Jump to content

Yeni Sistem Pc Donma Yaşıyorum

PrestijTR

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar :

AMD 5200 ATLON 64X2 D.CORE

2x1 GB KİNGSTON DDR2 667 MHZ RAM

ASUS M2N-X NFORGE430 CHİPSET

SAPPHIRE X1650 512 MB (128 BİT ) EKRAN KARTI

250 GB 7200 RPM 8 MB SATA HDD WESTERN DİJİTAL

350 WATT ASUS TA-230 ATX KASA

Sorunum :

Öncelikle şimdiden yardımlarınız için telşekkür ediyorum.

Bu pc yi 1 hafta önce topladım.Kurlumu bitti oyunlar yüklendi ve yaklaşık 5-6 saat hic sorunsun prostreet ve call of duty4 oynattı zıra su an sılktoad veya counter oynarken bıle makına kasmalara neden oluyor ve bu kasmalar barız gorunuyor neden veya hangi donanımdan kaynaklandığını belirtebilecek arkadaşların yardımını bekliorum ben ekran kartından şüpheleniyorum 8500 gt silent almayı düsünüyorum ama ya ekran kartı değilse ? saygılarımla Metin ALDEMİR

bu işi 7-8 yıldır yapan arkadaşlarım var ve bana AMD işlemcilerin uzun süre kulanılmaları sonucu donma yarata bileceklerini söylemişlerdi.geçenlerde yine AMD işlemciler hakkında yorumumda aynı şeyleri yazdığımda bana denildiki " senin bu söylediğin eski AMD işlemciler için geçerlidir yeni AMD işlemcilerde bu sorun yoktur " diye yazılmıştı.

kesin olmamak koşulu ile AMD işlemcin çok fazla çalışıyor yada yeterince soğutulamıyor olabilir.gerekirse bilgisayarının kasasını aç ve bir kaç saat çalıştır oyun falan oyna ekran kartındaki fanı ve işlemci fanlarını kontrol et.

eğer bunlarda bir sorun yoksa sistemi yeniden yükle fazla oyun yüklemeden sadece counter ve silkroad yükle oyna.

bu işlemleri yaptıktan sonra sonuçları yazmaya çalış.kolay gelsin.

Hocam Kasayı komple cıkardım makınayı formatladım sadece counter oynuyorum fazla bir kasma yok yınede beklenen perfonmans yok sılkroada gırdım lakın oyun un 40 dakıkasından sonra makına yıne basladı kasmaya ekran donun donuk gıdıyor

Hocam Kasayı komple cıkardım makınayı formatladım sadece counter oynuyorum fazla bir kasma yok yınede beklenen perfonmans yok sılkroada gırdım lakın oyun un 40 dakıkasından sonra makına yıne basladı kasmaya ekran donun donuk gıdıyor

sayın PrestijTR bize işlemci ve ekran kartı fanlar hakkında fazla bilgi vermemişsin ve bilgi almadığımız için tekrarlıyorum.fanları kontrol et gerekirse başka bir fan takarak tekrar bilgisayarını uzun süre kullan.

bazı işlemci fanları dönme hızlarından kaynaklı yeterince soğutamıyorlar işlemcileri.

ayrıca RAM lerden biratnesini çıkart ve öyle dene.çünkü RAM lardan biri sorunlu ise diğerinide etkileyebiir diye düşünüyorum.yani başka bir slota takmayı dene

sen sistemini kur aynı sorundan yaşadık internet cafede onunzeri idi kanda anart işlemci seninkinin bi benzeri idi kasan bile aynıydı sistemini yeniden kur

alakası yok abıcıgım sıstem yenı kurmakla bu arada her yorum ıcın tesekkur ederım bıos update ettım sorun duzeltı sanırım bır ıkı elektrık kesılmesı yuzunden bıosta sorun oldu kasmalar o yuzdendı allahtan sadece bu ufak ısle kurtardık herkeze tesekkurler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...