Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 V1803 Build 17134.1 Rs4 Rtm AIO X64 Final

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

Şuan bu sistemi kullanıyorum tüm güncellemeleri çektim ve daha sonra @Erdal1980 tarafından verilmiş olan alttaki dosya ile sürüm yükselttim. Bu şekilde windows.old olarak yeni olan ama eski windows klasörünü değiştirdi bu dosyayı sanal sistem kullanarak sildim.

Sadece bazı ayarlarım değişti bunları tekrar düzelttim ve herhangi bir sorun karşılaşmadım. Format atmadan sistemi yükseltmek isteyenler bu yolu kullanabilir ;) 

Şifre: sordum
KB4135051 indir - 1803 (İS derlemesi 17134.5) e yükseltir

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZrQVm7ZIiqbw9CKOAHy7py0V1rjp8cUNYxX

Please register to see this content.

• Thanks 1

@awangers44, şimdi siz benim sorduğum soruya istinaden mi yazdınız bunları. Öyle ise hiç alakası yok. Ama ben sizin yazdıklarınıza cevap vereyim: 1. Az üstte arkadaş updateden indiriyorum şu anda demiş2. Microsoft un sitesinden direkt yükseltebiliyorsun meselen yükseltme ise. Ama lisansınız varsa diyor. Bizim crac k lisansları yermi bilmem.

@abdulhey_ Size istinaden söylemedim genele hitap ettim. Ancak kullandığım activasyon @mephistooo2 ye ait çalışma ile yapılmış ve hiç bir sorun olmadan güncelleme aldım lakin yükseltme yapmadı bende elle yaptım. Yükseltme yapmamasının sebebi geliştirici modu (insider) çalıştırmamam olabilir.

Edited by awengers44

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

17134.5 i yapamadım,delirdim.Bakırköye kaldırdılar.Başhekimin bilgisayarından yazıyorum.?

kendini bu kadar harab etme yazık linkten indir cab dosyasını cab.installer vbs üzerine sürükle bırak kurulumu bekle kolay gelsin

17134.1 X64 sistemler içindir

Edited by fingerprint

fingerprint, 10 saat önce yazdı:

kendini bu kadar harab etme yazık linkten indir cab dosyasını cab.installer vbs üzerine sürükle bırak kurulumu bekle kolay gelsin

17134.1 X64 sistemler içindir

Olmuyorrrrrrr.Herhalde benim sistem inseder sürümü olmadığından olmuyor.Teşekkür ederim.

• Editor
outlawist, 3 dakika önce yazdı:

nlite ile yapılan hiçbir düzenlemeyi kabul etmiyor. nlite görevini yapıyor ama kurduktan sonra sistem aynı

ISO dosyası içindeki sources klasörü içindeki install dosyasının uzantısı wim gibi gözükse de aslında esd'dir. NLite ile dosyayı düzenlemek istiyorsanız, öncelikle Windows içinden dosya adı uzantılarını etkinleştirin, sonrasında install dosyasının uzantısını esd olarak değiştirin ve altta linkini verdiğim program ile esd yi wim e çevirin, artık NLite ile istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz...

ESD2WIM & WIM2ESD Convert

https://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=4646

RAR dosyasının içinde 6 tane cmd dosyası var ancak esd yi wim e çevirmek ya da tersi işlem için sadece convert_ESD2WIM-WIM2ESD.cmd ve decrypt-ESD.cmd dosyalarını kullanıyorum...

iki dosya da aslında aynı işlemi yapıyor...

Kulanımı gayet kolay...

• Like 1
  • Thanks 1

mephistooo2, 9 dakika önce yazdı:

ISO dosyası içindeki sources klasörü içindeki install dosyasının uzantısı wim gibi gözükse de aslında esd'dir. NLite ile dosyayı düzenlemek istiyorsanız, öncelikle Windows içinden dosya adı uzantılarını etkinleştirin, sonrasında install dosyasının uzantısını esd olarak değiştirin ve altta linkini verdiğim program ile esd yi wim e çevirin, artık NLite ile istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz...

ESD2WIM & WIM2ESD Convert

https://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=4646

RAR dosyasının içinde 6 tane cmd dosyası var ancak esd yi wim e çevirmek ya da tersi işlem için sadece convert_ESD2WIM-WIM2ESD.cmd ve decrypt-ESD.cmd dosyalarını kullanıyorum...

iki dosya da aslında aynı işlemi yapıyor...

Kulanımı gayet kolay...

install.wim dosyasını UUPs klasörünün içinemi koyacağız.

bir de gereksiz servsileri ve store apps leri bazıları hariç silmek istiyorum sizce nlite yeterli olurmu yoksa önereceğiniz farklı bir program varsa memnun olurum zahmet olmazsa yardımcılarınızı rica ediyorum

Edited by outlawist

• Editor
outlawist, 3 saat önce yazdı:

gereksiz servsileri ve store apps leri bazıları hariç silmek istiyorum sizce nlite yeterli olurmu yoksa önereceğiniz farklı bir program varsa memnun olurum zahmet olmazsa yardımcılarınızı rica ediyorum

NTlite ile de yapabilirsin, ancak ben Wintoolkit'i öneririm...

Siteye üyelik gerekiyor...

WinTookit'in v2x ve v1.5x iki farklı sürümü var...

v1.5x kullanmanı öneririm...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

mephistooo2, Bir saat önce yazdı:

NTlite ile de yapabilirsin, ancak ben Wintoolkit'i öneririm...

İçeriği Gizle

[ /spoiler ]

Siteye üyelik gerekiyor...

WinTookit'in v2x ve v1.5x iki farklı sürümü var...

v1.5x kullanmanı öneririm...

win tookit içinde bu işlem gereklimi ve kullandığın sürümün linki varsa verirmisin acaba :)

Edited by outlawist

Merhaba Arkadaşlar,

Benim bir sorum olacak. Temiz bir kurulum yaptıktan sonra Microsoft Store mağazasından herhangi bir app indirmek istesem hata alıyorum. Daha sonra tekrar deneyin diye. Önceki win 10 sürümüde bu sorun yoktu fikri olan varmı?

Edited by drno01
imla

drno01, 1 dakika önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Benim bir sorum olacak. Temiz bir kurulum yaptıktan sonra Microsoft Store mağazasından herhangi bir app indirmek istesem hata alıyorum. Daha sonra tekrar deneyin diye. Önceki win 10 dürümüde bu sorun yoktu fikri olan varmı?

mağazadaki güncelleştirmeleri yapın bende temiz kurulum yaptım herhangi bir problem yok büyüteçin yanında sağ üstte 3 nokta var oraya girin güncelleştirmeleri al diyin gene olmazsa belki bakım vardır mağazada

• Like 1

durulovic, 14 dakika önce yazdı:

mağazadaki güncelleştirmeleri yapın bende temiz kurulum yaptım herhangi bir problem yok büyüteçin yanında sağ üstte 3 nokta var oraya girin güncelleştirmeleri al diyin gene olmazsa belki bakım vardır mağazada

Teşekkürler. Dediğin gibi oldu.

Sağol

• Like 1

• Editor
outlawist, 2 saat önce yazdı:

win tookit içinde bu işlem gereklimi ve kullandığın sürümün linki varsa verirmisin acaba :)

esd dosyalarını düzenleyebilmek için ilk önce wim formatına çevirmek şart... yani WinToolkit için de bu işlem gerekli...

WinToolkit v1.6.0.5:

WinRAR v5+ kullanmanız gerekmektedir...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

mephistooo2, 2 saat önce yazdı:

esd dosyalarını düzenleyebilmek için ilk önce wim formatına çevirmek şart... yani WinToolkit için de bu işlem gerekli...

WinToolkit v1.6.0.5:

WinRAR v5+ kullanmanız gerekmektedir...

efe34, 2 saat önce yazdı:

WinToolkit_1.5.3.13

WinToolkit_1.6.0.8_Portable

Teşekkür Ederim. yardımlarınız için. win toolkit in hiçbiryerde nasıl yapıldıına dair bir bilgi bulamadım. winrecuder kullandınızmı hiç ben bunuda kullacağım sizce nasıldır.

Edited by outlawist

benim update den yüklüyor 1803 ü  en sonda %84 de kaldı galiba hata verdi 1709 a geri yükledi.  hata kodu : 0xc1900101.  Şİmdi baktım yine sıfırdan yüklemeye başlamış. bu hatayı niye verdi?  sorunsuz update den yüklemem için ne yapmalıyım ve bu hatayı almadan updateden nasıl yüklerim? bu sefer amma yavaş yükleniyor. yine hata vermesede yeni windows u bir görsek. yüklemede nerdeyse bir windows alanı kadar yer kaplıyor diskte.

Edited by abdulhey_

drno01, 7 saat önce yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Benim bir sorum olacak. Temiz bir kurulum yaptıktan sonra Microsoft Store mağazasından herhangi bir app indirmek istesem hata alıyorum. Daha sonra tekrar deneyin diye. Önceki win 10 sürümüde bu sorun yoktu fikri olan varmı?

hosts dosyasını sıfırlayıp güvenlik duvarı ayarlarını varsayılan ayarlarına geri alın sorununuz düzelir

iki kez update den yükledim ikisinde de son aşama %87 ye gelip.  ordan yeniden başlıyor ve önceki sürümünüz geri yükleniyor diyor. ve 10 dk içinde geri aynen daha önceki haline dönüyor. updatededeki yükleme bilgilerinde  de:    3.‎05.‎2018 - 0xc1900101 tarihinde son yükleme girişimi başarısız oldu.yazıyor. iss nin sitesine bakıyorum gb harcamasına hep aynı duruyor. belki yarın verir kullanım bilgilerini boyutu. yalnız bilgisayarı açar açmaz yine 1803 ü indirmeye başlıyor. böyle giderse vede hep böyle başarısız olursa kısa sürede kotayıda bitiricez. 

aslında sistemimi yeni meni diye bozmak istemiyordum. update den iyi yüklense idi en iyi yol olacaktı benim için. sıfırdan format atıpta kurulu düzenide bozmak istemiyorum. hem update de miydi yeni sürümün getirdikleri diye bir şey var. eften püften bildik şeyler işte. en çok işe yarayacak xp deki gibi neydi adı aklıma gelmedi kendi filmini yapmıydı videonu yapmıydı. bir o dikkatimi çekti.

Edited by abdulhey_

Windows 10 kullanmıyorum ancak  "Administrator" hesabına geçerek arka plandaki koruma "firewall,defender,uac" vd.uygulamaları deaktif konuma alarak denemek gerekebilir aklıma bu geldi birde sunucu yoğunluklarına dayalı kopmaların yaşanmasıda bir ihtimal iso olarak kurulması en mantıklısı gibi sanki kolay gelsin. :) 

• Like 2