Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistem Im Bozuldu Galiba?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Sistem im bozuldu galiba?

1803 Windows 10 yeni temiz format atmıştım. Gayet iyi idi. Dün gece iki tane güncelleme yüklenmiş restart bekliyordu. Bende yatmam gerektiğinden restart yapmak yerine enerjiyi yani direkt fişi çektim yarın yüklerim diye.

Demin fişi taktım. Bilgisayarı başlattım. Normal başladı ve%100 de güncelleme ler üzerinde çalışılıyor diye yazıyordu. Ben kendi kendine yüklenir nasılsa diye yemek yemeye gittim mutfağa. Yemek yerken elektrikler kesilmiş. Bilgisayar aklıma geldi. Elektrik ler hala kesik olduğundan bilgisayar kapalı idi. "Yalnız güncelleme sırasındamı elektrik ler kesildi emin değilim"

Bilgisayarı açtım iki kez denedim. Windows 10 yuvarlak logo dönüp siyah ekranda maus bekleme durumunda dönüp duruyor. İki kez denedim aynı. Hatta 2. 45dk oldu hala maus beklemede dönüp duruyor. 

Buna göre ben sistemimi nasıl kurtarabilirim? Kurtaramazsamda mecbur @karadurak ın winpe ile deneyicem olmadı yedekleri alıp yine temiz format atıcam. Sağolun.

benimde başıma  benzer  şeyler geldi elektrik kesilmedi ama   başlatılamadı  pc 

pc  2  - 3 defa düğmeden  kapat yeniden başlat güvenli  mod a  gir  normal  kapat 

açılınca başlat  düğmesinden  güncelleştir  ve  kapat   a  bas  sonra  düğmeden   yeniden start  yap düzelir

sarayli_, 49 dakika önce yazdı:

benimde başıma  benzer  şeyler geldi elektrik kesilmedi ama   başlatılamadı  pc 

pc  2  - 3 defa düğmeden  kapat yeniden başlat güvenli  mod a  gir  normal  kapat 

açılınca başlat  düğmesinden  güncelleştir  ve  kapat   a  bas  sonra  düğmeden   yeniden start  yap düzelir

eyvallak kardeşim. güvenli modda başlatmak zor oldu ilk defa denediğim  shift e basılı tutarak pc yi başlattım. ve kurtarma seçenekleri geldi birincide ağ desteği ile güvenli modda başlattım direkt güncelleştirmeler tamamlanamadı geri alınıyor dedi. ama yeniden başlayınca yine düzelmedi. ama direkt sadece güvenli moda  (4) tıklayınca yine aynı şey uyarıyı yazdı ama sistemde açıldı. ve dediğin gibi bilgisayarı kapattım yine güncelleştirmeler geri alınıyor dedi kapattım pc yi yeniden açınca direkt açıldı. çok sağol.

muhsin42, 3 dakika önce yazdı:

1803 lerde maalesef sorun var. Bilgisayar sürekli çöküyor. Açılmıyor.

1803 de bir şey yok  benimki güncelleştirmeler yüklenirken elektirğin kesilmesinden oldu.

abdulhey_, 5 dakika önce yazdı:

eyvallak kardeşim. güvenli modda başlatmak zor oldu ilk defa denediğim  shift e basılı tutarak pc yi başlattım. ve kurtarma seçenekleri geldi birincide ağ desteği ile güvenli modda başlattım direkt güncelleştirmeler tamamlanamadı geri alınıyor dedi. ama yeniden başlayınca yine düzelmedi. ama direkt sadece güvenli moda  (4) tıklayınca yine aynı şey uyarıyı yazdı ama sistemde açıldı. ve dediğin gibi bilgisayarı kapattım yine güncelleştirmeler geri alınıyor dedi kapattım pc yi yeniden açınca direkt açıldı. çok sağol.

1803 de bir şey yok  benimki güncelleştirmeler yüklenirken elektirğin kesilmesinden oldu.

Senin söylediğin hatalar aynen bendeki bilgisayarlarda da oluyor. Yeni güncelleme gelip yüklendiğinde bilgisayar çöküyor. Açılırken nokta dairelerde kalıyor. Bir daha açılmıyor. Ben de format atıp gelen güncellemeyi mauel yükledikten sonra çökme olmuyor.

muhsin42, 7 dakika önce yazdı:

Şimdi oğlum geldi. 17134.48 güncellemesini bilgisayar kendi otomatik yüklemiş, şimdi açılmıyor diyor.

muhsin42 bilgisayarın ramları orjinalmi yoksa ekleme yaptınmı?

1803 sürümlerde laptopun zaman zaman (10 açılıştan 5 inde) açılmama sorununu bende yaşıyordum en son orjinal ramlarını taktıktan sonra bu sorunu hiç yaşamadım bilgin olsun.

fingerprint, 21 dakika önce yazdı:

muhsin42 bilgisayarın ramları orjinalmi yoksa ekleme yaptınmı?

1803 sürümlerde laptopun zaman zaman (10 açılıştan 5 inde) açılmama sorununu bende yaşıyordum en son orjinal ramlarını taktıktan sonra bu sorunu hiç yaşamadım bilgin olsun.

1709 yüklediğimde sorun olmuyor. Saraylı'nın dediklerini yaptım. Güncellemeyi geri aldı ve bilgisayar açıldı. Hizmetlerden windows updateyi kapattım. Şimdilik düzeldi gibi.