Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022

forjest
 Share

Recommended Posts

Güncellenmiştir! 24 MART 2020 | >>Page1

Güncellenen Liste:

Ultimate Windows Tweaker 4.7.1.0 [Güncel!]
DEBOTNET 0.7.0 [Güncel!]
HDCleaner 1.288 [Güncel!]
TweakPower 1.088 [Güncel!]

Bilgi: PCSwift (Türkçe olarak_Güncellenecek hazırlanıyor!)

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

forjest usta;

bu programlardan acaba hangisi win10'daki mağazayı kaldırıyor? Sizin ve başkalarının da paylaştığı birçok win10 paylaşımından bu mağaza, metro kaldırılmıştır diye belirtiliyor. Bu kaldırma/silme işlemini bu paylaştığınız programlar mı yapıyor?

cankusa, 24 dakika önce yazdı:

DEBOTNET 0.7.5 For Windows 10 Performans Çekici

Üsdat Günaydın linki yenileme imkanın varmı  Türkçe olarak varsa makbule geçer

Debotnet 0.7.7 

https://www.mirinsoft.com/debotnet?task=download.send&id=1&catid=3&m=0

• Thanks 1

Arkadaşlar, dism++ programıyla ya da başka bir programla elimde sıfır olan win8.1.iso dosyasından mağaza, update vb. uygulamaları silebileceğim/kapatabileceğim bir program var mı? Var olması yetmez, nasıl kullanıldığını anlatan görsel veya video da lazım. Bu iso dosyasından mağazayı, metroyu felan kaldıran arkadaşlar neyle ve nasıl kaldırıyor, rehber bir link varsa paylaşırlarsa biz de öğreniriz. Nette çok baktım bir türlü aradığımı bulamadım. 

gonulce, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar, dism++ programıyla ya da başka bir programla elimde sıfır olan win8.1.iso dosyasından mağaza, update vb. uygulamaları silebileceğim/kapatabileceğim bir program var mı? Var olması yetmez, nasıl kullanıldığını anlatan görsel veya video da lazım. Bu iso dosyasından mağazayı, metroyu felan kaldıran arkadaşlar neyle ve nasıl kaldırıyor, rehber bir link varsa paylaşırlarsa biz de öğreniriz. Nette çok baktım bir türlü aradığımı bulamadım. 

Bununla uğraşacağına Industry Embedded sürümünü kullan. Saydıkların için hazırlanmış bir sürüm ve hata ile karşılaşman 0 ihtimal.

Saydıklarını hiç deneyimlememiş birinin hazırlaması ne kadar stabil bir çalışma  olabilir ki.

Elbette ki farklı farklı yöntemler var. Ayrı konu açarsan yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır. Yeri burası değil.

• Like 2

İnternette windows iso dosyası modifiye etmeyle ilgili (NTlite, MGM Toolkit, WinToolkit gibi programlarla) Türkçe görsel ve yazınsal nerdeyse hiçbir kaynak yok. Özellikle youtube'da epey video var ama onlar da ingilizce. Bu işi yapan ustalar sanırım bu programlarla yapıyorlar ama şöyle benim gibi meraklılar için de resimlerle ya da videolarla bir rehber hazırlayamazlar mı acaba? Ben NTlite ile denedim ama yaptığım hiçbir değişikliği kaydetmemiş, isoyu oluştururken hiçbir hata da vermemişti oysa. Nerde yanlış yaptım anlamadım? İçerisinde birçok ayar var ama ne yazık ki hem ingilizce hem de çözsek bile kapattığımızda neyi kapadacağımızı bilmiyoruz. O yüzden bu konuyla ilgili güzel bir rehber olsa çok iyi olur diye düşünüyorum. Belki nette vardır da ben bulamadım. Bilen varsa link paylaşırsa çok memnun olurum...

cankusa, 3 saat önce yazdı:

Programın Dil dosyası varsa Türkçeye çevirebilirim

Debotnet\script altındaki .ds1 uzantılı ingilizce olan dosyalar Türkçe olarak adlandırıldığında,debotnet açıldığında bu dosyaları tr dilde göstermekte arkadaşlar. :) 

Spoiler

Admin-14-04-2020-20-12-50.gif

Güncellenme tarihi: 14 Nisan 2020 

Yeni güncellenen eklenen uygulamalar listesi:

• DEBOTNET 0.7.7 For Windows 10 Performans Çekici (Güncel!)
  • HDCleaner 1.290 Türkçe Performans Çekici  W10/8/7/Vista  (Güncel!)
  • Windows 10 Tweakers 12.4 PRO (Yeni! + Güncel!)
  • PCSwift 2.4.13.2020 Final Türkçe (Güncel!)
  • Like 1
  • Thanks 1

forjest, 3 saat önce yazdı:

Debotnet\script altındaki .ds1 uzantılı ingilizce olan dosyalar Türkçe olarak adlandırıldığında,debotnet açıldığında bu dosyaları tr dilde göstermekte arkadaşlar. :) 

İçeriği Görüntüle

Admin-14-04-2020-20-12-50.gif

Debotnet\script altında 17 adet klasör var içeriklerindeki nesnelerin hepsinin uzantısı  .ds1  bunların  hepsini Türkçe olarak adlandırmamız gerekiyor. ?????

cankusa, Şimdi yazdı:

Debotnet\script altında 17 adet klasör var içeriklerindeki nesnelerin hepsinin uzantısı  .ds1  bunların  hepsini Türkçe olarak adlandırmamız gerekiyor. ?????

Script içeriği her yeni güncellemede değiştirildiğinde,Türkçe dil değişimide tekraren yapılmalı.Nedeniyse debotnet uygulaması sürekli güncelleniyor ve dili değişen dosyanında script yapılandırmaları, değişeceğinden her güncellemede çeviri tekrar'dan yapılması gerekli. script alt klasörü dizinleri içeriğindeki tüm .ds1 uzantılı dosyalar çeviri adlandırmasıyla manuel olarak tr dile çevrilebilmekte. Debotnet çalıştırıldığında çevirisi yapılan ilgili dosyalarda Türkçe olarak menüsünde belirir.

forjest, 10 dakika önce yazdı:

Script içeriği her yeni güncellemede değiştirildiğinde,Türkçe dil değişimide tekraren yapılmalı.Nedeniyse debotnet uygulaması sürekli güncelleniyor ve dili değişen dosyanında script yapılandırmaları, değişeceğinden her güncellemede çeviri tekrar'dan yapılması gerekli. script alt klasörü dizinleri içeriğindeki tüm .ds1 uzantılı dosyalar çeviri adlandırmasıyla manuel olarak tr dile çevrilebilmekte. Debotnet çalıştırıldığında çevirisi yapılan ilgili dosyalarda Türkçe olarak menüsünde belirir.

Program yapımcısı ile temas kurulup  dil dosyasına  Türkçe dilinin eklenmesini talep edebiliriz.

Program yapımcısı ile teması olan arkadaşımız bu konuyu iletirse bende kullanım dilini Türkçeye yaparım.

Güncellendi! 23 Nisan 2020

Sistem İnce Ayar versiyon 10.0

Spoiler

1) Office 2019 desteği eklendi.
2) Bilgisayarım menüsüne Olay Görüntüleyicisi kısayolu eklendi.
3) Zafiyet modülü eklendi.
4) İpuçları, Bilgiler ve Önerileri kapatma özelliği eklendi.
5) Windows Apps simgeleri güncellendi.
6) Microsoft Edge Chromium temizlik modülüne eklendi.
7) Cortana temizlik modülüne eklendi.
8) Windows Hafıza Dökümleri temizlik modülüne eklendi.
9) Windows Update ayarları okuma hatası düzeltildi.
10) Sensör modülü güncelleştirildi.

Page1

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • forjest changed the title to Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022