Jump to content
TNC-TR
karadurak

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

Recommended Posts

karadurak, 2 dakika önce yazdı:

Program ekleme işi basit. Eğer indirdiğiniz programlar kmpe de çalışıyorsa videoda gösterildiği şekilde mınstall programını açıp program ekle butonunundan ekleyeceksiniz. Zaten programı Türkçeleştirdik kullanımı kolay biraz kurcalarsanız çözersiniz 

Hocam sanırım arkadaş indirdiği minstall i komple başka bir winpe ye entegre etmeyi söylüyor. Programları kmpe deki minstall e eklemek değil. Ya da ben yanlış anladım :)

iso içerisindeki minstall klasörünün üstüne yapıştırsam çalışır herhalde

dil dosyalarını hariç tutarım

tek tek eklemek için çok sayıda program var 

red_d, 1 dakika önce yazdı:

Hocam sanırım arkadaş indirdiği minstall i komple başka bir winpe ye entegre etmeyi söylüyor. Programları kmpe deki minstall e eklemek değil. Ya da ben yanlış anladım :)

doğru anlamışsınız hocam, her ikisini de deneyeceğim

buradan indirdiğimi sandığım bir win8.1+office 2017 başlıklı bir winpe dağıtımı var 

onu yumi ile kullanabiliyorum her şey tek bir wimde birleştirildiği için ondada kullanmayı düşünüyorum 

deepestlove, 20 dakika önce yazdı:

Kmpe de Kopyala yapıştırla çalışması için programları kopyaladıktan sonra profile.txt dosyasına ekleme yapman gerekir. 

deepestlove, 20 dakika önce yazdı:

doğru anlamışsınız hocam, her ikisini de deneyeceğim

buradan indirdiğimi sandığım bir win8.1+office 2017 başlıklı bir winpe dağıtımı var 

onu yumi ile kullanabiliyorum her şey tek bir wimde birleştirildiği için ondada kullanmayı düşünüyorum 

@deepestlove Kardeş sanırım benim hazırladığım sistemi indirmişsin, o sistem winbuilder ile yapıldı herhangi bir araçla usb ye eklenip çalışır çünkü programlar wim in içine gömülü, ama minstall nasıl eklenir ya da eklenebilir mi ben de bilmiyorum :) çünkü minstall programları harici bir klasörden çalıştırır. Programlar wim e gömülü değildir. Bence kmpe yi kullan, elindeki paketi buna kolayca entegre edebilirsin. Ayrıca elindeki paketi o winpe nin wim ine eklemeyi başarsan bile toplamda 55gb bir iso oluşur ve ram a yüklemek mümkün değil, yani kısaca çalışmaz. 

Edited by red_d

Tüm wim ram belleğe yükleniyorsa tabiki,

kısayolunu eklemeyi yaparsam o da yeter mevcut kmpe gayet güzel

emekleriniz için teşekkürler

• Thanks 1

red_d, 8 saat önce yazdı:

wim içine entegere etmeden de çalışır. flashdan açıp kullanacak. yalnız o programların çogu winpe de çalışmayacaktır. 

[mention=23758]deepestlove[/mention] Kardeş sanırım benim hazırladığım sistemi indirmişsin, o sistem winbuilder ile yapıldı herhangi bir araçla usb ye eklenip çalışır çünkü programlar wim in içine gömülü, ama minstall nasıl eklenir ya da eklenebilir mi ben de bilmiyorum çünkü minstall programları harici bir klasörden çalıştırır. Programlar wim e gömülü değildir. Bence kmpe yi kullan, elindeki paketi buna kolayca entegre edebilirsin. Ayrıca elindeki paketi o winpe nin wim ine eklemeyi başarsan bile toplamda 55gb bir iso oluşur ve ram a yüklemek mümkün değil, yani kısaca çalışmaz. 

Kmpeyi aiobootta ve sade olarakta kullanıyorum. Aiobootun yapımcısının kendi winpesindeki özellik dikkatimi çekti, orada portable programları ayrıca iso şeklinde vermiş ve winpenin yanında çalıştığında otomatik olarak winpenin içinden çalıştırılabiliyor. Ayrıca kodlanmış galiba peinstall, minstall ve hirenboot menü geliyor. İsterseniz sizin isoyu bu şekilde kullanmayı deneyin. Tnctrde bu konuyla ilgili bir başlık var.

@karadurak hocam yanlışlıkla raw olmuş bir hdd nin bölümlerini kurtarmaya çalışırken minitool partition wizard "pro ya yükseltin" diyor. Bölüm kurtarma pro kısmındaymış. Bunu full yapma şansımız var mı? Aomei partition assistant ile hallediyorum şu an. 

red_d, 3 saat önce yazdı:

@karadurak hocam yanlışlıkla raw olmuş bir hdd nin bölümlerini kurtarmaya çalışırken minitool partition wizard "pro ya yükseltin" diyor. Bölüm kurtarma pro kısmındaymış. Bunu full yapma şansımız var mı? Aomei partition assistant ile hallediyorum şu an. 

Evet o free versiyondu şimdi full yaptım linkten indirebilirsin. Please login or register to see this link.

Raw dan dosya kopyalamak için şu programı da kullnabilirsin. Please login or register to see this link.

• Like 4
  • Thanks 1

red_d, 21.04.2018 - 06:04 yazdı:

Modifiye edilmiş bir WinPE çalışmasıdır. Yani harddiske ihtiyaç duymadan, kurulum yapmaya gerek kalmadan, kendini RAM a yükleyerek RAM üzerinden çalışan bir sistemdir, RAM ı geçici bir harddisk olarak düşünebilirsiniz . Genelde kurtarma amacıyla kullanılan ve bilgisayara ya da bilgisayarda yüklü olan işletim sistemine dışarıdan müdahale etmeye yarayan bir sistemdir. Tabi içine entegre edilen çok çeşitli programlar sayesinde kurtarmadan çok daha fazlasını yapar. RAM üzerinden çalıştığı için bilgisayar yeniden başlatıldığında iz bırakmadan silinir (yeniden başlama esnasında RAM otomatik olarak boşaltılır) . Harddiske kurulmaz. Kısaca Kullan-at mantığıyla çalışan bir sistemdir. İçindeki program çeşitliliğine göre istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Neredeyse her şey için bir ya da daha fazla program bulunur. 

Cevap verdiğiniz için teşekkürler,  biraz geri kafalıyım kusra bakma algılayamıyorumda bununla format atıp sistem yükleme olayı yapamıyormuyuz sorumu mazur görün lütfen.

DriverPacks klasorünü silersem bir hata alırmıyım? flashımda zaten driverpackın full hali var, boşuna 600 kusur mb daha olmasını istemem.

aspfficr, 1 saat önce yazdı:

Cevap verdiğiniz için teşekkürler,  biraz geri kafalıyım kusra bakma algılayamıyorumda bununla format atıp sistem yükleme olayı yapamıyormuyuz sorumu mazur görün lütfen.

Bu sistemi bilgisayara kuramazsın ama bu sistemi usb den çalıştırıp içindeki Windows kurulum programlarının yardımıyla (masaüstünde ISOsetup programını kullan) elinde bulunan herhangi bir Windows 7-8-10 iso dosyasından bilgisayara kurulum yapabilirsin. Windows kurulumu için adımları kısaca sayacak olursak.

1- Kmpe yi usb den başlat.

2-Kmpe içindeki Windows kurulum programını başlat. (ISOsetup) 

3- Elindeki Windows kurulum iso dosyasını göster. (nerede olduğunun önemi yok) 

4- Açılan ekranda kurulumu tamamla.  

Normal kurulumdan neredeyse hiçbir farkı yoktur. Kmpe deki kurulum programını başlatıp (masaüstünde bulunan ISOsetup programı) kurmak istediğin Windows iso dosyasını seçtikten sonra (iso dosyasını nerede olduğunun bir önemi yok, ister başka bir usb de olsun ister D diskinde olsun) karşına bir pencere açılacak. Çok tanıdık bir pencere, bildiğimiz windows kurulum ekranı. Normal windows kurulum adımlarını uygula. Tek fark kmpe çalışıyorken açılan o pencere üzerinde kurulum yapıyoruz. Bu kadar. 

ozanaus, Bir saat önce yazdı:

DriverPacks klasorünü silersem bir hata alırmıyım? flashımda zaten driverpackın full hali var, boşuna 600 kusur mb daha olmasını istemem.

Bende de SDI full paketi var ama kmpe deki lite SDI paketini biraz kurcaladım da sanki sisteme göre modifiye edilmiş gibi duruyor. Sadece otomatik bat dosyalarından bahsetmiyorum, driverlerin bulunduğu sıkıştırılmış paketler de sisteme göre modifiye edilmiş. SDI deki full paketi kullanırsan hata verebilir. Yine de denemek lazım. Tabi şunu da unutmamak gerek, SDI full paketten kurulum yaparsan sadece basic driveri değil komple full driveri kurar, bu da ram ın şişmesine sebep olabilir. Örneğin kmpe deki lite SDI de ekran kartının sadece basic driveri var ve temel işlevleri karşılayacak kadar dosya mevcut ama SDI full paketten kurarsan ekran kartının arayüzüne kadar her şeyi kurar, bu da sistemin şişmesine neden olur. Örnek vereyim sadece amd ekran kartı driverinin boyutu 400 mb (SDI full de) Bence orayı kurcalamayalım, adamlar sisteme göre yapmış işte :D

Edited by red_d
  • Like 1

aspfficr, 12 saat önce yazdı:

red_d hocam açıklamış, Konu da video ile de ben açıklamıştım isterseniz tekrar izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7Vwiy-nIRE&t=20s

ozanaus, 11 saat önce yazdı:

DriverPacks WinPE ye göre ayarlanmış ama  sistemi şişirmezse kendi uygulamanızı da kullanabilirsiniz. 

• Like 1

acer travelmate 5742G laptop umda  bu çalışmayı denediğimde  bu resimde gördüğünüz KMP native eski PC  LİNKİNDEN AÇINCA  sonuçta bu menüde iki adet 32 bit vin8 var alt alta  ikitane 32 bite gerek varmı varsada üstteki 32 bit win8 de internete bağlanabiliyorumda  KMP native eski PC menüsünden açınca neden internete bağlanamıyorum tüm drıverlerinide kur dememe rağmen .ozaman bu  KMP native eski PC 86 denen çalışma noksansa bunun yerine vin7   yada win xp  konamazmıydı  yaparsınız yapmazmısınız onu bilemem benimkisi sadece bir öneridir yapıp yapmamak ilgilenip ilgilenmemek size kalmıştır .genede çalışmayı bu haliylede çok begeniyor ve takdirle karşılıyorum başkada bir kusurunu göremedim  teşekkürler 

2018-04-26_124211.jpg

tahsin4345, 2 saat önce yazdı:

ikitane 32 bite gerek varmı

Win8 x86 native çok eski pc ler içindir, 512 mb ramlı pclerde kullanılmak üzere tasarlandı (maalesef hala mevcut). Sistem kaynaklarını minimum düzeyde kullanır. İnternete bağlanmaktan ziyade eski pc lerden dosya kurtarma ya da eski pc lere sistem kurma için yapıldı, o nedenle driverler her pc ye uygun olmayabilir, yeni pc lerde diğer seçenekleri kullanabilirsiniz, native sürümü fazla yer kaplamaz zaten, wim boyutuna dikkat ederseniz küçüktür . Diğer seçenekler ise 1 gb ve üstü pc ler için kullanılır, pc nin işlemcisine ve ramına göre x86 ya da x64 seçilebilir. Kmpe sistemi karşımıza çıkabilecek her türlü pc düşünülerek yapıldı. Tabi kullanmak istemediğiniz sürüm varsa yerden tasarruf etmek için wim dosyasını ve bcd deki ilgili sistem girdisini silebilirsiniz.

• Like 2
  • Thanks 1

AOMEI Partition Assistant Technician Edition_7.0 sürümü WinPE için güncellenmiştir. Ekten indirebilirsiniz. Please login or register to see this link.

2018-04-27_101757.png.e52bc30f14b4765215121ae209d88dd9.png

Edited by karadurak
  • Like 2
  • Thanks 3

karadurak, 18.04.2018 - 14:56 yazdı:

Boş düzenleme ile ilgili bi çok video mevcut forumda lütfen araştıralım 

İlerleyen zamanda olabilir

Hangi ek programlardan bahaediyorsunuz anlamadım 

Diskte yeteli alan olmayabilir manuel olarak  kopyalamayı deneyiniz

herz, 18.04.2018 - 14:30 yazdı:

usb yi 2 ye bölüp yazdırdığımda resimdeki hatayı veriyor sebebi nedir acaba.

birde @karadurak hocam fat 32 bölümünü   gizli olarak proğramla direk yaıplma imkanı varmı

Pano01.jpg

DENEME.jpg

Mrb karadurak hocam kaç tane usb bellek denediysem hep hata veriyor.ya yazma hatası veriyor yada resimdeki gibi hata veriyor.usb yi 2 ye bölümleyerek yapmak istiyorum. 32 -64 ve enson 256 gb usb belleklerde denedim hep hata verdi sadece dün 16 gb bir usb belleğe yazdırmayı başardım sorunsuz olarak .sebebi nedir acaba nerede hata yqapıyorum.virüs proğ. tamamen kapatıyorum.

DENEME.jpg

Aomei Partition Assistant açılışta bir hata veriyor hocam. Aynı hatayı 3 kere art arda veriyor, 3 kere kapatıyorum ve sonra açılıyor.

Spoiler

2018-04-27_171957.png.46147e6a430937a1d9930298c01b544f.png

2018-04-27_172042.png.07c5f5d25b3400889848b227638ff753.png

• Like 1

karadurak, 53 dakika önce yazdı:

@herz işlemi farklı bir pc den yapmayı denedin mi ?

evet başka bilgisayardada denedim ondada yazdıramadım

herz, 3 dakika önce yazdı:

Ben de denedim ama böylr bir hata ile karşılaşmadım. Yani dosyaları kopyalarken erişim  engelendi demesinin sebebi baglantı kopuklugu olabilir. Peki USB yi 2 ye bölme işlemini yapıyor degil mi

karadurak, 2 dakika önce yazdı:

Ben de denedim ama böylr bir hata ile karşılaşmadım. Yani dosyaları kopyalarken erişim  engelendi demesinin sebebi baglantı kopuklugu olabilir. Peki USB yi 2 ye bölme işlemini yapıyor degil mi

Bu hatayı usb yi hiçbir şekilde görmüyor. MiniTool Partition Wizard proğramı ile comple silip yeniden biçimlendiriyorum.flash normale dönüyor. ama 16gb usb yi yaptığımda sıkıntısız 2 ye böldü ve sıkıntısız çalıştı. sebebini anlayamadım [email protected] hocam bunu eski sistemdeki gibi bootıce ile yapsak sorun olurmu yada farklı bir proğramla çünkü vürüs proğramları UTmake prog. direk vürüs olarak görüyoracaba içinden bir dosya vs bişey siliyor olabilirmi diye aklıma geliyor.

herz, 5 dakika önce yazdı:

Bu hatayı usb yi hiçbir şekilde görmüyor. MiniTool Partition Wizard proğramı ile comple silip yeniden biçimlendiriyorum.flash normale dönüyor. ama 16gb usb yi yaptığımda sıkıntısız 2 ye böldü ve sıkıntısız çalıştı. sebebini anlayamadım [email protected] hocam bunu eski sistemdeki gibi bootıce ile yapsak sorun olurmu yada farklı bir proğramla çünkü vürüs proğramları UTmake prog. direk vürüs olarak görüyoracaba içinden bir dosya vs bişey siliyor olabilirmi diye aklıma geliyor.

İçinden birşey silme ihtimali yok da çalışırken engel olabilir. Tabi önceki yöntemlerin hepsini kullnabilirsiniz. Bootice ile 2 ye bölebilirsiniz ya da ultra iso ile direk yazıdrabilirsiniz.

Edited by karadurak

herz, 21 dakika önce yazdı:

bootice ile denediniz mi onda sorun var mı?