Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Virtualboxta Eski Expired Windowsları Nasıl Kurarız?

BuRak2677
 Share

Recommended Posts

Merhaba bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Örnek windows 10 9826 teknik sürümünü incelemek için sanal makineye kurmak istedim. Ancak boot etme ekranında windows expired dediği için ilerlemiyor. Internette ise windows saatini o buildin çıktığı zamanlara alınca düzeldiği ve kurulum ekranının geleceği söyleniyor keza doğru..

Ancak pc saatini değiştirip sanal sistemi başlatırken virtualbox hata veriyor Certificate is not valid hatası veriyor saati değiştirdiğim için. Sizler nasıl çalıştırıorsunuz bir fikriniz var mı?

BuRak2677, 18.04.2018 - 01:14 yazdı:

Merhaba bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Örnek windows 10 9826 teknik sürümünü incelemek için sanal makineye kurmak istedim. Ancak boot etme ekranında windows expired dediği için ilerlemiyor. Internette ise windows saatini o buildin çıktığı zamanlara alınca düzeldiği ve kurulum ekranının geleceği söyleniyor keza doğru..

Ancak pc saatini değiştirip sanal sistemi başlatırken virtualbox hata veriyor Certificate is not valid hatası veriyor saati değiştirdiğim için. Sizler nasıl çalıştırıorsunuz bir fikriniz var mı?

Konunun çözümü youtube da video olarak var...

İnternetteki linki 

Complete list of Windows Insider builds 

MS-dos7.1 =

Please register to see this content.

Mantık Şu:

Sanal CD-ROM'a MSDOS7.1 iso dosyasını ekleyip Ms-dos üzerinden sistemi açıp sonra sizin bahsettiğiniz windows10 versionunun release date tarihini microsoft un sitesinden bulup sonra sistem tarihini o tarihe çekmek ...işin espirisi bu...yukarıda ve video da microsoft un her insider versionu hangi tarihte yayaınlamış ve bitirmiş bunun listesi var...siz tarihi 2014 yılına çekmeyi deneyin olmadı 2013 de çekersiniz

Edited by crasadure
  • Thanks 1

ben hazıra konmayı sevmem konuyu açmadan once o dedıgını arastırdım yukarıda yazdıgım mesajdada belırttım zaten tarıhı saaatı gerı almayı.. bunu yaptıktan sonra virtualbox programı sistemi başlat deyince lisans hatası veriyor yani program calismiyor virtualboxu nasıl kandırabiliriz bana bunu anlatır mısınız? program acılıyor ancak tarıh geri olunca sistemi baslat dedigimde imza hatası veriyor.. ilgili hatanın gorselınıde eklıyorum:

Please register to see this content.

edit: aklıma bı fıkır geldı bunların yerıne ıso dan expire date nın oldugu dosyayı bulup tarıihini 2100 yapsak daha ıyı degıl mı yanı boyle bısı yapabılır mıyız bılmıyorum ama olursa daha mantıklı :D

Edited by BuRak2677