Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 17134 Final (30 Nisan) X64 - X86 AIO Türkçe ISO Indir

Erdal1980
 Share

Recommended Posts

nextadam, 6 dakika önce yazdı:

ustad ellerıne saglık indirdim   17133 sürümünden farkı ney ıso ya baktıgımda aynı tarih  görünüyor  bu sürümü yukledgımden beri bilgisayarım kasıyor anlamadım

17133  zombi sürüm. bu final...micro rtm liğini iptal etti..

Edited by istanbul82

Bazı arkadaşlar UEFI kurulmuyor diye yorum yapmışlar.
Evet UEFI kurulum FAT32 dosya sistemi olan USB lerle oluyor.
Ancak FAT32 dosya sistemi 4 GB dan büyük dosya kabul etmediği için normal yollarla UEFI kurulum yapılamıyor.

Fakat bazı programlar 4 GB dan büyük ISO dosyalarını kurulum öncesi 4 er GB büyüklüğünü geçmeyecek şekilde bölüyorlar.
AIO Boot Extractor programı da bu işi gayet güzel yapıyor.
Kullanmanızı tavsiye ederim. Konu daha önce TNCTR de paylaşılmıştı.
Programın Türkçe desteği de var. Güncelini indirin ve USB belleğinize kurun.
Daha sonra istediğiniz büyüklükteki (4 GB üstü) Sistem, kurtarma, Yedekleme vs. vs. yazılımını yükleyin.
UEFI kurulum yapabilirsiniz.

Konu linki

Konu linki daha sonra taşınmış (Güncellenmiş-Düzenlenmiş) ve aşağıdadır.

Programın güncel indirme linki

Please register to see this content.

*****************************************************************************************************************************************

AYRICA;
Karadurak arkadaşımızın Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018 çalışması ilede UEFI kurulum yapabilirsiniz.
Tek farkla. İkinci bir USB belleğiniz veya ikinci bir HDD niz olacak. NTFS formatlı olacak. 4 GB üstü olan ISO dosyasını bu USB ye atacaksınız.
Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018 çalışmasına ait USB yi boot edip Masaüstündeki ISOSetup dosyasını çalıştırarak ISO dosyasının yolunu (diğer USB deki) gösterip kurulum yapacaksınız.
Ben bu şekilde UEFI kurulum yaptım. Ekran alıntılarım hazır, ancak yükleyemedim. Sorun yaşayan olursa resimleri yükleyebilirim.

********************************************************************************************
Ayrıca Sergesi Strelec ile de ikinci USB veya ikinci HDD den UEFI kurulum yapılabilir.

Kolay gelsin.

Edited by NAMIKABI

@NAMIKABI denendi sanıyordum ama mesajlarda göremedim. Rufus 4 gb dan büyük dosyalar için flash diskte 2 bölüm oluşturuyor uefi kurulum için. Fat32 ye boot dosyalarını koyuyor bir de NTFS bölüm oluşturup install.wim içeren diğer dosyaları atıyor onunla ben başka 4gbdan büyük dosyalar için uefi kurulum yaptım (aralık2017 msdn iso ile). Bu konuda verilen isoyu denemedim.

Edited by efe34
  • Thanks 1

istanbul82, Bir saat önce yazdı:

17133  zombi sürüm. bu final...micro rtm liğini iptal etti..

bu sürüm yüklersem kasma sorunu ortadan kalkarmı yoksa 1709 redsotene 2  y e mi dönüm

ustad format attım ama sadece 64 bit gözüküyor 32 bit yok ıso nun icinde

Edited by nextadam

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

Enterprise de dahil final iso çıkmadımı.

Şu an yayınlanan MSDN iso içinde enterprise yok.  Enterprise yüklü ise update ile büyük bir ihtimalle olur (iso yapma seçeneğide var ama denemedim.) 17134.1 Enterprise isoyu ben daha önce farklı yöntemlerle yaptım

edit: İngilizce olana baktım 11 sürüm var Enterprise yok. Pro for education bile var!

Edited by efe34

Enterprise bussines vl sürüm indirceksiz...sürümler multi şirket ve retail artık...

17134.1.180410-1804.rs4_release_clientbusiness_vol_x64fre_tr-tr_d4e10e96c0c1b97d8cf4918f9924eafdf15ce30a.esd

gibi içinde pro da var...bazı uzmanlar Enterprise nin en sağlıklı sürüm olduğunu soyluyor win10 da çoktan beri bu sürümü kullanıyorum..

Edited by istanbul82
  • Thanks 1

istanbul82, 8 dakika önce yazdı:

Enterprise bussines vl sürüm indirceksiz...sürümler multi şirket ve retail artık...

17134.1.180410-1804.rs4_release_clientbusiness_vol_x64fre_tr-tr_d4e10e96c0c1b97d8cf4918f9924eafdf15ce30a.esd

gibi içinde pro da var...bazı uzmanlar Enterprise nin en sağlıklı sürüm olduğunu soyluyor win10 da çoktan beri bu sürümü kullanıyorum..

e o zaman enterprise bulmak zormu olacak artık. bende hep en yüksek sürümü kurdum.

istanbul82, 1 saat önce yazdı:

Enterprise ve workstation kullanıyordum sıkıldıkça değiştiriyordum.

PfWorkstation u her sürümde kendim yapmaktan bıkmıştım artık güncelleme de alıyor.

Edited by efe34

• 2 hafta sonra ...

Sistem sıkıntısız ama modifiye yaparken herhangi bir icon paketini yüklediğimde başlat çubuğu tepki vermiyor. internet ses kısma açma action center başlat menüsü, hiçbirinde tıkladığımda tepki olmuyor nasıl çözebiliriz? eski sürümde kullandığım ikon paketininin  aynısını yüklüyorum böyle bir sıkıntı oluşuyor. Home single language x64.

sagopa12, 9 saat önce yazdı:

Sistem sıkıntısız ama modifiye yaparken herhangi bir icon paketini yüklediğimde başlat çubuğu tepki vermiyor. internet ses kısma açma action center başlat menüsü, hiçbirinde tıkladığımda tepki olmuyor nasıl çözebiliriz? eski sürümde kullandığım ikon paketininin  aynısını yüklüyorum böyle bir sıkıntı oluşuyor. Home single language x64.

İkon paketi içeriği nedir?  Hangi dll dosyalarının  içeriğini değiştriyor?

Imageres.dll dosyasının içeriğini değştirse yeter. Fazlası sorun çıkarması normal.

Kullanılal ico dosyalarını boyutu uygun olmayabilir. Yeni sürüm sonuçta Rs4.

DJ_Rush, 21 saat önce yazdı:

İkon paketi içeriği nedir?  Hangi dll dosyalarının  içeriğini değiştriyor?

Imageres.dll dosyasının içeriğini değştirse yeter. Fazlası sorun çıkarması normal.

Kullanılal ico dosyalarını boyutu uygun olmayabilir. Yeni sürüm sonuçta Rs4.

Valla bayağı değiştiriyor hocam.

Windowsta 

explorer.exe

helppane.exe

hh.exe

notepad.exe

regedit.exe

System32 de resimdekiler

nOzPL0.png

1709 da aynı iconpaketini yüklüyordum sorun olmuyordu. Bunda başlat çubuğu tepki vermiyor niyeyse :/

İşte sorun orada. .explorer.exe 1709 uyumlu ama sen Rs4 ile kullnmaya çalışıyorsun. Sıkıntı olur.

Sürekli güncelleme alan bir İşletim Sistemi sonuçta. Imageres.dll modlansa yeter. Fazlası sorun çıkarma ihtimali herzaman vardır. 

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 9 dakika önce yazdı:

İşte sorun orada. .explorer.exe 1709 uyumlu ama sen Rs4 ile kullnmaya çalışıyorsun. Sıkıntı olur.

Yoo taa windows 7 den beri aynı iconpaketini kullanıyorum sıkıntı olmuyordu daha önce.  explorer.exenin dosyasını değiştirmiyor ki icon resmini değiştiriyor sadece.

Aynı paketi windows 7, 8, 10 rs 1 rs 3 te kullandım sıkıntı yoktu.

Doğrudur, micro bazen habersiz değişiklik yapabiliyor.

10 yeni çıktığında eski ikon paketleri uyumsuzdu. İkon boyutları değişmişti. Bu ikon paketini hazırlayan kişiyle de alakalı. Hangi boyutları kullandığı gbi.

Farklı bir kişinin hazırladığı paketleri deneyebilirsin.

Virtualcustoms iPack paketlerine bakmanı tavsiye ederim.

Edited by DJ_Rush

DJ_Rush, 3 saat önce yazdı:

Doğrudur, micro bazen habersiz değişiklik yapabiliyor.

10 yeni çıktığında eski ikon paketleri uyumsuzdu. İkon boyutları değişmişti. Bu ikon paketini hazırlayan kişiyle de alakalı. Hangi boyutları kullandığı gbi.

Farklı bir kişinin hazırladığı paketleri deneyebilirsin.

Virtualcustoms iPack paketlerine bakmanı tavsiye ederim.

Eyvallah hocam bunlarda sıkıntı çıkmadı.  

Myiconpack.com diye bir siteden indiriyordum hep virtualinkiler daha stabil yükleniyor öğrendiğim iyi oldu. 50 tane ayrı program da yüklüyordu öteki tek tek siliyordum iconlar değiştikten sonra :D 

Birde aeroglass olayı çözülse süper olacak. 

glass8.eu dan başka aeroglass programı yok değil mi? 

ben araştırdım ama göremedim bu konuda bilgin var mı ? 

• 4 hafta sonra ...