Jump to content

Ssd Hdd Win 10 Onarım Otomatik Onarma Olayı

mjozzy
 Share

Recommended Posts

ssd hdd win 10 onarım otomatik onarma olayı

Arkadaşlar slm Laptopu akşam açtığımda otomatik onarma diye mavi ekran geldi  hiç bir şekilde masa üstüne dönmüyor hard disk ssd. Ne yapmam lazım acaba hiç olmassa içindeki bilgileri kurtarayım. Yardımcı olursanız sevirinim.

mjozzy, 21 dakika önce yazdı:

ssd hdd win 10 onarım otomatik onarma olayı

Arkadaşlar slm Laptopu akşam açtığımda otomatik onarma diye mavi ekran geldi  hiç bir şekilde masa üstüne dönmüyor hard disk ssd. Ne yapmam lazım acaba hiç olmassa içindeki bilgileri kurtarayım. Yardımcı olursanız sevirinim.

Sende muhtemelen win10 1803 sürümü kurulu bu sürümde bu sorunla bende karşılaştım onarım ekranı bittikten sonra gelen ekranda çık ve win10 devam et seçeneği ile birden fazla deneme yap çünkü 3-5 denemeden sonra açılıyor açtıktan sonra C sürücüsündeki verilerini yedekle ve 1709 sürümle temiz format at yada yeni çıkan 1804 sürümü temiz formatla bu sorunla karşılaşmazsın

olduya bilgisayarı açamaz isen karadurak hocanın winpe si ile C sürücüsündeki verilerini kurtar ondan sonra formatla

https://www.tnctr.com/topic/440528-kmpe-8-10-x86x64-nativex86-20042018/

mjozzy, 14 dakika önce yazdı:

tamam kardeşim sağol deneyeyimde kurtaracağımı kurtarayım bu senin verdiğin linktekinimi indirim kurim kardeşim bide usb den kuruluyormu verdiğin link acaba

bu kurulumsuzdur konu altında belirtiliyor rufus veya başka bir program ile usb ye yazdır boot ekranını usb ile başlat ve sistemi aç sonra C sürücüsündeki dosyalarını yedekle sitede win10 versiyonları var onlardan birisi ile temiz format atarsın (siteteki veri kurtarma vb. için kullanılabilir yükleme iso su değildir) kolay gelsin

Format atmak için Win10 un en yeni versiyonu olan şunu kullanabilirsin

Edited by fingerprint

kardeşim valla şimdi evde baya bi denedim devam win 10 geri dön diye ama bişey olm uyor hep mavi ekrana dönüyor. bide ben sdd cıkardım başka bi harici hdd kutusuna  takıp kabloyla bağladım ama gene göstermiyor içini ssd nin. Sence ne yapmam lazım

caprice77, Bir saat önce yazdı:

disk yönetiminde  veya bilgisayarımda diski görebiliyormusun ssd ye harf atanmışmı  ?

tabi kardeş zaten şu andada takılı laptopa eski hdd takılı ama görmüyor

yani eski hdd win 10 yükledim onu hdd 1 boot ettim ssd 2. oldu gene görmüyor

linkteki anlatımı deneyebilirsin,

Please register to see this content.

yönetici olarak cmd yi çalıştırın, komut satırına chkdsk  !:  /f  /r    ünlem olan yere disk numarasını yazıp entere basın

Edited by caprice77

mjozzy, 22 dakika önce yazdı:

tabi kardeş zaten şu andada takılı laptopa eski hdd takılı ama görmüyor

yani eski hdd win 10 yükledim onu hdd 1 boot ettim ssd 2. oldu gene görmüyor

efe34, 1 dakika önce yazdı:

Disk görünmüyor :doğru mu anladım. Disk yönetiminde dahi. Öyleyse o komut çalışmaz sanıyorum

sorduğumda gözüktüğünü yazmıştı,