Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mini Windows Vista

F_s_M
 Share

Recommended Posts

ben bu iso yu cd ye nerodan yazdırıyorum ama cd yi takıyorum açılışta hiç bişey olmuyo veya mini vista felan die boot ekranı gelmiyor başka xp cd si takıyorum boot ekranı gelior nası yaparım ben bunu eksik bişeymi war arkadaslar

Sen hangi dosyayı yazdırıyorsun ben anlamadım ben bi kaç adımı anlatayım önce Vista dvd içeriğini hdd ye kopyala sonra mini vista imajını ultraiso ile açıp sources dizinindeki boot.wim dosyasını bilgisayar,a kopyaladığın dvd içeriğinde source klasörüne yapıştır kopyaladığın boot.wim 133mb dvd,deki ise 116mb,dır.Sonra içeriğin tamamını vlite programıyla dvd,ye yazdır hepsi bu kadar tabi bu arada bence artık vista sp1,i de entegre edersen senin için daha iyi olur eziyeti bi defa çekmiş olursun.

• 4 hafta sonra ...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

arkadaşım Saygılar sevgiler

eline sağlık dün indirdim bugün (23-05-08) denedim herşeyiyle mükemmel sorunsuz ve hızlı açıldı Bu güne kadar indirdiğim Mini vista serisinin en iyisi. Aslında Piyasada Mini vista adıaltında çeşitli ...Pe uygulamalarının vista duvar kağıtları ile süslenmiş Hali Var insanları kandırıyorlar. Bu Öyle değil Aynen dendiği Gibi .Orjinal Vista Dvd İçine Boot.wim dosyasını uygun sartlarda attığınızda Mini vista ve orjinal kurulumu Yapıyor Bizzat denedim sorunsuz Çalıştı

Ayrıca Sadece Mini Vista olarakta çalısıyor denendi..

Şimdi Ben Sizleri (doruk101, sk8er_boi , ExaLTeD_ve blackman12 )

[edit:F_s_M seni unutmuşum özür dilerim]

uzun Zamandan beri takip ediyorum.Çalıışmalarınızı ve yardımlarınızı takdir ediyorum bende bu çalışmalarla bi dvd yapıyorum hiç bir şeyi hazır almadan sadece kendim yaptığım programlar ve düzeltmelerle Tabi bunda sizlerin çok emeği var ...(çünkü hazırcı olana tepkinizi bildiğimden sormadan uzun arastırmalar sonucunda bende biraz kendimi aştım sayenizde :p:rolleyes2: )

dvd içeriği şöyle ;

1: Vista ultimata katılımsız full

2:xp pro sp2 katılımsız full ve temiz el değmemiş

3:xp ultimate edition 2008 ona dokunmadım aynen olduğu gibi

4:xp pro sp3 katılımsız full ve The.bykus modifiyeli ve yığınla program var içinde ve hepsi katılımsız

5:acronis true image 11

6:hirenboot 9.4

7:norton ghost

8:şifre kırıcı

9: partitation magic

10:minixp

buraya kadar hepsi çalışıyor sıkıntı yok tabii incelemelerim devam ediyor...

burdan sonrası için mini vistayı ve mini pardusuda ekleyebilirsem işim tamamdır Pardus birraz sıkınıtılı

ama bu vista olacak gibi bcdw komutu ile isoyu çalıştırdım ama donup kaldı ilerleme yok konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bide Bu miniVista içinde Başlat yazısını vistaya yakışır bi hale getirebilirmiyiz içerik vista ama başlat yakışmamış .

Yakında The.bykus edition multi boot dvd Sadece www.TNCTR.com'da

Ayrıca multiboot yapımı Hakkında içerikleride yayınlıyacağım....

Edited by the.bykus

Arkadaşım evvela başarılar dilerim umarım sorunsuz bi sistem hazırlarsın biliyorsun artık heryerde xp ve vista alabildğince yayıldı ve bilen bilmiyen kendisine göre bi sistem yapıp yayınlıyor ve Maalesef bizim insanımızda çok doyumsuz elinde olana asla yetinmez ve daha ister bence sende bu saydıklarını ayrı ayrı olarak hazırla ve birlikte yada tek başına kullanılabilir olmasını sağla çünkü çok istek olur ve bi sürü mesaj yazmak zorunda kalırsın.

Evet mini vista en başarılı ram üzerine kurulan işletim sistemidir ve son zamanlarda çıkan bazı marka pc ler ram üzerine kurularak çalışan sistemleri seçmeye başladılar,ki kendi recowery programlarını kullandırmak istiyorlar sanırsam ve burda Mini vista sorunsuz çalışmaktadır bilgin olsun.Mümkünse hiren boot yerine mini vistayı xp_sp3 lü tek cd hazırla daha verimli oluyor sonuçta Mini vista,da Hiren boot tarzı bi çok program ve Hdd,ye her türlü müdahele yapılıyor Ben böyle yaptım ve baya güzel oldu.

Sanada kolay gelsin

Teşekkürler Ama benimki sadece merak bir çok siteyi gezdim,Hiç birisinde aynı işletim sistemi yani xp pro sp2,xp pro sp3 , xp ultimate gibi birbirinin aynısı ama farklı özelliklerde olan işletim sistemleri ile multi boot anlatımı yok olanda zaten "çalışması lazım" diye not düşmüş hepsi aynı anlatımı almış editleme yapmadan direk bu iş böle yapılır diye hava basmış ama hepsi kuru hava....Anlatılanlarla ortaya çıkanın alakası yok...

İlk Başta sadece kendime basit bir multi dvd yapacaktım işin içine girince çıkamadım ve en sonunda www.TNCTR.com'da basardım ve bende herkes Bu işi Yapabilsin diye Yayınlayacağım ve Anlatım ekleyeceğim....

Hiç bir ticari beklenti ve reklama ihtiyacım yok sadece Bu işi yapmak isteyenlere Yardımcı olmak.Zaten Mesleğim bu iş değil ve bu işten anlamam bile ......................

Belki Bi Faydamız Dokunur............. :)

windows vista kullanıyordum bilgisayarıma wirüs girdi format atmak zorundaydım ama masaüstümde 2 tane önemli program wardı aklıma hemen tnc xp deki mini xp yi açmak geldi açtım masa üstümden dosyayı d ye attım sonra formatımı attım sistem kurulduğunda ise d ye girdiğimde kopyaladığım dosyadan başka bir dosya olmadığını gördüm 2 yıllık arşiwim gitmişti ama neyseki arşiwin bir bölümünü dvdlere atmıştım ama yarısı mefta oldu dün yine aynı durumla karşılaştım mini vista ile açtım dosyalarımı d ye attım problem çıkmadı

• 2 hafta sonra ...

öncelikle teşekkürler şimdi indiriyorum ancak aklıma takılan bişi var

Bu sistemin diğerlerinden farklı olarak ek bir özelliği daha var.ISO imajı içerisindeki boot.wim dosyasını mevcut vista dvd'sindeki "sources\boot.wim" dosyasının yerine koyduğunuzda vista kurulumunuda gerçekleştirebiliyorsunuz

demişin mevcut dvd dosyasına gerek varmı yoksa mini xp'deki gibi direk cdye atıp taksak çalışırmı? yani bu dosya hazır şeklimi sadece cd ye atmakmı gerekiyor?

öncelikle teşekkürler şimdi indiriyorum ancak aklıma takılan bişi var

demişin mevcut dvd dosyasına gerek varmı yoksa mini xp'deki gibi direk cdye atıp taksak çalışırmı? yani bu dosya hazır şeklimi sadece cd ye atmakmı gerekiyor?

normal vista kurulumunu yaptığımız dvdde sources klasörüne atacaksın mini vistanın boot.wim dosyasını

Edited by morning

• 3 hafta sonra ...

İndirdim ve denedim.

Deneme kısa sürdü ve amacıma ulaştım.

Diğer çalışmanız mini XP ye göre network destegi olması iyi olmuş.

BartPE de olan PE Network 2.20 ethernet kartlarımdan birini tanımadığından diğer ikinci etherneti devreye sokmuştum.Ama bunda ise PE Network 2.30 versiyon var ve direk ethernet kartlarımdan ikisinide tanıdı.

Messenger eklentisiaaa güzel olmuş...

Fakat sormak istediğim.

Birçok şekilde VMware Workstation 6 da denedim ve herdefasında başlatıyor dedikten sonra mavi ekran verdi.

2d6v886.png

VMware Workstation yi kaldırıp tekrardan bir üst versiyonunu kurdum ama yine aynı.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sonrasında

CD ye yazdırıp DOS ortamında denedim ve sorunsuz yüklendi.Ama neden sanalda çalışmadı halen çözemedim...

Güzel çalışma, Tekrardan teşekkürler...

Edited by musadilek

1.Makineye atadığın RAM yetersiz olabilir.(Düzgün çalışması için Minimum 512 galiba)

2.Farklı bir sanal makine yazılımı kullanıp deneyebilirsin.(virtualbox tavsiye ederim kesinlikle)

3.ISO bozuk inmiş olabilir diyeceğim ama cdye yazdırdığında çalışıyorsa bu olamaz.

Ram hatası, HDD hatası bilmem ne virüsü cevapları internette mevcuttu.

Fakat bu sanal olduğu için ram ayarlarını hdd ayarlarını birkaç şekilde denedim ama yine olmadı.

En son Sorunumu çözdüm.

Cevabımı buldum.

VMware Workstation ayarlarına girip açılıştan önce ekranı 800x600 olarak ayarlayınca sanaldada sorunsuz çalıştı.

Diğer hiçbir Live cd de bu durumla karşılaşmamıştım.

Birşey daha ögrenmiş oldum...

Multiboot cd im içerisindeki birkaç program vb. çıkarıp farklı bir seçenek olarak eklemek istedim.

Sorun yok. eklendi ve tıkır tıkır çalışıyor.

Multiboot BartPe içerisindeki bazı programları bu çalışmadan ulaşarak açtım.Bazıları sorunsuz çalıştı.

Fakat bazıları çalışmadı.Bu normal.

Fakat dikkatimi çaken bazıları çalışması gerekirken çalışamadılar.

Sebebi ise bellegin dolması idi.

Aynı anda birkaç programı açtım ve sonrasında bellek dolması sebebi ile program açamaz oldu.

Bellek doldu diye hata vermeye başladı.

Bu sorun BartePE de bellek boşaltma özelliği (clear Ram Drive) ile sorunsuz bir şekilde giderilebiliyordu.

Bu yaptığınız çalışmada Bellek boşaltma özelliği olsa Çalışma içerisinde olmayan HDD veya CD içerisine konmuş olan bazı programlarda çalıştırılabilir...

Ayrıca çalışan programları bazen Görev Çubugu üzerinde gözükmüyor, kapat için X da yok.Böyle bir durumda nasıl kapatabiliriz...Görev yöneticisi (Task Manager) işini gören bir özellik sistemde ekli yokmuydu... :mellow:

Edited by musadilek

• 1 ay sonra...
multiboot için güzel bir seçenek eline sağlık

merhaba arkadaşım eleriine sağlık sen den bir ricam olacak bunu nasıl kuruyoruz bunu bana anlatırsan sevinirim set

şimdi den teşekürler

:( up yok herhalde sadece bazı linkler var nerden uygyuluyoruz bu tip programları :D

Arkadaşım Bu kurulan bir işletim sistemi değildir.LiveCD dediğimiz çalışan cddir.Kurtarma amaçlı yapılmıştır.CD'den açılır, Sonra normal işletim sistemi gibi kullanırsınız.

Edited by morning

bugün deneme fırsatım oldu. Her zamanki gibi Çok güzel hazırlanmış.Programlar daha fazla.
Oldukça hızlı açılıyor (Yaklaşık 2.5 dakika sürse de, ama vista kurulumları daha geç açılıyor) ve vista kurulumunun yapılabilmesi güzel.
Vista Kurtarma araçlarına da erişebiliyoruz bu da iyi.
Network desteği de var, üstelik eksiksiz araçlar ile.bu avantajdır LiveCD'lerde, yedekleri upload edebilirsiniz, ,ağdaki diğer pc'lere gönderebilirsiniz, sisteminiz açılmadığı zaman tnctrye girip yardım isteyebilirsiniz, ağ işlemleri yapabilirsiniz vs.
MiniXP'deki araçlar da unutulmamış.
Çeşitli Ekstralar da gördüm (Notepad2 vb.)
Uzun lafın kısası, MiniXP'ye göre çok daha iyi olmuş, bir teknik serviste kullanılabilir, vistalar çok rahat tamir edilebilir.
BU arada Antivirüs olması hele Türkçe olması hele hele güncellenebilmesi çok güzel(Her ne kadar sistemi resetlediğinizde güncelliğini yitirse de)

Bana göre üç eksik vardı,
1.si Paragon gibi kolay bir Bölümleme programı,ama neden olmadığını açıkladın zaten
2.si de keşke içinde Acronis de olsaymış (Ghost var biliyorum ama Ghost tüm bölümü veya diski yedekliyor,acronis daha gelişmiş, ama o da eklenemiyormuş sanırm)
3.sü de arkada işlemler yapılırken, sudoku ya da kart oyunu gibi vakit geçirebileceğimiz, işlemleri yavaşlatmayacak,basit bir oyun smile.gif

MerhabaLar arkada$Lar, uzun uğra$Lar sonucu minivista'yı USB den çaLı$tırmayı ba$ardım. çok hızLı çaLı$ıyor, yakLa$ık 1 dakikada açıLdı, süper bi$ey. $u anda dosyaLarı upLoad ediyorum. Yeni bir ba$Lık açıp dosyaLarı payLa$ıma açacağım. F_s_M arkada$ıma minivista için te$ekkür ederim. Ben zaten vista PE yapmı$tım ama 32 bit dos version. Bu daha da iyi oLdu. Görü$mek diLeğiyLe...

bende tamamen meraktan bi deneme yaptım..ve usb den çalıştı ve müthiş kolay bir biçimde..

bildiğiniz gibi active boot disk diye bir kurtarma diski var..onun kurulan versiyonunu indirip kurduğunuz zaman

içinde iso dosyasını cd ye yazdırmak için bir programcık var(ActiveBootDiskCreator) ve usb belleğede o iso dosyasını yazabiliyor..

ben usb 256 lık emektar diskime active boot diski kurmuştum..active boot diski boot ederken vista tabanlı olduğunu gördüm..

bende windowsu açıp activebootdisk.iso dosyası yerine f_s_m nin vista sının iso dosyasını gösterdim..oda usb belleğe çatır çatır yazdı..

ve şuan o sistemden yazıyorum.. :dribble:

edit:programın dosyalarını program files tan aldım.galiba bu şekilde portable olarak da çalışıyor..

bende çalıştı...denemek isteyenler burdan buyursun..

http://rapidshare.com/files/143242683/ActiveBootDiskCreator.rar.html[/CODE]

3642 KB

Name: BootDisk

Key: 0K34Y0-6PXX31-NB70H6-ZYDC0D

Edited by ooppss

• 2 hafta sonra ...
  • Cyph3r unpinned this topic