Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

karadurak, 37 dakika önce yazdı:

yumi ye bakmadım. multiboot görevi mi görüyor

@karadurak ustadim

Yumi de dediğiniz gibi multiboot hazırlama programı. 

Km Boot Vol 1.4 2017 Legacy/ Uefi ( Secure Boot ) Stable 

sistemine entegre et,daha güzel olur kanimca.....sonuçta senin hazırladığın bir multiboot. Kendi multiboot una kendi PE sistemini entegre et,senin sistemin daha çok kullanıcı tarafından kullanılsın.

AİOBOOT ve Multiboot Toolkit gibi Türk yapımı bir Multiboot niye  daha çok tercih edilmesin ?

Edited by crasadure
  • Like 4

crasadure, 15 saat önce yazdı:

@karadurak ustadim

Yumi de dediğiniz gibi multiboot hazırlama programı. 

Km Boot Vol 1.4 2017 Legacy/ Uefi ( Secure Boot ) Stable 

sistemine entegre et,daha güzel olur kanimca.....sonuçta senin hazırladığın bir multiboot. Kendi multiboot una kendi PE sistemini entegre et,senin sistemin daha çok kullanıcı tarafından kullanılsın.

AİOBOOT ve Multiboot Toolkit gibi Türk yapımı bir Multiboot niye  daha çok tercih edilmesin ?

Bi bakayım hocam. KMboot u güncelleyecegim zaman. 

• Thanks 1

sardes, Bir saat önce yazdı:

native ile acdım driverları kurup kablosuz dan nete bağlandım ama masa üstündeki choremeyi tıkladığımda acılmadı. sizce neden olabilir. net var ama choremeye acmıyor?

kısayolları yenile simgesine tıklayın.  Flash bellek Y sürücüne atanmış olmalı.

mrb @karadurak üstadım birşey soracaktım KMPE yi multi boot eklerken ana dizine KMPE.ISO olarakmı atacaz yoksa iso dosyasını açıp KMPE diye bir klasöt mü oluşturacağız.yada farklı birşey mi yapacağız.

Bir diğer sorum ise kendi multibootumda iso dosyalarını nt6ıso setup ile çevirmiştim.kmpe yi multiboot a eklediğimde isodan kur seçeneğinde bu isolar çalışırmı .teşekkürler

Edited by herz

herz, 34 dakika önce yazdı:

mrb @karadurak üstadım birşey soracaktım KMPE yi multi boot eklerken ana dizine KMPE.ISO olarakmı atacaz yoksa iso dosyasını açıp KMPE diye bir klasöt mü oluşturacağız.yada farklı birşey mi yapacağız.

Bir diğer sorum ise kendi multibootumda iso dosyalarını nt6ıso setup ile çevirmiştim.kmpe yi multiboot a eklediğimde isodan kur seçeneğinde bu isolar çalışırmı .teşekkürler

KMPE.ISO içindeki KMPE klasörünü direkt multibootunuzun kök dizinine kopyalayın.

AIO Boot Multiboot a KMPE projesinin nasıl eklendiği aşağıdaki videoda anlatmıştım

Soru2: ISO dan kurulum yöntemini kullanacaksanız o zaman NT6 yöntemini yapmanıza gerek yok.Sitelerden indirdiğiniz ISO lar ISO yöntemi ile direkt çalıştırılabilir. KMPE projesi ISO yöntemi ile kurulumu desteklemektedir.

• Like 2

serhat100, 2 saat önce yazdı:

tüm form üyelerinin mübarek ramazanı şeriflerinizi tebrik ederim.

@karadurak üstada bir soru da benden üstad Türk bayraklı tema (.gif) çalışmanız olacaktı bende onu bekliyorum ne zaman  yapacaksınız hayırlı ramazanlar.

Grub2 için düşünmüştüm ama henüz bi başlangıcım olmadı çalışmaya :)  hayırlı ramazanlar.

herz, 14.05.2018 - 11:42 yazdı:

mrb @karadurak hocam bu fat 32 kısmını gömülü  yani kilitli olma ihtimali olurmu.proğram kısmı kapalı olarak gelse içerisine proğram eklemek isteyen arkadaşlar kilidi açıp kendi eklese olurmu böyle birşey mümkün mü. virüs proğramlarını kapatmama rağmen kmpe içindeki exe dosyalarını virüs gibi görüp siliyor.en son windows maneger masa üstünüde sildi.eski sistemlerde Ntfs_drive_protection ile bölümü kitleyip bölüme hiç bir şey eklenmiyor yada silinmiyordu.sadece bir öneri olurmu olmaz mı bilemiyorum.size iletmek istedim.yeni multiboot sistemde belki kmpe öyle olabilirmi diye.teşekkürler

Biraz araştırma yaptım. ve uygun programı buldum. Sürücüyü kilitlemek için  ekteki programı indirin.  cmd içerisine sürücü harfinizi yazın ve tıklayın.

Please register to see this content.

• Thanks 1

karadurak, 16 saat önce yazdı:

Grub2 için düşünmüştüm ama henüz bi başlangıcım olmadı çalışmaya :)  hayırlı ramazanlar.

Biraz araştırma yaptım. ve uygun programı buldum. Sürücüyü kilitlemek için  ekteki programı indirin.  cmd içerisine sürücü harfinizi yazın ve tıklayın.

teşekkürler hocam

ben kendi oluşturduğum multibooa @karadurak hocamın KMPE  çalışmasını entegre etmek istedim menü list kodları aşağıdaki gibi girdim.4 nolu resimdeki hatayı alıyorum. flash belleğim NTFS dir. bu şekilde kmpe üzerinden çalıştırailirsem uefi makinalara ıso dan kur seçeneği ile uefi yükleme yapabilirmiyim.

title Boot USB KMPE 2018
find --set-root --ignore-floppies /KMPE/BOOTMGR
chainloader /KMPE/BOOTMGR?

1 numaralı resim usb bellegin ana dizini direk bellegin içi

2 nolu resim usbmenu klasörünün içeriği

3 nolu resim boot ekranı

4 nolu resimde kmpe yi çalıştırdığımda  bu hatayı alıyorum

• Like 1

herz, 1 saat önce yazdı:

teşekkürler hocam

ben kendi oluşturduğum multibooa @karadurak hocamın KMPE  çalışmasını entegre etmek istedim menü list kodları aşağıdaki gibi girdim.4 nolu resimdeki hatayı alıyorum. flash belleğim NTFS dir. bu şekilde kmpe üzerinden çalıştırailirsem uefi makinalara ıso dan kur seçeneği ile uefi yükleme yapabilirmiyim.

title Boot USB KMPE 2018
chainloader /KMPE/BOOTMGR?

1 numaralı resim usb bellegin ana dizini direk bellegin içi

2 nolu resim usbmenu klasörünün içeriği

3 nolu resim boot ekranı

4 nolu resimde kmpe yi çalıştırdığımda  bu hatayı alıyorum

USBMENU.LST dosyasına eklediğin kodda ufak bir hata var.Eklediğiniz kodlar LEGACY modda kurulumu destekler

title Boot USB KMPE 2018
chainloader /KMPE/BOOTMGR

şeklinde kodu ekleyin...benim kinden ne varki var dersen en son satırındaki kelimede ? (Soru işareti) simgesi koymuşsun

BOOTMGR? -->YANLIŞ

BOOTMGR -->DOĞRU

Ayrıca bu multibootun UEFI modda çalışması için EFI dizini ve bu dizin içinde olması gereken dosyaların eklenmesi gerekir.sizde böyle bir dizin yok,bu haliyle bu multiboot UEFI kurulumda kullanamazsınız.(tabi başka gizli partition yoksa)

Siz sanırım bluelife üstadın eski multiboot hazırlama programı ile sistem hazırlamışsınız. O sistem sadece LEGACY kurulumları destek verir.GRUB4DOS Bootloaderını kullanıyor o sistem.

Siz kullandığınız multiboot sistemi değiştirin.

MULTIBOOT SISTEMLER içinde AIBOOT multiboot hazırlama programı var,onu kullanın..konu başlığı altında kurulum ve kullanım videolarıda mevcut.

Edited by crasadure
  • Like 1

karadurak, 18 saat önce yazdı:

hocam işe yaramadı, fat32 kilitlenmiyor

crasadure, 36 dakika önce yazdı:

USBMENU.LST dosyasına eklediğin kodda ufak bir hata var.Eklediğiniz kodlar LEGACY modda kurulumu destekler

title Boot USB KMPE 2018
chainloader /KMPE/BOOTMGR

şeklinde kodu ekleyin...benim kinden ne varki var dersen en son satırındaki kelimede ? (Soru işareti) simgesi koymuşsun

BOOTMGR? -->YANLIŞ

BOOTMGR -->DOĞRU

Ayrıca bu multibootun UEFI modda çalışması için EFI dizini ve bu dizin içinde olması gereken dosyaların eklenmesi gerekir.sizde böyle bir dizin yok,bu haliyle bu multiboot UEFI kurulumda kullanamazsınız.(tabi başka gizli partition yoksa)

Siz sanırım bluelife üstadın eski multiboot hazırlama programı ile sistem hazırlamışsınız. O sistem sadece LEGACY kurulumları destek verir.GRUB4DOS Bootloaderını kullanıyor o sistem.

Siz kullandığınız multiboot sistemi değiştirin.

MULTIBOOT SISTEMLER içinde AIBOOT multiboot hazırlama programı var,onu kullanın..konu başlığı altında kurulum ve kullanım videolarıda mevcut.

teşekkürler hocam.peki bu multiboot üzerinden uefi kurulum yapamayacağım.aklıma şöyle bir soru takıldı onu sormak isterim yanlış anlamazsanız. bu multibootu kullanarak KMPE den açıp ıso dosyalarından kurulumda uefi iso dosyasını göstersem yine olmazmı.

bu multibootu kullanmamadaki sebeb bazı eski pc lerde kmpe ile bir türlü format atamadım o yüzden bu multibootta olsun istemiştim. teşekkür ederim.

herz, 29 dakika önce yazdı:

teşekkürler hocam.peki bu multiboot üzerinden uefi kurulum yapamayacağım.aklıma şöyle bir soru takıldı onu sormak isterim yanlış anlamazsanız. bu multibootu kullanarak KMPE den açıp ıso dosyalarından kurulumda uefi iso dosyasını göstersem yine olmazmı.

bu multibootu kullanmamadaki sebeb bazı eski pc lerde kmpe ile bir türlü format atamadım o yüzden bu multibootta olsun istemiştim. teşekkür ederim.

Bu kullandığınız multibootu UEFI bir bilgisayarda  deneyin sorunun ne olduğunu anlayacaksınız. Yaptığınız multiboot LEGACY modda çalışır,UEFI de o gördüğünüz menü seçeneklerini bile göremeyeceksiniz.

3nolu resim boot ekranı diye belirttiğiniz ekranı UEFI makinede göremezsin.o yüzden sen multiboot sistemini değiştir 

• Like 1

crasadure, 5 dakika önce yazdı:

Bu kullandığınız multibootu UEFI bir bilgisayarda  deneyin sorunun ne olduğunu anlayacaksınız. Yaptığınız multiboot LEGACY modda çalışır,UEFI de o gördüğünüz menü seçeneklerini bile göremeyeceksiniz.

3nolu resim boot ekranı diye belirttiğiniz ekranı UEFI makinede göremezsin.o yüzden sen multiboot sistemini değiştir 

teşekkürler hocam sağolun

herz, Bir saat önce yazdı:

teşekkürler hocam sağolun

flashı 2 parça yapmışsan, hem uefi hem LEGACY olarak kullabılırsın.

hem de bluelife'n multibootuna ekleyerek

fat32 klasorune KMPE dosyaları kopyala

ntfs kısmını da bluelifen MB_USB programıyla seçili sürücüyü biçimlendir seçeneğinin işaretini kaldırp başlatacaksın

----

tek flash ntfs LEGACY bolumu, bluelife programı ile hazırladım

bu da kmpe fat32 bolumu

bu da flash

ntfs bölümüne _win klasörünü atıp ilgili isoların wim dosyalarını kopyalayacaksın

Edited by ozanaus

ozanaus, 20 saat önce yazdı:

flashı 2 parça yapmışsan, hem uefi hem LEGACY olarak kullabılırsın.

hem de bluelife'n multibootuna ekleyerek

fat32 klasorune KMPE dosyaları kopyala

ntfs kısmını da bluelifen MB_USB programıyla seçili sürücüyü biçimlendir seçeneğinin işaretini kaldırp başlatacaksın

----

tek flash ntfs LEGACY bolumu, bluelife programı ile hazırladım

bu da kmpe fat32 bolumu

bu da flash

ntfs bölümüne _win klasörünü atıp ilgili isoların wim dosyalarını kopyalayacaksın

teşekkürler @ozanaus hocam  oldu.tam daha detaylı test edemedim ama ilk açılışları vs. sorun yok. sadece linux mint 18,3 var onu ram üzerinden bir türlü çalıştıramadım.menü list komutu şu şekilde

title LINUX MINT 18.3 X64
map --unmap=0:0xff
map --unhook
root (hd0,0)
map /LUNUXMINT/mate64.iso (0xff) || map --mem /LINUXMINT/mate64.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz.efi boot=casper iso-scan/filename=/LINUXMINT/mate64.iso quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz

bendeki komut bu

sanırım aynı

# =========================================================================

title 4- LINUX MINT 18 X64
map --unmap=0:0xff
map --unhook
root (hd0,0)
map /LINUX/LINUXX64.iso (0xff) || map --mem /LINUX/LINUXX64.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz boot=casper iso-scan/filename=/LINUX/LINUX64.iso quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By hoca953
      crassedure üstadım: Makinam ,AMD Ryzen 7 5700X , 32GB DDR4 Ram.   ayrıca 4 adet ssd var. bu Forumda yayınlanan "KMPE" isolarının bazılarını usb'den çalıştırırken açılışta makina kilitlenip kalıyor. Sorum şu "c sürücüsü haricindeki bir diske vbox yükleyip oradan çalıştıracağım "KMPE" ile  "C" sürücüsünün yedeğini alabilirmiyim? Ayrıca Tanıtım videolarında kullandığınız " VirtualMachine Usb Boot1.72 x64" Programını çalıştıramayı beceremedim.Bu programı nasıl çalıştırabileceğimiz hakında da açıklaytıcı ve öğretici bir tanıtım videosu lütfedip hazırlar mısınız?. 70 Yaşındaki Dededen şimdiden Teşekkürler.
    • By awengers44
      Uzun bir aradan sonra yeni bir çalışma ile gelişen ihtiyaçları karşılamak için farklı bir yapı ile multiboot çalışmamızı sizinle paylaşıyoruz.
      Sitede paylaşım halinde olan multiboot sistemlerdekinden temel farklılığı, sistemin üç (3) parçalı yapıdan oluşması ve boot edemediği yaptığımız testlerden sonra güncel donanımların daha az olacağı kanaati tarafımca hasıl olmuştur.
      Sürekli gelişen ve zorlaştırılan sistem yükleme sorunsalı bana göre büyük ölçüde giderilmiş olacaktır.
      Tabi sizlerden gelecek olan geri dönüşlere göre zaman içinde sistem değişiklikler gösterecek ve daha iyi olacaktır inşaAllah.
      Sistem büyük ölçüde açık kaynak ve isteyen istediği gibi değiştirebilir, ancak tnctr,de veya başka birde yerde paylaşım olacaksa desteğini değişikliği yapan yapımcının vermesi gerekir.
      Hala kullanan olabilir düşüncesi ile Windows Xp Sp3 ön hazırlık sistemde yapılmış olup, kullanmak istediğinizde paylaşım klasöründe olan xp ISO dosyasını _ISO klasörüne kopyalamanız yeterlidir.
      Secure Boot sorunu her multiboot sistemde olduğu gibi bunda da olacaktır. Bu sebepten dolayı ön yükleme imza desteğinden geçmediği takdirde BIOS,a girip secure boot kapatın!!
      ----------------------------------------------------------------
      Kurulum oldukça basit olup yapılacak ve dikkat edilecek tek kısım kurmak istediğimiz disk ve verdiğimiz rakam  
      Kurulumdan sonra varsayılan Disk isimlerini ASLA değiştirmeyin..
      WinPE x64 aioboot ile birlikte ağ destekli kurulumlu olup bizzat @crasadure hoca tarafından sistemlerin testleri yapılmış ve bildirimlerine göre sistem en iyi hale getirilmiştir.
      Sistemin tüm testlerinde emeği vardır, üstada çok teşekkür ederim.
      Tayfun hocanın çalışma hakkındaki hazırladığı video anlatımı..
      Sistemden görüntüler..

Vadi MultiBoot v4 indirme grup linki.
      https://app.mediafire.com/fbkl8q3mm4wqy @Emre028 in isteğiyle Vadi v4 Ventoy sistemde birlikte çalışmaya uyarlanmış ve forum kullanıcılarına da hediye edilmiştir.
      Öncelikle betik dosyasının çalışmasını engelleyecek herhangi bir güvenlik uygulamanız varsa geçici olarak devre dışı bırakın.
      1- Üstteki paylaşım klasöründen Ventoy_1.0.91_Vadi_MultiBoot_v4_TR.7z indirin ve dosyayı zip ten olduğu gibi kendi klasörüne çıkarın. Ayrı bir klasör olacaksa da adında boşluk olmasın.!!
      2- Vadi_Ventoy_TR.bat çalıştırın ve kurmak istediğiniz diski seçin.
      3- VADI_EFI disk birimi için en az 1850 mb alan verin.
      4- Dosyaların gerekli bölümlere kopyalanıp kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Hayırlı olsun..
          Ventoy'dan Vadi MultiBoot'a geçiş kısayolu: F6
          Grub2FM'den Ventoy'a geçiş kısayolu: F5 
      Not: Bu sistemde Ventoy'da bulunan grubia32_real.efi ve grubx64_real.efi dosyaları sebebiyle AIO-Boot sistemde çalışan dosyaların haricinde (yapımcı değişikliğe gidinceye kadar) güncellenemiyor. 
      @mephistooo2 Üstad betik dosyasını kullanmama izin verdiği için ayrıca teşekkür ederim.
      AIO-Boot WinPe11  veya *.vhd dosyasından dolayı benim tercihim AIO WinPE10 x64 sistemle tam uyumlu, winpe10x64 için değil ama winpe11x64 için yapımcısı tarafından sürekli geliştirilmektedir. Sisteminize eklemeyi ihmal etmeyin derim  
      Değişiklikler ve yapılan yeni güncellemeler;
      AIO_Boot güncellemelerini kurmak için dosyayı MultiBoot_USB diskine kopyalayıp yönetici olarak çalıştırın.
    • By tayyar61
      Win PE'lerin sahip olduğu bazı özellikler:
      *Legacy Mbr – UEFI GPT Sistemlerini destekler
      *WinPE önyüklemesi, mevcut Wifi Lan ağını otomatik olarak kurar ve alır,
      *WinPE'yi başlattıktan sonra harici bir Wifi Usb bağlanması durumunda,
      *Wifi Lan Sürücülerine çift tıklamak, Sürücüleri otomatik olarak yükleyecektir.
      *11. Nesil'de NVME Sabit Disk Sürücüsünü ve Ses Sürücüsünü destekler.
      *WinPE'yi başlattıktan,USB'yi çıkardıktan sonra Yazılımı normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
      *Kurulum Windows 10, 11'i yüklemek, manuel olarak eklemek için harici bir sürücü paketine gerek kalmadan NVME sabit sürücüsü için Sürücüyü otomatik olarak tanıyacaktır.
      *Kurulum Windows 11'i yüklemek için, Secure Boot, ByPass Check TPM 2.0'ı pas geçecektir.
      * PassMark Sound Check yazılımı ile mikrofonu test et.
      *ICE Cream Ekran Kaydediciden Ekran videosunu kaydedin .
      *Uzak bilgisayarları Ultraviewer ve AeroAdmin, AnyDesk ile kontrol edin…
      *Yazılım ince ayarlanmıştır, görüntülenen mesaj olmayacak, kullanımı hoş.
      *Mp3, Wav, Lossless ses dosyalarını dinleyin…
      *Potplayer görüntüleyici ile Mp4, Mov, Mkv, Flv ... Video dosyalarını oynatın.
      *Image Dosyalarını tanıyın , Png, Jpg, Ico, Bmp, ...
      *Ofis dosyalarını, Word, Excel, Powerpoint, Sumatra PDF'yi tanımlayın.
      *WinPE'nin çok fazla RAM, LAG aldığını hissettiğinizde, çöpü temizlemek, tüm yazılımları silmek, WinPE'yi orijinal durumuna döndürmek için Tüm *Yazılımları Temizle öğesini seçmek için PECMD Aracına Sağ Tıklayabilir ve ardından Bağla'yı seçebilirsiniz.
      *WinPE, farklı yazılım paketlerini açar, makine 2Gb RAM çalıştırıyorsa, yazılım paketinde yalnızca temel Yazılımlar bulunur, sesli Potplayer yazılımı yoktur, ağır yazılımlar kaldırılır.
      *4Gb veya daha fazla RAM çalıştıran makine, yazılım paketi Full olacaktır.
      *WinPE üzerinde aynı anda birden fazla yazılım çalıştırın.
      *Anti-virüs programlarını çalıştırın DrWeb, Eset, Avira ...
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      *** 4.2 Versiyonda güncellenen programlar ***
      Aomei Backupper v6.9.0
      Macrium Reflect v8.0.6584
      Aida64 Engineer v6.60.5900
      R-Drive Image Build v7002
      WinNT Setup v5.2.1 Hwmonitor, Hwinfo, CPU-Z, Crystal Disk Info, Crystal Disk Mark – Son Sürüm.
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      WinPE 2022 V4.1 Link 1  (1.36 GB)
      WinPE 2022 V4.1 Link 2  (1.36 GB)
                                                               WinPE 2021 Lite V4  (413 MB)  Şifre Sorarsa : winpe10ktv@

• By artae
      WinPE 11 KTV Lite 2021 (x64) | English US | Windows x64 | File Size: 1.47 GB

This version of WinPE 11 Ktv features the software just enough to use and is based on the Boot platform of WinPE 10, so the Boot Menu and Software information is still the WinPE 10 version.

General Info
      File Name: WinPE11Ktv_Lite_2021.ISO
      Architecture: x64
      Language: English (99.9%)
      Size: 1520261054 bytes (1449 MiB)
      Check SHA1 code: 848D09A1FC9212711DC2861FAC17BD1718A5F39B

All software used is only available outside the Desktop
      Clear All Software and Mount Software, if you feel that WinPE is laggy, heavy, have used a lot, don't want to Restart the machine, want to refresh WinPE.

Clear All Software: remove junk, Temp, delete all software.
      Mount Software: create a new software package as it was at the beginning.

The Start menu is simple, with only a few essential functions.
      Ram takes up 1.1Gb on startup.
      Booting WinPE at USB 3.0 took 12 seconds on average.

This PC, Explorer interface is simple, leaving only the necessary items.

WinPE only accepts Driver for LAN, (network using cable)

Want to use Wifi please double click Wifi LAN Driver to install the missing Driver with SDI package ( Snappy Driver Install ) and then click the network icon to start Wifi.

WinPE recognizes File Image, Video, Ghost, Acronis True Image, Aomei Backkuper, Terabye Image ..
      Convenient for file search, file data recovery...

Support AnyDesk and Ultraviewer support.

After installing Ultraviewer Ram will take up 500Mb because of the support library for Ultraviewer.

Support Video and media player with Potplayer.

What's New
      Updates: Official Site Does Not Provide Any Info About Changes in This Version

Homepage
      http://www.microsoft.com
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/BA54AA9DD40328D/hzek6.WinPE.11.KTV.Lite.2021.x64.rar

https://rapidgator.net/file/84a0ac9e3a104caee6884d84cfbd7c67/hzek6.WinPE.11.KTV.Lite.2021.x64.rar

• By karadurak
      Km Boot & PE v3 (X86 X64) 

Km Boot içerik olarak güncellenmiştir. grub4dos ve grub2 görsel olarak aynıdır fakat zaman içerisinde farklı güncellemeler alarak yeni bir görünüme kavuşacaktır. 
      Grub4dos özel araçlar ile düzenlenip hızlandırılmıştır. Kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi almak için KMPE konusunu ziyaret ediniz.

------------------------------------------------
      Km Boot & PE v3 (X86 X64) 2020.09.01
      https://bit.ly/3Kp1GP6

Iso Boyutu: 10,7 GB (11.570.769.920 bayt)
      Sistem gereksinimleri:
      CD / DVD sürücüsü veya USB'den önyükleme yapabilen PC.
      ------------------------------------------------

USB Sürücüye Kurulum: 
      Programlar: 
      Klasör Yapısı ve Kullanım:
        _ISO klasörü: Herhangi bir sürücünün ana dizinde _iso klasörü var ise windows isolarınızı 78-setup uygulaması otomatik olarak görür.  Hem Win Managerdan hemde KMPE den 78-setup a ulaşabilirsiniz. 78-setup'un kurulum imajlarını arayacağı klasörü değiştirebilirsiniz.  win manager için "_WIN\78SETUP.CFG" dosyası KMPE için "KMPE\_WIN\78SETUP.CFG" dosyasını notepad ile düzenleyiniz.     _WIN Klasörü: Herhangi bir sürücünün ana dizinde _win klasörü var ise windows imajlarınızı (wim,esd,swm) klasör konumuna atıp win managerden otomatik kurulum yapabilirsiniz. (örneğin:_WIN\1064\install.wim) Win manager menüsüne hem multiboot ana menüsünden hem de KMPE içerisinden ulaşabilirsiniz. Win managerin kurulum klasörünü, menüdeki programları ya da düzenini değiştirebilirsiniz.  Win Manager için "_WIN\MBOOTMGR_1064.wcs"  KMPE için "KMPE\_WIN\MBOOTMGR_1064.wcs" dosyalarını notepad düzenleyiniz. İnstall.wim/esd öğesinin yanında bir yanıt dosyası ( * unattend.xml ) ve/veya $OEM$ klasörü varsa , Windows'u iki şekilde yükleyebilirsiniz:
      Manual Kurulum => ( unattend.xml yanıt dosyası ve/veya $OEM$ klasörü yok sayılır ve kuruluma  kaldığı yerden devam eder.)
      Otomatik Kurulum => (  unattend.xml yanıt dosyası ve/veya $OEM$ klasörü alınır  ve  kuruluma  kaldığı yerden devam eder. ) Sistemde otomatik etkinleştirme özelligi de vardır (yalnızca Windows'u Otomatik kurulum modunda yüklerken ( $OEM$ klasörü kullanılır ) Kullanılan etkinleştirme yöntemleri: Windows Loader 2.2.2 by Daz, Ratiborus'tan KMS etkinleştiricisi , HWID Yöntemi (Dijital Lisans)   EFI Klasörü: Multiboot, EFI/UEFI modunda yükleme desteği içeriyor.   EFI-x64 menüsü: grub2 modunda açılır. rEFind menü ile değiştirmek için EFI klasöründeki CMD dosyalarını kullanınız. EFI-x32 menüsü:  rEFind menü ile açılır. NOT: EFI/UEFI modunda önyükleme yapmak için, flash sürücünüzdeki EFI klasörünün bulunduğu bölüm FAT32 formatında olmalı ve PC niz UEFI önyüklemesini desteklemelidir.   BOOT Klasörü: Grub4dos ve Grub2 için menü dosyalarının bulunduğu ayrıca starsetup ve winmanager gibi sistemlerin başlangıç dosyalarının yer aldığı bölümdür. \BOOT\grub klasöründen menü dosyalarını notepad ile düzenleyebilirsiniz. KMPE Klasörü: KMPE montaj klasörüdür. Ayrıntı için sayfayı ziyaret ediniz. https://www.tnctr.com/topic/658892-kmpe-xp-8-10-x86x64-nativex86-2020_02_12/   ÖNEMLİ BİLGİLER !!!:   Koleksiyonda birçok program için "ilaç" uygulandı . Bu nedenle, antivirüslerin yanlış uyarılarından kaçınmak için, dağıtımı indirirken bunları kapatmanız veya dağıtım klasörünü antivirüsünüzün hariç tutulanlarına eklemeniz önerilir. Ek Görüntüler: 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...