Jump to content

Asus Pc Hard Diski Görmüyor.

whispers
 Share

Recommended Posts

Asus pc Hard diski görmüyor.

Merhaba üstadlar benim normalde normal harddis yerine ssd takılıydı, farmat atmaya çalıştım windows 7 ile ama hata verdi olmadı bende GParted ile ntfs yaptım ama bu sefer bilgisayar hard diski görmüyor .
Biosta var ama boot gelmiyor ve klavye işlev görmüyor.

Bir iki foto aşağıda bilgisi olan varsa harika olur.

31042723_10213989832473471_2103170528_o.jpg

Sisteminiz BIOS üzerinden UEFI olarak tanımlanmış ise NTFS olarak format atamazsınız. Bu yüzden Windows 7 kurulumu hata ile sonuçlanmıştır. Ya BIOS üzerinden UEFI yapılandırmasını Legacy olarak yapılandırın, yada Windows 7'yi UEFI olarak kurun. Sorun ortadan kalkacaktır.

Haydi kolay gele !

• Like 2

Merhaba.Bende asus rog 502 ve laptop aldım.Aynı sorun bendede oldu.Nette ararsanız  uefi kurulum yapmak için izliyeceğiniz adımları bulursunuz.Ama pc yi yeni aldıysanız win7  ve win8 tavsiye etmem.Sürücü sorunu yaşarsınız.Ben asus destekle temasa geçtim.Verilen yanıt hiç bir şekilde pc nin win 10harici bir desteğinin olmadığını söyledi.Ben yine netteki araştırmayla win8.1 kurdum ama birçok sürücüyü indiremedim hemen döndüm.

• Like 1

Benim pc direk biosu acıyor ssd görmüyor sadece biosta görünüyor ve boot ekranı gelmiyor normalde esc tuşu ile alınır ama esc tuşu işlev görmüyor.

TeYyArEe, 23 saat önce yazdı:

Sisteminiz BIOS üzerinden UEFI olarak tanımlanmış ise NTFS olarak format atamazsınız. Bu yüzden Windows 7 kurulumu hata ile sonuçlanmıştır. Ya BIOS üzerinden UEFI yapılandırmasını Legacy olarak yapılandırın, yada Windows 7'yi UEFI olarak kurun. Sorun ortadan kalkacaktır.

Haydi kolay gele !

Legacy biosta gözükmüyor sadece fast boot var onu aktif ettin add fast boot diyor tıklıyor boş menü.

Sorun halloldu ,Değerli bilgileriniz için saolun, Dediğiniz gibiUEFI olarak hazırladım oldu ama önçe hard diski başka bir bilgisayarda gpt olarak çevirdim.

Edited by whispers
Sorun çözüldü