Jump to content

Wndows 10 Kendi Kendine Etkinleşti

MrRush
 Share

Recommended Posts

Az önce garip bir durumla karşılaştım. Windows 7 üzerinden sanal Windows 10 RS4 kurdum elimde bulunan Reatil keylerin durumuna bakmak için. Kurulumdan sonra sistem kendi etkinleşti.  Yani serial girmeden.

Çok tuhaf. Daha önce böyle bir durum rastlamadım. Seriali kontrol ettim, yükseltmede verilen serial var. 

Windows 7 yeni kurdum ve ilk sanal sistemi kurmuştum. Yani daha önceden kurulu bir sistem yoktu. İlginç...

Edited by DJ_Rush

• 1 ay sonra...

Windows 10 RS4 kendiliğinden etkinleşme başkalarının da başına gelmiş bir kaç yerde okuduğum yorumlara göre.

Hatta yükseltme bittiği halde sistemini yükseltenler olmuş ve sistem otomatik  lisanslanmış. Merak ettiğm ise temiz kurulumdan sonra sistem yine lisanslı mı oluyor? HWID ile bağlantılı bir açık mı acaba? Gibi sorular aklımda.

Edited by DJ_Rush

HWID ile bağlantılı galiba benimde başıma geldi.Windows 10 key i almıştım 1 ay önce.Sisteme tanıttım sonra onun üzerinden 3 format geçti yinede otomatik lisansı bulup kendiliğinden aktifleşti.Her ne kadar lite sistemler olsa dahi (telemetry vb uygulamalar silindiğinde dahi) yinede lisansı bulup aktifleştiriyor.

mertbatu, 48 dakika önce yazdı:

HWID ile bağlantılı galiba benimde başıma geldi.Windows 10 key i almıştım 1 ay önce.Sisteme tanıttım sonra onun üzerinden 3 format geçti yinede otomatik lisansı bulup kendiliğinden aktifleşti.Her ne kadar lite sistemler olsa dahi (telemetry vb uygulamalar silindiğinde dahi) yinede lisansı bulup aktifleştiriyor.

Bu anlattığın durum normal. Bir kere Etkinleştirilen sistem bir sonraki seferlerde otomatik etkinleşir.

Benim bahsettiğim daha önce hiç yükseltme veya win10 etkinleştirme yapılmamış sistemlerin kendi kendine etkinleşmesi olayı.