Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefonumdaki Bu Klasör Ve Dosyalar Nedir?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

telefonumdaki bu klasör ve dosyalar nedir?

781195115_EkranAlnts.PNG.afbc8789879696a23191149a9f26191f.PNG

lenovo P2 p242a telefonumdaki bu klasörler nedir daha önce hiç böyle ismili klasörler yoktu.  bu Dahili depolama bölümünde . hafıza kartı normal. birde bu klasörlerin içinde 43bayt lık Dmc dosyaları var. birde ZIIP dosyaları vardı onlar kayboldu sanki. göremedim ilk başta görmüştüm sanki. bu gün userscloud uplad sitesinden küçük bir dosya indirecektim. zaten her zaman bela oluyor o site. bir sürü rerklam teleffonunuzaa virüs girdi bilmem kaç sn de şu tuşa abasın gibi baya uyarı verdi ama tabi ben hiç birini tuşlamadan sayfalarıkaldırdım.

bunlar virüsmü? ve ne yapmam gerekli?

Edited by abdulhey_

cuneyt78, 1 saat önce yazdı:

root yapmadın değil mi?

hayır yapmadım. ama daha önce hiç o tip klasörlerle ve içlerinde 43 bayt lık dmc dosyaları ile karşılaşmamıştım. virüs program mc afee ve clean master virüs programları devrede.

RaZoRWounD, 50 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Burdan malwarebytes premium indirin kurun taratın virüs bulursa temizleyecektir çok sağlamdır :)

sağol denicem.

TimeShift, 22 dakika önce yazdı:

Daha önce indirdiğin ve sildiğin programların reklam ve kalıntıları.

? Daha önce hiç öyle bir program görmemiştim. Benzer tuhaf isimli 20tane civarı klasör ve içlerinde 43 bayt lık DMC Dosyası..?

abdulhey_, 2 dakika önce yazdı:

? Daha önce hiç öyle bir program görmemiştim. Benzer tuhaf isimli 20tane civarı klasör ve içlerinde 43 bayt lık DMC Dosyası..?

Bir program demedim programlar dedim.Artıkları, reklamları, uzantıları vs herşey illa pc de ki gibi olucak değil sonuçta

TimeShift, 3 saat önce yazdı:

Bir program demedim programlar dedim.Artıkları, reklamları, uzantıları vs herşey illa pc de ki gibi olucak değil sonuçta

Bence ilgisi yok.  Şu sildikçe oluşan virüsten mi diyeceğim ama çoğalmıyor. Reklam kalıntıları 43bayt lık bir sürü dmc dosyasımı bırakır?

RaZoRWounD, 23 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

yıllardır kullanırım boş klasörleri çok güzel temizliyor tüm yetkileri verince denemenizi tavsiye ederim :)

Clean Master var o da aynı şeyi yapmıyormu?  Önceki telefonlarda en fazla 500 mb gereksiz dosya bulurdu. Bu Lenovo P2 de 3gb buluyor. Ayrıca telefonu un Kendi özelliği gezinti pencere simgesine tıklayıp süpürge simgesi ile pencereleri kapattığımda yine 2-3gb silindi diyor.

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Clean Master var o da aynı şeyi yapmıyormu?  Önceki telefonlarda en fazla 500 mb gereksiz dosya bulurdu. Bu Lenovo P2 de 3gb buluyor. Ayrıca telefonu un Kendi özelliği gezinti pencere simgesine tıklayıp süpürge simgesi ile pencereleri kapattığımda yine 2-3gb silindi diyor.

Bu silinen önbellekleme yoluyla telefonun hafızasına kaydedilen tampon bellekteki dosyalarıdır. Facebook, twitter, ınstagram, scorp, opera, chrome vb uygulamarda yaptığın işlemler belleği kaydediliyor dolayısıyla da silinen dosyalar bu uygulamaların kullanımında ouşan artık dosyalar oluyor, o boyutlarda olmasının nedeni o.

Dediğim klasörlere gelince; o klasörleri silmiş olsan da zamanla tekrar yerine geri gelecektir sebebine gelecek olursak, telefonun kendi stock uygulamaları ya da senin sonradan kurmuş olduğun uygulamaların klasörleridir.

• Like 1

Bia, 28 dakika önce yazdı:

Bu silinen önbellekleme yoluyla telefonun hafızasına kaydedilen tampon bellekteki dosyalarıdır. Facebook, twitter, ınstagram, scorp, opera, chrome vb uygulamarda yaptığın işlemler belleği kaydediliyor dolayısıyla da silinen dosyalar bu uygulamaların kullanımında ouşan artık dosyalar oluyor, o boyutlarda olmasının nedeni o.

Dediğim klasörlere gelince; o klasörleri silmiş olsan da zamanla tekrar yerine geri gelecektir sebebine gelecek olursak, telefonun kendi stock uygulamaları ya da senin sonradan kurmuş olduğun uygulamaların klasörleridir.

Ama önceden yoktu. Bir iki tane olsa neyse 20 kadar var. 

Telefondaki dosya yöneticisi ile bu dahili depolama ya baktığımda ise sadece iki klasör ve içlerinde yine 43 bayt lık dmc dosyaları var. Adet farkı nedenki?

abdulhey_, 6 saat önce yazdı:

clean master du speed booster power clean amc security gibi yazılımların yalandan telefonun önbelleğini boşalttığını hiçbir temizllik yapmadığına yıllarca tecrübe edindim ccleanerin gerçekten temizlik yaptığına eminim çünkü depolama alanı gerçekten küçülüyor 2,5 yıl hiç sıfırlama yapılmamış telefona kurup denedim ve 3.2 gb boş yer açtı önceki kurulan programların dosyaları boş klasörler vs hepsini temizliyor.

• Like 1

deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

@TimeShift  doğru söylemiş o dosyalar kullandığın proğramların yada daha önce kullanıp kaldırdığın proğramların dosyaları. Virüsle alakaası yok. Her telefonda bulabilirsin o dosyalardan.

Neyse bundan sonra gelmesinde zararda vermesinde ne olursa olsun. İlginiz için teşekkür ederim.