Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022

forjest
 Share

Recommended Posts

Konuya Maksimum performans ayarları içeren,uygulamaya ait olan (.ini) dosyası eklendi bilgilerinize esenlikle kalınız! :) 

İndirip W10Privacy'ye gösterip performans ayarlarını isteyen sisteminde uygulayıp kullanabilir.

Edited by forjest
  • Like 4
  • Thanks 1

Ini dosyasini programda uyguladiktan sonra  Some Settings are Hidden or Managed by Your Organization gibi kirmizi bir yazi ile karsilasiyorum sistemde. Uptade yapmak olmuyo, lock screen resmini degistirmek olmuyo ,Bir cok seyi yapamiyorum. Nasil eski halina getiririm ? 

• TornadoEffect changed the title to Windows 10/8/7 için En Iyi Performans, Optimize Ayarları
casper0007, 22 saat önce yazdı:

Microsoft Security Essentials trojan olarak goruyor tr dıl goremedım ayrıca

MSE,defender vd,hassas koruma programlarının script ile yazılmış olan programlara uyarı verdiğini uzun süredir çoğu kişi gibi bilmekteyiz geçici olarak devredışı bırakarak işlem yapmayı denebilirsin yada kullanıp kullanmamak senin taktirin artık. W10 Privacy'de Türkçe dil desteği var.

lord_figo18, 16 saat önce yazdı:

Windows 7 için de ini dosyası olsaydı tadından yenmezdi ama sağlık olsun ?

Windows 7 sistem kurulu değil (Virtual sanal dışında) bende.Yapan olur paylaşırsa diğer arkadaşlar bende yararlanırız artık senden bekleriz. :) 

kocamanadam, 9 saat önce yazdı:

Güzel kardeşim bu işaretleri yaptık programdan çıkıyormuyuz?Nasıl çalıştırıyoruz?Bi zahmet onu da anlatırmısınız?

Edit:Beş saat oldu cevap veren yok.Gerek yok cevaplamayın.

Edit için: Herkez gibi meşkuliyet dışında buralarda oluyoruz.nihayetinde de burası kurumsal bir şirketin kolu falanda değilki üstelik,bu acele yaklaşımınıza bir anlam veremedim.

• Like 3

Araçları kullanırken UAC ve Güvenlik Yazılımlarını devredışı bırakın. 

Yazılımların birini kullanın hepsini kullandığınızda sistemde tutarsızlık olabilir. 

İ5 ve üzeri 8gb ram kullanan sistemlerde bu tür ayarlara gerek olmayacağı düşüncesindeyim. 

Windows 10 tweaker dosya sıkıştırma özelliğini kullandım çok başarılı. C diski boyutu yarı yarıya düştü ve bir performans kaybı hissetmedim. Optimization kısmında ilk seçenek.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

DJ_Rush, 1 saat önce yazdı:

Araçları kullanırken UAC ve Güvenlik Yazılımlarını devredışı bırakın. 

Yazılımların birini kullanın hepsini kullandığınızda sistemde tutaraızlık olabilir. 

İ5 ve üzeri 8gb ram kullanan sistemlerde butür ayrlara gerek olmayacağı düşüncesindeyim. 

Windows 10 tweaker dosya sıkıştırma özelliğini kullandım çok başrılı. C diski yarı yarıya düştü ve bir performans kaybı hissetmedim. Optimization kısmında ilk seçenek.

Optimizasyon kısımlarını açmıyor,aktivasyon kodu istiyor.Siz nasıl açtınız?

Ultimate Windows Tweaker Performans uygulamasıda konuya listeye dahil edildi güncellendi! bilgilerinize :)

Güncelleme 2 EKİM 2018

DJ_Rush, 2 saat önce yazdı:

Müsait olunca paylaşırım.

Farklı Optimazisyon araçları da var elimde bu konu altında paylaşsak olurmu@forjest

usta?

Tabiiki çeşitlilik her açıdan iyi olacaktır neden olmasın :) 

Saygılar..

• Like 1

Windows 10 Tweaker v11.1

sshot-1.png.718a70aab9f2e43ce5342972c35223b5.png

Windows Güç Ayarları Optimazisyonu:

Ultimate_Performance.pow dosyasını ultimate_performance.zip dosyasından masaüstüne çıkarın.

Windows PowerShell(Yönetici) olarak çalıştırın ve alttaki komutu girin. 

powercfg -import "C:\Users\Kullanıcı Adı\Desktop\Ultimate_Performance.pow"

Kullanıcı Adı yerine kendi adınızı girin.

Artık donanımlarınız daha performanslı çalışacak. Güç Seçeneklerinde Nihai Performans seçeneği oluşacak. Seçip uyguladığınız zaman devreye girer.

BlackViperScript-master

Windows 10 Home-Pro x64  Creator Update ve sonrası uyumlu

BlackViper'S tarafından hazırlanmış Windows 10 Servis Optimazisyon aracıdır. Daha evvel bu servis ayarlarını Windows 10FlatLite çalışmamda da kullandım. Güvenilirdir.

Uygulama:

_Win10-BlackViper.bat dosyasını Yönetici Olarak çalıştırın.

sshot-1.png.5b2f0ffc055fb1a59eb4acec7900148f.png

Services Options - Service Configuration kısmından Default,Safe,Tweaked ve Custom Setting

Default: Varsayılan ayarlar

Safe: Güvenli optimize edilmiş ayarlar

Tweaked: Black Viper'S tarafından optimize edilmiş ayarlar

Custom Setting: Özel ayarlar

Safe ve Tweaked olanlar tercih edilir. Birini seçin ve Services List menüsünden Servis listesinden kapatılacak ve açık kalacak olanları kontrol edin.

Services List/Load List

Optimize edilecek Servislerin listesi buradadır. Yeşil olanlar bu araca göre ayar gerektirmeyen servisler. Kırmızı olanlar kullanılan ayara göre optimazisyona ihtiyaç duyan servisler.

Sarı olanlar kontrol edilmedi ama servis ayarı mevcut ile aynı değil anlamında.

Kontrolden sonra en altta Run Script butonu var buna tıkladığımızda servisler optimize ediliyor.

sshot-3.png.7ef957634c2fb410fef51d18b2602621.png

Win10Script-master

Yine üstteki Script mantığı ile çalışan başka bir Tweaker aracı. Hazırlayan kişiler aynı.

Telemetri,Cortana,SmartScreen Filtresi vs gibi ayarları kapatma veya açma. Defender vb bazı servisleri yapılandırma. Görev Çubuğu - Explorer.exe, Update ince ayarı. metro Uygulamaları gizleme kaldırma vs bir sürü ince ayar yapabileceğiniz bir araç.

Yönetici Olarak çalıştırın ince ayarları yapın ve en altta bulunan Run Script butonu ile uyguladığını değişiklikleri tamamalyın.

Please register to see this content.

Edited by DJ_Rush
  • Like 4

• forjest changed the title to Windows 11/10/8/7 Için En Iyi Performans, Optimize Ayarları 2022