Jump to content
TNC-TR
bozart

Windows 10 Rs3 Pro Performance Edition [x64] | Nisan Güncel

Recommended Posts

M_aTRa_X, 39 dakika önce yazdı:

merhaba,

yükleme yaptım diğer bilgisayarıma lakin aktivasyon problemi var.

nasıl çözebiliriz.

ek olarak usb takılıyken usb ismi değil de ZAFER yazıyor bunu nasıl değiştirebiliriz.

teşekkürler....

Aktivasyonu şununla halledebilirsin

Please login or register to see this link.

ayrıca sistemi attığın usb yi aç içerisinde autorun adlı dosya olacak  (bu dosya görünmüyor ise gizli dosyaları gösteri seçtikten sonra) bu dosyayı çift tıklayıp aç içerisinde ZAFER yazan bölüme kendi ismini yada istediğin bir isim vererek kaydet (yazacakların türkçe karakter içermesin) usb yi çıkarıp tekrar tak.

• Thanks 1

M_aTRa_X, Bir saat önce yazdı:

Yükleme yaptım diğer bilgisayarıma lakin aktivasyon problemi var

nasıl çözebiliriz.

ek olarak usb takılıyken usb ismi değil de ZAFER yazıyor bunu nasıl değiştirebiliriz.

teşekkürler....

Piyasada çeşitli aktivasyonlar war ..en iyisi kmspico var onu kullanın

bozart, 1 dakika önce yazdı:

Piyasada çeşitli aktivasyonlar war ..en iyisi kmspico var onu kullanın

aktivasyon içinde olduğu için bi danışayım dedim 2 kere aktivasyon olmasın diye. yukardaki arkadaştan indiriyorum şimdi onla yapayım en iyisi.

fingerprint, 22 dakika önce yazdı:

Aktivasyonu şununla halledebilirsin

ayrıca sistemi attığın usb yi aç içerisinde autorun adlı dosya olacak  (bu dosya görünmüyor ise gizli dosyaları gösteri seçtikten sonra) bu dosyayı çift tıklayıp aç içerisinde ZAFER yazan bölüme kendi ismini yada istediğin bir isim vererek kaydet (yazacakların türkçe karakter içermesin) usb yi çıkarıp tekrar tak.

valla inan hiç aklıma gelmedi autorun dosyası sağolasın :) çok mühim birşey değil  tüm usblerde olacak sanmıstım kurulum usbsindeymiş sadece .

link için teşekkürler kuruyorum şimdi.

• Like 2

Sistem kurulum genel bilgilendirme:

1 saat evvel sistemi yükledim,hiç düşünmeden kurulabilecek bir sistem olmuş hızlı ve akıcı Lisans işlemide otomatik olarak gerçekleşti (180) Günlük.Hazırlayan arkadaşın Ellerine sağlık.Diğer arkadaşlarında fikir edinmesi açısından bilgilendirme niteliğinde yorum eklenmiştir.

Kurulum Senaryosu:Sistemi W10 kullanıcı adı ile kurulumu tamamlayıp.Başlat çalıştır üzerinden Net user administrator /active:yes komutu ile administrator hesabını aktif edip bu hesaba geçiş yaparak 'Yönetici Olarak' masaüstüne geçtim.2.olarak Please login or register to see this link. kurup,Please login or register to see this link. kullanarak Bu bilgisayar sayfası üzerinde bulunan,Ribbon yerleşimini kaldırdım 3.Son olarakda Görünüm ayarlarından "En iyi performans ayarları' Seçeneğine alarak (Sayfaların daha hızlı açılmasını sağlamak vs.) Hız açısından oldukça iyi düzeyde herhangi bir soruna rastlamadım.Tüm işlemleri bitirdikten sonra Please login or register to see this link. dosyasını boot ederek sistemin yedeğini aldım.

Boot / Yazdırma işlemleri Nasıl yapıldı?

• Sistemi Please login or register to see this link. kullanarak install.wim ayıklama seçeneği kullanılarak usbdisk'e entegre edildi.7zip programı ile sistem iso dosyasını açarak,Please login or register to see this link. dizinini olduğu gibi masaüstüne alıp,Usbdisk kurulum dizini içine 'Please login or register to see this link. ' copy/past ettim ki,lisans işlemide etkin olsun diye.
  • Eski donanımlarda bilhassa esd sıkıştırma algoritmalı olan tüm sistemler için geçerli açılış çok bekletiyor install.wim üzerinden direct olarak sorunsuz boyut kazanımı ve açılma süresinin kısa olması + sağlamakta olduğunu düşünüyorum.aşağı yukarı çoğumuzun başta AIOboot ve diğer multiboot işlemlerinde bildiğimiz sonradan eklenen işlevsel bir özellik.

İşlemler sonunda alınan Ekran Görüntüleri:

Spoiler

Resim1 (800x600 Pix) .Png

Sistem bilgileri,Lisans.

vjrVX6.png

Resim 2 (800x600 Pix) .Png

[ Ram kullanımı işlemler sonunda 950MB'lardan <-> 680 - 650 MB arası kullanıma düştüğü gözlemlendi. :) ]

nOZpjl.png

Edited by forjest
  • Thanks 4

Virtualbox'ta deneyeyim dedim fakat "No bootable medium found! System halted." hatasını aldım. Çözümü var mıdır?

forjest, 57 dakika önce yazdı:

Sistem kurulum genel bilgilendirme:

1 saat evvel sistemi yükledim,hiç düşünmeden kurulabilecek bir sistem olmuş hızlı ve akıcı Lisans işlemide otomatik olarak gerçekleşti (180) Günlük.Hazırlayan arkadaşın Ellerine sağlık.Diğer arkadaşlarında fikir edinmesi açısından bilgilendirme niteliğinde yorum eklenmiştir.

Kurulum Senaryosu:Sistemi W10 kullanıcı adı ile kurulumu tamamlayıp.Başlat çalıştır üzerinden Net user administrator /active:yes komutu ile administrator hesabını aktif edip bu hesaba geçiş yaparak 'Yönetici Olarak' masaüstüne geçtim.2.olarak Please login or register to see this link. kurup,Please login or register to see this link. kullanarak Bu bilgisayar sayfası üzerinde bulunan,Ribbon yerleşimini kaldırdım 3.Son olarakda Görünüm ayarlarından "En iyi performans ayarları' Seçeneğine alarak (Sayfaların daha hızlı açılmasını sağlamak vs.) Hız açısından oldukça iyi düzeyde herhangi bir soruna rastlamadım.Tüm işlemleri bitirdikten sonra Please login or register to see this link. dosyasını boot ederek sistemin yedeğini aldım.

Boot / Yazdırma işlemleri Nasıl yapıldı?

• Sistemi Please login or register to see this link. kullanarak install.wim ayıklama seçeneği kullanılarak usbdisk'e entegre edildi.7zip programı ile sistem iso dosyasını açarak,Please login or register to see this link. dizinini olduğu gibi masaüstüne alıp,Usbdisk kurulum dizini içine 'Please login or register to see this link. ' copy/past ettim ki,lisans işlemide etkin olsun diye.
  • Eski donanımlarda bilhassa esd sıkıştırma algoritmalı olan tüm sistemler için geçerli açılış çok bekletiyor install.wim üzerinden direct olarak sorunsuz boyut kazanımı ve açılma süresinin kısa olması + sağlamakta olduğunu düşünüyorum.aşağı yukarı çoğumuzun başta AIOboot ve diğer multiboot işlemlerinde bildiğimiz sonradan eklenen işlevsel bir özellik.

İşlemler sonunda alınan Ekran Görüntüleri:

Please login or register to see this link. İçeriği Görüntüle

Resim1 (800x600 Pix) .Png

Sistem bilgileri,Lisans.

vjrVX6.png

Resim 2 (800x600 Pix) .Png

[ Ram kullanımı işlemler sonunda 950MB'lardan <-> 680 - 650 MB arası kullanıma düştüğü gözlemlendi. :) ]

nOZpjl.png

hayırlı olsun v2 sürümünde yeni sürprizlerim var :)

• Like 3

bulduren, 58 dakika önce yazdı:

Virtualbox'ta deneyeyim dedim fakat "No bootable medium found! System halted." hatasını aldım. Çözümü var mıdır?

Win10 üzerinden seçeneği üzerinden format deneyin birde

emeğine sağlık hocam. Performance Edition v2 den bahsetmişin ama ne zaman yüklersin tarih var mıdır. herşey için şimdiden teşekkürler.

şuan v2 sürümüm hazır sayılır son uçuş denemeleri yapılıyor:D soruna gelecek olursam ortalama 2 hafta sürer çünkü test etmem lazım elbette. v2 sürümümde size hız için hiçbir ayar bırakmıyacam ve bu zamana kadar gördüğünüz performance sürümlerinin tamamını unutacaksınız :)

• Like 2

Üstadım defender  nasıl  tekrardan kurabilirim ... yüreğinize sağlık ....

sardes, 3 saat önce yazdı:

emeğine sağlık hocam. Performance Edition v2 den bahsetmişin ama ne zaman yüklersin tarih var mıdır. herşey için şimdiden teşekkürler.

2 hafta içerinside paylaşılacak.. şu an test aşamasında

Performans kapsamında | Win10/8.1Prox64v2 olursa daha etkili olacaktır kanımca. :) 

• Thanks 1

Benimde tercihim ise win10 ve Win7 ultimate. ..

Bakalım zafer bey sesimizi duyarsa artık 

bozart, 1 saat önce yazdı:

Benimde tercihim ise win10 ve Win7 ultimate. ..

Bakalım zafer bey sesimizi duyarsa artık 

forjest, 1 saat önce yazdı:

Performans kapsamında | Win10/8.1Prox64v2 olursa daha etkili olacaktır kanımca. :) 

windows 7 devri bitti ve windows 7 nin çok eksiği var (örn.fastboot) gerçek performans istiyorsanız elbette ki 8,1 veya 10 olmalı

gel gelelim windows 8.1 de artık güncellemelerde sıkıntı yaşayacak çünkü artık yazılım güncellemesi verileceğini pek sanmıyorum ve zaten windows 10 da bulunan birçok mağaza uygulamaları windows 8.1 de yok bu yüzden sadece windows 10 da niyetliyim

• Like 2

idjev, 6 saat önce yazdı:

Üstadım defender  nasıl  tekrardan kurabilirim ... yüreğinize sağlık ....

defender geri kurulamaz zaten defender hayatimda gordugum en kotu antivirus yazilimidir v2 surumumde arternatif antivirus verecem 

• Like 1
  • Haha 1

avaks, 20.04.2018 - 23:18 yazdı:

windows 10 tüm sürümlerde ınternet expororer harıç butun tarayıcılara vıdeo açma sorunu yaşanıyor nedenl acaba

o bir soylentidir oyle bir sacmalik yok

dwyane37, 22.04.2018 - 12:17 yazdı:

Windows store dan indirdiğim tek program var oda Netflix. Bu sürümü kurduğumuz zaman Store uygulamalarına hiçbir şekilde ulaşamaz mıyız?

v2 yi bekle extra surprizlerim de var

Arkadaşlar pc ye uefi kurulum flash ile yapmak istiyorum pek bilgim yok uefi ile ilgili açık ve net anlaşılır biçimde uygulayarak nasıl yapıp da şu sistemi yüklerim desteğinizi istiyorum sizlerden şimdiden teşekkürler

Edited by tolga_23__

UEFI Kurulum | Ntfs | İnstall.wim/ISO boyutu Sınırsız! :) 

Alıntı
Spoiler

Windows10UEFIkurulumRufusileEfikurulumnotsizeinstallwimonlyntfsUefiinstallRufuswithUefiWritevideogifhowtouefiwindows10forrufussoftwareviewvideo.gif

RUFUS İndir (Portable Kurulumsuz) : Please login or register to see this link.  (Please login or register to see this link. )

Resmi indir: Please login or register to see this link.

Edited by forjest
  • Like 2

bozart, 19.04.2018 - 16:24 yazdı:

1484946957_windows_10.png

# Lütfen dosyayı ıdm vb. programlarla indirin aksi halde dosyanın bozuk inmesi yada eksik inmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
# Win10 performans sürümüm test edilmiş olup KESİNLİKLE sorunsuzdur.
# Nisan ayına kadar güncelemeler entegreli gelir ve 1gb az ram kullanır (bazı pclerde değişiklik gösterir ama ortalama olarak aynı)
# Setupdan kurulum kaldırılmıştır diske yazdırıp biosunuzdan kurulum yapmalısınız(zaten gerçek performansı isteyenler her z#aman bu şekil yapmalı)
# Windows 10 unuzu yavaşlatan tüm uygulamalar ve gereksiz hizmetler sistemden direkt olarak silinmiştir asla geri getirilemez.

.: KALDIRILANLAR :.

# Tüm windows metro uygulamaları silinmiştir.
# Telemetry ve host dosyaları engellenmiştir.
# Onedrive,microsoft edge,defender ve microsoft store kaldırılmıştır.

.: BAŞLICA ÖZELLİKLER :.

# Otomatik aktivasyon eklendi.
# WinSxS Yedek Dosyaları sistemden silindi.
# NetFramework3.5 ve 4.7 aktif edildi.
# Direct play aktif edildi.
# Masaüstü klasörleri eklendi (bilgisayarım denetim masası vs).
# Başlat, Görev çubuğu ve işlem merkezi’nde Tema rengini göster olarak ayarlandı.
# Dosya Kopyalarken detaylı göster olarak ayarlandı.
# Navigasyon bardan klasörler, favoriler ve kütüphane kaldırıldı.
# Görev çubuğundaki simgeler varsayılan olarak küçük ayarlandı.
# Kilit Ekranındaki Öneriler kapatıldı.
# Uygulamaların kamera ve mikrofon’a otomatik erişimi engellendi.
# Microsoft a rapor gönder seçeneği kapatıldı.
# UAC Kapatıldı.
# Görev Görünümü butonu kaldırdı.
# Windows Cortana devredışı bırakıldı.
# Sanal Klavye Görev çubuğundan kaldırıldı.
# Çift Sürücü Ikonu sorunu düzeltildi.
# Eski fotoğraf görüntüleyici varsayılan olarak ayarlandı. (ico uzantı sorunu düzeltildi.)
# Kısayol Simgesi Değiştirildi.
# Bildirim paneli devredışı bırakıldı.
# Kişiler Görev çubuğundan kaldırıldı.
# Internet Explorer ana sayfa google olarak ayarlandı.
# Hızlı Erişimden Sık Kullanılan Klasörler Kapatıldı.
# Hızlı Erişimden Son Kullanılan Dosyalar Kapatıldı.
# Yeni Programlar Yüklendi Uyarısı Kapatıldı.
# Bitlocker devredış bırakıldı.
# Çift Klasör sorunu düzeltildi.
# Bu Bilgisayar Klasörleri kaldırıldı.
# UEFI desteği.

Çalişma alıntıdır:  Bu güzel çalışma için zafer3355'e teşekkürler.

Alternatif link

Dostum çok teşekkür ederim deneyeceğim aksi bi durumda yazarım. Emeğinize sağlık.

zafer3355, 18 saat önce yazdı:

şuan v2 sürümüm hazır sayılır son uçuş denemeleri yapılıyor:D soruna gelecek olursam ortalama 2 hafta sürer çünkü test etmem lazım elbette. v2 sürümümde size hız için hiçbir ayar bırakmıyacam ve bu zamana kadar gördüğünüz performance sürümlerinin tamamını unutacaksınız :)

Üstad sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerine emeğine sağlık

• Like 2

KHEDIRA, 44 dakika önce yazdı:

sanal sistemde bir türlü boot edemedim :(

sanal sistemi boşver gerçek sisteme geç :)

• Haha 1

Arkadaşlar kurdum kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum. Hız-Performans gerçekten iyi. Hatta şöyle ilginç bir durum yaşadım. Lenovo ideapad Z710 laptop kullanıyorum. Bu modelde 2 ekran kartı var (intel hd ve Nvidia) benim birkaç ay önce nvidia ekran kartım birden bire çalışmamaya başladı. Bilgisayar görmüyordu ekran kartını ve ben yandığını anladım. 

Türlü yöntemler denedim bir türlü ekran kartını gösteremedim. Bu paylaşımdaki sürümü kurduktan sonra kendiliğinden aygıt yöneticisinde nvidia ekran kartım göründü ve driver yüklendi otomatik. Çok şaşırdım. Tabi bu şaşkınlık kısa sürdü çünkü nvidia kullanmak isteyince mavi ekranı verdiğini gördüğünde ReBalling yapılması gerektiğine karar verdim. (Tabi bu arada çok defa driver sürümleri denedim kaldırdım kurdum olmadı). Şuan biostan sadece onboard ekran kartını açtım diğerini kapadım. Hatasız şekilde bilgisayarı kullanmaya devam ediyorum (ekran kartı eksiğinden dolayı performans kaybım bu konu dışındadır)

Çok uzattım fakat arkadaşları tebrik etmek gerek. Tüm gereksiz uygulamalar kaldırılmış. Light bir sürüm gibi gayet hızlı. Yalnız şöyle bir durum var ekte bir resim paylaştım. Güncelleme uyarısı veriyor güncelle diyorum tam olarak güncelleme yapmıyor. Anlayamadığım şekilde garip davranıyor. Güncelleme yapmıyorum oyüzden şuan gayet hızlı bir şekilde sistemim çalışıyor. Birde kullanıcı gruplarına baktım net user olarak 5 tane kullanıcı görünüyor. Administrator , guest ve kurulumdaki kullanıcım harici diğer 2 kullanıcıdan 1 tanesi windows defenders  için diğeri varsayılankullanıcı diye yazıyor. diğer sürümlerde böyle birşey görmemiştim bunun bir sakıncası varmı?

Son olarak. Yukarıda bahsettiğim ekran kartı durumu için önerisi olan var mı? Anladığım  kadarıyla Reballing işlemi lazım yani ekran kartı alt lehim topları yenilenmesi lazım. Belki daha farklı bir durum olabilir bu sorunu yaşayan varsa fikrini öğrenmek isterim.

Tekrar teşekkürler. V2 Yi sabırsızlıkla bekliyorum zafer üstad. Bu sürüm bukadar performanslıyken sen v2 için bukadar iddialı yazıyorsan artık bunun bi tık ötesi ne olur merak konusu. Bu arada bu sürümde bazı kurulumlarım sonrası Ram tüketimim 1.9 gb civarında.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

• Thanks 1