Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022

forjest
 Share

Recommended Posts

levent34

Herhangi bir malumatım yok tahminim sorun olmayacaktır.Her ikiside sistem ayarları üzerinde kayıtlar türeterek registry,application yada windows altına kendi log ve dat dosyalarını oluşturmaktalar çakışmalara bağlı olarak,sistem kararsızlıkları zayıfta olsa ortaya çıkabilir.En iyisi evvelinden geri dönüşüm kurtarma noktası oluşturup deneyerek gözlemlemek olacaktır sanıyorum.Kendim sadece glaryutilities programını kullanıyorum.üzerinden istediğim bölgeleri deaktif konuma alıp işlem yapıyorum yıllardır risk oluşturmadı ya da alışkanlıktan kullanmaya devam ediyorum.

Saygılarımla. :) 

Edited by forjest

susun2dk

Yeni sürümlerde uyumluluk sorunu ihtimaline karşı dosya ve link silindi elimde mevcut ayar ini dosyası henüz mevcut değil.herhangi bir dosya yedeğide oluşturmadım ne yazıkki.Belki arkadaşlarda varsa konu altından link verebilirler.

• Thanks 1

• 2 ay sonra...

Windows 8.1 Single Language için hangi programları önerirsiniz? CCleaner kullanıyordum ama avast satın alınca açıkları çıktı programın kullanmıyorum artık Glary Utilities var bu güvenilir mi? Wise Care de var buna pek güvenemedim silmiş gibi yapıyor ama silmiyor sanki? Hangi programları önerirsiniz?

• 2 ay sonra...
redsea, 16 dakika önce yazdı:

Win10Script-master-   Türkçe

Win10Script-master çok iyi bir uygulama türkçe yamasını yaptım.Hata varsa bildirin düzeltelim.

Buyrun

Please register to see this content.

türkçe goremedim onay ekranından sonra turkçe

Edited by casper0007

• 4 hafta sonra ...

Eline emeğine sağlık ama öneri olarak bir sorum olucak [ SİSTEM İNCE AYAR ] gibi tek bir pakete toplama şansımız varmı bunlara acaba olursa daha kullanışlı olur sanki hepsini tek tek indirip ayarlamaktansa örnek veriyorum yüklü olan sisteme göre direk uygula gibisinden bir seçenek nasıl olur ? 

XrayN, 1 saat önce yazdı:

Eline emeğine sağlık ama öneri olarak bir sorum olucak [ SİSTEM İNCE AYAR ] gibi tek bir pakete toplama şansımız varmı bunlara acaba olursa daha kullanışlı olur sanki hepsini tek tek indirip ayarlamaktansa örnek veriyorum yüklü olan sisteme göre direk uygula gibisinden bir seçenek nasıl olur ? 

• Herkezin kendine göre özel istediği ayarlar söz konusu farklılıklar gösterebilmekte,onun için her uygulamanın kendine has özellikleri mevcut yoksa elbette iyi olur.
  • Size tavsiyem sayfada bulunan,winaero tweaker'ı kullanarak istediğiniz ayarları yapıp,sonrasında  sistem örn: windows10 ,işlemler sonunda yapılan tüm ince ayarları kullandığınız sisteme göre bir ad vererek uygulama üzerinden yapılan ayarları yedek alıp,ini uzantılı olarak bu dosyayı bir kenara kaydedin "w10.ini , w7.ini  dosyalarını vs. " gibi.Sonrasında da yine aynı şekilde winaero-tweaker uygulamasına yedeklenen ini ayar dosyalarını gösterip ilgili sisteme ait olanını kullanara seçip gösterip,onaylayın önceden belirlenen tüm ayarları otomatik şekilde yapacaktır özetle sonradan tek tek uğraşmaya gerek kalmaz.
  • Defender,güncellemeler,telemetry,masaüstü simgeleri,w7 oyun ve sidebarlarına kadar seçme özellikleride ayrıca mümkün bana göre şimdilik en pratik yol bu gibi.Diğer uygulamalarında bu fonksiyonlara sahip olanlarıda var elbette bunuda belirtmek gerekli sonuç olarak herkeze göre bir uygulama var.
  • Tüm uygulamaları tek çatı altında AIO mantığında toplanıp, autoplay media studio vb. uygulamalarla,özelleştirme yapmak mümkün olabilir çok uğraşmak gerekli elbette.
  • Like 2

Güncellendi! 20 ARALIK 2019 | >> Konulinki

Konudaki karmaşa ve güncelliğini yitirmiş yeni çıkan sistemlere uyumsuzluk vb.komplikasyonlar yaratacak durumların önüne geçme anlayışı temelinde,yeni orta seviye kullanıcılar ve gelişmiş kullanıcılarda dahil olmak üzere konuya çeki düzen verilmiştir.Daha çok anlaşılır işlevsel olanlara bundan sonra yer verilecektir.

GÜNCELLENEN UYGULAMALAR LİSTESİ:
Dism++ 10.1.1000.100 
WinAERO Tweaker 0.16.1.0 
PCSwift 2.5.13.2019
Computech Windows Tweaker
Sistem İnce Ayar 7.1

İŞLETİM SİSTEMLERİ DESTEKLERİ :
Windows Tümü | Windows 10 | Windows 8.1/8 | Windows 7 | Vista [ x86 - x64 Bit ]

• Like 2

Güncellendi! 1 OCAK 2020

Güncellenen: Sistem ince ayar v8.0 + Ultimate Windows Tweaker 4.6-3.1.2-2.2 [w10.81-8.7.Vista]

FIX

1) Yüklü Güncelleştirmeler modülü eklendi.
2) Marka logoları algoritması iyileştirildi.
3) RDP Port değiştirme özelliği eklendi.
4) Pil adaptör algılama modülündeki hatalar giderildi.
5) Ram algılama modülündeki hatalar giderildi.
6) Windows 10 versiyon algılama özelliği eklendi.
7) İşlemci maksimum hız bilgisi eklendi.
8 ) Sistem geri yükleme modülü eklendi.
9) Açılış uygulamaları modülüne tümünü sil özelliği eklendi.
10) Açılış - Kapanış performans ayarı iyileştirildi.

Bilgi: Sistem ince ayar programına yeni özelliklerin getirilmesiyle güncellenen uygulama konuya yeni haliyle ilave edilmiştir. winvistafiko üstada teşekkür ederiz konu günceldir!

Edited by forjest
  • Like 3

• 2 hafta sonra ...

NAMIKABI

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Namıkabi.  :) 
Daha evvelki ilk hazırladığım konudaki sunuma baktım aşırı fazla ve kafa karıştırıcı bir izlenime sahip olduğu  düşüncesine kapıldım,ayrıca forum ve net üzerinde daha çok tercih edilenlerin başında gelenlerin olması işlevsellikleri tercih edilirliği vb.durumlar temelinde bende bu şekilde düzenleme kararı aldım.
Zaten sağlık nedenlerimden dolayı uzun bir süre ortada yoktum bildiğiniz üzere,foruma gelince el atayım dedim tekrardan abi hürmetler.

Saygılarımla.

• Like 1

Güncellendi! 15 OCAK 2020

Yeni eklenen uygulamalar:

HDCleaner 1.284 Türkçe  / TweakPower 1.083  İngilizce

6.KONU

HDCleaner 1.284 Türkçe  /  TweakPower 1.083  İngilizce

İki farklı yeni Free/ücretsiz kurulum portable performans uygulamalarını kullanarak neredeyse windows üzerinde yapamayacağınız hiçbir işlem olmayan gelişmiş özelliklere sahip bakım onarım performans vb.geniş özellikleri barındıran işini layıkıyla yerine getiren tavsiye iki farklı yeni program sizlerle.

9YkVJ5.gif

HDCleaner 1.284 Portable Türkçe
64bit: 
32Bit: 

-=-
TweakPower 1.083 Portable İngilizce
64bit:  
32Bit: 

Kaynak: 

Please register to see this content.

>>Page1

• Like 1

Konu alttaki uygulamalarla beraber güncellendi! bilgilerinize sunulur! :) 

Güncelleme tarihi: 15 OCAK 2020

PCSwift 2.1.13.2020 Final Türkçe
Debotnet 0.2.8 Türkçe / İngilizce
HDCleaner 1.284 Portable Türkçe / TweakPower 1.083 Portable İngilizce

PCSwift 2.1.13.2020 Final Türkçe | Sıra: 7.Konu

Bilgi: Uygulama ingilizce'den %100'yakın Türkçe diline tarafımdan çevrilmiştir.Lisans gömüldü host ekler.

Desteklenen sistemler: Windows  Tümü 32/64 Bit Dil: Türkçe

86pgjd.gif

-=-

Debotnet 0.2.8 Türkçe / İngilizce | Sıra: 5.Konu

Bilgi: Uygulama hizmetleri başlıklarının anlaşılması açısından,Türkçe diline google translator yardımıyla çeviri yapıp ekledim değerli arkadaşlar.hasan835'e Teşekkürler! :) 

Desteklenen sistemler: Windows 10 [x86 - x64 bit]

odBZrQ.gif

-=-

HDCleaner 1.284 Portable Türkçe / TweakPower 1.083 Portable İngilizce | Sıra: 6.Konu

Desteklenen sistemler: Windows  Tümü 32/64 Bit Dil: Türkçe/İngilizce

9YkVJ5.gif

Page1

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 1

hasan835, Şimdi yazdı:

Üstadım, senden allah razı olsun, gülen yüzün hiç solmasın,

paylaştığın programlar hepsi birbirinden harika, gerekli ve mükemmel programlar, lakin benim sanki sesimi duymuş gibisin, PCSwift programını kullanıyordum, bazı bölümlerinde takılıyordum çeviri yaparak öyle kullanıyordum, türkçeleştirmen çok isabet olmuş,

tşk.ederim, saygılarımla;

" Estağfurullah değerli kardeşim güzel temennilerin için çok teşekkür ederim. :) "

PCSwift'i yapan kişi gerçekten arayüzünü çok iyi tasarlamış kullanım bakımından da işlevsel bir uygulama.Aklıma gelince bir bakayım dedim son çıkanı varmı diye versiyon_2020 olarak görünce hemen çekip ekledim beğenmene sevindim Saygılarımla.

• Thanks 1

Güncellendi! 16 OCAK 2020

Sistem İnce ayar v8.1 Türkçe | 4.Konu (Yeni!)

GST Genel sistem temizliği v1.0 EN_TR  | 9.Konu (Yeni!)

Sistem İnce ayar v8.1 Türkçe | 4.Konu (Yeni!)

GST Genel sistem temizliği v1.0 EN_TR  | 9.Konu (Yeni!)

Desteklenen sistemler: Windows  Tümü | Supported: Win_32/64 Bit

Ekran Görüntüleri:

dLYG5D.gif

Page1

• Like 1
  • Thanks 2

Güncellendi! 20 OCAK 2020

Dism ++ 10.1.1001.10 Türkçe [ Yeni! ]

Sistem hazırlama,hızlandırma,yapılandırma yedek sistem wim dosyaları oluşturmak için en iyi sistem yapılandırma yedekleme optimizasyon uygulamalarından  dism++'nın son final versiyonu.

Dism ++ 10.1.1001.10 Multilanguage/Türkçe

00OPJ9.png

Page1

• Like 2
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

BOpG1p.pngGüncellendi! 9 ŞUBAT 2020

# Ultimate Windows Tweaker 4.7-3.1.2-2.2 + FixWin10.02 Onarım Fix Aracı! [Update] & 3.KONU
# Debotnet 0.5.3 For W10 [Update] & 5.KONU
# HDCleaner 1.287 Türkçe  / TweakPower 1.084  İngilizce [Update] & 6.KONU
# Windows 7 Performans Aracı [x86 - x64] (YENİ!) & 10.KONU

Page1

• Thanks 2

• 2 hafta sonra ...
forjest, 10.01.2020 - 00:27 yazdı:

Windows 10/8/7 için En iyi Performans, Optimize Ayarları konusuna yeni uygulama eklenmiştir bligilerinize sunulur!

Yeni eklenen uygulama:
DEBOTNET 0.2.6 Türkçe/Eng.

Güncelleme tarihi: 10 Ocak 2020  | >> Page1

İçeriği Görüntüle

d49055f156b.gif

Üstad Türkçe demişsin ama Tr dil dosyası yok yeniden paylaşabilirmisin

• forjest changed the title to Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022