Jump to content

C# Programina Limit Koymak Istiyorum Key Mantığıyla

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

C# Programina Limit Koymak İstiyorum Key Mantığıyla

c# ile yazılmış programa lisans eklemek istiyorum, server üzerinden keyi çekmesini eğer key doğru ise,kullanıma açılmasını eğer doğru değilse aktivasyon paneline aktarmasını istiyorum ufak bir geliştirme yaptım.

verilen keyi local kontrol ediyor,eğer doğru ise açıyor programa sınırlama getirdim 3 kere ücretsiz çalıştırmaşansı oluyor 3.seferden sonra program herşey disable oluyor keyi girince düzeliyor,ama ben bunu server üzerinden yapabilirmiyim.

Yani bedava hosting veren siteler var,acaba onunla yapma şansım olurmu ve örnek bir proje varmı bu hem benim için hemde geliştiriciler için ileride kaynak bir konu olmuş olur.

Küçük bir örnek hazırladım. web sitesindeki lisans.txt dosyasında tutulan lisansların içinde kullanıcının girdiği lisans var mı yok mu diye bakıyor, eğer yoksa hatalı lisans diyerek programı kapatıyor.

hostingi  adresinden aldım

yalnız free hostlara güven olmaz. mesela bir keresinde hostinger sen burayı dosya depolama için kullanıyosun web sitesi falan yapmıyorsun diyerek kapatmıştı. bu da ileride böyle bir şey yapabilir. ücretli program yazıp müşterilerine vereceksen ücretli bir hostinge geçmeni tavsiye ederim. zaten çok ucuz artık hostingler. Ayrıca bu örneği fikir vermesi acisindan paylaştım. bu güvenli bir yol değil. lisans dosyasının yolunu bulan bir kişi lisanslara ulaşabilir.  mysql+php ile bir API şeklinde falan yapılırsa bir nebze güvenlik artmış olur.

Please register to see this content.