Jump to content

Windows 10 V1803 Build 17134.1 Rs4 Rtm AIO X64 Final

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

keyfoagam, 3 saat önce yazdı:

iSO olarak indirip winrar ile açıp setup dan yüklemeye çalıştım güncelleme amacıyla oda %100 olunca başarısız oldu dedi ve kapandı.

Hayret ya. Benimde direkt updateden.en son %84de geliyor ve reset atıp önceki sürümünü geri yüklüyor. Ve updatede hata kodu nu yazıyor bu yüzden başarız oldu diyor. Yukarıda yazdım hata kodunu. Ekran kartı driverindenmi nedendir anlamadım. Temiz formatta kurulu düzen bozulur diye atmak istemiyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. 

Yine aynı oldu updateden olmayacak. 3. cü oldu. Birde bilgisayarı başlatınca update hemen 1803ü indirmeye başlıyor. Hiç temiz yükleme de yapmazsam 1803ü nasıl atlatıcam? 1803ü yüklemeye temiz kurulum a karar verirsem. Enterprise 64olan uefi kurulum olan oynanmamış bir iso tavsiye edermisiniz?

awengers44, 02.05.2018 - 16:28 yazdı:

Şuan bu sistemi kullanıyorum tüm güncellemeleri çektim ve daha sonra @Erdal1980 tarafından verilmiş olan alttaki dosya ile sürüm yükselttim. Bu şekilde windows.old olarak yeni olan ama eski windows klasörünü değiştirdi bu dosyayı sanal sistem kullanarak sildim.

Sadece bazı ayarlarım değişti bunları tekrar düzelttim ve herhangi bir sorun karşılaşmadım. Format atmadan sistemi yükseltmek isteyenler bu yolu kullanabilir ;) 

Şifre: sordum
KB4135051 indir - 1803 (İS derlemesi 17134.5) e yükseltir

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZrQVm7ZIiqbw9CKOAHy7py0V1rjp8cUNYxX

Please register to see this content.

o linkte 30 mb lık bir dosya var. 30 mb lık dosya ile sürümü nasıl değiştirdiniz? anlamadım valla. ben 3 kez update den denedim hesaplamalarıma göre 300 mb ortalama boyut indiriyor sürümü yükseltmek için.  yalnız güncellemeleri yüklerken veya 1803 ü yüklerden diyeyim en son %87 den restart atıyor ve eski sürüme geri dönülüyor diyor. hiç bir şey değişmeden 1709 a döndürüyor. yalnız inceledim. hiç bir şey değişmiyor değil. tüm windows u inceliyorum epey bir dosyada değişiklik olmuş. nerden anlıyorum. bu günün tarihini gösteriyor.

aslında update den yüklemek istememin nedeni benimde sistemin düzenini bozmak istememem.  ama 3 kez denedim dediğim gibi oldu ve hatadan dolayı yükselmedi. veyahut sizin gibi 1803 iso sunu dvd ye yazdırarak yükseltemezmiyim? gerçi siz neyi kastettiniz anlamadım; sürümü komple yükseltmeyimi? yoksa tek bir küçük günceleme yüklemeyimi.?   ayrıca gerçek sistemin old klasörünü "sanalda" neden sildiniz direk silseniz olmuyormu? veya sanal sistemle ana sistem in ne ilgisi var?

bakın dediğinizi tam anlamamış olabilirim. öyle ise düzeltin.  ben bunu indirdim iso dosyası olarak ve tam 3 gb boyutunda. hash değerlerde tamam.  ben bunu dvd ye yazdırıp windows üzerinden veya temiz format atar gibi ilerleyip özel yükleme değilde yükseltmeyi yapsam olurmu?  ve old klasörünü direkt silsem olmazmı yükselteme bittikten sonra..

yani özetle ben hem yükseltmeyi yapmak istiyorum hemde eski sürümün düzeni değişmesin istiyorum. yani kalsın istiyorum.  bunu tam olarak nasıl yapabilirim?  sistemim sade ve sorunsuz. hatta virüs programı bile kurmadım. dikkatli temiz kullandığımdan. 29 eylül 2017 de kurmuşum. yani 7 ay olmuş. 

@abdulhey_ Keşke ilk başta kullandığınız sürümü yazssaydınız :) belkide ben görmedim. 1709 ile bu sürüme yükseltme yapamazsınız kendinize eziyet etmişsiniz. Temiz kurulum yapıp programlarınızı tekrar kurmanız gerekiyor maalesef. Alt,da ki konu sizin uygun diye düşünüyorum. Windows 10 17134 Final (30 Nisan) X64 - X86 AIO

Windows.old dosyalarının oluşumu yükseltme yaparken veya sistemi üzerine kurarken oluşur ve tamamen işlevsiz olup diskte alan kaplamaktan başka bir işe yaramazlar. Bu dosya windows ortamında silinmez o yüzden bir program ile veya sanal sistem üzerinden silinmesi gerekiyor. Dvd ile uğraşmanıza gerek yok çok güzel multiboot araçlar var destek ise ful ;) o yüzden kendinize kolaylık sağlayın ve güncel konuları takip edin diye tavsiye ediyorum. Diğer taraftan her ne kadar temiz kullanırım deseniz de güvenilir bir antivirüs programı ile sisteminizi güvende tutmanız çok daha isabetli olur. 

awengers44, 10 saat önce yazdı:

@abdulhey_ Keşke ilk başta kullandığınız sürümü yazssaydınız :) belkide ben görmedim. 1709 ile bu sürüme yükseltme yapamazsınız kendinize eziyet etmişsiniz. Temiz kurulum yapıp programlarınızı tekrar kurmanız gerekiyor maalesef. Alt,da ki konu sizin uygun diye düşünüyorum. Windows 10 17134 Final (30 Nisan) X64 - X86 AIO

Windows.old dosyalarının oluşumu yükseltme yaparken veya sistemi üzerine kurarken oluşur ve tamamen işlevsiz olup diskte alan kaplamaktan başka bir işe yaramazlar. Bu dosya windows ortamında silinmez o yüzden bir program ile veya sanal sistem üzerinden silinmesi gerekiyor. Dvd ile uğraşmanıza gerek yok çok güzel multiboot araçlar var destek ise ful ;) o yüzden kendinize kolaylık sağlayın ve güncel konuları takip edin diye tavsiye ediyorum. Diğer taraftan her ne kadar temiz kullanırım deseniz de güvenilir bir antivirüs programı ile sisteminizi güvende tutmanız çok daha isabetli olur. 

ama updateyi açtığımda zaten kendisi hemen indirmeye başlıyor. yüklenemezde update den niye veriyor? üç kez denediim üçünde de son aşamada %87 deyken restart atıyor ve orda milisaniye bir şey yazıyor onu okuyamıyorum.. ve ardından sisteminiz geri yükleniyor yazıyor büyüyk çözünürlükte ve 10 dk kadar sürmüyor 1709 a geri dönüyor. şu anda hizmetlerden windows update yi kapattımotomatik olarak 1803 ü kendi indirmeye başlamasın diye. zaten hiç bir zaman yükseltme yapmadım. hep temiz formattan yana oldum. ama dediğim sebeplerden bunda yükseltme yolunu seçmek istedim.

Windows 10 17134 Final (30 Nisan) X64 - X86 AIO bunu niye önerdiniz bunda enterprice yokki. ben enterprise kurmayı düşünüyorum.  şu an ki bu konudaki çalışma gayet makul geldi bana. akşam telefondan indirdim ve telefondan yine rarla çıkardım. md5 text  teki değer iso ile aynı.  sağolun.

EDİT: bu konuda temiz formatta sürrüm ekranı geliyormu? yoksa bende gömülü key var otomatikman onu kurarmı? ona göre format aracını ayarlayayım. cfg dosyasını seource klassörüne atayım sürüm ekranı gelmiyorsa biosa gömülü key olunca.

Edited by abdulhey_

keyfoagam, 41 dakika önce yazdı:

neden 1709 dan update ile geçilemediğini öğrenebilirmiyim?

Geçilmesi lazım. Ben insider olarak geçtim 1 makinada msdn yayınlanmadan önce.

Edited by efe34

ALTERNATİF LİNK (aynı şekilde)

Alıntı

Please register to see this content.

RAR Şifre:
www.tnctr.com

ISO Doğrulama Değerleri:
Dosya Adı: Windows 10 v 1803 Build 17134 .1 AIO x64.ISO
CRC-32     : 6d216351
   MD4        : fb8a8be64893641428b6f2aab31ea29f
   MD5        : 5a7a41d656cf103fa3fde96a0b4f5324
 SHA-1      : f11bb1522c3195b5cca1affc659fd56adafe53c7

• 2 ay sonra...
MrNi5r3, 09.05.2018 - 10:31 yazdı:

Windows 10 rs4 sürümünün görev çubuğunu saydamlaştırmak istiyorum. Doğru dürüst bir yöntem bulamadım. Lütfen bu konuda bilgisi olan biri varsa bana geri dönüş yapsın.

StartIsBack++ programını kullanabilirsiniz