemli.

Tuş sesi yönüyle de değerlendirebilirseniz sevinirim.

Rakam kısmının (sağda) olup olmaması da çok önemli değil yeter ki tuş basımı çok rahat olsun ve sessiz olsun.

Dr_Heisenstein, 2 saat önce yazdı:

Şu ana kadar gelen tavsiyeler Logitech K360 doğrultusunda,

Bahsettiğiniz klavye Logitech Wireless Keyboard K360 (920-003084) değil mi arkadaşlar? Yanında kod görünce sormak istedim.

Işıklı olup olmaması çok önemli değil o yüzden sipariş verebilirim. Yalnız sessiz olması benim için çok önemli.

Tuş sesi yönüyle de değerlendirebilirseniz sevinirim.

Rakam kısmının (sağda) olup olmaması da çok önemli değil yeter ki tuş basımı çok rahat olsun ve sessiz olsun.

Doğrudur; bahsedilen model bu. "Sessiz" derken elbette bir miktar ses var fakat tuşlara basım şekli çok yumuşak ve diğer klavyelere göre çok daha az ses çıkartıyor. Hiç ses olmasın diyorsanız silikon flexible klavyeleri deneyebilirsiniz. Kablosuzu var mıdır; araştırmak lazım. Örneğin:

https://urun.n11.com/klavye/katlanabilir-su-gecirmez-silikon-q-klavye-flexible-P99881505
Edited by helehoyni
  • Like 1

xxselxx, 12 saat önce yazdı:

Hocam,biraz tuzlu ama,kraldır kral :thumbsup:

bende bunun önceki versiyonu var düz olan yıllardır kullanıyorum ve mouse'u belki 50 defa yere düştü bir şey olmadı.

• Like 1

helehoyni, 4/15/2018 - 16:54 yazdı:

Logitech K360 kullanıyorum; çok memnun kaldığım için bir tane de ofise aldım aynısından. Işığı yok ama.

Türkçe karakterler de yok gibi: sipariş veriyordum. Son anda gördüm.

Edited by efe34

Daha önce kullandığınız klavyelere göre tuş sesleri hakkında da bir karşılaştırma yapabilir misiniz arkadaşlar?

Ayrıca konuyu açarken mesajımda yazdığım gibi Microsoft'un 850 serisi çok dandik hem tuş basımı hem de ses yönüyle dedim ama araştırırken 900 serisini gördüm. Güzele benziyor. Kullanan var mı acaba?

Frisby FK-W156QU da güzele benziyor.

Bulunduğum şehirde sadece 1 teknosa mağazası var. İnanın İstanbul'daki bir berberde daha çok teknolojik cihaz vardır. O yüzden yorumlarınız benim için çok değerli.

Öğrencilere daha çok faydamız dokunsun diye gece de çalışıyorum. Microsoft 850 klavyenin sesi resmen beynimi kemiriyor. Sessizlik önemli.

Tekrar saygı ve sevgilerimle...

Her bir yorumunuzu dikkatlice inceliyorum ve 1-2 güne de siparişi vereceğim.

gangstarap, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşın eklediği bir eski model,şu an satılan model bu!

Hocam  resimlerdeki Logitech logolarını kıyaslarsanız hangisinin eski, hangisinin yeni model olduğunu anlayabilirsiniz. Tamam klavyeyi hor kullandık, eskittik fakat modeli eski değil :)

Satılan ürünlerin tamamına yakını Türkçe Q klavye; sadece fotoğrafını kendileri çekip ürün görseline yüklemeye üşendikleri için orijinal sitesindeki fotoğrafı alıp yapıştırıyorlar; hepsi bu. Yine de içiniz rahat etmezse ödeme yapmadan önce satıcıya sorup teyit edersiniz.

Tuş sesine gelince; farklı bir malzeme veya teknolojiye geçiş yapılmadığı sürece tuş sesini tamamen yok etmek zor gibi görünüyor; ama diğer klavyelere nazaran çok daha az diyebilirim.

Edited by helehoyni
  • Like 2

helehoyni, 17.04.2018 - 13:37 yazdı:

Klavye de çok kirlenmiş fotoğrafta daha net anladım; temizleyeyim bari.

Fotoğraftaki klavye'nin Gri rengini kullanıyorum,fakat Logo Benim Eklediğim foto'daki  ile aynı,Kısa Enter tuşu olan klavye'de tuş ekleme yapılmış.

Edited by gangstarap

gangstarap, 12 saat önce yazdı:

Fotoğraftaki klavye'nin Gri rengini kullanıyorum,fakat Logo Benim Eklediğim foto'daki  ile aynı,Kısa Enter tuşu olan klavye'de tuş ekleme yapılmış.

İşte Hocam eklediğiniz fotoğraftaki logo Logitech'in eski logosu. Sitesine girerseniz yeni logosunun benim fotoğraftakiyle aynı olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla benim mantığıma göre yeni logolu olan model daha yeni olmalı.

Zaten sıkıntı da eskisi yenisi değil; evdeki eski modeli; ama klavye tuş dizilimi aynı ve Türkçe karakterler mevcut. Logitech, web sitesine standart olarak İngilizce klavyenin resmini koyuyor; bizim arkadaşlar da fotoğraf çekip yüklemeye üşendikleri için İngilizce klavyenin fotoğrafını yapıştırıveriyor. Yoksa mantıklı mı sizce Türkçe tuş dizilimli klavyeyi Türkiye pazarına sürüp sonra Türkçe karakterleri çıkartmak?

Edited by helehoyni
  • Like 1

arkadaşlar ben de kablosuz-aparatsız (dolayısıyla bluetooth lu) ,  rahat taşınır-hafif , ince ve ışıklı bir klavye ararken aliexpressten aşağıdaki klavyeyi buldum ve 1 yda geldi.  Değişik boyları var ve kullanımından menunum. alternatif olsun diye yazayım dedim.HTB1i0BhRXXXXXXSXFXXq6xXFXXXw.jpg?size=1

Edited by suvedeniz
  • Like 2

suvedeniz, Bir saat önce yazdı:

arkadaşlar ben de kablosuz-aparatsız (dolayısıyla bluetooth lu) ,  rahat taşınır-hafif , ince ve ışıklı bir klavye ararken aliexpressten aşağıdaki klavyeyi buldum ve 1 yda geldi.  Değişik boyları var ve kullanımından menunum. alternatif olsun diye yazayım dedim.

Çok güzelmiş bu; hem ışıklı hem kablosuz... Pil derdim yok, ne olacak alıyorum şarjlı pili, şarja takıp takıp kullanıyorum ama keşke bunun Türkçe versiyonunu bulabilsek... Takıntı bende; illa ki o i harfini, ş harfini, vb. klavyede göreceğim... Bir de numeratör takımı eksik, o da benim için olmazsa olmaz.

Edited by helehoyni

• 7 ay sonra...

Sevgili arkadaşlar,

Konu yaklaşık 1300 görüntüleme almış.

Dolayısıyla konuyu tekrar bi daha canlandırayım dedim.

Hala Microsoft Wireless Keyboard 850 ile idare ediyorum.

Buarada teknoloji marketlerinde K360 a baktım. Biraz kaba geldi bana.

En hassas olduğum konu klavyenin sessiz ve minimal (slim) olması, K360'ın bu iki özelliği sağlamadığını gördüm.

Yeni önerileriniz varsa, ilk mesajdaki konuları gözönünde bulundurarak cevap yazabilirseniz sevinirim.

Saygılar