Jump to content
TNC-TR
karadurak

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

Recommended Posts

@musab571  Siyah ekran hatası alan pcler için sistem çekirdeği güncellendi. @musadilek, den test bekliyoruz. 

PC deki sürücü harf sıralamaları için güncelleme yapıldı. flash belleklere sabit harf atandı. (Y) 

Çalışmanın USB ye kurulumunda 2 bölüme ayıracak şekilde otamatik  yapması için UTmake programı kullanıldı..  "conty9" adlı arkadaşın çalışması ve destegiyle..

aiome bacupper ve bikaç program güncellendi. Ektra eklenen programlarda var. Müzik player gibi..

Native x86 daki klavye Türkçe klavye olarak değiştirildi.

ve bazı sistem degişikliklerini içerir.

Edited by karadurak
  • Like 3
  • Thanks 2

Üstad hangisini kullanmamızı önerirsin her pcde rahatça çalışması için native sürüm kullanmak daha mantıklı gibi geldi.

Birde Windows 10'un yeni çıkan versiyonunu kullanacak mısın?

Yeni eklemeler güzelmiş hocam, utmake yi ilk defa duyuyorum, booticeye gerek kalmadan usb bölümlemesi güzel olmuş. En azından acemi kullanıcılar için kolaylık olur. 

Müzik için potplayer ve vlc yeterliydi ama program çeşitliliği açısından eklenmesi iyi olmuş. 

Office 2010 denemeleri yapıyordun, sanırım uyumsuzluk var. Gerçi basit işler için office2007 yeterli zaten. 

Bugün indirip vakit bulduğumda kurcalayım. Eline koluna sağlık. 

BOMBOM07, 3 dakika önce yazdı:

Üstad hangisini kullanmamızı önerirsin her pcde rahatça çalışması için native sürüm kullanmak daha mantıklı gibi geldi.

Birde Windows 10'un yeni çıkan versiyonunu kullanacak mısın?

Native sürüm çok eski pcler için yapıldı. 512 mb ramlı Xp kurulu bilgisayarlar mesela. Onlardan da çok kalmadı zaten. 2gb üstü ram olan her bilgisayarda windows 10 sürümlerini kullanmak daha mantıklı. 

Windows 10 un yeni sürümü sorunluydu,(1803) sanırım windows o sürümü geri çekti, onun üzerinden sistem hazırlamak hatalara sebep olabilir. Şu an en stabili 1709. 

• Like 1
  • Thanks 1

red_d, 1 saat önce yazdı:

Yeni eklemeler güzelmiş hocam, utmake yi ilk defa duyuyorum, booticeye gerek kalmadan usb bölümlemesi güzel olmuş. En azından acemi kullanıcılar için kolaylık olur. 

Müzik için potplayer ve vlc yeterliydi ama program çeşitliliği açısından eklenmesi iyi olmuş. 

Office 2010 denemeleri yapıyordun, sanırım uyumsuzluk var. Gerçi basit işler için office2007 yeterli zaten. 

Bugün indirip vakit bulduğumda kurcalayım. Eline koluna sağlık. 

MP3 oynatıcı ekledim. 0ffice 2010 denemelerimde hatalar aldım düzeltemedim o yüzden erteledim. Test sonuçlarını bekliyorum 

Ahmtozdmr, 37 dakika önce yazdı:

elinize sağlık. Link ne zaman gelir hocam?

edit:

Linki ekledim ama ziplerken hata oldu tekrar kaldırdım bugün akşama yükleyecegim

Edited by karadurak
  • Like 1

fingerprint, 9 dakika önce yazdı:

boyut 2.79 gb demişsin hocam inen 1.24 gb

Hata var yeniden yüklüyorum kusura bakmayın  

Edited by karadurak
  • Thanks 1

bende sanalda deniyordum windows pe açılıyor ama programların çoğu  açılmadı belki hatadan kaynaklıdır artık sildim akşama yeniden deneriz.

UTmake programı kullanımı hakkında kısa bir bilgi olursa iyi olur Türkçe dil yoktu...

34ero, Bir saat önce yazdı:

bende sanalda deniyordum windows pe açılıyor ama programların çoğu  açılmadı belki hatadan kaynaklıdır artık sildim akşama yeniden deneriz.

UTmake programı kullanımı hakkında kısa bir bilgi olursa iyi olur Türkçe dil yoktu...

Linki Düzelttim indirip test edebilirsiniz.

• Thanks 1

cingoz6, Şimdi yazdı:

Emeğinize sağlık.

Acronis içerse vazgeçemeyeceğim bir çalışma olur.
Acronis ekleme şansımız olabilir mi?

Hem çalışmada hem de siteye eklediğim Görsellerde acronis var zaten görmediniz sanırım 

• Thanks 1

virtualbox da win10 (64) test ettim kısa süreliğine şuan için bir problem yok programlar düzgün kullanılabilir (baka bildiklerim ) teamviewer yanılmıyorsam eski sürüm birkaç programda eski versiyonlar buda herhalde pe sistemde yönetici ayarları yüzünden olabilir(belki daha sonra bir çözüm olabilir )

daha önce söylediğim gibi UTmake programı kullanımı hakkında kısa bir bilgi iyi olur .

tşk.

• Like 1

34ero, 36 dakika önce yazdı:

teamviewer yanılmıyorsam eski sürüm

teamviewerin yeni sürümleri Pe üzerinde çalışmıyor.

34ero, 36 dakika önce yazdı:

UTmake programı kullanımı hakkında kısa bir bilgi iyi olur .

utmake kullanımı içinde mevcut, küçük bir png resminde anlatılmış, zaten basit bir program. Yine de bootice kullanabilirsiniz ya da eski dosyaları yenileriyle değiştirebilirsiniz.

• Like 1

red_d, 27 dakika önce yazdı:

teamviewerin yeni sürümleri Pe üzerinde çalışmıyor.

utmake kullanımı içinde mevcut, küçük bir png resminde anlatılmış, zaten basit bir program. Yine de bootice kullanabilirsiniz ya da eski dosyaları yenileriyle değiştirebilirsiniz.

Teamviewer bazı pe sistemlerde son sürüm çalışıyor örneğin Gandalf pe sistemde çalışıyor

Utmake için resmi farkedemedim tşk.

cingoz6, 2 dakika önce yazdı:

4gb usb de beceremedim.

fat32 şeklinde.

isoyu seçtikten sonra tepki vermiyor.

4 gb lık flash bellegi ikiye bölmenize gerek yok zaten çaalışma 3gb . Direk windowsdan flasha sağ tık yapıp fat32 olarak biçimlendirin sonra dosyaları içine kopyalayın.

cingoz6, 1 dakika önce yazdı:

copy tuşu tepki vermiyor. Total commander ile kopyalamayı deneyeceğim. Teşekkürler.

Total commander felan gerek yok iso yu sanal diske bagla kopyala-yapıştır yap

34ero, 31 dakika önce yazdı:

Teamviewer bazı pe sistemlerde son sürüm çalışıyor örneğin Gandalf pe sistemde çalışıyor

Utmake için resmi farkedemedim tşk.

Teamviewer için admistratör hesabı gerekli bazı PE sistemleri bu şekilde üretilebiliyor ama ben henüz bunla ilgili bi çalışma yapmadım. Yakın zamanda denemeler yapabilirim.

• Thanks 1